domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar
  • Techno racing
  • A2R
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 21 Sep 2019 17:19

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nakup stilota - gori lučka za napako na motorju
OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2014 14:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Danes sem bil na ogledu enega fiata in prvo kar me je zmotilo je bilo piskanje med vožnjo. Vsakokrat ko sem dal gas in je vklopilo turbino je začelo žvižgat. Prva misel je bila da je nekaj narobe s turbino, sedaj ko raziskujem forum, razmišljam da ni nujno kakšna huda napaka.

Prebral sem temo v zvezi s počeno cevjo do interkulerja ( viewtopic.php?f=11&t=11007&start=40 ) in me zanima ali se vam to piskanje pojavi takrat ko pohodite gas med vožnjo, ali se tudi v prostem teku sliši? Jaz v prostem teku nisem ničesar zaznal.

Kot drugo pa v avtu gori lučka za napako na motorju. Žal sem kabel in računalnik pozabil doma in nisem mogel preverit katere napake so zabeležene v računalniku. Zanima me ali je možno, da se ta napaka pojavi tudi ob počeni cevi?

Možakar je omenjal tudi da se mu lučka prižiga in ugaša, torej napaka verjetno ni prisotna vedno in da je njemu bilo rečeno da je to zaradi egr ventila ("popoldanski" mehanik). Motor deluje solidno, med vožnjo se lepo odziva. Vozil sem se sicer samo po mestu po ozkih ulicah do 50km/h in sem bil kar nežen z gasom. Pretiravat pač nisem mogel, tako da ne vem kaj se dogaja pri višjih vrtljajih in večji obremenitvi.

Me je pa presenetila mirnost motorja pod nizkimi obrati. Brat ima namreč stilota 1.9jtd, ki nam fantastično služi, vendar pri nizkih obratih (1500-1800) nonstop rahlo cuka. EGR sem že blindiral, pa ni bilo efekta. Vendar se niso nikoli prižigale lučke, poraba pa je zares nizka. Pri ogledanem stilu težav s cukanjem nisem zaznal.

Za kakršen koli namig kaj bi lahko bilo narobe da se pojavljajo zgornji simptomi (piskanje in engine failure lučka) bom zelo hvaležen. Avto je dokaj soliden, tudi za ceno sva se zmenila dokaj ugodno, a le pod pogojem, da ne gre k vragu turbina.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nakup stilota - gori lučka za napako na motorju
OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2014 20:58 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 40
Kraj: Ljubljana
Po mojem racunalnik in prklopit pa pogledat se enkrat...lahko je EGR lahko je kaj drugega tudi bo se kaksen bolj mojster kaj povedal...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2014 23:42 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jaz sem imel počeno cev do interkulerja in se je dogajalo točno tako kot opisuješ. V mirnem teku se ni nič slišalo, ko si pohodil gas pa je žvižgalo. Takrat se je tudi prižgala lučka check engine. Priključi na računalnik..

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2014 00:15 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Pa misliš da ti bo on častil turbino ko bo odletela? Njemu se yebe za tebe in avto zato išči dalje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2014 09:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Čare ni tako enostavno. Nujno rabim avto in že tri tedne iščem nekaj za okoli 1500-1700€, pa so same podrtije. Verjemi mi da me omenjeni stilo ne bi mikal če ne bi bil dejansko eden bolje ohranjenih. Mi je pa povsem jasno, da bo morebitna okvara turbine povsem moja skrb...

Vsekakor bo potrebno avto pred nakup prej priklopit na računalnik, da se vidi napake.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2014 18:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Kranj
dj link da vidmo kako je ohranjen pa kaki denar, stilo dober je vsaj 3k EU

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2014 14:32 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Če pa nujno rabiš avto ga pa sploh ne kupuj,ker avto ki mora bit stalno na servisu je neuporaben.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2014 11:41 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Čare kaj naj rečem... Hvala za konstruktivne odgovore. Upam, da se sam ne boš nikoli znašel v podobni situaciji.

Sem kupil avto, vedar ne omenjenega fiata. Dolgoročno gledano bi bilo potrebno vanj preveč vložiti, saj so se poleg omenjenih težav, zaradi starosti, kilometrov in glede na servisno zgodovino obetali večji servisni stroški.

Ostalim hvala za pomoč.

lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu