domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Kovinoplastika Kavs
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob

Danes je 16 Sep 2019 02:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Tresenje motorja v prostem teku
OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2014 22:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni !

Imam nasljedni problem pri Stilutu MW 103 kw,so se pojavilu tresljaji v
prostem teku motorja, sem že zamenjal nosilec motorja pri menjalniku, stanje
je malo boljše,vendar ni kot bi moglo biti.Ko je mehanik vzel stran spodnji nosilec
so tresljaji prenehali.Prosim za odgovor,če je že imel kateri takšne probleme.

Zadnjič spremenil frenk68, dne 01 Jun 2014 20:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Tresenje motorja v prostem teku
OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2014 10:48 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

pozdravljeni

sem lastnik stilo 1.9 jtd 3vrata 116 konjev letnik 2005
tudi jst mam težave s tresljaji v avtu,namreč vem da so vsi fiati kar se tega tiče u k sem meu prej dosti let tipota dizla pa je blo skoz neki z nosilci,s podvozjem it itd kot da sem v konzervi
res je da sem avto kar dodobro zrukau z muziko (subwoofer) a še zmeraj mi ni jasno zakaj tako trese glede na to da je to nov model mašine jtd!menjau sem oba sprednja nosilca motorja pa še zmer,samo še tega pr menjalniku bom probu menjat kr usi pišejo tu po forumu da je avto čisto drug po menjavi,mam pa naslednje probleme:avto mi enkrat nosi v levo drugič v desno odvisno kak naklon ima cesta,a je to normalno?pred kratkim sem menjau obe sprednje roke,opravil optiko nacentrirau volan v nulo pa še zmeri avto kr nekam vleče po svoje!a je možno da je to zarad zadnega mostu (namreč morem tudi silent bloke menjat kr močno poka)ko vklopim funkcijo city volan ni več tako mehek kot je biu ko sm avto kupu!pelau sm mehaniku pa mi je reku da edina napaka ki mi jo kaže je zarad baterije k se mi je večkrat spraznila,pravi da ob menjavi baterije bo servo lepše laufau pa vse ostalo zravn,še ena težavca je tm ko je nek ventil zravn termostata,pod njim in okoli je vse črno od olja od turbine,a se da samo tesnilo menjat al morm ceu un ventil,mehanik pravi da zarad tega ventila mi tud avto zatrese ko ga vgasnem ker loputa ne zapira počasi dovod zraka v motor!a je to možno?

vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2014 18:27 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: koper
ja, un ventil je zato, da ti avto lepše ugasne in če je od olja okoli, pol ga je treba menjat.
če je akumulator slab, pol se pozna tudi na volanu, da je mal trši.
js mam isti problem na mojmu stilotu, sicer je karavan ampak tudi po menjavi zadnjih silnih blokov, se niti ni zadeva popravila, kar se tiče zavijanja po naklonu ceste, še vedno ga malo vleče, če cesta visi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2014 10:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

hvala za odg
lp jan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2014 10:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

pardon še bom tu gnjavu kr za1x nism najdu rešitve

učeraj sem se namreč odloču očistit motor in tam kjer je erg ventil k je blo use mastno okol,pa ventil sem sščistu itd, vse lepo in prav ko sm vse končau se vsedem v avto pa pouhn enih napak,avto vžge dam ključ ven iz ključavnice avto še naprej dela,armaturna plošča vgasne use ugasne a avto še dela kjub temu da stojim zravn njega s ključem v roki :)

mi ne da mira pa podprem havbo in čujem da tm pr bateriji neki škljoca, voda je pršla v tisto sivo škatlco z releji,ok js jo odklopim odprem spiham use pošpricam s kontakt šprejem dam nazaj v avto prklopim še zmeri en kup enih napak mi izpiše pa avto ne vžge več?

kakšna je rešitev?je treba avto na računalnik prklopit pa resetirat al bi mogu avto kljub temu vžgat?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jun 2014 20:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 27
Kraj: Slovenska Bistrica
j-a-n27 napisal/-a:
pardon še bom tu gnjavu kr za1x nism najdu rešitve

učeraj sem se namreč odloču očistit motor in tam kjer je erg ventil k je blo use mastno okol,pa ventil sem sščistu itd, vse lepo in prav ko sm vse končau se vsedem v avto pa pouhn enih napak,avto vžge dam ključ ven iz ključavnice avto še naprej dela,armaturna plošča vgasne use ugasne a avto še dela kjub temu da stojim zravn njega s ključem v roki :)

mi ne da mira pa podprem havbo in čujem da tm pr bateriji neki škljoca, voda je pršla v tisto sivo škatlco z releji,ok js jo odklopim odprem spiham use pošpricam s kontakt šprejem dam nazaj v avto prklopim še zmeri en kup enih napak mi izpiše pa avto ne vžge več?

kakšna je rešitev?je treba avto na računalnik prklopit pa resetirat al bi mogu avto kljub temu vžgat?

en nasvet: kontakt šprej je zanič..raje uporabi wd-40
pa pomoje ni treba resetirat, če je bla not voda, je čisto možno da je še kje not..odklopi akumulator in pusti havbo odprto nekaj časa..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jun 2014 23:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Mene pa zanima kaj bi bil razlog da stilo JTD 115 vsake toliko ob ugašanju zatrese. Recimo vsakič desetič.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Jun 2014 19:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Imam podoben problem le da se pri meni pojavi le takrat ko speljujem oz. počasi spuščam sklopko.

Nekje na polovici, ko spuščam sklopko, začne kar pošteno trest oz. ropota. Je to kriva sklopka ali kateri izmed nosilcev?

1.9 JTD 116KM

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Jun 2014 20:44 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

to je pa najverjetneje sklopka... kolko kilometrov ima?
strošek je pa kar zajeten sam sklopka je okoli 200eur js sm to delal sam, zato ne vem kolko si uzamejo mehaniki za delo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Jun 2014 22:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

213000 km.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Jun 2014 22:19 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

no, meni je šla pri 300k km sam se baje da zgodit, da grejo tudi prej, je res, da je moj bil bolj na dolge fure vožen...
zna pa bit več varjant, kar se sklopke tiče, lahko je košara, ali pa vztrajnik, meni na srečo vztrajnika ni bilo potrebno menjat, vseeno, je priporočljivo da ga pelješ h kakemu mehaniku, da tole sproba in ti bo znal povedat kej več, ali je sklopka, ali vztrajnik.
to ni potrebno pod nujno menjat, če vsake tolko mal potrese, nej čare raj pove, kako se sproba sklopko če je še za kej al je potrebna menjave...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: