domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R

Danes je 15 Okt 2019 13:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 289 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 09:41 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

pa ne moreš reči, da tale ni lepa:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... abNumber=1

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 10:09 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
To, da je bela se ne spremeni dejstva, da je zadaj totalno zgresena.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 10:16 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

nič kaj bolj zgrešena, kot je spredaj punto evo :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 10:19 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Ne vem kaj si hotel s tem povedat? Ja, tudi Punto je imho kiksnjen...ne vem, ce je to lahko kaka tolazba...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 10:25 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Dravograd
gofra napisal/-a:
To, da je bela se ne spremeni dejstva, da je zadaj totalno zgresena.

Meni ravno odzadaj avto oblikovno zgleda skladen. No na srečanju kraških gadov sem si ogledal novo Alfo in moram priznati, da sem malenkost razočaran nad njo. Na pogled ni več strupena ravno tako kot obljubljeni detajli dizajna se v živo skrijejo v pozabo ob pogledu na višino avta in proporcijah, ki spominjajo na Brava. Oblikovno mene prepriča samo zadek avta in linija nad zadnjim kolesom, ki je res fantastično speljana in ne da vtisa kot pri Bravu, da ima povešeno rit. Ostalo je bolj bogo, ampak to je seveda stvar okusa, ker meni so tako starejše Alfe, ki so bolj agresivne in v boxy-look dizajnu bolj všeč. Sploh sprednji bumper, ki oblikovno spominja na prve Accente pri nas mi je totalno zgrešen :meneni:

Sedenje je v MiTo še vedno daleč najboljše, ker si res na pravem mestu v avtu. V Giulietti je malenkost previsoko, ker jaz tudi v najnižjem položaju sedeža imam glavo/lasi skoraj v stropu. Sedel sem tako v črni in tisti z osnovno opremo? ki je pa zgledala kot da je pripravljena na vgradnjo Q4 :meneni: o sedežih in ambientu raje ne bom zgubljal besed. Veliko boljša je bila črna. Materiali so bolj prepričljivi vendar še vedno določene stvari zgledajo ceneno (npr. volan). Nimam rad nizkega sedenja pri katerem imaš občutek kot da si pod dogajanju v avtu in z prekratkim hrbtnim delom tako kot je v puncini Hondi, ampak v 159 tako jaz kot thunderbolt, ki je manjši od mene, nisva našla dobre pozicije za volanom. To je bilo sicer že večkrat napisano, ampak se mi zdi, da je pri novih Alfah nek presek narejen kateri jih oddalji od filozofije starejših kač in jih tišči v vode ala VW in tako se bi lahko ergonomiji in kupcem različih višin bolj posvetili.

Zanimivo je bilo videt kako so vsi "na tleh" sedeli v starejših Alfah na srečanju in kako nizke so bile stock medtem ko v 145/156/......pa vsi v texas ranger poziciji nad volanom in z offroad paketi :zeko:

Za mene je Fiat totalno zgrešil smisel Alfe in njihovega nastopa na trgu. Veliko bolj pametno potezo bi naredil, če bi Alfo imel kot ima VW Škodo. Svoj obraz, svoj značaj, svoj krog kupcev,....ne vem kako dolgo bodo Alfisti kupovali takšne izdelke, ki nimajo nič z značaju/zgodovini znamke in so zmeram bolj ljudski avti. Iskanje novih kupcev jim pa tudi ne gre od rok.

Za Giulietto QV je sicer cena pri nas kar sprejemljiva sploh z 2.400€ popusta vendar imam občutek, da bo to spet avto, ki bo potreben malo nekaj know-howa lastnika in fine tuninga, da bo lahko šel v korak z konkurenco. Upam samo, da ne bo imel takšnih porodnih težav kot Bravo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 10:41 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

še primerjalni test:

http://www.autobild.de/artikel/alfa-giu ... 96331.html

:042.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 17:22 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 27
Kraj: prelepa gorenska
Za moje pojme zgleda guilietta iz strani in od zadaj kot prava Alfa agresivna in vse.. spredaj pa kot napihnjen hyundai s trikotnikom in alfino značko, čisto premalo agresivno.
Pri puntotu evo pa so spremenili ravno take stvari, ki mi na grandetu niso bile všeč :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 19:49 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 35
Kraj: Ljubljana - okolica
Lepa je full!

Zadnič je za mano vozila Veitova bela... sem jo vseskozi spremljal v vzratno ogledalo in lahko rečem da od spredaj fenomenalna. Spominja me na linije od ferrarija, maseratija, nevem na kaj še vse...

Zame je ta alfa zadetek v polno, sploh sem navdušen sedaj, ko sem jo videl v živo!

:036.gif: :042.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2010 22:24 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Ljubljana
Andrej83 napisal/-a:
Lepa je full!

Zame je ta alfa zadetek v polno, sploh sem navdušen sedaj, ko sem jo videl v živo!

:036.gif: :042.gif:

Točno tako, veliko ljudi spremeni mnenje, ko jo vidi v živo. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jun 2010 19:40 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Kranj
Očitno so nekateri zelo dobro podmazani,da objavlajo take članke. Očitno se konkurenca močno boji nove alfice.

http://www.zurnal24.si/avtosvet/pedal-f ... 147/clanek

Pa še eno uprašanje kolkim od vas,ki imate nove bravote se je že zataknil gas? Pa baje,da se pri stilotu tudi. Čudno imam ga 5 let pa se še ni.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jun 2010 21:43 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Ta autobild je čisto sranje, jaz mam gumijast tepih preko, pa ni težav. Sploh pa na videu zgleda, kot da so polomili pedal za plin, ker nekak poševno gre not. Po moje je nova Alfa tako odličen izdelek (sploh ko je golfa prehitela pri varnosti), da jim gre v nos in potem neko bedarijo nalašč naredijo, pokvarjenci :sick:

Če ste gledali teste autobilda, nikoli ne zmaga nenemški avto. So primerjali audija a3, bmw1 ter novo alfo gulietto in ni zmagal alfa, čudno kaj? jaooooo

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jun 2010 22:00 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

hja..jst pa cist verjamem, da se zatika gas ...se prav posebej pr 170KM verziji ..vsaj men bi se ziher ful zatikal v podn :007.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jun 2010 23:37 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 32
Kraj: Obala (med letom Lj)
:004.gif: :004.gif: :004.gif: :004.gif: jst ki ne štekam nič ma prau nič nemško sm mislu da je autobild test zmagala alfa po slikah sodeč :D stric je biu najbol veseu zadi na kopi prtljažnik je tu velik.. kaj so rekli nemci da jih moti?

p.s.: pogledau posnetek, mogoče bi res lahko pedal za gas nardili kovinski, sam še vedno ne vem kdo bi tolk prtiskau gas, še sklopke ni treba nikoli tko prbijat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2010 13:03 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Sem pogledal, kako je s pedalom: moj pedal pade direktno na sredino tega plastičnega obroča in nikako niti malo levo ali desno, tako da so pri autobildu morali konkretno zviti pedal, druge razlage ni.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2010 15:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Krško
zraice napisal/-a:
Sem pogledal, kako je s pedalom: moj pedal pade direktno na sredino tega plastičnega obroča in nikako niti malo levo ali desno, tako da so pri autobildu morali konkretno zviti pedal, druge razlage ni.

X2

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jun 2010 17:16 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Danes videl v živo ter sedel v njej in moram reči, da je v živo še boljša, kar se tiče pa notranjosti pa se mi zelo dopade. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 00:42 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Sevnica
khmmm....http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=5922 :036.gif: :036.gif: :aaa:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 07:04 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

DenisO napisal/-a:

Avto bi bil kul, ampak so zaenkrat to samo še govorice oz. želje. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 09:13 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Ravno prebral test v EVO-tu...kjer so vstric Golfu GTI in Leonu Cupri testirali Žulietko QV.

Zal niso bili najbolj navduseni. Avto kot komplet je ni dorasel tistemu kar ponujata konkurenta. Zanimiva pojava je, zmogljiv motor, vozne lastnosti pa se vedno niso tisto kar so pri Alfah nekdaj bile...

LpF

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 10:14 
Odsoten
"Raketka"
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Grosuplje
Že pred časom imel priložnost bolje spoznati QV verzijo. Zunanjost lepša kot na slikah še posebaj zadnji del. Na zadnjem odbijaču sta 2 rora(na vsaki strani 1), ki dodata svoje k zelo lepem športnem globokem zvoku.

Notranjost je zelo lepo še posebaj se mi je dopadla armaturna plošča in sedeži, ki te lepo "objamejo". Malce me moti majhen prtljažnik in malo prostora na zadnjih sedežih ampak...navsezadnje je to hatchback in neke prostornosti ni za pričakovati...

Motor 1.8 T 235KM je pa res prava "breskvica" navora in konjev. Zelo zmogljiv še posebaj pa pri pritisku na "sportishce" :škrbina: . Zelo odzivna in tudi nabrita mašinca zelo lepo pospešuje. Poraba je pač taka kot jo lahko od športnega avtomobila pričakujemo in tukaj ni neke dileme....

Zavore so z novim sistemom(po pritisku na "sport" se pomaknejo ploščice bližje diskom) zelo dobre in tudi pedalka je ravno prav trda, kar človek pričakuje od športnega avtomobila.

Na splošno je QV verzija zelo všečen avto in če se prav spomnim naj bi bila cena okoli 27.000, kar bi lahko delalo konkurenco VI GTI. :)

Če je kšna želja lahko dam tud par slikce lepotičke :fu:

Lp Miha

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 289 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: