domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Orange Audio
  • Techno racing
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob
  • WithCar

Danes je 16 Sep 2019 08:54

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 773 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Novice iz koncerna Fiat
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2006 04:36 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
Fiat je po štirih letih izgub v zadnjem četrtletju minulega leta znova ustvaril dobiček iz poslovanja.

Znašal je 21 milijonov evrov, medtem ko je v enakem obdobju leto prej enota zabeležila 156 milijonov evrov izgube. V celotnem letu je proizvajalec avtomobilov zabeležil 281 milijonov evrov izgube, leto prej pa 822 milijonov evrov.

Avtomobilski del skupine Fiat je dobiček iz poslovanja zabeležil zahvaljujoč novim modelom avtomobilov, med njimi modela Grande Punto, ki so ga kupci dobro sprejeli tako na domačem kot tujih trgih. Na slovenski trg omenjeni model prihaja v prihodnjem tednu.

Forza Fiat :škrbina:

Vir: Avtomanija

Zadnjič spremenil Italiano, dne 21 Feb 2006 21:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2006 10:35 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: Izlake
to se lahko tut našemu klubu zahvalijo :DD: :DD:

FORZA FIAT

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2006 12:33 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: bilo kuda, kiki svuda
No to je pa lepo slišat, da si je po dolgih letih / F / I / A / T / spet opomogel.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2006 21:17 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Fiat je januarja v Nemčiji povečal prodajo za 84 % v primerjavi z lanskim januarjem :škrbina:

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2006 21:50 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 34
Čestitam za lep prispevek ;D! Forza Fiat, kaj nej rečem drugega!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2006 22:09 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Če bo šlo tako naprej se bodo cene še bolj dvignile :DD:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2006 22:17 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Če se močno ne motim, je bil Punto najbolje prodajani avto v Nemčiji in Evropi leta 1997. Morda se zgodovina ponovi :škrbina:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2006 15:20 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Italiano napisal/-a:
Če se močno ne motim, je bil Punto najbolje prodajani avto v Nemčiji in Evropi leta 1997. Morda se zgodovina ponovi :škrbina:

In se je! Fiat punto je najbolje prodajani avto v Evropi! :škrbina:

Slika

Zmaga za grande punto S2000 na njegovi prvi dirki, z veliko prednostjo pred Lancerjem EVO 9 in Imprezo N11 :škrbina:

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2006 16:41 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 34
Lahko bi rekli, da je dobesedno pometel s konkurenco 8). Sploh če gledamo podaljšek na prednjem odbijaču ;D ;D ;D.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2006 17:47 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 33
ahiM napisal/-a:
Lahko bi rekli, da je dobesedno pometel s konkurenco 8). Sploh če gledamo podaljšek na prednjem odbijaču ;D ;D ;D.

Se Strinjam ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2006 19:22 
Odsoten
Cuore Sportivo
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Ljubljana - Zalog
tole bo zihr tekmoval u wrc-ju 8) tm bo tut zlo zanimiv

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Maj 2006 14:13 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Izlake
Sreda, 3.5.2006

Fiat v prvem četrtletju s 151 milijoni evrov dobička
(STA)

RIM - Italijanska skupina Fiat je letošnje prvo četrtletje končala s 151 milijoni evrov čistega dobička, kar je 363 milijonov evrov več kot v enakem obdobju lani. K dobičku celotne skupine Fiat je 57 milijonov evrov prispevala proizvodnja avtomobilov, ki je v primerjalnem obdobju lani zabeležila izgubo v višini 129 milijonov evrov. Pri tem so se prihodki skupine povečali za 16,7 odstotka na 12,56 milijarde evrov, so sporočili iz italijanskega koncerna.
Dobre poslovne rezultate Fiatove proizvodnje avtomobilov so v skupini pripisali predvsem uspešni prodaji novih modelov, med katere sodijo fiat sedici, panda cross in alfa 159. Skupna prodaja avtomobilov pa se je v prvih treh mesecih letos v primerjavi z enakim obdobjem lani povečala za 15,8 odstotka na 485.000 prodanih enot.

Pri tem so izpostavili predvsem 6,6-odstotno povečanje prodaje gospodarskih vozil na 73.000 prodanih enot. Družba Iveco je na tem področju v primerjalnem obdobju zabeležila povečanje dobička z 48 milijonov evrov na 70 milijonov evrov. V istem času so se prihodki te družbe povečali za pet odstotkov na 2,1 milijarde evrov.

Na področju prodaje poljedelskih strojev pa je družba CNH zabeležila 9,5-odstotno povečanje čistega dobička na 137 milijonov evrov ter 13,7-odstotno rast prihodkov na 2,7 milijarde evrov.

Neto zadolženost skupine Fiat se je tako zmanjšala za 293 milijonov evrov na 2,6 milijarde evrov. Likvidnost skupine pa se je zaradi izdaje novih obveznic v vrednosti 1,4 milijarde evrov v prvih treh mesecih letos povečala s sedem na 8,8 milijarde evrov.

Obenem so že napovedali izdajo petletnih evroobveznic v višini ene milijarde evrov, ki se bo izvršila preko Fiatovih hčerinskih podjetij Fiat Finance in Fiat Trade.

Italijanski koncern je letos povečal tudi svoj tržni delež. Ta se je v Italiji v prvem četrtletju letos v primerjavi s prvimi tremi meseci leta 2005 povečal za 2,4 odstotne točke na 30,7 odstotka. Na območju zahodne Evrope pa je koncern svojo prisotnost okrepil za eno odstotno točko, zdaj namreč obvladuje osem odstotkov avtomobilskega trga.

vir: http://poslovni.dnevnik.si/clanek.asp?id=177913

Na vrh

Naslov prispevka: Italijani se vračajo v ZDA
OdgovorObjavljeno: 14 Maj 2006 01:00 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Italijani se vračajo v ZDA

Pri Fiatu so zadovoljni s prodajo

Fiat se očitno vse bolj postavlja na noge. Eden od pozitivnih kazalcev je tudi novica, da se Alfa Romeo dokončno vrača v ZDA.
Alfa se na ameriški trg spet vrača po enajstih letih, ko so iz prodaje umaknili model 164 in športni spider.
Ameriškim kupcem bodo že prihodnje leto na voljo nova alfa 159, spider in brera. Novico je potrdil prvi človek družbe Fiat Sergio Marchionne, ki je na letnem srečanju predstavil dosežke podjetja.
Predstavniki družbe so bili zadovoljni ob novici, da bo italijanski velikan povečal izdelavo modelov 147 in 159, ki jih izdelujejo v Neaplju. Velik uspeh so doživeli z novim puntom grande, saj so zanj prejeli že 210.000 naročil.

Slika
Brero bodo lahko kmalu občudovali tudi prek luže.

Vir: RTV Slovenija

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2006 03:02 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Grande Punto evropski prvak že v svoji prvi sezoni!!!

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 20:14 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Novi logo za blagovno znamko Fiat bo debitiral na maski Fiata Bravo

Pred nekaj meseci je Fiat zastavil novo strategijo, ki jo predstavljajo novi avtomobili, kot so Croma in Grande Punto, Panda in Fiat Sedici; kmalu pa se jim bo priključil novi Bravo. Luca de Meo, direktor blagovne znamke Fiat, razlaga: »Odločili smo se, da v tem pomembnem, dinamičnem kontekstu pokažemo doseženi uspeh s spremenjenim logom, ki je otipljiv znak novega poleta k prihodnjim izzivom. To je tudi razlog, da bo logo dobil svoje mesto prvič na novem bravu, kasneje pa ga bodo postopoma privzeli tudi ostali modeli«.

Novi simbol, ki sta ga skupaj razvila Centro Stile Fiat in Robilant Associati (agencija, ki je specializirana za svetovanje pri blagovnih znamkah in strateškem oblikovanju), izvira iz znamenitega ščita, ki je krasil maske Fiatovih avtomobilov med leti 1931in 1968 in ima navpično podaljšane črke besede FIAT, ki izstopajo iz rubinasto rdečega ozadjain jih obdaja kromirani okrogli okvir. Ima 3D učinek, ki izraža idejo tehnologije, italijanskega dizajna, dinamičnost in močno osebnost, obenem pa spominja na okrogli logo (bele črke na rdečem ozadju, obkrožene z lovorovimi listi), ki je dolgo vrsto let označeval kakovostne Fiatove modele.

Novi logo tako sporoča »stalne spremembe«, ponovno interpretirano sled preteklosti s pridihom modernega, kar je tako značilno za Fiat danes; blagovno znamko, ki stremi k novim izzivom prihodnosti, a je ponosna na svojo zgodovino. Dva glavna elementa novega loga (oblika ščita in rdeča barva) takoj prikličeta v spomin Fiat 524 iz leta 1931, kjer so prvič uporabili pravokotni logo, ki je zasijal na novi maski motorja, oblikovani s stilističnimi, pa tudi aerodinamičnimi ambicijami, v obliki ščita z navpičnimi elementi.

Novi logo Fiat povzema poslanstvo, ki ga ima to podjetje, ki že več kot sto let izdeluje lepotce, ki so cenovno dostopni in jamčijo za kakovostno preživljanje vsakdana.

Slika

Slika

Zadnjič spremenil Italiano, dne 08 Jan 2007 15:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 20:25 
Odsoten
Wasn't Born to Follow
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana Moste
Sej je cist ql logo, sam se mi zdi da jih zdej mal prepogosto menjujejo. Na puntotu sem mel logo s crticami, na stilotu mam zdej spet modri krog, zdej bo pa spet rdeci logo za popolnoma nove case...

zdi se mi da skoz hocejo neke spremembe in sploh ne pustijo casu cas, da bi se folk navadu na en logo,...

Npr. BMW, Mercedes, Citroen, Renault...majo ze 50 let isti logotip :hehe:

Fiat pa mogoce s stalnimi spremembami s tem malo zgublja na prepoznavnosti :i

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 20:44 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

speed3 napisal/-a:
Fiat pa mogoce s stalnimi spremembami s tem malo zgublja na prepoznavnosti :i

Mogoče. Mogoče pa je to posledica dejstva, da Fiatu od 80-ih let do zdaj ni šlo dobro zaradi razičnih razlogov in so mogoče to v paniki poskušali ublažiti tudi z menjavami logotipov. Zdaj ko pa jim (nam) grem na bolje, pa so se spet našli in povrnili logotip v skoraj isti obliki, kot je krasil Fiate dolgih 30-40 let na sredini prejšnjega stoletja, ko jim je šlo zelo dobro. Ta novi logotip je znan vsem generacijam in verjamem, da bo pripomogel k boljši prepoznavnosti.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 21:04 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: vrhnika
sej ej tud najlepsi logo....

a zdej bomo mislm boste spremenil tud stran na rdeco belo v stilu logota al bo se zmer modra k stari logo

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 21:06 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

_B3yBo_ napisal/-a:
a zdej bomo mislm boste spremenil tud stran na rdeco belo v stilu logota al bo se zmer modra k stari logo

Dobro vprašanje. Sam za debato o tem je še čas.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 21:55 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Lep logo
tisto da imajo drugi že 50 let isti logo, ne drži. Skoraj vsi so ga posodibili nekajkrat.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 773 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: