domov
  • Fiat Klub
  • Ustyle Tuning
  • AS Tuhtar
  • Avtopralnica Irena
  • Avtoservis Zaverski
  • Miholl Avtokozmetika
  • Ass Tuning
  • Amortizer d.o.o.
  • www.transcon.si - Kranj
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • Fazer

Danes je 23 Okt 2017 04:28

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat stilo 1.9 jtd avto brez moci
OdgovorObjavljeno: 05 Jul 2016 14:31 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 20
Kraj: golo
Ziujo imam en problm in sicer avto je kar na enkrat brez moci . Ze nakaj casa nazaj se mi je pojavila lucka za motor in ko je biu avto na rac. Je pokazalo da je tezava EGR ventil . Rekli so naj ga dam blandirati takrat je avto deloval brez tezav samona vsake tolko je zacel cel avto se tresti armaturka je ropotala kot bi vozil 20 v 5. prestavi ker pac zau nisem imel denarja za servis ker sem se bal da bo strasno velik racun in ker trenutno nisemravno na zeleni veji z financami sem do sedaj odlasal sedaj je pa avto brez mci do ekje 2k obratov potem pa gre koncna je iz 225 padla na 160 :028.gif: .. za vikend sem odstranil egr ventil in opazil da je ze blandiran ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo

Lp hvala v naprej za odgovore in ne me napizdit ce je ze kaksna taka tema :041.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka: Re: Fiat stilo 1.9 jtd avto brez moci
OdgovorObjavljeno: 05 Jul 2016 15:21 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: ljubljana
Lahko je LMM,lahko je kaj z krmiljenjem turbine,lahko je prepihalo blendo EGR-ja...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2016 14:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Evo problem resen mal pozn ma ni blo casa za brskat tezave odklopil sem lmm in avto vlece normalno

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2017 20:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zdravo, imam isti problem s svojim 1.9 JTI.
Na čase se mi prižge rdeča lučka za motor in zgleda da se turbina ugasne. Tako avto izgubi moč.
Kako odklopi ta lmm, da bi zadeva delovala.
Hvala za odgovor.
Lep pozdrav

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2017 21:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Lmm se nahaja na desni strani zraven hladilnika nemores faliti poglej na google napisi fiat stilo lmm in bos videl kje je konektor malo tezje gre dol saj pri meni je bilo tako

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2017 13:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Sepravi ta konektor odklopim, in potem bi moglo delovati. Pa je to dolgoročno vredu al bo treba stvar zamenjati ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2017 00:46 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Ja tako je bilo pri meni razlika vec kot ocitna .. zdej eni bi rekl da ni uredu eni da ni panike js sm na strani tistih ki bi reku ce noces dat serivserat ali menjat lopute mej odklopleno js sem meu par mesceu odklopleno zdej od petka je avto totalka drugace bi se naprej meu odklopleno edino poleti zaradi vrozine je mogoce lahko tezava ma meni ni blo panike

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2017 20:50 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: hrastnik
Tudi jst imam podoben problem ..... In sicer manjal sem klackalice in drocnike ker mi je skup vsekal .....in zdaj se mi zdi da avto ne vlece tak kot bi mogel :neodloèn: menjal sem tudi sobo ....probali smo jo vpisati na novo vendar racunalnik ne pusti ...videli smo tudi da so sobe ze bile menjane ker so vpisane cisto druge stevilke vendar predno mi je avto skup udaru je vlekel normalno :019.gif: kaze pa nobene napake ........a se bi mogoce komu sanjalo kaj bi lahko bilo ..........ja pa stilo 103kw jtd ....za pomoc se zahvaljujem :019.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2017 01:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

no po brskanju po forumu sem tudi jaz odklopil lmm..... videl sem da je avto postal normalno odziven ....no ja bom videl ces nekaj casa ..... zanima me pa mnenje ce je na dolgi rok to kaj narobe ?ali se poveca poraba ali kaj podobnega

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2017 08:54 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Verjetno maš zjeban EGR ventil...

Blindiraj EGR, in priklopi LMM nazaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2017 22:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

TribesMan napisal/-a:
Verjetno maš zjeban EGR ventil...

Blindiraj EGR, in priklopi LMM nazaj.

egr je vredu in tudi spucan......ker sem tudi v sesalni kolektor nasprical z tistim sprejem koje za ciscenje tega kolektorja ...no danes sem vzel tudi lmm senzor ven ga spucal in nazaj priklopil vendar je bilo isto avto ni bil odziven tako da bo treba vrjetno novega
:041.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2017 11:05 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Boringlama napisal/-a:
Sepravi ta konektor odklopim, in potem bi moglo delovati. Pa je to dolgoročno vredu al bo treba stvar zamenjati ?

nič ni narobe samo večja poraba bo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2017 19:22 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

flisko napisal/-a:
Boringlama napisal/-a:

nič ni narobe samo večja poraba bo

tudi jaz ga imam trenutno odklopljenega ...pri normalni voznji skoraj ne vidim razlike ....no pri bol dinamicni je pa tudi prej imel mal vecjo porabo :.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2017 22:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

ne vem več kam naj seobrnem,naj opišem svoj problem, kupim stilota jtd s 150KM use lepo in prav dokler ne povozim zajca. ok zavarovalnica pokrije škodo in se lotimo popravila ko snamem interkuler iz njega iztošim cca 0,5 dcl olja, počasi bo treba obnovit turbini. avto popravljen use deluje ok, na mojo smolo spet zajec. ker je spet use podrto dajmo obnovit turbino. nato se je pa začelo avto ne pelje nikamor več, zamenjano in preizkušeno je bilo ze use po spisku in ne vem kaj naredit in se to nabavil rezervni motor da smo menjavali kose im se kdo kaksno idejo? RAD BI SVOJ AVTO NAZAJ

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2017 23:34 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Dal si obnovit turbino in začeli so se problemi?

Ali ste kaj zamešali ko ste sestavljali nazaj? Recimo napačno priklopljene vakum cevke?
Je mogoče mojster turbino "popravil" tako da je bilo slabše kot prej? Popolnoma možno je da so narobe nastavili VNT mehanizem in je avto v nizkih obratih popolnoma len. Ali pa so ti obnovili turbino s kakimi fake kitajskimi deli...

Prvo "potipaj" turbino. Ali ima propeler kej lufta? V aksialni smeri ga ima lahko mogoče kako desetinko, v radialni smeri pa praktično nič.
Pravtako se mora propeler na turbini popolnoma prosto vrteti.

Če je to OK, potem je za pregledat vakum, ko je motor v prostem teku mora iti na aktuator na turbini cca -600mbar vakuma. Če tega ni, imaš problem na vakumskem sistemu (overboost ventil, vakum cevke, vakum rezervoar...).

Nastavljat VNT mehanizem sam žal ne moreš kar tako na pamet če ne veš kaj delaš, tako da turbino še enkrat dol in nekemo sposobnemu mojstru v roke pa upaj da bo nastavil kot je treba.

Toliko se da "na pamet" povedat o teh zadevah.
Seveda je lahko še kaka druga neumnost...

Aja... glede olja v intercoolerju... upam da veš da to olje ne pride iz turbine, ampak iz odduška oljnih hlapov iz karterja, ki je speljan v sesalno cev pred turbino... Pri vsakem dizlu boš našel olje v intercoolerju... je popolnoma normalno.
Tako da ubistvu si šel obnavljat zelo verjetno popolnoma OK turbino...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2017 08:54 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

pri obnovi turbine je bilo zamenjano jedro turbine, že ko sem ga dobil v roke sem trdil da ni enako kot je bilo original; glede na to da so edini in z imenom sem jim verjel in turbino zmontiral na avto če sem se sploh hotel vozit je moral avto delovat na cca 3000 obratih kar sem jim tudi povedal, 3x sem jim turbino zmontiral in dol dau da so po njej brkljali pa ni bl nič bolje. po teh dogodkih mi prijatelj prinese turbino od alfe 120KM in naj sam brkljam po njej. podrem obnovljeno turbino in jo primerjam z mojo in ugotovim da je jedro popolnoma drugačno kot je bilo original zmontiran 120KM in postane avto usaj vozen, pri tem se menjujejo senzorji kot po tekočem traku. Ko avto priklopimo na računalnik ne pokaze nobenega odstopanja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2017 08:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

pa se to demontiran je bil tudi sesalni kolektor da ni slučajno kaj vanj zaslo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2017 09:42 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Saj veš da turbina od 120HP ni enaka kot od 150HP, in da je ne moreš kar zamenjati?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2017 13:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

to vem, sam autoje s tem jedrom se najbols delau to tudi meni ni blo jasno razlika je v lopaticah jedra zunani del je biu pa od moje

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2017 13:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zdravo

Imam podoben problem. Do 2k obratov ni moči. Ve kdo na podlagi katerih podatkov se izračuna željeno količino vstopnega zraka? Namreč zahteva je 0???? :aaa: :036.gif:
Tukaj nekaj ni uredu.

graf https://ibb.co/kXaWba

lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: