domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Techno racing
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 21 Sep 2019 17:19

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Sončna streha...
OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2014 13:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 29
Kraj: Tržič
Pozdravljeni
od ponedeljka sem lastnik fiat stilota s panoramsko streho. Avtu je ob nakupu streha delala brez problema, vendar pa ni delal rolo spodaj. Ker naj bi reset (gržat gumb notr 5sekund) lahko odpravil ta problem, sem to naredil, vendar od takrat streha ne dela več :028.gif: prav tako pa ne dela tudi blenda.

Sedaj sem imel avto pri Ambrožu, ker so mi menjali stikalo za bremze in sem rekel, naj pogledajo še streho, pa se jim ni dalo ubadat. Klical sem k Kavčiču v LJ pa je rekel, da tega ne popravljajo.

Zanima me, če kdo pozna koga, ki se ukvarja s tem. Ker drugače bom kar sam prevezal na direkt na stikalo in na akumulator, sam preden se lotim tega, bi raje probal če lahko kdo popravi :D

Hvala
LP Aleš

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Sončna streha...
OdgovorObjavljeno: 21 Maj 2014 23:37 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Vprašaj na Avtocommerce. Ko sem še delal v firmi čez cesto, nam je stranka pripeljala na kleparsko popravilo Mercedesa CLK in naročila naj usput pogledamo še streho (ob odpiranju je ropotala in se ni odpirala naravnost). Ker nismo imeli testerja in orodja za popravilo strehe sem klical na AC če lahko avto pripeljem k njim. Ob prevzemu so rekli da bo popravilo najverjetneje okoli 900 Eur (menjava vodil), ampak da lahko prej pogledajo in povejo predračun. Klical sem jih popoldne, če so že pogledali in sem dobil odgovor da lahko avto prevzamem, cena pa je bila pod 100 Eur. Bil je Mercedes servis, ampak glede na to da so ista firma bi bilo verjetno enako tudi za Fiata. Z njimi sem večkrat sodeloval in vedno so bili maximalno korektni.
Probaj nekje priklopiti avto na tester (pri mehaniku ali avtoelektričarju) - če bo pokazal kako napako, drugače pa so pri nas te zadeve delali kleparji, ne mehaniki - zato ti je Kavčič rekel da se s tem ne ukvarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Maj 2014 18:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Čao

Tester bo kej mal pokazal , drugače je pa v delovni knjigi opis kalibriranja strehe steklenega dela in roloja .

lp maks

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Maj 2014 21:46 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Lahko probaš še tako, da ročno odpreš rolo in streho in potem probaš zapreti. To narediš tako, da snameš stropno lučko nad zadnjimi sedeži za streho, prednjo pa za rolo. Pod prednjo lučko boš našel imbus ključ, ki ga vtakneš v os motorčka in "vintaš".
Napake s tem ne boš odpravil, v najboljšem primeru boš videl če motorčki delujejo.
Drugače pa kot je zgoraj napisano najdi navodila za inicializacijo, verjetno je treba samo to in bo delovala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Maj 2014 13:06 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

hvala vsem za odgovore in pomoč :)

sončna streha se zapre, če jo odprem na roke (sicer se zapira po delih, pač časovni presledki). Blenda se pa tudi premika, vendar samo par cm.

Ko sem kupil avto je streha delala brez problema, blenda pa ne. Zato sem tudi izvedel resetiranje (vendar od takrat se ne odpira več). Sem potegnil dol elearn za stilota, vendar ga še nisem usposobil. Ali bom notri našel navodila za inicializacijo??

Najlepša hvala vsem za pomoč.
LP Aleš

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Maj 2014 07:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Da not imaš kalibriranje strehe

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Maj 2014 09:57 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

evo elearn usposobil, strehe ne

po initializaijskem postopku se more tudi blenda zapret. No pri meni blenda ne deluje (pomoje so zanič zobniki, ker škrta- blenda se pa ne premika). Tudi če pustim v prvi faze initializacije - zapiranje strehe in blende - 1 minuto, mi pri ponovnem pritisku knofa začne od začetka. Torej se mi ne izvede prva faza
Če vzamem ven varovalko od blende je zadeva ista.

Ve kdo kako prelesičiti računalnik, da bo mislil, da blenda deluje?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Maj 2014 11:54 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice - Globoko
sicer vem ne. predvidevam pa da je nekje končno stikalo na blendi, ki sporoča kdaj je blenda do konca zaprta. tisto prebrikaš pa je to kar želiš. seveda samo moje predvidevanje

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2014 08:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni

sem se včeraj poglobil v avto :) torej zadnji motor ima uničen zobnik in zaradi tega ne ve kdaj nehat vrtet. Prvi motor pa je zvezan direkt na zadnjega (prvi motor ima računalnik in krmiljenje za oba).
Sem prvi motor zvezal (za test) direkt na akumulator in zadeva deluje. Tako, da začasano (dokler ne dobil zadnjega motorja ali pa samo zobnika zanj), bom imel zvezano kar preko univerzalnega stikala in ma da dela :D

Hvala vsem za pomoč
LP Aleš

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2014 15:45 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Ko boš menjal motor najdi še razlog okvare. Mogoče je potrebno samo kaj namzati, da ne boš prehitro spet manjal.
Drugače pa si se dobro znašel, da imaš čas najti (cenovno) ugoden motor :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2014 18:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Motor je vredu, sam zobnik je poglodan. Sem mal brskal pa nisem nasel, da bi se dal sam zobnik dobit (za fiata) :/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2014 18:32 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Zobnik boš težko našel. Mislil sem razlog zakaj ti je požrlo zobnik - verjetno gre zadeva ki jo premika bolj na trdo. Je pa tudi problem, ker so zobniki pri novejših avtih plastični, da jih prej požre in bolj služijo z rez. deli.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2014 18:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

V bistvu je kovinski :/
Pa nevem zakaj ga je pojedlo. Zdej k sem skup sesraufal vse cli obcasno zobnik zagrabi in premakne blendo. Ampak slej ko prej preskoci k je tolk zglodan :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: