domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Orange Audio
  • A2R
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Techno racing
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 21 Avg 2019 03:02

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 20:07 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Krško
inimeg9999: Po zadnjem postu sodeč, si preveril lambdo sondo, ter MAF senzor?
Sondo lahko preveriš tako, da jo izklopiš in "opazuješ" avto v enakih razmerah kot si opisal...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2011 12:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Ljubljana
Meni je enako cukal pri speljevanju, pri majhnem gasu. Imam dizla.
Fuč je bil senzor za pretok zraka. Poskusi odklopit ta senzor. Če potem ne cuka več, je to to. Lahko pa je tudi EGR ventil. Vendar potem mrzel ne bi cukal.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Mar 2011 12:43 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 45
sedaj sem bil pri serviserju in da se je pogovarjal z mehaniki iz lj in da naj bi bila ta napaka sklopka. mogoč kaka potrditev?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Mar 2011 14:01 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Mozirje
Meni občasno pocuka pri nizkih obratih (dizel), ampak samo pri petrolovi nafti.. ampak to komaj opazno, brez kakršnihkoli napak na displayu. Bom pa spucel zdej pri servisu te ventile pa nevemkaj še vse da vidim če bo potem bolš.. Pa to naredi recimo ko se peljem v četrti 50 enkrat ali dvakrat na hitrco, če zraven sediš sploh ne opaziš. Enkrat na teden recimo.. pa še kako čistilo za šobe bom nalil po servisu, ker še ni bilo.

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Mar 2011 16:00 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

mislim da je to cukanje pri stilotih abarth drug vzrok kot pri ostalih modelih

Na vrh

Naslov prispevka: Re: cukanje
OdgovorObjavljeno: 30 Maj 2011 17:41 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

no da malo obnovim obstoječo napako :)

danes sem prejel avto iz avtotriglava, kjer je bil na servisu zaradi cukanja in ker je kar na enkrat nehal pretikat v R ali je metal iz tretje v prvo in ko si se ustavil v ler.

v glavnem kar se tiče samega cukanja, je zadeva izboljšana sigurno za 80%
zamenjani so bili naslednji deli:
- posoda za pritisk olja
- špka menjalnika
- črpalka olja

+

operacije:
- el.črpalka napeljave za el. hidravlično krmiljenje
- akumulator pritiska na hidravljičnem sklopu sistema
- sistem menjalnika z el. hidravličnim krmiljenjem

( kopiral iz računa )

priporočali so mi pa še menjavo sklopke, sledi v kratkem.

je pa sedaj res dosti dosti bolje kar se tiče cukanja kot je bilo pred servisom

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Maj 2011 20:44 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Menim, da tu govorimo o dveh različnih vzrokih za cukanje. Eden je morda res sklopka ali kakšen drug mehanski vzrok. Pri meni pa je zagotovo elektronika ali kakšen senzor. V enem letu so mi zamenjali EGR in LMM, pa še vedno cuka pri speljevanju ali pa če dam gas zelo počasi, takrat na začetku malo pocuka. Se pravi pri majhnih obratih. Težko se pelješ pri malih obratih konstantno, kar malo cuka, če pa daš gas, gre normalno.
Ugotovil sem, da cuka takrat, kadar zunanja temperatura naraste preko okoli 14 °C. Se pravi, ko je zunaj toplo, cuka. Če je mraz pa nič. Ne glede ali je motor mrzel ali topel.
Kateri je tisti sistem, ki je odvisen od zunanje temperature?

Tudi na računalniku ne pokaže nič. Ko pa odklopim LMM (senzor pretoka zraka), pa avto deluje odlično, normalno, le da me opozarja lučka v armaturki. Sedaj se vozim tako.
LMM pa ni zanič, smo ga zadnjič menjali, pa je isto. Ko pa ga odklopim, enostavno avto deluje. Takrat preklopi na neke povprečne nastavitve računalnika.

Ima kdo kakšno idejo?
:neodloèn:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Maj 2011 21:00 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

sika opisal si isti problem kot sem ga imel jaz. avto mi je cukal pri malih vrtlajih in odvisno od zunanje temperature

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2011 10:06 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

In kaj je bil vzrok pri tebi? Pri meni še ne vedo, pa sem bil že trikrat na servisu zaradi tega.
Menda, da je lahko še kakšen drug senzor, recimo za tlak in podobno...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2011 11:51 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

pri meni je bil vzrok to kar sem napisal, najbolj pa šibka menjalnika se mi zdi. sedaj je cukanje odpravljeno za več kot 80%.
ostalo bi odpravil po informacijah serviserjev z menjavo sklopke

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2011 12:07 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Nekako ne vidim povezave med šibko menjalnika in sklopko in takem malem cukanju pri tempreaturi nad 14 °C. Rad bi kakšno fizikalno ali mehansko razlago za to.
Ne bom vse to menjal brez veze. Ker če pa odklopim LMM snzor, pa avto dela kot urca, le rumena lučka v armaturki me opozarja na to.
Kako lahko LMM senzor, če je odklopljen vpliva na sklopko in šibko menjalnika? Ni logično.
Menim, da gre pri nama za različna vzroka.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2011 12:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

poglej ne vem, jaz sem imel iste simptome kot si jih ti opisal, na original servisu računalnik napake ni izpisal.

pred dobre tremi tedni je prišlo še do okvare da mi ni hotel pretikat v rikverc ( oziroma je pretaknil, če si menjalnik malo bolj ruknil in držal ) ali je metal iz brzine ko si se ustavil.

za to napako sem avto odpeljal na avtotriglav, izobraževalni oddelek, plačal 1000€ in sedaj avto dela kot urca. priporočali so mi le še menjavo sklopke, cirka 500€

nisem neki mehanik, v bistvu nimam pojma o pojmu kar se tega tiče, povem kaj so mi rekli na servisu in kaj piše na računu. se pa ta šipka menjalnika kar pošteo vidi da je uničena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2011 12:18 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Meni menjuje zelo lepo, nič ven ne meče...Zato ne vidim povezave....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2011 12:21 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

jah tudi meni je prestavljal brez najmanjše napake do usodnega torka, ko se je napaka pokazala.

lej ne vem, pač pri meni je to rešilo problem, ki je bil zelo moteč. pač ker je tema o cukanju, ki sem jo jaz odpru, sem sedaj še napisal kaj je bil vzrok pri meni, mogoče bom pač komu s tem pomagal

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2011 12:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja, ja super. Morda pa res je to. Bom omenil pri mojemu mehaniku, pa bo preveril.
Sem pač tak tip, ki ima rad argumente. Saj je povsem možno, da je kaj povezano, pa ne vemo....Danes pri vsej tej elektroniki in senzorjih res nikoli ne veš...
Včasih teh težav ni bilo....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2011 12:07 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Ljutomer
Zdravo...

Vidim da je ta težava kar pogosta pri tem modelu stilota. Meni tudi včasih ko vžgem avto, in dam v R takoj, mi včasih vrže v N in moram prav tako še dvakrat ali trikrat ročico pomakniti v R da mi ostane v vzratni prestavi. Čutim včasih tudi ko dam kontakt, in dam brzin o v N, je čutiti tisto grobo menjavanje, da mi včasih celo avto malo strese, kot da sklopke nebi dovolj stisnilo, Kaj bi bilo možno da je narobe v tem primeru, ker mi tudi med menjavanje brznin navzdol avto grdo cukne, kot da sklopka nebi popustila. Je pa vožnja veliko udobnejša ko dežuje oziroma je ozračje bolj vlažno, pa tudi ko so temperature nižje. Jaz sem ostal brez idej, kot sem že omenil, sem menjal komplet sklopko (sicer rabljeno in je mogoče tudi lamela že obrabljena)....menjal sem tudi hidravlično olje (TUTELA CS SPEED)...Pedal za gas....in ne vem kaj še naj poskusim saj se mi zdi da mi spet iz časa v čas bolj intenzivno cuka....mogoče spet zaradi teh visokih temperatur.. Kje se pa nahaja ta LMM senzor za pretok zraka, da poskusim odklopiti če bo kaj bolje?...

LP!
Danilo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2011 12:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Ljutomer
Zdravo!

No upam da se še zadnjič oglašam na to temo glede cukanja pri speljevanju... Bil je naporen vikend ampak se je splačalo še enkrat zadevo vzet v roke in razstaviti motor da sem preveril sklopko. Tokratšnji poseg je zajemal menjavo lamele sklopke (obnova sklopke 22€ pri naših dobrih sosedih na hrvašhem) ter menjava potisnega ležaja sklopke (na srečo dobil rabljenega komplet z getribi za 150€, ki je še nedaleč nazaj bila moja last... :. ) ...no v glavnem, po osem urnem garanju in sestavljanju motorja v avto vžgem, počakam par minut da se motor uleže in segreje, preverim seveda nivoje olja in antifriza... grem na poskusno vožnjo in sem zadovoljen z rezultatom, saj avto speljuje občutno boljše, v bistvu mislim da je cukanje odpravljeno 99%. Edini poseg ki še me čaka v kratkem je menjava tesnila pokrova ventilov in svečk, ker mi olje zaliva svečki drugega in četrtega cilindra. Upam da vam bo prispevek v pomoč če ima gdo podoben problem in ga bo na ta način tudi odpravil kot sem ga na srečo jaz, ker sem se letno dni vozil z tem cukanjem in me je zelo težilo ko sem se usedel v avto in se tako vozil.

LP!
Danilo :032.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2015 12:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

lp kupil sm abarta ce prav sm bral tle na forumih kako govorite da je avto slab a v resnic je zanimiv avto pac naslednje glede cukanja menjalnika in zabijanje od menjalnika nosilc ki pa ga original servis nimajo sem ga dobil v eni trgovini avto deli ki ga tud copex nima ne euroton pac klicu dost teh avto delov no pac glede cukanje menjalnika prvo sm mel problem v krizu na menjalniku ki pridejo pol osovine vtakjene v menjalnik je blo lufta za 3 centi no k sreci sm dobil drugi menjalnik in smo sam zmontirali gor dal sem ne original olje olje za v menjalnik gear 300 olje za v hidravliko sem dal pa multi hai in kot pravte vam cuka hm men te tezave ni vec pac stari menjalnik sem pa ga sam razkopal v samem menjalniku ni nc posebnega stem da je bil ze odprt nevem kaj so delal sam vem da ji bil s silikonom namazan in pr pol osovinah k je neka ploscica z semeringom je bla pocena in namazana s silikonom predvidevam da je neki blo in pr sklopki notranji lezaj je bil povit in ploscica zvita pac cukanja ni vec pr men najbol je vazno olje v hidravliki pac sm kupu tud jst atf olje za selesped ampak olje je pre gost potem sem zamenjal olje v hidravliki sm dal multi hai zelen pride no je bilo pa bolse in dost bolse in leps menja pac glede cukanja mrzlega motorja ga pa tud men in je senzor za mrzli uzig tko da to bom menjal enkat pac ce rabte kako info piste pac pa ne posluste folka k avta se ni vozu ker jst pac sm ze probu kako gre avto in je res da je na zacetku mal len sam pac jst na avto cest sm ga tiscal tolk kakor ma na stevcu je slo do zadne crtice to se prav 250kmh pa recte da ni res in studiram cipiranje in tud zarad porabe poraba 10 normalna voznja ce pa tiscis 13.4 l pa se to mel dizla 1.9 jtd nisem bil zadovoljen stem sm dosti bl lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2015 12:41 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 25
Kraj: Travnik (Cerkno)
Slika

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2015 20:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 43
Kraj: Okolica MB
rockyy24 napisal/-a:
lp kupil sm abarta ce prav sm bral tle na forumih kako govorite da je avto slab a v resnic je zanimiv avto pac naslednje glede cukanja menjalnika in zabijanje od menjalnika nosilc ki pa ga original servis nimajo sem ga dobil v eni trgovini avto deli ki ga tud copex nima ne euroton pac klicu dost teh avto delov no pac glede cukanje menjalnika prvo sm mel problem v krizu na menjalniku ki pridejo pol osovine vtakjene v menjalnik je blo lufta za 3 centi no k sreci sm dobil drugi menjalnik in smo sam zmontirali gor dal sem ne original olje olje za v menjalnik gear 300 olje za v hidravliko sem dal pa multi hai in kot pravte vam cuka hm men te tezave ni vec pac stari menjalnik sem pa ga sam razkopal v samem menjalniku ni nc posebnega stem da je bil ze odprt nevem kaj so delal sam vem da ji bil s silikonom namazan in pr pol osovinah k je neka ploscica z semeringom je bla pocena in namazana s silikonom predvidevam da je neki blo in pr sklopki notranji lezaj je bil povit in ploscica zvita pac cukanja ni vec pr men najbol je vazno olje v hidravliki pac sm kupu tud jst atf olje za selesped ampak olje je pre gost potem sem zamenjal olje v hidravliki sm dal multi hai zelen pride no je bilo pa bolse in dost bolse in leps menja pac glede cukanja mrzlega motorja ga pa tud men in je senzor za mrzli uzig tko da to bom menjal enkat pac ce rabte kako info piste pac pa ne posluste folka k avta se ni vozu ker jst pac sm ze probu kako gre avto in je res da je na zacetku mal len sam pac jst na avto cest sm ga tiscal tolk kakor ma na stevcu je slo do zadne crtice to se prav 250kmh pa recte da ni res in studiram cipiranje in tud zarad porabe poraba 10 normalna voznja ce pa tiscis 13.4 l pa se to mel dizla 1.9 jtd nisem bil zadovoljen stem sm dosti bl lp

"KVA" SI TI SPLOH HOTEL POVEDAT?!?
Kaj če bi se ti najprej naučil pravilno slovensko pisat, ker zgleda kot da bi Bosanec pisal (v stilu; piši kako govoriš :004.gif: )
Predvidevam, da ločil sploh ne poznaš :036.gif: Post sem prebral kakih 5x, da sem približno dojel bistvo. Dajte no...saj pa smo Slovenci verjetno malo bolj pismeni in razgledani!
KER ZA TVOJE PISANJE, NITI GOOGLE TRANSLATE NE POMAGA!! :026.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: