domov
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R
  • Avtopralnica Irena
  • Avtostekla Rogelj Romat
  • Top finish
  • Fiat Klub
  • Haberkorn d.o.o.
  • Avtoservis Zaverski
  • Techno racing
  • Miholl Avtokozmetika

Danes je 26 Apr 2018 13:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: povprečna poraba goriva
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2018 21:02 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 31
Kraj: Obala (med letom Lj)
Če nočeš zapravljat denarja, ne menjaj kljuk niso poceni, se razcvetijo spet čez 5let in je kar "zabava" jih menjat (verjento več kot za zamenjat termostat).

Se v naprej opravičujem za OffTopic:

Če avto dela vredu, ima nove amortizerje, redno menjajo olje vseh 20let na 15000km, večja popravila opravljena pri kavčiču, vžge v prvo vedno, 14" gume so smešno poceni v primerjavi z gumami za novejše avte ki so 16" in 17" (imam sedaj novejši avto ampak še vedno rad vozim bravo za delovni avto ker gre v "tretjo amortizacijo" in če bi jo želel prodati ne dobim kaj dosti dobil zanjo).
Poglej kakšni optimisti so VW lastniki 20 let starih avtov:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... asis%201.4

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2018 23:24 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: ljubljana
Hm...sprednje zavore (diski + ploščice) low budget kvalitete so podoben denar kot termostat. Kaj boste mrdil ko bojo znucane? Se vozili brez? OK kupiš kripo zaprehodno obdobje to razume ampak da kupiš kripo v katero je potem škoda vlagat ker je vse predrago tega pa ne razumem. Al kupi avto za 20 jurjev da se bo splaćalo ka j zamenjat al pa golfa dvojko kjer je res vse zastonj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2018 19:55 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 31
Kraj: Obala (med letom Lj)
Ne vem zakaj bi bili "slabi deli", sem kupil TRW ploščice in diske, (ker sem mislil da so malo boljši od najcenejših), in so se obloge na zavornih ploščicah odlepile.. :o
Pa sem šel v Adel rekel naj mi danjo najcenejše, mislim da so bile delphi in so delale odlično 70 000km, sedaj sem pa dal brembo diske (ki sem jih na zgoraj omenjeni spletni strani našel za manj kot 40€, so sicer OEM varjanta in iz kitajske ampak valda tudi brebmo poskrbi za neko minimalno kontrolo kakovosti)

viewtopic.php?f=19&t=11298&hilit=green&start=40

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2018 20:58 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Kraj: Ljubljana
Ne pametujte o porabi kar tako počez, je še veliko drugih faktorjev razen razdalje in hitrosti.

Če imaš avto parkiran zunaj, voziš se 7km daleč, sedaj je zima in če se še nekajkrat ustaviš na semaforju je poraba 9 litrov čisto OK.

Jaz se vozim 8 km v eno smer, avto imam v garažu, za domov je seveda zunaj, imam precej semaforjev in kolone, mimogrede grem še na kosilo ali po kakšnem opravku, zadnjo porabo sem imel 9.3 l/100.

Poleti sem se vozil ene 17 km v eno smer, večinoma po obvoznici in skoraj brez semaforjev in kolon, pa sem imel porabo 6.9-7.3 l/100.

Če pogledaš v knjižico, imaš porabo za Brava 100 16V 6.1/7.8/10.8 (relacija, kombinirana, mestna), tako da ne išči problemov kjer jih ni. V 7ih kilometrih se ti pozimi avto ne bo segrel na delovno temperaturo pa če se razpočiš, še meni se ne pa štartam iz garaže.

Oznaka 100 ne pomeni nič, šlo je samo za marketinško potezo, so imeli motorji že pred tem plastični kolektor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2018 21:24 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 37
Kraj: stajer
Imamo se en avto - kia rio ki se ogreje v tej zimi tudi ze po 1.5 km in redno segreva.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: