domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs
  • A2R
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Poliglob

Danes je 22 Sep 2019 01:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: zavorni diski
OdgovorObjavljeno: 27 Maj 2008 00:44 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: NOVA GORICA
Pozdravljeni!

Jst imam težavo z zavornimi diski, namreč avto mi je stal skor dva mesca pred dvoriščem, se pravi da je bil izpostavljen vsem vremenskim vplivom, to je še najbolj prizadelo zavorne diske namreč bili so vsi rjasti, mislil sem da z vožnjo se bodo obdelali, ampak sem se pošteno zmotil namreč kadar stisnem na žlajf začne vse trest pa še ne enakomerno bremza,..zanima me ali obstaja kakšen premaz za čiščenje diskov ali kaj podobnega,...vglavnem ploščice so vredi, ker prej k sem ga uporabljal so delal v nulo zdej pa grozno,...

p.s. ga vozim že tri tedne pa se stanje ni umirilo,..k sm bremzov pri 200km/h sem mislu, da mi odpade volan

hvala za odgovor,...l.p.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Maj 2008 07:00 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: ljubljana
pomoje moras dat gume centrirat,al pa tlak preveri v njih

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Maj 2008 07:48 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Diske se da samo na stružnico dat pa pobrat dol vrhnjo plast, da bojo spet ravni al pa nove diske.
Drgač pa se mal zamisli nad sabo, veš da maš slbe bremze pa noriš 200. Če ti že tvojega življenja ni škoda, vsaj na druge ljudi na cesti malo pomisli.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Maj 2008 08:09 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice - Globoko
Diski ja, je pa tut učasih vprašanje da se niso gume kej deformiralo če je bil 2 meseca pr mir. Drugače pa glede diskov, če si 100% prepričan da so oni krivi, pač reskiraš neki denar pa greš pa kupiš nove, pa poleg tega še ploščice zamenjaš pa maš za dost časa mir.
lp
mitja

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Maj 2008 09:12 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 31
Kraj: Okolica Logatca
Jst ti tud priporočam, da če so diski da jih zamenaš, ker prej al slej jih boš mogu. Jst sm jih isto dal postružit pa ploščice retuširat pa je blo po cca 4-5 -ih mescih isto -> je tresl. Tko, da ti priporočam tko k je fixy reku da nove nabavš, sej niti niso tok dragi...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Maj 2008 21:46 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: radeče
tut če avto 2let stoji al pa več....se ni nič spremenilo pri diskih, so ostali isti kot prej....
ti raje gume preglej...pa na centrirko dej

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Maj 2008 21:56 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 33
Kraj: Postojna
Tudi jaz mislim da imaš deformirane gume

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Maj 2008 01:01 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: LP
k smo že pri diskih in temu...zanima me ali je normalno da med vožnjo slišim nekakšno brušenje diskov in ploščic...

ko vozim počasi...in pač mam odprte šipe se sliši isto k da bi čist narahlo bremzal..se prav tist rahlo škripajoč glas ko ploščice drgnejo ob diske...na uč ni videti da bi bilo kaj bolj obrabljno...sam me pa nervira k se mi zdi kot da bi se ploščice po tem ko spustim bremze nebi dovolj "odmaknile" od diskov in zarad tega brusijo...zvok je pa enakomeren... pač tisti hhhhhhhhhh

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Maj 2008 01:17 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Potipaj feltne, če se katera greje, če se imaš te možnosti; vodila čeljusti ali batek ne stekajo ali pa je delno zamašena gumijasta cevka.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Maj 2008 08:46 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Brezovica
kaj ma to veze pr men so skos feltne vroče zato k ne vozm k penzjonist pa ni nč narobe z bremzam. če ti pelš 10km pr ns pa da nimaš vročih feltn si tut majstore

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Maj 2008 13:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

[quote="ThUnDeR-d"]kaj ma to veze pr men so skos feltne vroče zato k ne vozm k penzjonist pa ni nč narobe z bremzam. če ti pelš 10km pr ns pa da nimaš vročih feltn si tut majstore[/quote]

mislim da ni problem da maš tople feltne. če bi kdaj videl kako pridejo feltne vroče, če se ti kakšna bremza permanentno drgne, nebi tle tako pameten bil.

drugače pa odgovor na osnovno vprašanje. mojemu sosedu je to delalo, ko mu je prišel en kamenček med disk in ploščico na puntotu. rešitev je bila: ploščice dol spucat pa nazaj gor.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Maj 2008 17:51 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: LP
ni smeti med ploščico in diski...

nekaj drugega je...pa feltna ni nič neobičajno vroča...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Maj 2008 18:59 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

ThUnDeR-d napisal/-a:
kaj ma to veze pr men so skos feltne vroče zato k ne vozm k penzjonist pa ni nč narobe z bremzam. če ti pelš 10km pr ns pa da nimaš vročih feltn si tut majstore

Ma pridejo tako vroče da stopi radkape, jaz sem se enkrat na eni od zadnjih felten tudi pošteno opekel. Pač bremza ne spusti in se vse skupaj zelo pregreva.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 17:41 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

mene pa nekaj zanima! danes sm malo sprobal avto če je še kaj poskočn in sm nato hotel probat še kako hitr se ustavim! in kaj je blo... ABS se ni vklopil in ustavu se nism tako hitr k se bi mogel, mislim ni tko panike sm ni 100%! čudno mi je zakaj se ABS ni vklopil... :amm:

je mel že kdo kake izkušnje s tem? :019.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 18:51 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Rados dvigni zadnja kolesa in poglej če ti slučajno rahlo štekajo oz. na rahlo spelji in pusti da se avto potem sam ustavi in če bo rahlo cuknil ena ali več bremz rahlo šteka,lahko pa da ti samo zaščita drgne ob disk
ma3x ti pa ali diske postruži ali kupi nove,ker tam kjer je ploščica nalegala na disk ko je avto stal je sedaj deformirano in je qrac.Sem imel sam isti problem ko sem iz sesutega avta dol jemal skoraj nove diske ki so bili samo rjasti no in sem jih potem zamenjal z novimi ker so bili ti zanič.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 19:16 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

frankoman napisal/-a:
mene pa nekaj zanima! danes sm malo sprobal avto če je še kaj poskočn in sm nato hotel probat še kako hitr se ustavim! in kaj je blo... ABS se ni vklopil in ustavu se nism tako hitr k se bi mogel, mislim ni tko panike sm ni 100%! čudno mi je zakaj se ABS ni vklopil... :amm:

je mel že kdo kake izkušnje s tem? :019.gif:

pri kai hitrosti si bremzal. kakšna je bila podlaga. učinek bremzanja(je avto vleko špuro, ali je samo počepno pa se ustavo)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 19:26 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

ma kakih 150 sm mel not pa suha cesta je bla! avto ni vleku špure, sm ¨počas¨ se je ustavu! k sm prej pritisnu ful na bremzo mi je kr pas zategnilo kako je avto zabremzal... a zdaj pa nč! nap. če bi mel koga pred sabo bi mu zihr v rit zletel!

a je mogoče premal olja v zavornem sistemu, k mi ni pedal za zavoro nč nazaj zabijalo?

pojma nimam ...

p.s: senzor za ABS me pa nč ne opozarja

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 19:47 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

frankoman napisal/-a:
ma kakih 150 sm mel not pa suha cesta je bla! avto ni vleku špure, sm ¨počas¨ se je ustavu! k sm prej pritisnu ful na bremzo mi je kr pas zategnilo kako je avto zabremzal... a zdaj pa nč! nap. če bi mel koga pred sabo bi mu zihr v rit zletel!

a je mogoče premal olja v zavornem sistemu, k mi ni pedal za zavoro nč nazaj zabijalo?

pojma nimam ...

p.s: senzor za ABS me pa nč ne opozarja

ni bilo potrebe da dela ABS. če bi ti pa špuro vleklo, pa da nebi delo se pa sekiraj. ni pa prišlo do trenutka da bi moral delat. ABS je zato da pri recimo mokri cesti ko pohodiš bremzo na ovinku da kolesa ne zablokirajo(ker če bi gredo avto naravnost) ampak se vrtijo in grado avto po črti v ovinek... na mokri cesti se pri 70km/h usedi gor pa boš vido kak zabija nazaj. ampak res se moreš usedet na bremzo. stilo ima drugače zelo dobre zavore.
lp
mitja

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 19:53 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

vem da ma dobre zavore. bom js to še enkrat probal jutr, sm res me je danes presenetilo... mam filing da bi se moral dost prej ustavt. mogoče se pa motim, UPAM :020.gif:

bomo vidli...

hvala :040.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 20:41 
Odsoten
Always ultra Fiat
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Kamnik
Obstaj pa tudi druga možnost ce praviš da slišiš cviljenje se pravi da ti ploščice prijemajo in zato tudi prihaja do tega da se olje segreva in potem vlece vlago nase in učinek je podoben kot si ga ti omenil prej je zategnilo pas sedaj pa ne ker je olje potegnilo vlago se ne nabira pritisk ampak se dobesedno pretaka!Glede tresenje pa dej nove diske in ploščice in nikar jih ne daj stužiti ker to je smrt za disk! Videl sem že par nesreč z počenimi diski

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: