domov
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • Techno racing
  • A2R
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • Amortizer d.o.o.

Danes je 26 Avg 2019 11:13

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Ventilacija
OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2011 20:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

cufi napisal/-a:
Najprej resetiraj prezračevanje.......

Reset pa držiš AUTO in MONO pritisnjena(kontakt, ugasnjen motor), da odšteje do 00. Potem spustiš in čakaš, da se nazaj pojavi displej. Vmes poslušaš brnenje, ko se nastavljajo loputice. :D
Srečno!

Očitno je to to! Stvar ponovno funkcionira! Ne vem sicer če 100% ampak deluje....
Ena stvar me je pri resetu zmotila. Namreč odštevalo je samo na levi strabi (AVTO) na desni (MONO ni odštevalo nič, ko pa sem gumba spustil je na levi ostalo 00, na desni pa se je pojavila 02.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2011 22:28 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 36
Vse je ok.
Zna pa se ponovit.
Dokler je kul, uživaj! :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 13:53 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Meni to ne deluje. Enako kot pri Kaiseru. Odštevalo samo na AVTO na MONO pa 02. Naenkrat je začelo pihat pol pa nič več.

Probal še 2x resestirati in nič, brez sprememb. :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 15:07 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

denareur napisal/-a:
Naenkrat je začelo pihat pol pa nič več.

Dej tole malo natančneje opiši, prosim :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 15:22 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Mozirje
Jaz sem tudi probal za hec pa je najprej bilo na desni 02, potem čez čas pa je tudi šlo do 0...

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 15:23 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

cufi napisal/-a:
denareur napisal/-a:
Naenkrat je začelo pihat pol pa nič več.

Dej tole malo natančneje opiši, prosim :)

Dal sem kontakt, potem sem pritisnil AUTO in MONO skupaj, počakal da je pri AUTO odštelo do 00, spustil vse skupaj potem se je pa slišal nek zvok, pač odpiranje, zapiranje teh loput, vsaj tko mislim, potem pa se sliši pihanje dam roko na ventilatorčke in se že veselim, da bom prišparal €, potem počakam do konca da je prišel normalen display, obrnem ključ nazaj, prižgem avtomobil in potem spet enako kot prej, brez pihanja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 16:04 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Ja verjetno je šel potenciometer na tistem aktuatorju. Ker ne daje pravih podatkov, je loputa ves čas v eni skrajni legi - zaprti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 21:48 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Okej zdej pa res več nič ne razumem. Zdaj pa dela vse ali pa sem jaz res n00b pa nisem znal nastaviti ventilacije.

Skratka zdaj sem sprobaval sledeče:

Dal sem na L0 in je začelo pihati, dam nazaj na 16 stopinj piha, 17, 18,19 piha, imel sem na sredinski puščici. Ko sem povečeval temperaturo se je to pihanje počasi zmanjševalo čeprav sem imel nastavljeno na full. Ko sem začel temperaturo zmanjševati je tudi začelo bolj pihati. Je to normalno? Avtomobil je vseeno lepo ogrelo.

Ugasnem to puščico in dam na pihanje za noge. Vse dela enako kot na sredinski.

Neglede na to na keri pučici imam mi pri vetrobranskem steklu piha. Je to vredu?

Zdaj pa tisto moje n00bovsko vprašanje. Ko imam vklopljeno sredinsko in puščico za noge, se nekako to pihanje zmanjša, skratka jaz to razumem kot da vse to razporedi. Ali prav razumem.

Kot kaže je ta reset le pomagal ali pa jaz sploh nisem znal nastaviti pravilno te ventilacije. Vseeno pa opažam, da sredinski ventilator torej tista nad CD-Radijem, da levi malce manj piha kot desni, čeprav sta nastavljena oba v isti smeri.

Pa še omenil bi, da po tem resetu slišim neke čričke v ventilatorjih kot bi šlo za neko pokanje. Da sem se prepričal, da je povezano s to ventilacijo, sem jo popolnoma ugasnil in s tem so tudi ti črički prehenali.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 21:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Torej tvoja težava je bila verjetno v tem da avto ni bil ogret in zato se ventilacija ni vklopla. Po vsej verjetnosti si imel uklopljeno še na FULL AVTO. Ko si pričel vrteti gumbe se je prestavlo na ročno in funkcijoniralo. Če daš na sredino in noge se zrak razporedi in je vse skupaj tišje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Okt 2011 22:17 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Čist možno, bom vidu še jutri zjutraj kakšno bo stanje, pa sporočim.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2011 08:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Rečmo, da zdej vse skupi dela. Moram se še navaditi na to ventilacijo.

Zanima me tudi, če jaz nastavim na 22 stopinj ali on greje do te temperature in potem se ustavi ali kako to deluje?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2011 11:35 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
Odvisno od notranje in zunanje temperature. Če maš notri bolj vroče, ti bo najprej do 22 hladil in potem ohranjal temperaturo in obratno seveda.

Je pa razlika poleti in pozimi, ker avto za prilagajanje ventilacije uporablja parametre dveh senzorjev - notranjega in zunanjega. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2012 12:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kaj pa bi porekli na to da na voznikovi strani ne glede na nastavljeno temperaturo dostikrat piha toplo, na sovoznikovi pa hladno? Ko vklopim klimo pa se mi zdi da tudi ni tako kot mora biti, na obeh straneh toplo, razen ce je v teh zimskih mesecih to pravilno, da greje :) (je pa bila na prejsnjem servisu polnjena, ter menjani vsi filtri). Poleti ne bi zelel da imam se dodatno pecko v avtu..pa tudi ko je bila klima sveze polnjena, nisem cutil neke hude mrzlote iz ventilatorjev?

LP, Moren

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2012 13:13 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
Rekli bi, da je fuč nekaj od kombinacije motorčkov klime in loput klime.

Glede drugega dela pa je že malo višje odgovor. Še enkrat:

Če senzor v avtu izmeri notranjo temperaturo npr. 14 stopinj, bo klima grela, pa čeprav ti nastaviš na 17 (ne glede na to ali je kompresor vklopljen ali ne). Pri avtomatski klimi ne moreš nastaviti mrzlega pihanja zraka, če senzor izmeri, da je notri premrzlo. Kot že rečeno za preračun parametrov klima uporablja tudi zunanji senzor temperature, ki je običajno lociran na spodnjem delu desnega bočnega vzvratnega ogledala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2012 19:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Zdravo!

Zgoraj opisanega problema (4 stopnja ne deluje) se vedno nisem odpravil, upor dela bp.
Ima mogoce kdo se idejo? :)

Hvala vsem za pomoč

Lp! Andraz

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2012 19:47 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

adry napisal/-a:
blink-182- napisal/-a:
Če tale upor gre dela SAMO 4 stopnja in ostale ne tako kot je fixy napisal, pri tebi pa je obratno pa nisem siguren če je res to. No pogledat res ne škodi.

no teb vsaj dela :) men se je kr naenkrat odloču da mi bo iz dveh ventilatorjev- na šoferjevi strani pihal mrzlo na drugi strani pa toplo- za kak dan... Mi že drug dan vse odpovedal in sedaj piha toplo pri vklopljeni klimi! Tale stiloti pa znajo presenetit ni kaj! pred mescem menjala kompresor klime ker mi je jermen utrgal ( smo spustil klimo, ki je bila mesec dni pred tistim nafilana), sem dala klimo ponovno polnit pred 14 dnevi, a zdaj pa ventilacija ne deluje tak kot bi morala :039.gif:

nevem če kiri mehaniki tko služijo kot pa Fiatovi...

Imam enake težave kod adry na mesto gretja je na moji strani pihalo hladno to se je dogajalo ,ko se je ogrelo na 10/13 c .V časih, če sem ugasnil in na novo prižgal je začelo delovati normalno(greti.)Sedaj,ko pa bi moralo hladiti pa se klima noče zagnati in greje,moram sklopiti ventilacijo,da se ne skuham v avtu.Je možno ,da te lopute uplivajo na delovanje klime,kajti ne slišim ventilatorja klime zunaj, da bi deloval .Morda ideja kje iskati napako ali nasvet kaj bi lahko bilo?Pred zimo je bil preventivno menjam plin?Prosim kakšno na to temo nisem nič zasledil ,da bi se kaj diskutiralo.Imam komplet avtomatsko klimo za odstraniti z vozila za nadomestne dele,vendar sem prišel do mrtve točke?Je kje zabeležena tema kako se odstrani armaturna plošča in pride do klime :neodloèn: ?Ali nasvet nekoga, ki je to že počel in uspel? :039.gif: :042.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2012 20:46 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Najbrž nimaš iste napake, kajti meni je spustila klima in mi je postopoma začelo pihat pri vklopljeni klimi toplo namesto mrzlo :/ smo zamenjal dihtunge, klimo napolnili in zdaj dela ok.. Aia še to.. tud ventilator mi ni deloval ( ni blo slišat da bi se vklopil) kar je bil vzrok v prazni klimi in nekem kablu tam spredaj pri ventilatorju.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2012 09:30 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

adry napisal/-a:
Najbrž nimaš iste napake, kajti meni je spustila klima in mi je postopoma začelo pihat pri vklopljeni klimi toplo namesto mrzlo :/ smo zamenjal dihtunge, klimo napolnili in zdaj dela ok.. Aia še to.. tud ventilator mi ni deloval ( ni blo slišat da bi se vklopil) kar je bil vzrok v prazni klimi in nekem kablu tam spredaj pri ventilatorju.

No jaz sem jeseni preventivno zamenjal plin,ne rečem pa ,da tudi to ni možno.Sedaj iščem po netu kakšno iformacijo o poteku snemanja armature in komplet klime in ni sreče.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2012 17:14 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: radeče
armatura dol ni noben problem....začneš z sredinsko konzolo,potem spodnji del armature,potem pa armaturo....prednopotegneš armaturo dol jo morš prizdvignit pa potegnz....seveda vse prej odvijačit....cca 1h

ko maš to dol maš pa pod nosilcem klimo takorekoč na dlani

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jun 2012 07:13 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
fixy napisal/-a:
Hmmmm, zanimivo, pri meni je bilo glih obratno, delala je samo Četrta stopnja, ki je vezana brez uporov direktno, na ostalih stopnjah so pa upori ki skrbijo da piha ventilator z zmanjšano hitrostjo. Te upori so zadaj za protipelodnim(kabinskim) filtrom. Pri meni je zaradi korozije na enem kontaktu prišlo do hladnega stika, kar je povzročilo segrevanje kontaktov in toplenje plastike okoli le teh in izguba stika. Rešitev je bila očistit kontakte, nove kleme, tam kjer so bile stopljene, malo kontakt spreja in dela kot novo. P.s. ventilator poje na četrti stopnji 12A, kar pomeni da je ogromen porabnik(sem izmeril).

na sliki lahko vidiš, kje se nahaja ventilator, in upori
Slika

tukaj imaš sliko kjer so upori, da jih odstraniš iz avta potrebuješ nastavek za gedoro 5,5mm
Slika
lp
mitja

no enaka napaka je doletela mene, ker sem bil prepričan da so crknili upori, sem naročil nove pri Adelu cena 18€, sem pa zjutraj odprl in prerukal kontakte pa sedaj vse deluje ok, en kontakt malo ožgan, tako da bom preventivno menjal upore, če sem jih že naročil, cena na servisu je 45€ tak podatek sem dobil od Kavčiča, dela da odpreš in menjaš pa 5 min

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: