domov
  • Fiat Klub
  • Evolution Car Audio
  • Adel d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Car Audio Empire
  • Unitad d.o.o.
  • Avtoservis Zaverski
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • AS Tuhtar

Danes je 17 Dec 2017 00:44

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Multipla 1,6 CNG - GENERALKA
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017 03:00 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 45
Kraj: Ljubljana
Bom probal najbolj na kratko :)

Letnik 2005, prevoženih 200.000 Km

Avto mi zadnje par let požre "nenormalno" olja. Recimo 1L/1000 Km. Res, da sem dolival "svakojaka" poceni olja, ampak v zadnje 2 letih je bil že 3X na servisu zaradi zažganih ventilov. Ventili so sicer poceni, ampak brušenje glave, kompleti tesnil, teflonov, jermenov, pumpa, delo.. pa je bilo 700€. in to TRIKRAT :muahahaha:

Zaključek je, da nekje uhaja olje do ventilov, zato jih zažge. Po domače povedano, verjetno generalka. Sem spraševal že na par servisih in odgovor "se ne izplača" je nič od nič. Res, da je avto vreden mogoče 1,5 K€, ampak ni gnil, nikoli zaleten, praktičen kot noben drug... in meni se mogoče tudi generalka za 2K€ "izplača", ker bi avto imel in še vsaj nadaljnjih 5 let vozil.

Torej.. lahko kdo priporoča kakšnega mojstra, ki bi zadevo zrihtal kot se šika, po možnosti v bližini LJ. Mudi se ne. Lahko ima avto teden, dva, tri..

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Multipla 1,6 CNG - GENERALKA
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017 08:54 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: ljubljana
Kok je CNG motor drugačen od navadnega? Glede na to da je bila glava že 3X rihtana je problem na obročkih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017 22:14 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Pri LPG sistemih se ventili zažigajo zaradi napačnega doziranja plina. Mogoče je tudi pri tvojem CNG težava v kaki šobi ali napačnih nastavitvah plinskega ECU.
Probaj najprej odkriti vzrok, potem pa popravljaj posledice.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017 22:46 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozabil sem omenit, da se že leta vozim na bencin. Na plin sicer dela, ampak na 3 cilindre. Parkrat sem ga že imel na Avto Triglav kjer so mi vedno očistili injektorje in je bilo par Km OK, potem pa spet začelo "trokirat". Prišli smo do zaključka da je verjetno svinjarija v bombah za plin in bi jih bilo potrebno snet, očistit, testirat.. Itak je "test" jeklenk potekel 12/2007 pa se še nisem odločil kaj in kako. Pri nas bi to vse skupaj kar stalo, je pa enkrat nekdo omenil, da ti v ITA zamenjajo jeklenke z drugimi in plačaš samo delo. To bi bilo finančno sigurno ceneje je pa vprašanje ali bi mi naredili to na SLO registracijo. Pa še trenutno ne vem kako rešit mašino. Plin je ta trenutek v drugem planu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017 22:53 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Potem pa probaj dobit drug zdrav motor. Sam čaki ti se voziš na bencin in ti skuri ventile?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2017 00:50 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Za "zdrav motor" sem dobil enega, ki mi ga ponuja za 1100€. Prevoženih kao okoli 100.000 (+/- 20.000), kar za sabo potegne velik servis, pa plačat za menjavo motorja in sem po tamalem na 2000€, pa na koncu spet ne vem kaj imam. Se mi zdi, da bi za ta denar dal raje svojega zrihtat pa vem, da imam narejeno generalko in nadaljnjih vsaj 5 let mir :022.gif: Ja, na bencin se vozim (na žalost) :neodloèn:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2017 08:49 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

1100 za 1.6 bencinarja? Daj ga prosim vprašaj po zdravju. Tak motor je vreden max. 300€...mene skrbi zakaj skuri ventile če se voziš na bencin.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2017 10:15 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Za 300€ maš celo multiplo na avtonetu...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2017 04:41 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ma, saj vse te razne računice itd.. razumem. NI mi samo jasno, da nihče res ne pozna junaka, ki bi na mojem avtu naredil generalko "kot se šika" za razumljivo ceno? Pustimo, da je avto vreden mogoče jurja. Če ga prodam in dodam jurja ali dva spet ne vem kaj bom dobil (kaj dražjega denarnici trenutno ne diši). Se pravi dam raje jurja ali dva za generalko in se naslednjih 5 ali 10 let vozim in vem kaj imam.

Aja.. sprašuješ zakaj skuri ventile? Po mojem gre toliko olja mimo batnih obročkov, se lepo usede na ventile in na koncu jih zažge. Po treh "rihtanjih glave" verjetno niso tefloni. Če pa so, je pa servis (zaenkrat ne bom napisal kateri) čist u k.... Sicer bi najraje videl, da je kaj tretjega narobe, ampak na žalost mi tudi Kavčič ni dal konkretnega odgovora koliko bi to stalo (čeprav bi najraje avto rihtal pri njemu).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: