domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • A2R

Danes je 23 Okt 2019 02:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ferrari praznuje 60. rojstni dan; štafetni rally okoli sveta
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2007 20:26 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
EDIT: Štafeta bo potekala skozi Slovenijo 19. in 20. maja!

Ferrari bo v letu 2007 obeležil svojo 60. obletnico z velikim praznovanjem, ki bo potekalo med 21. in 24. junijem v italijanskem Maranellu. V Maranellu bo cilj "štafetnega relija" preko petih celin, v katerem bodo udeleženci nosili štafetno palico, na kateri bodo upodobljeni simboli 60 najpomembnejših trenutkov v zgodovini tovarne. Štafeta bo pomenila izjemen, skupen znak navdušenja, ki bo združil Ferrarijeve stranke ter njihova vozila vseh tipov in iz vseh obdobij.
"Ferrarijeva štafeta 60" se bo začela 28. januarja v Abu Dabiju, kraju, kjer bo v prihodnosti zrasel Ferrarijev zabaviščni park, in se zaključila 24. junija, potem ko bo v 148 dneh prepotovala okoli 50 držav. Osrednja tema zaključnega praznovanja bodo tehnološke inovacije, pobudnik katerih je bil Ferrari v vseh šestdesetih letih svojega obstoja. Ob tej priložnosti bo Ferrari zbral 60 najpomembnejših inovacij, od aluminijastih klešč za diskaste zavore do električnega diferenciala in menjalnika za F1.

V luči teh dogodkov bo Ferrari pripravil prvo tekmovanje v eleganci. Gre za niz dogodkov, ki bodo potekali na tekmovalni stezi, v tovarni in v galeriji Ferrari v Maranellu, vsi pa bodo v znamenju Ferrarijeve elegance. Objavljena bo tudi knjiga Opera Omnia, predstavila bo zgodovino tovarne, zbirko slik in podatke o vseh cestnih in tekmovalnih vozilih, ki jih je izdelal Ferrari.

Štafetna palica za štafeto Ferrari 60 je bila zasnovana posebej za to priložnost in simbolizira zgodovino družbe od njenega prvega uspeha na tekmovanju Roma Grand Prix leta 1947 do Ferrarijevega FXX leta 2006. Ferrarijeve stranke bodo ponesle štafetno palico okoli sveta v svojih vozilih. Vsaka država ob poti bo Ferrariju podarila predmet, ki simbolizira njihovo lokalno kulturo in običaje. Lokalna italijanska veleposlaništva bodo predmete poslala v italijansko zunanje ministrstvo v Rim, kjer bodo v palači Farnesina na ogled v okviru posebne razstave. Po razstavi bodo predmete prodali na dražbi v Maranellu, izkupiček pa bodo namenili za dobrodelne namene.

Iz Abu Dabija bo štafeta nadaljevala pot preko Dubaja, Omana, Katarja, Saudske Arabije, Bahraina do Kuvajta. Iz Emiratov bo krenila na vzhod proti Singapurju, Maleziji, Hong Kongu, Kitajski, Japonski, Indoneziji, Tajvanu, Avstraliji in Novi Zelandiji. Iz Oceanije bo štafeta poletela do Južne Afrike ter nadaljevala pot po južni Ameriki, prečkala Mehiko in od tam v Združene države Amerike in Kanado. Pot se bo nadaljevala po Evropi, kjer bo prečkala Portugalsko, Španijo, Francijo, Luksemburg, Belgijo, Nizozemsko, Veliko Britanijo, Grčijo Rusijo, Finsko, Švedsko, Dansko, Nemčijo, Švico, Avstrijo, Češko, Madžarsko, Slovenijo in Turčijo. Zatem bo bežno obiskala Libanon in Egipt ter se končala v Italiji, kjer bo obiskala vsa večja mesta ter po posebni slovesnosti v Rimu prispela v Maranello.

Posebej zanimivih je 60 simbolov, ki prikazuje 60 dogodkov. Njihove emajlirane reprodukcije bo na štafetno palico prenesel Editalia (Gruppo Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato), izdelanih pa bo tudi 60 plakatov, na katerih bodo upodobljeni. Edinstvenost teh simbolov predstavlja dejstvo, da jih je oblikovalo šest različnih kreativnih skupin, kar zagotavlja, da imajo simboli velik grafični in simbolni pomen. Oblikovale so jih naslednje oglaševalske agencije: Intesta e D’Adda, Lorenzini, Vigorelli, BBDO, Alessandro Migliorini iz Aree Creative, Marco Morosini, Enzo Naso iz istoimenske družbe in Wolfgang Seidl iz Seidldesigna.

Vir: Avto.info

Slika

Slika

Slika

Slika

Zadnjič spremenil Italiano, dne 21 Feb 2007 01:03, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2007 20:32 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Ferrari 612 scaglietti
60 ekskluzivnih primerkov

Ferrari bo letos obeležil svojo 60. obletnico z velikim praznovanjem, ki bo potekalo med 21. in 24. junijem v italijanskem Maranellu. Ob nedavni najavi Ferrarijevega "štafetnega relija" v Maranellu je Enzov sin, Piero Ferrari obenem najavil tudi posebno in zelo ekskluzivno serijo scagliettijev, ki bo izdelana le v šestdesetih primerkih.
Vsi izdelani primerki iz te serije bodo v notranjosti potniške kabine okrašeni s posebno emajlirano plaketo na centralni konzoli, ki bo morebitne potnike spominjala na to, da sedijo v zelo ekskluzivnem prevoznem sredstvu. Vseh 60 plaket bo nosilo 60 različnih simbolov, ki prikazujejo 60 pomembnih dogodkov iz celotne zgodovine te znamke. Edinstvenost teh simbolov predstavlja tudi dejstvo, da jih je oblikovalo šest različnih kreativnih skupin, kar zagotavlja, da imajo simboli velik grafični in simbolni pomen. Oblikovale so jih naslednje oglaševalske agencije: Intesta e D’Adda, Lorenzini, Vigorelli, BBDO, Alessandro Migliorini iz Aree Creative, Marco Morosini, Enzo Naso iz istoimenske družbe in Wolfgang Seidl iz Seidldesigna. Vsi prestižni kupeji iz te ekskluzivne serije bodo obarvani v posebnem dvobarvnem odtenku, ki so ga že uporabili pri nekaterih modelih iz njihove bogate tradicije. Za dodatno razlikovanje od običajnih izvedb tega modela poskrbi še elektrokromatsko strešno okno.

Vir: Avto.info

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2007 00:53 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Ferrari bo praznoval 60. obletnico v letu 2007 z glavnim dogodkom v italijanskem Maranellu od 21. do 24. junija. Maranello bo cilj "štafetne dirke" po petih celinah, v kateri bodo udeleženci nosili štafeto, okrašeno s simboli 60 največjih trenutkov v zgodovini podjetja.

Start "Ferrarijeve štafete 60" je bil 28. januarja v Abu Dabiju, zaključila pa se bo v Maranellu 24. junija, potem ko bo prečkala 50 držav v 148 dneh. Uradni start štafete je oznanil Ferrarijev podpredsednik Piero Ferrari, sin ustanovitelja Enza Ferrarija. V svojem govoru je Ferrari govoril o svojem očetu in njegovi genialni intuiciji v ustanavljanju znamke, ki predstavlja italijansko nadarjenost in ekskluzivnost po vsem svetu. Pohvalil je tudi Luca di Montezemolo, ki je v zadnjih 15 letih ponovno zavihtel Ferrari v sam športni in komercialni vrh.

Slika

Po bližnjevzhodni turneji po Omanu, Katarju, Saudovi Arabiji, Bahrajnu in Kuvajtu se bo štafeta odpravila v Kitajsko, Japonsko, Avstralijo, Južno Afriko, Ameriko in po celotni Evropi. Maratonska štafeta se bo zaključila 23. junija v Maranellu.

Slika

Udeleženci turneje bodo sprejeti v različnih italijanskih ambasadah v državah, ki jih bodo obiskali na poti do Maranella. 16. junija bo zunanji minister gostil slavnostno prireditev v Palazza della Farnesina v Rimu, kjer bo Ferrari organiziral dobrodelno dražbo, katere prihodke bo podaril otrokom revnejših družin.

Tema zaključnih prireditev bodo tehnološke inovacije, ki jih je razvil Ferrari v svoji 60-letni zgodovini. V čast dogodku bo Ferrari sestavil 60 najpomembnejših inovacij, od aluminijevih čeljusti za zavorne diske do elektronskega diferenciala in F1 menjalnika. Ferrari je tudi organiziral prvi concours d'élégance: serijo prireditev na dirkališču, v tovarni in v Galleria Ferrari v Maranellu, ki bo slavila Ferrarijevo eleganco. Izdana bo knjiga Opera Omnia o zgodovini podjetja, zbirka fotografij in podatkov o vseh cestnih in dirkalnih avtih, ki jih je Ferrari kdajkoli ustvaril.

Palica za Ferrarijevo štafeto 60 simbolizira zgodovino podjetja, od prvega uspeha na veliki nagradi Rima 1947 do Ferrarija FXX leta 2006. Ferrarijeve stranke prenašajo štafetno palico po svetu v svojih avtomobilih.

Vir: moj prevod članka http://www.italiaspeed.com/2007/cars/fe ... /0702.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2007 18:28 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Slike iz Hong Konga, Singapurja, Pekinga in Kuala Lumpurja:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2007 18:42 
Odsoten
Deklice
Deklice
Uporabniški avatar

Starost: 31
njami.... :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2007 20:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: LJ
haha, arafati morjo bit povsod zravn :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2007 01:05 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: LP
ampak sam da so šejki zraven!!!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2007 00:16 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Evo jih na Japonskem!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ferrari praznuje 60. rojstni dan; štafetni rally okoli s
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2007 00:25 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 58
Italiano napisal/-a:
Pot se bo nadaljevala po Evropi, kjer bo prečkala Portugalsko, Španijo, Francijo, Luksemburg, Belgijo, Nizozemsko, Veliko Britanijo, Grčijo Rusijo, Finsko, Švedsko, Dansko, Nemčijo, Švico, Avstrijo, Češko, Madžarsko, Slovenijo in Turčijo.

A se kaj ve kdaj pridejo k nam in kje bodo šli? :uuaauu:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ferrari praznuje 60. rojstni dan; štafetni rally okoli s
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2007 01:01 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

pirata napisal/-a:
A se kaj ve kdaj pridejo k nam in kje bodo šli? :uuaauu:

Pri nas bodo dva dni - 19. in 20. maja :036.gif: Več na www.ferrari60relay.it

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2007 08:41 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 58
Hvala za info. Ampak če gledaš samo zemljevid poti na www.ferrari60relay.it, pa zgleda tko kod da nas bojo obšli. :amm:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2007 14:31 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

pirata napisal/-a:
Hvala za info. Ampak če gledaš samo zemljevid poti na www.ferrari60relay.it, pa zgleda tko kod da nas bojo obšli. :amm:

Ne bojo. Spodaj klikni na Evropo in na desni se izpišejo točni datumi. Za Slovenijo piše 19. in 20. maj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2007 15:10 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
Po zemljevidu se res tako vidi, kot da bodo šli mimo.
Ali pa so Hrvaško preimenovali v Slovenijo,
samo da ne bo sedaj kakega mednarodnega spora
1x nas zamenjajo za slovake, sedaj smo že na Hrvaškem.

Se morda kaj ve, kje točno v Sloveniji naj bi se ustavili,
verjetno kje v Ljubljani predvidevam.

Bo treba pogledati toliko Ferrarijev na kupu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2007 15:23 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kuki napisal/-a:
Se morda kaj ve, kje točno v Sloveniji naj bi se ustavili,
verjetno kje v Ljubljani predvidevam.

Bo treba pogledati toliko Ferrarijev na kupu.

Predlani smo šli gledat več kot 50 Ferrarijev na Bled v neki drugi priložnosti.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2007 12:40 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2007 01:48 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2007 02:18 
Odsoten
Modri Dirkac
Uporabniški avatar

Kraj: Jesenice
Zelo zanimivo !

Jih bo treba v LJ pocakat :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Mar 2007 14:50 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Apr 2007 11:09 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Evo jih v New Yorku.

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Apr 2007 01:43 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Evo jih v Londonu. Čez štiri tedne so v Sloveniji!

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: