domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Poliglob
  • Orange Audio
  • A2R
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko

Danes je 17 Nov 2019 19:13

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Merilnik tlaka v pnevmatikah - AIRCHECKERS
OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2006 13:07 
Odsoten
Nabiatch
Nabiatch
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Črnomelj
Proizvod predstavlja enostavno rešitev za nadzor tlaka v pnevmatikah, saj vemo, da se le malokdaj odločimo za kontrolo tlaka v pnevmatikah. Od pravilnega tlaka v pnevmatikah, pa je odvisna poraba goriva, obraba pnevmatik ter lega vozila.

Merilnik je naprava premera 10 mm in dolžine 26 mm, zelo estetsko oblikovana, ki se enostavno privije na ventil pnevmatike, s katerega smo pred tem odstranili zaščitni protiprašni pokrov. V merilnik je vgrajen barvni indikator, ki ob določeni spremembi pritiska menja barvo:

zelena –varno, tlak v pnevmatikah je ustrezen
rumena-pozor, pritisk je znižan
rdeča-nevarno, tlak je nevarno znižan.

Merilniki delujejo mehansko; vgrajene imajo specialne vzmeti, specifične za različne pritiske v pnevmatikah. Območje meritev je 1,8-9,0 barov, zato jih je možno uporabljati pri osebnih, poltovornih in tudi tovornih vozilih.

Tak merilnik tlaka je, kot že rečeno, zelo enostavno namestiti, saj se ga le čvrsto privije na ventil pnevmatike. Merilnik je možno zavarovati proti kraji s posebno varovalno matico.

Več o tem novem proizvodu in prednostih, ki jih prinaša si lahko preberete na spletni strani http://www.xapril.si

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2006 13:23 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Ljubljana
Bi blo za probat, ampak jaz se itak na vsake kvatre ko grem tankat, ustavim še na kompresorju in preverim tlak, tko da načeloma se mi zdi malo brezveze. Glede na to da mam 99,9% ravne feltne brez poškodb in nove ventilčke, mi skora nič tlaka ne uide oz. moram ponavadi dopumpat okoli 0,1 bara, pa še to ne vedno.
Za kake profesionalne voznike pa to ni slaba ideja in konec koncev niti ni draga, če stvar resnično deluje kot je treba.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: