domov
  • Fiat Klub
  • A2R
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko

Danes je 26 Avg 2019 11:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ventilacija
OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 16:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Zivjo

Imam problem pri Fiat Stilo 1.9 JTD 85kw. Pri ventilaciji (ročna klima) mi 4 stopnja ne deluje, vse ostale delujejo brezhibno, prav tako temperatura in nastavitev smeri.

Lp! Andraž

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ventilacija
OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 17:08 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Borovnica
upor je šov...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 18:58 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice - Globoko
Hmmmm, zanimivo, pri meni je bilo glih obratno, delala je samo Četrta stopnja, ki je vezana brez uporov direktno, na ostalih stopnjah so pa upori ki skrbijo da piha ventilator z zmanjšano hitrostjo. Te upori so zadaj za protipelodnim(kabinskim) filtrom. Pri meni je zaradi korozije na enem kontaktu prišlo do hladnega stika, kar je povzročilo segrevanje kontaktov in toplenje plastike okoli le teh in izguba stika. Rešitev je bila očistit kontakte, nove kleme, tam kjer so bile stopljene, malo kontakt spreja in dela kot novo. P.s. ventilator poje na četrti stopnji 12A, kar pomeni da je ogromen porabnik(sem izmeril).

na sliki lahko vidiš, kje se nahaja ventilator, in upori
Slika

tukaj imaš sliko kjer so upori, da jih odstraniš iz avta potrebuješ nastavek za gedoro 5,5mm
Slika
lp
mitja

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 19:00 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 29
Kraj: Škofja Loka
Če tale upor gre dela SAMO 4 stopnja in ostale ne tako kot je fixy napisal, pri tebi pa je obratno pa nisem siguren če je res to. No pogledat res ne škodi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2011 23:38 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

blink-182- napisal/-a:
Če tale upor gre dela SAMO 4 stopnja in ostale ne tako kot je fixy napisal, pri tebi pa je obratno pa nisem siguren če je res to. No pogledat res ne škodi.

no teb vsaj dela :) men se je kr naenkrat odloču da mi bo iz dveh ventilatorjev- na šoferjevi strani pihal mrzlo na drugi strani pa toplo- za kak dan... Mi že drug dan vse odpovedal in sedaj piha toplo pri vklopljeni klimi! Tale stiloti pa znajo presenetit ni kaj! pred mescem menjala kompresor klime ker mi je jermen utrgal ( smo spustil klimo, ki je bila mesec dni pred tistim nafilana), sem dala klimo ponovno polnit pred 14 dnevi, a zdaj pa ventilacija ne deluje tak kot bi morala :039.gif:

nevem če kiri mehaniki tko služijo kot pa Fiatovi...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Sep 2011 17:46 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Kranj
Andraaaz a si zrihtu ventilacijo,namreč meni je tudi včeraj začelo delati samo na 4 brzini vse ostalo je mrtvo.Klima,gretje in ostale nastavitve delajo vredu. Imam ročno klimo. Zanima me če si zrihtal kaj je bilo potrebno narediti in koliko je vse skupaj stalo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Sep 2011 14:55 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Sem že rešil

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Sep 2011 15:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Pri meni je ravno obratno. Delujejo vse stopnje samo 4 ne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Okt 2011 17:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Maribor
Pozdravljeni, si sposojam temo
Ravno ko je najbolj potrebno, da ventilacija deluje (prvi deževen dan po treh mesecih) mi je odpovedala ventilacija pri avtomatski klimi, ki piha na vetrobransko steklo. Vse ostalo deluje normalno, tudi ventilator piha, samo se sliši, kot da bi bile šobe zgoraj zamašene. Protipelodni filter sem menjal, pa ni nič boljše. Kaj bi moglo iti narobe?
lp daroo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2011 23:10 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Enako težavo imam jaz! Čimbolj podroben odgovor bi bil krepko dobrodošel!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2011 07:37 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
Najverjetneje je crknu motorček, ki poskrbi za pihanje zraka na vetrobransko steklo.To je kar standardna težava stilotov in bravotov z avtomatsko klimo. Menjat ga bo treba. :019.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2011 10:00 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Mozirje
Ja, rado zajebava, al pa da je malo toplo malo hladno.. sicer pa niso tako grozno dragi.

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2011 11:00 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
NejcZ napisal/-a:
Ja, rado zajebava, al pa da je malo toplo malo hladno.. sicer pa niso tako grozno dragi.

Razen če ti redno crkujejo, ker klima nima samo enega. Rezervni del + delo te bo prišlo cca 80 - 100 EUR. Sploh tega za vetrobransko steklo je baje kr zayebano menjat (debata s Kavčičem mlajšim). :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2011 11:08 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Mozirje
Ga pa sam zamenjaš ali pa kakšen nepooblaščen serviser pa si že s tem na polovici cene.

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2011 22:02 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

NejcZ napisal/-a:
Ga pa sam zamenjaš ali pa kakšen nepooblaščen serviser pa si že s tem na polovici cene.

Zdej na pol boš težko pršu, k sm dal pred pol leta sam za aktuator 55€, ampak dobr..
Menjaš komot sam, eden od teh dveh na sliki je(mislim, da zgornji, nism pa zihr, preveri).
Jst sem se lotu s pručko pred vrati, na hrbet, pa glavo k pedalom in je šlo zlahka.
Srečno tudi tebi, če boš menju sam! :D
Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2011 09:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Meni tudi ventilacija ne deluje sploh :044.gif: Tudi če je klima prižgana ali pa ne.

Okej dela mi samo tisto, da piha na vetrobranska stekla in oba skrajno stranska. Vse ostalo mrtvo.

Torej kaj točno moram narediti, se ne razumem preveč v to. Kaj je potrebno zamenjati? Hvala vam za odgovore.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2011 10:17 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Najprej resetiraj prezračevanje.
Zamenjat bo treba verjetno enega od tistih aktuatorjev na sliki(zna bit spodnji, nism zihr, preveri). Lahko je tut samo zlomljena plastična os, ki gre od aktuatorja do krilc notri.. Samo prej preizkusi če res ne miga in/ali brni, da ni kaj drugega.. Lahko je pa tut kaka napaka v elektroniki, tam pa ti ne vem pomagat.
Temperatura je prava, levo/desno?
Dobr zrihti! :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2011 10:19 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Cufi, je morda priložena slika zrcalna? Po sliki sodeč bi vse skupaj stalo na sovoznikovi strani. Je dostopno al je potrebno kakšno plastiko odstranjevati? Kako pa resetirat?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2011 11:41 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Ni zrcalna(vse črke so prav obrnjene!?), fotoaparat je bil obrnjen navzgor in v desno(proti kopilotu). Nekam med (nad?)pedale sem zrinu tamali fotoaparat in je nastala ta fotka. Evo recimo da konektorja obeh aktuatorjev gledata v smeri vožnje, če si tako laže predstavlješ kako je vse skup obrnjeno. Na kopilotovi strani je samo en aktuator, za temperaturo kopilotovega zraka.
Za dostop odstraniš levo stransko plastiko sredinske konzole ter eno take čudne oblike pod volanom, ampak ne na volanskem stebru, še eno niže, recimo da leži horizontalno, med drugim je fiksirana tudi z eni vijakom daleč not nad pedali proti motorju. Pa peno ma zgoraj.
Reset pa držiš AUTO in MONO pritisnjena(kontakt, ugasnjen motor), da odšteje do 00. Potem spustiš in čakaš, da se nazaj pojavi displej. Vmes poslušaš brnenje, ko se nastavljajo loputice. :D
Srečno!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2011 12:50 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

No to je bilo sedaj pa izčrpno! Hvala!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: