domov
  • Fiat Klub
  • Adel d.o.o.
  • Avtomehanika, avtoličarstvo in avtodiagnostika Šantelj
  • Senica Motorsport
  • Fiat Veit
  • AS Tuhtar
  • Avtostekla Rogelj Romat
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Evolution Car Audio
  • Fazer

Danes je 18 Dec 2017 20:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Fiat stilo 1.9 jtd avto brez moci
OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2017 14:18 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Je bil ECU kaj modificiran? Izklopljen EGR ali kaj tekega?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2017 15:34 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Odkar sem jst lastnik ne. Od vsega začetka je EGR blindiran in konektor nanj ni povezan. Nekaj časa nazaj je bil avto na servisu in se je šraufalo tam okoli EGR zaradi drugega problema. Takrat je bil tudi zaradi testa odklopljen senzor boost, tako da je kazalo napako P0235 supercharging pressure. Seveda se po nekaj vžigih avta lučka z napako ni javljala več. Napako sem pa trajno pobrisal komaj danes. Avto je bil od takrat zelo malo v uporabi in ne morem trditi da se je problem pojavil pri tistem servisu. Sploh pa mi to ne deluje strojna napaka. Obstaja kakšen bolj advanced dostop do računalnika, da se bi dalo videt kaj več?

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2017 16:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Mogoče se motim. Možno da je bil egr izklopljen in da je od takrat je ta vrednost nič, ampak to je bilo zelo dolgo nazaj. Jaz sem se pa zanašal na grafe ki sem jih imel narejene še pred tem. No kakorkoli problem ostaja. Se mi pa zdijo vrednosti pretoka nizke. Kakšne so nromalne verdnosti glede na obrate?

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2017 20:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

TribesMan vidim da ma se kdo take probleme kot jaz, sicer poizkusamo te probleme sami odpravit sam nam tudi taki ki se s tem polj podrobno bavijo neorejo pomagat, avto sem mel ze pri vecjih mehanikih kateri ga sam na racunalnik priklopjo in dajo diagnozo da je use v najboljsem redu , ce ves za koga kateri bi se v dan problem globje poglobil lahk tudi do njega pridem

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2017 21:50 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

stilo 150:
Lahko prideš do mene pa bova naredila diagnostiko parametrov motorja med vožnjo in bomo mogoče videli kaj točno se dogaja...

Ampak če imaš trenutno v avtu sredico turbine 120HP v ohišju od 150HP sem skoraj 100% da to ne more funkcionirat optimalno...

fistilo:
Verjetno so takrat ko je bil EGR blindiran sprogramirali računalnik... in zdaj je željeni pretok zraka 0, drugače ta željeni pretok zraka se uporablja samo za kontrolo EGR ventila... če EGR blindiraš je ta parameter brez pomena.

Drugače pa pri blindiranem EGR ventilu bi moral imeti pretok zraka okoli 450-480mg v prostem teku. Tako da očitno nekaj ne funkcionira pravilno, ali imaš fuč merilec pretoka zraka, ali pa če je zabasan kak kolektor, mogoče počena cev med merilcem pretoka zraka in turbino? Opcij je kar nekaj...
Za začetek lahko merilec pretoka zraka izklopiš in probaš če bo kaj drugače.
Če bo šel avto z izklopljenim merilclem OK in ne bo kadil, potem je kriv merilec ali pa imaš počeno cev pred turbino.
Če bo z izklopljenim merilecem avto kadil mora biti vzrok v oviranem pretoku zraka v motor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2017 13:42 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Aha, hvala. V bistvu je bil EGR blindiran že ko sem kupu avto, ampak v računalniku ni bilo spremenjeno, ker mi je kazalo željeni pretok. Kako je to delalo tako ne vem. Kasneje enkrat je bilo spremenjeno še v račuanlniku.
Sem poskusil brez priklopljenega senzorja in kadi ko stara lokomotiva :D Bo treba naprej raziskovat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2017 21:39 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni
Naj še jaz delim svojo izkušnjo z vami.

Fiat Stilo Multijet 120 KM.
Avto ne gre z majhnim gasom v hrib. Ne veš več ali bo potegnu iz križišča ali bo crknu.

Pregledam poste tule in ukrepam.

Najprej odklopim LMM, avto je takoj odziven, z majhnim gasom se da normalno vozit.
Med vožnjo gori lučka za motor.

Drugi dan sledi demontaža LMM in čiščenje le tega. Presenečenje, senzorja se ne da vzeti iz ohišja! Odločim se da je potrebno vseeno nekako očistiti senzor.
V ohišje LMM našpricam peno za čiščenje sedežev, ki je popolnoma zapolnila ohišje in je na drugi strani bila precej umazana. Po nekaj minutah peno spiham s kompresorjem in postopek še dvakrat ponovim (pena ni več umazana). Ko je bila pena zadnjič izpihana sem senzor par minut sušil s fenom. Vmes sem še nekajkrat spihal s kompresorjem.

Sledila je vgradnja LMM in njegov priklop. Avto je normalno deloval tudi na nizkih obratih, gorela je lučka za motor. Po parih zagonih motorja pa je tudi lučka ugasnila.

Kot kaže bo potrebno le na računalniku pobrisati napako.

Hvala za nasvet o LMM.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2017 17:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 20
Kraj: golo
No pa spet ista tem in spet js. Pri novem stilotu se mi je pojavil podoben problem in sicer imam fist stilo 1.9 85kw ki je cipiran na 150km. Problem imam ker avto negre kot bi moral z tako mocjo. Lmm ima odklopljen ampak se zmeraj ne razvije une moci ki jo je se ne dolgo nazaj, kot da nebi bil cipiran imam obcutek. Ce priklopim lmm pa je grozno kot da bi imel avto 10ton negre nikamor.
Se komu kaj sanja kje bi lahko bil problem

Lmm je izklopljen
Egr je blendiran (je pomembno na kateri strani kolena je blendiran?)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2017 19:44 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: ljubljana
Kaj pa če bi probal z novim LMM-jem?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2017 15:38 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Nisem imel namena kupiti novega za enkrat. Bi pa probal z kaksnim rablenim ki deluje.

Ima kdo lmm ki deluje in bi posodil da se sproba ?

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2017 19:14 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 35
Kraj: Brežice
En od problemov je lmm.Zadeva je taka da original je okoli 100eur ponaredke se pa nesplaca kupit ker po vecini vsi lazejo 10% ali vec kar pomeni da zadeva tudi z novim lmm ni resena.Lastne izkusnje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2017 19:20 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Zakaj bi menjali/probavali če dela, ko pa se da zadevo popolnoma enostavno diagnosticirat z računalnikom?

Priklopiš, zapelješ en krog, pogledaš številke in je vse jasno...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2017 20:54 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Rad bi samo sprobal ali mi bo zaradi lmm avto soet vlekel kot da je cipiran ker zdaj imam odklopljeega in je dosti bolse kot ce je vkloplje ampak se zmeraj ni to to

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2017 21:38 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Na bolhi sem nasel enega ki prodaja skoraj novega ker je kupil napacnega ali mislite da bi bil tale vredu ali ne?
http://www.herkules.si/index.php?productID=40860

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 13 Nov 2017 23:08 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: ljubljana
Pierburg naj bo kar tam kjer je. Daj najdi boschevga al pa vse skupaj pusti kot je in si kupi avto ki ga boš lahko vzdrževal. Pa bog ne daj poklicat tribesmana dati naredi diagnozo,ker on ponavadi vzame med 700-900€ samo da priklopi računalnik.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2017 13:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Ni mi problem vzdrzevati sem tale mesec zamenjal malo morje stvari na avtu in nemislim se ta mesec dati 100e+ za novega bom se pocakal .. diagnoze pa ne rabim danes tudi dobim kable in program da bom preveril. Ce se oa najde kaksen boschev piceni rabljen in delujoc bo pa za kaksen mesec cisto ok

Na vrh
 Profil Facebook  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: