domov
  • Fiat Klub
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • Unitad d.o.o.
  • Avtoservis Zaverski
  • Ass Tuning
  • Ustyle Tuning
  • Euroton
  • A2R
  • Evolution Car Audio
  • Haberkorn d.o.o.
  • Poliglob

Danes je 20 Okt 2018 02:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 405 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Moj trenutni vozni park
OdgovorObjavljeno: 13 Nov 2016 22:01 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 41
Kraj: Preshgain
Ah ja, zima in podobno! :D

Sem se danes lotil brskanja po avtu. Pregled, prvič, po spomladanskem "velikem" servisu. Vse BP in upam, da tako ostane!
Sem se pa lotil preverjanja še zadnje veje napajanja na avtu! To so vsi stalni + priklopi z velikim 8 polnim konektorjem! Zamenjal sem še glavni kabel od alternatorja do zaganjača, kabel, ki polni aku. In pa zamenjal še priključek na kablu, ki je priklopljen tudi direktno na alternator! Vse ostalo je bilo vredu oziroma nekaj sem že menjal, kar se ne drži te veje s konektorjem!

Slika

Opažanja:
- senzor zunanje temperature nenadoma deluje! Prej tudi v snegu ni nikoli kazal manj od 8 stopinj! Zdaj pa avto opozarja tudi na možnost poledice...
- Notranja osvetlitev pri sovozniku 99% časa ni delovala, lučka za vstop na vratih, notranja lučka pri nogah in lučka na stropu! Sedaj deluje brezkompromisno!
- za tole pa ne morem še zagotovo trditi! Lučka za pritisk olja v motorju je vedno ugasnila po slabih 3 sek. oziroma včasih je malo še utripnila preden je ugasnila! Sedaj ugasne že ob zaganjanju motorja! Bom še spremljal... :)

Aja, zimske gume smo tudi montirali... :D

Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2017 13:11 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Ta vikend sem moji krači privoščil mali servis na 320k km.

Olje, oljni in zračni filter. Zraven še zamenjal dotrajane gumi nosilce izpuha, vseh 5 vžigalnih tuljav in nove svečke.

Z nosilci izpuha sem se pošteno nahebal, je težko premikati cel izpuh, da natakneš gumice. Ko montiraš nov izpuh, je šalamala.press :)
Sem bil pa pri montaži zimskih gum zelo presenečen, ko sem videl, kakšni so gumi nosilci izpuha po dobrih 2 letih. Čisto mehki, razvlečeni in prepereli. Kot prežvečen čigumi…

Od lani sem tudi testiral in menjaval vžigalne tuljave. Ja, pri nas nihče ne premore naprave za testiranje vžigalnih tuljav. Na koncu ugotovil, da so bile celo 3 čisto izčrpane in sem kupil nove. Za sigurno. Iskal sem NGK in ugotovil, da tudi to ni več to. Vse prihaja iz turčije, mogoče naletiš na kaj, kar je iz francije. Sem hotel prešaltati na boš, kar je tudi original vgrajeno, vendar zopet presenečenje, da je skoraj vse iz indije. Sem tudi izvedel ,da so bile najboljše boševe tuljave tiste, ki jih je delala naša Iskra. Vsi pa so mi rekli, da je Meat&Doria kvalitetno in niso še imeli težav po montaži. Sem (še vedno) velik skeptik, ampak sem kupil in zaenkrat lahko samo trkam na les! S tem proizvajalcem imam samo eno izkušnjo z lambda sondo pri mojem ceglu. In če bodo vžigalne tuljave delovale tako kot lambda na ceglu, bom zadovoljen.

Ker so pa že nove tuljave, sem privoščil pa še nove svečke. Zakaj Iridium? Ker tam, kjer sem kupoval, je bilo to najugodnejše razmerje med ceno in intervalom menjave. Navadne svečke menjava na 30k km. Iridium 2x dražje od navadnih in menjava na 80k km. Platinum pa s5 skoraj 2x dražje od Iridium, menjava pa na 110k km.
Pa Iridium so bile tudi cenovno ugodne, manj kot 10€/kos in pa mejdinđapen.press!

Drugače pa avto deluje BP. Še vedno sem presenečen, kaj naredi menjava glavnih napajalnih kablov in urejene povezave... :D

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2017 15:41 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Vodice
:042.gif: se vidi da jo pedenaš. Še vedno tvoja "krača" dela k singerica.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2017 08:02 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: ljubljana
Kaj pa piše na špulah od M&D ponavadi imajo prepakiran Bosch ali kaj podobnega...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2017 09:09 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

@bišop: glede na specifiko avta in cene delov, vzdrževanje in vzdržljivost sama sploh ni problem. Največji problem je, pooblaščenci. In glede na to, v kakem podrtem stanju je bil avto, me zanima bolj to, kako ga spraviš v tako stanje! Dela pa avto! V 4 letih nisem še nič nenapovedanega popravljal. Vse so še vedno samo dopolnila in sanacije predhodnih šalabajzingov.

@čare: špule M&D so čisto "blank". Sem jih pa razdrl in primerjal z originalnimi in je vse v piko enako! Predvidevam, da gre za "istega" proizvajalca...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2017 13:22 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

In pojavila se je prva, "nenapovedana" težava/okvara na avtu.

Zadaj so začele odpovedovati/crkovati luči in infocentru se že malo meša, ko izpisuje vse napake. :škrbina:
Zadaj so začeli pokati kabli v pregibu, kjer gredo v pokrov prtljažnika.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Maj 2017 22:15 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Čas teče, avto dela in uspešno nabira kilometre. Kabli v pregibu sanirani. Napak ne javlja več... :hehe:

Je pa prisotna ena (sicer nemoteča) j...!
Motor deluje in vžiga BP. Nikoli nikakršnih težav med delovanjem. Edino, kar mi je (še) neznano in zakaj se pojavlja, ko se motor segreje do določene temperature, se motorni vrtljaji v prostem teku dvignejo nekje med 800 in 900. To pride kar na lepem. Kakšna ideja?
Prvo, kar mi pade na pamet je, da senzor za temperaturo hladilne tekočine od določene temperature naprej krmilni enoti, ECU-ju, javlja čuden podatek...

Drugače pa nič kajenja, črnega iz izpuha, izpuh je čist, nič sajast...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2017 14:05 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Včeraj, sobota, sem se spravil malo prčkat po avtu. Urediti klimo, tlačno stikalo in sušilni filter ter popraviti elektroniko motorčka brisalcev.
Najprej sem se lotil motorčka brisalcev. Ker šele ta teden sem dobil naročeno orodje za spajkanje. Odspajkal elektroniko s kontaktnih nogic in ugotovil, da je bila težava le na enem hladnem lotu. Toda kljub temu bom zamenjal vse 3 kondenzatorje, da bo za sigurno.

Slika Slika

Zamenjal sem tudi kabinski filter. Ja, mal osem pozabil pa kaki 2 leti, sigurno, ni bil menjan. Kdo ugane, kateri je bil v avtu? :škrbina:

Slika

Servis klime je z namenom, da jo spravim v prvotno, originalno stanje. Avto je bil naročen brez klime, dodatno vgrajena Diavia. Ko sem avto pred štirimi leti s5 postavil na cest, je bila klima poservisirana, ni pa bilo takrat časa, ker je bilo pred dopusti, zamenjati še tlačno stikalo in sušilni filter. Tlačno stikalo je puščalo, zato je bil montiran nek derivat. Klima pa je delala bolj švoh. Dobil sem tlačno stikalo, sušilni filter pa čaka na servisu, zato sem moral prispajkati konektor. Nekaj sem še izumljal, da bi klima delala, ker je tlačno stikalo samo z žicami. Zadeva funkcionira celo bolje kot prej! Zdaj res hladi! Ko sem rezal žice sem opazil, da je bilo tlačno stikalo, na žice, zelo slabo prispajkano. Če bi prej vedel…. Res je treba za vsemi mojstri vse še 1x preverjat…

Slika Slika

Zadeva zaključena in se hočem odpravit nazaj v LJ. Avto zapeljem iz garaže in WTF, oljni madeži na tleh??? Nikjer nič videti, olja je sicer nekaj zmanjkalo ampak ga je še vedno dovolj. Ker ni časa za pregled, delo prestavim na nedeljo. Hitro se spomnim vseh kapljic, črt in madežev pred garažo v LJ in se zavem, da so od mojega avta. Do sedaj pa prepričan, da so od soseda, ker mu vedno nekaj teče…
Zjutraj s5 akcija, domov, v garažo. Snamem zaščito pod motorjem, olja precej stoji na zaščiti. Na motorju od olja samo nosilec pod oljnim filtrom. Preverim z roko in odvit oljni filter! Prvič se mi je to zgodilo, da sem sploh videl. Pa vedno privijem s ključem. Popravim, obrišem olje, dolijem olje in gasa. Zdaj pa malo spremljat, če bo s5 kaj smrdelo po olju… brrm, brrmmmm, brrrrrrmmmmmm,….

Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2017 22:26 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Zopet me je, kot pred vsakim letnim tehničnim pregledom, moj avto zjebal... :mrgreen:
V glavi imam vedno, da imam potek registracije 15.08., vsak pa, ki pogleda na koledar že od daleč vidi, da na ta dan ni mogoče imeti registriranega vozila. V petek sem pogledal pošto z obvestilom zavarovalnice, da mi vse poteče 10.08. In tak ose odločim, da na silo avto poštimam na preklemansko vročo soboto...

Sredi tedna sem bil naročen za servis klime. Diavia nadomestna vgradnja je bila improvizirana s tlačnim stikalom, želel pa sem spraviti v orižiži stanje in zamenjati to improligaško.press tlačno stikalo z odgovarjajočim in še menjava sušilnega filtra.
Vse zamenjano, stestirano, napolnjeno, klima deluje BP! 8)

Slika Slika

Ima pa novi sušilni filter nadgradnjo, ima okenček, preko katerega se vidi pretok medija in s tem stanje plina v sistemu, kar predhodni ni imel.
Slika

Namen, kaj poštimat na avtu pred tehničnim pregledom pa je bil:
- popraviti delovanje brisalcev (popraviti elektroniko)
- zadaj D je mali odpulil ročaj za zapiranje vrat
- skidat avto

Najprej sem mslil menjati elektroniko na motorju brisalcev. Ja, zaradi vročine mo niso ravno delovali sprejemniki v glavi... :D
Sem se šele potem, ko sem brisalce potegnil ven, zakaj ne bi kar na obstoječem motorju polotal elektronike. Zadevo sem saniral, bilo je ka precej hladnih spojev, zadeva deluje BP! Vse kot mora bit!
@SilverMan: JA, trpljenje avtomobilske elektronike je nenormalno. Elektronika motorja brisalcev je pri mojem avtu nameščena pod motor. Motor pa je nad grelcem kabine. Tako elektroniki ni nikdar hladno... :mrgreen:

Intaktno
Slika

Po posegu, prespajkano (ni hude razlike :D , mogoče se samo vidi, kako so spoji lepo svetleči)
Slika

Saniral sem ročaj vrat zadaj D. Vse potekalo lepo in BP, le pri montaži vratne obloge se je zatikalo pri malem trikotnem okenčku na vratih. Tesnilo na oblogi se je zatikalo ob rob, ki drži okenček. Po dolgem času in veliko novih kletvicah sem se le spomnil, da nekaj prilepim preko roba, da tesnilo zdrsne mimo in zadeva je uspela.

Slika Slika

Impro liga...
Slika

Potem sem pa od vsega hudega avto še opral. In verjetno ju3 peljem na tehnični pregled.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2017 20:57 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Naredu tehničnega BP pa sem s5 za en let frej... :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Nov 2017 22:02 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Ekola, končno sem se lotil menjave gumic na sesalnem kolektorju. Spotoma še menjave glavnega cilindra sklopke in opletanje z očesom L in D, če je slučajno kje še kaj, kar do sedaj nismo še gledali/preverjali.

Lotim se razdiranja vsega, kar je treba okrog motorja.
Slika Slika

Na glavi motorja, precej pod sesalnim kolektorjem, opazim še eno skupno motorno maso. In glede na stanje priključka me res čudi, da je sploh kaj delalo!
Slika Slika Slika

Spotoma opazim, da na senzorju temperature, na termostatu, solzi hladilna tekočina. Vse BP, samo malo je bilo treba še pritegniti.
Slika

Snamem sesalni kolektor. Zdaj vidim, zakaj se je precej cedilo od olja. Gumice trde kot kamen in niso čisto nič tesnile. Ena je bila celo zapognjena na robu. Ali so to že v tovarni zafookal ali pa je bilo že razdirano in so pri ponovnem sestavljanju zayebal.
Slika Slika

Dopeezdilo mi je in sem šel menjati glavni cilinder sklopke. Ne vem vzroka in težave, zakaj tako hitro zyebe gumi zglob na cilindru. V treh letih in pol je to že četrti cilinder!!!
Slika Slika

Potem sem pa še očistil olje po bloku, pod sesalnim kolektrojem in kovinski del sesalnega kolektorja, da sem lahko montiral nove gumice.
Slika Slika Slika Slika

Še mal tuninga… :D
Slika

To je bilo pa tudi vse, ker se je zataknilo zaradi razpadlega gumi blažilca pod sesalnim kolektorjem. Ju3 grem v nabavo. Spotoma pa še kabel in ustrezne priključke, da popravim maso na motorni inštalaciji.
Slika

Zadnjič spremenil Damijan, dne 02 Nov 2017 23:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2017 16:59 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Danes šel v šoping in za ves potrebni material (nosilček in za popravilo mase na motorni elektroniki) zapravil malo več kot 5€! :040.gif:

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2017 00:34 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Zadeva zaključena, Frankenstein živi! 8)

Torej, za skupno maso sem potegnil kabel 6mm2 in priklopil na predvideno mesto pod sesalnim kolektorjem, Sem po 7. uri zvečer šponal v trgovino po ustrezen material za "štukanje" kablov. :lol:

Potem sem pa potegnil kar še en 25mm2 kabel iz akuja direkt na mesto pod sesalnim kolektorjem. Za sigurno pa še pri roki sem imel kabel.

Zaenkrat zadeva deluje. Že prvi vžig je bil čisto drugačen, vožnja pa kot noč in dan. Ko sem se pripeljal domov je morala žena en krog in je po vožnji rekla, da zdaj pa je žurka... :mrgreen:

Ne se razburjat zaradi slik. Nisem imel fotkiča pa sem tri pritisnil s telefonom...
Slika

Slika

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Nov 2017 09:11 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: ljubljana
Dobr teb serjejo tele mase

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Nov 2017 21:18 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Sem prepričan, da bi pri vseh starejšh kočijah rešil večji del težav pri delovanju, kot je "laufa po treh cilindrih", "mrzel/topel cuka", "težko vžge", "se ne odziva na gas", "težave s CO2 na tehničnem", ..., če bi se porihtalo vsaj mase, ki so pomembne za delovanje motorja in motorne elektronike.

Še vedno pa tuhtam, zakaj mi tako hitro odpeesdi glavni cilinder sklopke. Gumijasti del na pedalu! Zaenkrat zvezdica še ni posijala... :neodloèn:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Nov 2017 21:29 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Sem pozabil napisat!

V enem od predhodnih postov sem objavil svojo idejo, da bom razdrl in znotraj očistil sesalni kolektor. Je plastičen. Vendar me je delo minilo že takoj, ko sem hotel začeti. Plastika je postala trša in ne prožna pa sem se zbal, da bom kaj polomil. Zato sem, zaradi strganega gumi nosilčka pod sesalnim kolektorjem imel par dni časa in sem sesalni kolektor postavil pokonci, da se je nabrano olje iz kolektorja scedilo skozi odprtino, kjer je privita sesalna loputa.

Ker v kolektorju ni bilo videti sajastih delcev olja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2017 14:59 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Čare napisal/-a:
Dobr teb serjejo tele mase

Pa da ne boš mislil, da je že konec! :škrbina:

Torej, urejeno je vse okrog glavnega napajanja in kar se tiče motorja. Zdaj so pa na vrsti še ostalo porabniki, ki imajo skupne mase na prednjih L in D krakih, pod glavnimi žarometi.

Slika Slika

So pa takšni šopki žičk...
Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2018 22:30 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Ekola, pretekli konec tedna akcija in napad na kable in njihove priključke za maso. Akcija uspela, bila je dolgotrajna.

Rezal priključke, odstranjeval izolacijo in potem plezal po deizoliranem kablu, dokler nisem prišel na čist, nekorodiran del.
V enem primeru je bil celo potreben poseg v inštalacijo in menjava 3/4m kabla. To je bil kabel za ventilator hladilnika, ki je bil pod izolacijo že čisto črno skurjen.

Priključkov je bilo malo morje, nekaj sem jih pa še slučajno našel, ko sem podiral okrog motorja.

Rezultat seveda je, pozitiven, naj tako ostane za vedno!

Zdaj pa napadam naprej, ker mi je v soboto na poti domov variator faze odpovedal sodelovanje in je dizelski zvok ob zagonu. Material že naročen, nekaj je na poti, nekaj pa moram iti še iskat. Poročilo sledi (v bližnji prihodnosti), po še nekaj 100 km, ko bo redni servis…

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2018 22:39 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2018 19:19 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Vodice
Matr Damijan, a si kdaj skupaj vrgel, kolk te je tale Kappa koštala? Sicer pa pri 500kkm še vedno prede zaradi tvoje vztrajnoati :D A misliš delat rekord glede kilometrov?
Naj ti "prede" še naprej.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 405 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: