domov
  • Fiat Klub
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Techno racing
  • Poliglob
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 05 Jun 2020 21:10

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 781 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 22:13 
Odsoten
Wasn't Born to Follow
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: Ljubljana Moste
Logo so posodobili, sam barv pa niso skoz menjali!

Sicer pa lep logo, bo kr pasu na mojga novga bravota :DD:

Rdeče ozadje foruma pa raje pustimo alfistom 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 22:39 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: vrhnika
ja ta logo bi tud na moj avto pasu mislm k stilu.....

sam ce se izgled foruma mena pol se bojo tud majce morale zamenat ce se nemotm????

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 22:42 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
_B3yBo_ napisal/-a:
sam ce se izgled foruma mena pol se bojo tud majce morale zamenat ce se nemotm????

nihče še ne govori o menjavi izgleda :freak: to je tema za drugo leto. Ne nabijat, fantje :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2006 22:58 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: vrhnika
Italiano napisal/-a:
_B3yBo_ napisal/-a:

nihče še ne govori o menjavi izgleda :freak: to je tema za drugo leto. Ne nabijat, fantje :D

ne ne sej nism mislu kot menjavo zdej tako....sam ce bi se v prihodnosti

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2006 19:10 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Slika

Fiatovi smeli načrti

Ozdravljeni italijanski gigant načrtuje v naslednjih letih rast poslovanja.

Fiat je lansko leto ustvaril za 21,3 milijarde evrov prometa in končno našel luč na koncu predora. Tako si na koncu letošnjega leta že prvič obetajo tudi minimalno rast dobička in sicer naj bi ga bilo med 1,2 in 1,7 %.

Politika zmanjševanja stroškov se bo kljub rasti prihodkov nadaljevala. Po načrtih naj bi Fiat leto 2010 zaključil z že 35,5 milijarde evrov prometa, pri čemer naj bi tudi dobiček znašal med 5,3 in 6,1 %. V številkah sta všteta tudi Ferrari in Maserati.

Vir: Avtomanija

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2006 01:17 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Današnji Poletov članek nam je poslal naš partner g. Kavčič. Hvala!

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Dec 2006 01:30 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Fiat je novembra zabeležil še en zelo uspešen prodajni mesec v Evropi in tako za 15,1 % povečal prodajo v zadnjih 12 mesecih in po tržnem deležu v Evropi prehitel Renault, kateremu je prodaja v istem obdobju padla za 18,2 %. Bravo, Fiat :uuaauu:

Vir: Evropsko združenje proizvajalcev avtomobilov

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Dec 2006 02:26 
Odsoten
s(t)ilak
s(t)ilak
Uporabniški avatar

Slika FIAT

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Dec 2006 13:30 
Odsoten
Angel Of Death
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Lendava
ta Linea bo pa res lepa limuzina!
(kolko sem videl tam na sliki št. 3 :D ) 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Dec 2006 21:43 
Odsoten
šankist
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Maribor
hehe maserati in bravo stil sta the right way,končno so se nehali loviti pri obliki.ker jim je zelo manjkala tudi prepoznavnost

bravo bo z 3 vrati pravi satan,linea pa je zrisana na zunaj tak popolno da so se mi okice orosile.hala italia! :uuaauu:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2007 15:08 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Podatki o prodaji Fiatovih modelov v Braziliji v letu 2006, 5. največji državi na svetu. Tako je bil 2. najbolje prodajan avto v Braziliji v letu 2006 Fiat Palio, 4. Fiat Mille (bivši Uno), 5. Fiat Sienna, 16. Fiat Idea, 19. Fiat Palio Weekend/Adventure, 31. Fiat Doblo in 32. Fiat Stilo.
Med dostavniki je Fiat zasedel 2. mesto s Fiat Strado in 8. mesto s Fiat Fiorino Furgão 8)

Slika

Vir: http://www.italiaspeed.com/2007/cars/fi ... /0601.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2007 14:17 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Fiat je bila najhitreje rastoča avtomobilska znamka leta 2006 v Veliki Britaniji. Prodali so 58.831 vozil, kar je več kot 64 % rast glede na predhodno leto, medtem ko je celotni avtomobilski trg v Veliki Britaniji padel za 3,9 % v istem obdobju 8)
Najbolj sta se izkazala Punto s 140 % rastjo in pa Panda, pomagal je pa tudi prihod novega Sedicija.
Uspešno leto 2006 za Fiat Auto UK je bilo obeleženo tudi z več medijskimi nagradami za Grande Punto (Škotski avto leta v nižjem razredu in Oblikovalska nagrada revije Autocar), Panda (mestni avto leta revije Auto Express) in Sedici (Prikoličarski avto leta in zmagovalec svoje kategorije revije Planet 4x4).

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2007 04:28 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Fiat je bila najhitreje rastoča avtomobilska znamka v Evropi v letu 2006 :054.gif:
Prodali smo 1.156.152 vozil, kar je 16,9 % več kot v letu 2005. Nihče od konkurence ni prišel niti blizu: največji evropski proizvajalec skupina VW/Audi je povečala prodajo za 5,3 %, medtem ko so prodajo povečali le še skupina Toyota (9,7 %), skupina BMW (1,8 %) in DaimlerChrysler (0,8 %). Največ so izgubili 2. največji evropski proizvajalec PSA Peugeot-Citroën, kateremu je prodaja padla za 2,1 odstotka, 3. največjemu Ford Europe je padla prodaja za 0,7 %, četrtemu General Motorsu za 2,7 % in 5. največjemu Renaultu (skupaj z Dacio) pa zajetnih 11 %.

Kaj bo šele čez par mesecev, ko se začne prodaja Bravota :066.gif:

Slika

Slika

http://www.italiaspeed.com/2007/cars/fi ... /1601.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2007 10:31 
Odsoten
Žaba
Uporabniški avatar

go fiat go fiat :049.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2007 21:35 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Fiat Auto v štirih letih nikdar tako visoko

Leto 2006 so v sektorju Automobili v Skupini Fiat zaključili izrazito pozitivno. V letu dni je bilo v Evropi prodanih 1.116.000 vozil, kar 17,6 odstotka več kot v letu 2005. Tržni delež je 7,6 odstotni in je porasel za 1,1 odstotne točke glede na isto obdobje lani. V Evropi je bilo prodanih 14.624.000 vozil, 0,7 odstotkov več v primerjavi z letom 2005. Rast Sektorja Fiat Auto je bila konstantna navkljub rasti drugih blagovnih znamk. Za skupino Fiat so to najboljši rezultati zadnjih štirih let: od leta 2002, ko je imel Fiat 8,2 odstotni tržni delež in 1.170.000 prodanih vozil, kar so izjemni rezultati tako z vidika količin kot tržnega deleža.

Decembra je Sektor Auto dosegel 7 odstotni tržni delež (6,4 odstotka leta 2005) in registriral 71.000 vozil, kar je 9,1 odstotka več, kot v enakem obdobju lani. Decembrski trg se je zaključil z nekaj nad milijon prodanih vozil in le - 0,4 odstotkov nižje kot v istem obdobju lani. Zahvaljujoč decembrskim rezultatom je sektor Automobili v Skupini Fiat potrdil konstantno naraščajoč trend prodaje v zadnjem obdobju, saj si je utrdil svojo pozicijo med konkurenti, ki so glavni igralci na evropskem trgu.

Pomembno je zrasla prodaja na vseh glavnih evropskih trgih. V Veliki Britaniji je letni tržni delež 2,7 odstotni in je narasel za 1 odstotno točko, kar pomeni 51,8 odstotno rast glede na leto 2005. V Franciji je naraslo število registracij za 7,7 odstotka in je tržni delež 3,5 odstotni (+0,4 odstotnih točk). V Španiji je tržni delež 3,3 odstotni (+0,2 glede na leto 2005) in prodaja je zrasla za 7,4 odstotka. V Nemčiji je zabeležena 41,7 odstotna rast in tržni delež je obstal na 2,4 odstotka (1,8 leto pred tem). K tem rezultatom je najbolj pripomogla prodaja v mesecu decembru, saj je število prodanih vozil naraslo za 60,3 odstotkov in dosežen je bil 2,6 odstotni tržni delež.

Blagovna znamka Fiat je v letu 2006 prodala 853.000 vozil, kar 22,1 odstotka več kot v enakem obdobju lani. Doseženi tržni delež je 5,8 odstotni, kar je rast z eno odstotno točko. Na vseh pomembnih trgih je Fiat dosegel najboljše letne rezultate. Največ zaslug za te rezultate imata panda in punto. Panda ostaja najbolj prodajano vozilo v segmentu A z 219.000 registriranimi vozili in 27,1 odstotnim tržnim deležem. Punto ima 368.000 prodanih vozil in 10,4 odstotni tržni deleže v segmentu B in je trdno zasidran med najbolj prodajanimi vozili v Evropi.

Približno 116 tisoč vozil Lancia je bilo prodanih v letu 2006. Njen tržni delež ostaja 0,8 in je stabilen glede na preteklo leto. Leto 2006 je bilo tudi leto rasti za Alfo Romeo. Tržni delež se je povečal za 0,1 odstotne točke glede na leto 2005 in je narasel iz 0,9 na 1 odstotek. Prodano je blizu 143.000 vozil, kar pomeni 12,2 odstotka več kot v letu 2005.

Sporočilo za javnost: Avto Triglav

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2007 00:31 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Fiat Auto je objavil finančne številke za leto 2006 in z veseljem lahko poročamo o prvem dobičku po letu 2000! :107.gif: :108.gif: Kaj bo šele letos, ko prideta novi Bravo, Linea in 500 :054.gif:

:111.gif:

V na splošno slabem letu za avtomobilsko industrijo (Ford poroča o skoraj 13 milijardah dolarjev izgube) je 291 milijonov € izreden rezultat in celo presežek napovedi Fiatovega vodstva, ki do leta 2010 napoveduje 2,5 - 2,7 milijarde dobička. Vrednost Fiatove delnice se je podvojila lani, delničarjem pa bodo letos prvič po petih letih izplačali dividende.

Vir: http://today.reuters.co.uk/news/article ... -OISBI.XML

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2007 08:47 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: Izlake
29.1.2007:Preoblikovanje Fiat Auta v Fiat Group Automobiles S.p.A.

1. februarja 2007 se bo Fiat Auto preimenoval v Fiat Group Automobiles S.p.A. Sočasno bodo oblikovane štiri nove družbe, ki bodo v 100% lasti Fiat Group Automobiles S.p.A.: Fiat Automobiles S.p.A., Alfa Romeo Automobiles S.p.A., Lancia Automobiles S.p.A. in Fiat Light Commercial Vehicles S.p.A.

Vodilni v prejšnji sestavi ostajajo to še naprej in postajajo izvršni direktorji (CEO). Ravno tako ostajajo vsi zaposleni in delovni procesi v Fiat Group Automobiles S.p.A.

Spremembe sledijo novi korporacijski politiki v poslovnem sistemu Fiat Group in še posebej strateškim odločitvam o načinu vodenja posla. Po eni strani ostaja poslovni sistem združen, po drugi pa bo posamezno podjetje lahko označevala specifičnost in individualnost blagovne znamke. V naslednjih mesecih se bo poslovni sistem Fiat Group prilagodil in uskladil z novo organiziranostjo.

Nova organiziranost je posledica spremembe podobe blagovne skupine, ki se je zgodila koncem leta 2005.

Vključitev besede Group (Skupina) v ime kaže vpetost v poslovni sistem Fiata in velik prispevek, ki ga ima Fiat Auto pri poslovnih rezultatih in sinergijskih učinkih vseh dejavnosti v poslovnem sistemu.

Novo ime določa ključno dejavnost, ki je v zadnjem času doživela globoke spremembe in organiziranost, ki je trdnejša in kompaktnejša kot pred tem. Ravno tako poudarja sinergijsko povezavo avtomobilskega posla, ki je generiral največ prednosti z vidika učinkovitosti, menedžmenta resursov in zmanjševanja stroškov.

Ime Fiat Group Automobiles S.p.A. poudarja tudi mednarodno umestitev v veliki industrijski dejavnosti. Ustanovitev štirih podjetij odraža tudi pozornost, ki jo poslovni sistem Fiat posveča pozicioniranju blagovnih znamk na trgu.

Fiat, Alfa Romeo, Lancia in LCV (lahka dostavna vozila) imajo vsak svojo identiteto s prepoznavnimi karakteristikami, ki zahtevajo različno komercialno in tržno politiko. Novoustanovljena podjetja bodo pripomogla k razlikovanju posebnosti blagovnih znamk, povečevala njihovo vrednost in krepila njihove konkurenčne prednosti.

Nova organiziranost ne bo spremenila odnosov z zaposlenimi, dilerji in dobavitelji. Nasprotno. Boljša prepoznavnost blagovnih znamk bo izboljšala odnose s prodajno mrežo, kupci in poslovnimi partnerji.

Narejena organizacijska sprememba bo okrepila posamezne blagovne znamke v smislu enotnega in močnejšega avtomobilskega sektorja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2007 16:24 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: Izlake
Fiat in Tata objavljata sporazum o proizvodnji p... v Argentini

Ljubljana, 19.02.2007

Fiat in Tata Motors bosta razširila svoje strateško sodelovanje in začenjata nov industrijski projekt zunaj Indije. Gre za pomemben korak naprej k enotni strategiji, usmerjeni na specifične trge in segmente.

Sporazum, ki predvideva Tatino licenco za sestavljanje p... pod Fiatovo blagovno znamko v tovarni avtomobilov Skupine Fiat v Córdobi v Argentini, sledi izsledkom študije izvedljivosti, ki so jo začeli izvajati julija 2006. Prva vozila bodo s proizvodnega traku v Córdobi zapeljala leta 2008. Predvidena letna proizvodnja bo okoli 20.000 vozil, investicijska vrednost projekta pa znaša okrog 80 milijonov ameriških dolarjev.

S proizvodnjo p... bo Fiatov proizvodni kompleks v Córdobi ponovno prevzel celotno dejavnost proizvodnje vseh modelov. Ta se je v veliki meri ponovno začela s proizvodnjo Fiatovih motorjev in menjalnikov ter nedavnim sporazumom o proizvodnji menjalnikov za PSA Peugeot-Citröen.

p..., zasnovan na novem rodu Tatinega p..., bo na prodaj v južni in srednji Ameriki ter na izbranih evropskih trgih prek distribucijske in uvozne mreže Fiat Automobiles. To bo blagovni znamki Fiat omogočilo agresiven vstop na področju srednje velikih p..., k čemur bo pripomoglo specifično poznavanje tega področja Tata Motors.

Fiatov p..., ki ga bo poganjal motor FPT, se bo oblikovno in po svoji zasnovi razlikoval od Tatinega p.... Na voljo bodo naslednje različice: 4x4, 4x2, z dvojno ali enojno kabino ter dizelskim motorjem JTD 2.3 s 134 KM Euro IV, ki ga izdelujejo v tovarni Fiat Powertrain Technology v kraju Sete Lagoas v Braziliji.

Tata Motors obravnava Latinsko Ameriko kot pomemben trg in preučuje možnost, da bi izdelek ponudil trgom na tem območju tudi v sklopu sodelovanja Fiata in Iveca pri proizvodnji in distribuciji.

"Sporazum je nov korak pri izgradnji obsežnega, bolj osredotočenega sodelovanja s Tato," je izjavil Sergio Marchionne, izvršni direktor Skupine Fiat in Fiat Group Automobiles, "Fiatu pa bo omogočil nastop v posebnem prodajnem razredu z izjemno konkurenčnim izdelkom. Verjamemo v izmenjavo znanja z indijskim partnerjem, ki bo prinesla korist obema stranema."

Ratan N. Tata, predsednik Skupine Tata in Tata Motors, je izjavil: "Zelo sem zadovoljen s tem prvim korakom pri širjenju sodelovanja Skupine Fiat in Tate, ki sega prek indijskih meja; upam, da pomeni dobro napoved resnično globalnemu partnerstvu na različnih trgih in v različnih prodajnih razredih."

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Mar 2007 15:00 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Grande Punto je najbolje prodajan avto v Evropi :054.gif:

Z 32.059 primerki je bil Grande Punto februarja 2007 (tako kot v prvih mesecih 2006) najbolje prodajan avto v vseh razredih. Drugi je bil Peugeot 207 (30.345), tretja Opel Corsa (28.541), četrti Renault Clio (28.098), peti Ford Focus (27.788), šesta Opel Astra (26.928), sedmi VW Golf (25.407) in osma Ford Fiesta (23.763).

Vir: http://www.italiaspeed.com/2007/cars/fi ... /2003.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Mar 2007 20:08 
Odsoten
šankist
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
:054.gif: super.zanimivo da se pa v sloveniji ne prodaja tolk dobro napram ostalim konkurentom ki v evropi zaostajajo za njim.še vredi da smo tak mali trg da se ne pozna :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 781 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: