domov
  • Fiat Klub
  • Fazer
  • Miholl Avtokozmetika
  • Ass Tuning
  • Poliglob
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • Senica Motorsport
  • Unitad d.o.o.
  • Amortizer d.o.o.
  • Kovinoplastika Kavs, Ambrož Kavs s.p.
  • M&M Marjan Dobaja

Danes je 25 Maj 2018 22:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: P: Fiat Marea Weekend 115 16V
OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2018 15:39 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice - Globoko
Zgodba: Lani februarja sem kupil tole marea od 76let starega gospoda, kateri je avto kupil nov leta 1999. Ob nakupu je je avto imel 96.000km, ta starejši gospod je avto redno popraskal in nežno naslonil tu pa tam, za kar so mu redno računali na Avtoplus koper. Bil je tam redno servisiran, od akumulatorja na dve leti, do vseh olj, žarnic brisalcev in vseh teh majhnih ličarskih del. Avto sem kupil z namenom, da mi bo služil kot delovno vozilo, ker gradim hišo, ampak sem uspel zvoziti le nekaj vreč cementa, to pa je to, ker ima avto kljuko, vgrajeno ob nakupu novega l.99 in še nerabljeno, seveda je homologirana.
No, dobra stvar avta je da ni zgonjen, slabe strani pa so, da se pozna starost na gumah in plastikah, kar pomeni, da sem bil primoran menjali sesalno cev in nekaj malenkosti, ker so enostavno preperele.
Motor je 1.8 16v (beri 115 16v-nov model), ne popije kapljice olja in je suh kot poper, kar se moj mehanik ni mogel začuditi. Poraba goriva je računana na roke med 7,2 in 8 litrov, pozimi nekaj čez 8.
Slabosti: na avtu se od dneva nakupa nažiga lučka za "vžig", predvsem v toplejših dnevih, marsikdo je poskušal zadevi pridit do dna, ampak se enostavno ne da povezati z računalnikom, ampak dejstvo, da vsi sistemi delujejo normalno, poraba je prav tako nizka, zato jo pustim in se z njo ne ubadam več.
buške tu pa tam, malo obrabljen voznikov sedež, nekaj zbledelih plastik, ostalo pa je ok.
v mojem lastništvu sem naredil pravkar servis(olje pa vsi filtri), lani smo dali nove letne gume.
lani poleti smo dali nove zavorne obloge in cilindre zadaj, ter preko zime sem zamenjal izpuh.
nova vtičnica za elektriko za prikolico, kajti stara je od leta 99 in jo je korozija pojedla.
preko poletja lani smo zamenjali volansko letev za obnovljeno(silux), kar se je izkazalo za napako in malenkost pušča olje, kar trenutno rešujem preko garancije, kakorkoli, če se najde kupec bo avto imel izpravno letev.
avto ima trenutno 116.000km, ima letno vinjeto, z njim se vozim po okoli, v Ljbljano v šolo 200km ter na brnik v službo občasno-270. bil sem z njim na češkem, tako da lahko rečem, da ni ga kraja kamor se nebi upal iti.
še nekaj osnovnih stvari: Fiat Marea Weekend 115 16V ELX
Srebrne barve, 116.000km, klima, spr.el stekla, vl.kljuka.
še cena: avto sem jaz kupil lani februarja za 1200eur, medtem ko so se maree prodajale 300-800 eur, zato sedaj prodajam avto za enako ceno torej 1200EUR kot sem ga kupil, ker sem popravil malenkosti, ki so ostale.
če se najde kdo, ki bi ga imel naj me kontaktira na tel 031 757 364
lp
Mitja

Na vrh

Naslov prispevka: Re: P: Fiat Marea Weekend 115 16V
OdgovorObjavljeno: 14 Maj 2018 11:22 
Odsoten
Abarth
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Dragomelj
Mene zanima ! A mas se kako fotko novejso ?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: