domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • A2R
  • WithCar
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 08 Avg 2020 07:49

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 436 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Moj trenutni vozni park
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2019 21:33 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Travnik (Cerkno)
Pravim, da glede na to, zakaj so mene letos za*ebaval na tehničnem, je to z zavornimi lučmi res huda "okvara".

Po 2 letih so mi ugotovil, da ni prava barva v sistemu. Kljub vsem dokazilom o spremembi, mi ni naredu tehničnega, čeprav je bila v moji prometni prava barva. Nekdo je nekje naredu napako in spremenil barvo v sistemu pač.
Šele po 1 tednu telefonskih klicev, kreganja, dokazovanja in sitnarjenja, so mi spremenil barvo v sistemu (po novem se ne spremeni več, ampak je treba homologirat), da sem lahko naredu tehnični.

Če primerjamo, je ta okvara zavornih luči, oz stikala, vsaj nekak OK argument da padec na tehničnem :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2019 21:42 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Sorško polje
Homologirat barvo? :meneni: Dobro nas brijejo, ovce.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2019 22:15 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)
Čas teče, akcija ves čas! Da ne bi kdo slučajno mislil, da nič ne dogaja :hehe:

Poleg službe, ki je aktivna večino časa, preostanek poberejo še druga dela in obveznosti!
Rihtal en avto. Riknil motor zaradi čepa na ekspanziji. So trdili da to ni to in menjali vse živo, kar ni imelo nikakršne veze s pregrevanjem, In so motor čisto zmatrali, potem pa dvignili roke. Se je lastnik le pregriznil in se vrgel v strošek 5€ za čep ekspanzije in zadeva je "po čudežu" delala kot mora! Ampak ostalo, zaradi tlaka v hladinem sistemu, je podleglo in se je v motorju vse pomešalo, ker je prebilo vsa tesnila. Zdravljenje uspešno izvedeno, lastnik vesel kt radio, prisel po kočijo in "oddirjal v sončni zahod"! Upam ,da mu dobro služi... :)

Ker so med delom na avtu začeli na bloku delati tudi fasado, sem se moral iz garaže, zaradi odra, preseliti (skoraj) na pločnik. V stanovanju je bilo zaradi zastora in odra kot v kletki. In zato sva z ženo začela še malo z "obnovitvijo" stanovanja. Kot da ni že dovolj ostalega dela.

In ker dela izgleda dela res ni bilo (še) dovolj, sva kupila še hišo, katero še malo preurejava. Ni več daleč, da bo pripravljena za vselitev.
Dan bi lahko imel kako uro več...

Kovačeva kobila, moja Kappa, pa je kot po pravilu "bosa"!
Imam že zunanje in notranje homokinetične zglobe, za sanacijo pogonskih gredi. Sanacijo pa čaka tudi kompletno zadnje vzmetenje, ker je čisto dotrajano. To bo delo za krst garaže v hiši :), dokler ne dokupiva še malo zemlje, da povečava dvorišče pred garažo in verjetno postaviva ločeno garažo. S prostorom za splošno delavnico doma... :hehe:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2019 15:36 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kam peljati na obnovo volansko servo letev in črpalko? Po možnosti LJ z bližnjo okolico.
Črpalka pri 522.000 km občasno spusti utrujen zvok, letev pa na preventivno pretesnitev, da zaradi obnovljene črpalke ne bi scalo olje povsod iz letve.

V LJ Servo COM, Helica ali Turbo tec? Vaše izkušnje?
O Servo Com-u po portalih napisano precej slabega…

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2020 23:47 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Končno se zadeva premika!
Prišel materijal za poservisirat moji krači. Najprej 323f, ker čez mesec dni poteče registracija. Pa od nakupa dalje samo vozimo. Ni časa niti za redni servis.
Potem je pa na vrsti moja Kappa za konkreten poseg!

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Feb 2020 18:23 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Ljubljana
V Ljubljani na Brdu. https://www.servo-com.si/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2020 23:45 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

No, počasi bo spet mal dela!
Prejšnji konec tedna sem pospravil in spravil v red garažo. Tako je na vrsto prišla najprej 323F. Za pregled, prvi pregled sploh po nakupu, redni servis in danes še opravila tehnični pregled. Kupil vse filterčke (oljni, zračni in klima) in svečke. Vse vredu, dokler nisem želel zamenjati filtra klime. Po vseh pretegah in iskanju ugotovim, da filtra klime nima, ker je ročna klima. Filter je samo pri avtomatski klimi. he he
Avtek zelo dobro vzdrževan, ves čas pri enem in istem pooblaščencu. Samo svečke so bile menjane bogve kdaj. Meterska reža med elektrodama, ene elektrode pa skoraj ni bilo.
Še malo o avteku:
Mazda 323f, 03/1999, od prvega lastnika, realnih 101000km ob nakupu pred novim letom, trenutno ima čez 105000km. ABS, ročna klima, centralno, spredaj šipe na štrom, zadaj vinta. Rja, kaj je to? he he he Ne dela edinole stikalo za zadnje meglenke. Avto je bil pa kupljen čisto slučajno! Z ženo na poti na xy opravek, vidiva zadevšno, pogledava, testna vožnja in takoj roka! Opravek, na katerega sva bila napotena pa je moral počakati.

Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2020 18:05 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Vipava
Lepa mazda :) Naj služi dobro.

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 17 Feb 2020 22:53 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Hvala, delamo na tem, da bo dolgo in dobro služila!
Uspešno opravila tehnični pregled. Samo 2 napaki: moral sem zamenjati žarnice v zadnjih smernikih, je blinkalo preveč belo; zamenjati moram še stikalo za zadnjo meglenko;
Zadevšna je ejansko brez rje, še! Nisem podnevi doma, da bi poslikal robove. Par slikic, narejenih dosti kmalu po nakupu. Bom pa moral do prihodnje zime urediti zavore. Na zavornem učinku se še nič ne pozna, vizuelno se pa opazi, da so že leta in ne giblje se vse tako kot bi moralo.
Motorče je pa 1,5 16V, 65kW

Slika Slika Slika Slika Slika

Stanje km cagarjev prejšnji vikend
Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2020 23:29 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Ne, da ni nič dogajanja, samo časa ni…
Moja Kappa je trenutno na »parah« in bo deležna kompletne menjave celotnega podvozja spredaj in zadaj! Amortizerji, vzmeti, šalce amortizerjev zadaj, ležaji amortizerja spredaj, menjava gumi puš, zglobov in krogelnih zglobov na prednjih rokah. Menjava volanske letve, ker je že pošteno zluftana pri 527000km in še zatika se pri vrtenju v eno smer. Menjava notranjih in zunanjih končnikov pa volanskih manšet in olja v volanskem sistemu. Spredaj tudi menjava stabilizatorja in predelava na končnike stabilizatorja od VectreA. Originalni prednji stab je pod gumicami vpetja pošteno odgnil! Na srečo sem jih imel nekaj doma, prednjih stabilizatorjev, in je bil en prepojen, povsod, od puščanja olja in je bil dobesedno kot nov, jaz pa vesel bolj kot radio!

Obnovljeni tudi pogonski gredi! Menjana tako zunanja kot notranja homokinetična zgloba. j... je, ker se tega sranja za Kappo sploh ne dobi, tako kot ne obnovljenih kpl gredi. Tako sem sam slučajno našel material, homokinetične, vendar pri nas niso v prodaji in sem jih moral sam uvažati iz ne EU držav.

Zadaj pa bodo poleg amortizerje in vzmeti menjani tudi gumi zglobi vzdolžnih vodil, menjani zglobi na fiksnih prečnih vodilih in obnovljeni zaglobi z navojem za nastavljiva prečna vodila. Menjan bo tudi zadnji stabilizator, ker je bil nov ravno pri roki. Pa novi zadnji končniki stabilizatorja.
Zadnji most bom pa tudi dal prašno prebarvat.

Zaenkrat se dela samo spredaj, zadaj bo pa 2. del…

Vmes sem tudi uspel zrihtati homologacijo za mojo Kappo! Ja, po 20,5 letih in v 5. poizkusu (v cca. 2 mesecih) ima moj avto končno urejeno homologacijo!
Od vseh možnih peripetij, je bila moja Kappa, z neko vmesno homologacijo tudi AB verzija (hatchback).

Stroškovno pa je velika j..., ker so določenim specifičnim in težko dobavljivim delom cene odšle v …!

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2020 23:30 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2020 23:30 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jul 2020 22:34 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Končno, poleg vseh aktivnosti končane tudi vse priprave! Končno bodo šle stvari nazaj na avto!
Pod vetrobranskim prostorom skidano, še nižje pa ni ni volanske letve in staba…

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jul 2020 22:36 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Dokončno pripravljeni amortizerji, stabilizatorji, pogonske gredi, prednje roke, obnovljena volanska letev čakajo na montažo.
Slika Slika Slika Slika

Na menjalniku sem malo še razdrl pri prestavnem avtomatu in zamenjal že čisto razpadlo mašeto. Manšeta pa je zgodba zase in se je dobava »v roku do ene ure« zavlekla do popoldneva in tako sem vrgel petek v nič! Zaradi čakanja…
Slika Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2020 10:39 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Sorško polje
Sem vedno mislil, da si Kappa deli podvozje z AR166, pa vidm, da je čisto drugače.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2020 21:47 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Delno si AR166 deli podvozje s Kappo, nekatere komponente.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 436 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: