domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Haberkorn d.o.o.
  • Euroton
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Poliglob
  • Top finish
  • Avtostekla Rogelj Romat
  • Evolution Car Audio

Danes je 24 Sep 2018 10:01

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat Uno 1.1 (A160.3000) pregrevanje motorja
OdgovorObjavljeno: 24 Jun 2018 20:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni,

Danes me boljša polovica opozori, da je potrebno doliti tekočino za pranje stekel in, ko odprem pokrov motorja opazim, da je okrog pokrovčka hladilnika sled antifriza, nakar ugotovim, da ga je kakšen deci vrglo skozi pokrovček ( nivo še vedno nad min.)
Prva misel, se ne vklaplja ventilator, druga pa koliko časa. Zadnja dva tedna je avto na krajše relacije uporabljala draga in pravi, da ni nič opazila, da bi bilo kaj narobe, da bi se kaj kadilo....

Vse pregledam in ugotovim, da je odpovedalo termostikalo za vklop ventilatorja. Na srečo imam zalogo novih in sem že menjal, tako da sedaj deluje tako kot mora, vprašanje pa je kolikšna je verjetnost, da je zvilo glavo??

Najbolj mi gre na živce, ker sem pred 5.000 km brusil in porihtal glavo, menjal vsa tesnila, stikala in pri tako malo km mi odpove ta krš od Calorstat-Verneta.

Glava je bila pri meni enkrat brušena, prej menda ne, vsaj tako mi je rekel možakar, ki jo je brusil. V primeru, da bo potrebno ponovno brušenje, bo ta še šla skozi ali mi sledi nakup druge?

Motor je verzija z vplinjačem in mehansko črpalko goriva na glavi, tako da pri nas ni neke izbire.

Vsako dodatno mnenje je dobrodošlo.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fiat Uno 1.1 (A160.3000) pregrevanje motorja
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2018 14:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Dobil komplet nadomestno glavo, tako da se bo rihtalo vse na novo.
V bistvu se ne pritožujem, ker tako enostavnega in preverjenega motorja zlepa ne najdeš več.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2018 17:28 
Odsoten
Podpredsednik kluba
Podpredsednik kluba
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: Rovte (Logatec)
Pa saj za te mašine je enostavno in poceni dobit dele. Sploh pa glavo ker je bilo ogromno teh motorjev po različnih avtih. Je pa res zakon mašina za te male mlinčke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2018 21:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ma sem se odločil za komplet direkt z avta, s priteklinami in Webrovim vplinjačem, novo benz pumpo... odštel 150€, vrgel v prtljažnik in odpeljal.

Pred tem sem imel v igri neko drugo golo glavo od i.e za okrog 50€ in bi moral porezkat odprtino za bencinsko pumpo zato sem jo vrnil kolegu..

Doma imam še nove ventile od TRW iz neke zelo stare zaloge in bom pomenjal še te. Nekako se jih pač moram losat.

Ima kdo podatek ali je termostikalo ventilatorja Febi in Vernet morda enak produkt?

Sedaj je na avtu Facet, rezervno stikalo v škatli of Febija je pa povsem enako kot Vernet, za tega pa nočem več slišati.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: