domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • A2R
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 21 Sep 2019 19:23

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Coupe 1.8 16V Project avto #4
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016 09:21 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Preshgain
Pr'jatu, posluš!

Tale tvoj lokalc te mal heca glede motorja!

Kdo ne bi opazil razlike med 4 in 5 valjnikom? Že iz vesoljske postaje se opazi!
Potem je tu čisto druga inštalacija. Pri menjavi bi moral imeti vzporedno oba avtomobila in menjavati 1:1! To naprimer je izi delo za čez zimo v topli garaži.

Potem je tu še napeljava za gorivo, katera je enocevna in nič več 2 cevna. Če sodim po Kappi... To je delo, ki ga moraš opraviti najprej, preden vstaviš motor. Ne pozabit še na vse raznorazne odduške, kateri so skoraj vsi drugačni kot pri starejši različici. To je izi delo, za čez kak deževni mesec, npr. april.

Zdaj ne vem, kako je pri FIAT-u, ampak znajo biti še razlike v pogonskih gredeh in prirobnicah. Prirobnice znaj biti večje. To pomeni tudi menjavo premnikov, če ni dovolj samo menjava ležaja.

Potem je še šnorkl za izdihovanje, beri avspuh, kateri sigurno ni enak 1,8 motorju.

Dobrodošla bi bila dokumentacija o celotni elektro inštalaciji za 1,8 in 2,0V.I.S., ker zna biti, da so na konektorju malo pozicije žic zamenjali...

Če se boš tega lotil malo na počez, samo da dela, vzami kup težav v zakup in se sprijazni!

Če želiš imeti vse kot se zagre pa posveti veliko časa in pa odmisli vse ostale zadeve in aktivnosti!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016 09:47 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Trbowle
Vizuelno ni toliko razlike ;)

Če je pod motorjem plastična zaščita, ki skrije pogled od spodaj na tehničnih pregledih, potem je še toliko lažje.

Jaz bi šel defenitivno v menjavo za petaka, že samo zvok odtehta ogromno dela, ki si ga lahko privoščiš na projektnem (tretjem) avtu.
Vprašanje je le, če imaš znanje tega se lotit, če boš to dal delat neki tretji osebi, je vprašanje kako dobro bo vseskupaj narejeno, pa kdaj bo ta tretja oseba dvignila roke.

Defenitivno je treba menjat kompletno elektro inštalacijo, ter verjetno tudi pesta/polosi/zavore in še kup drugih stvari.

petak in tale 1.8 ziher nimata istih zavor in ostalega sklepovja na podvozju.

Dela pri menjavi motorja, ki ni identičen, je boooolano veliko!

Ko si enkrat tako daleč, je najpametjneje kompletno školjko slečt (vse v motornem prostoru ven, armaturo ven ter zrihtati karoserijo na zibelki, kjer prideš do vsakega kotička, nato pa iz donor avta, ki ga imaš doma previjačit vse na to školjko. Seveda boš kak del moral kupit nadomesten, ker verjetno ni vse preživelo trka ki si ga doživel z prejšnjim.

Trikotnik?

Znanje - denar - "čas" (prostor, potrpežljivost)

Rabil boš vsaj dva izmed naštetih, oziroma pogojno enega (denar) ampak ga bo toliko več v enačbi ;)

Jaz ti polagam na srce sam tole: Če maš čas in nekaj viška denarja (ne rabiš sedaj miljone) pejt v to, enkrat že bo, pa če ne drugač, mogoče mulca navlečeš na take stvari, pa bosta mogoče (na to nebi računal) enkrat skupaj obnavljala...
Če nimaš vsega zgoraj naštetega ne računaj, da bo avto gotov prej kot v par letih...Razen če boš bljižnjice vlekel...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016 11:46 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Kraj: Loška dolina- Notranjska
@Damijan

Mašina ni toliko drugačna za nepoznavalca. Sploh pa ker nikjer na motorju ne piše da je 2.0 in še zelo malo folka ve da je v Coupeju sploh bil 5 cilindraš.
Avti so že itak tako redki, da skoraj garantiram da noben ne ve kakšna je bila serijska oprema, tudi od LE bodykita ne bom homologiral, če bo pa kdo težil mu bom pa slike prospektov pokazou od LE-ja.... :004.gif:
Poleg tega že imam auspuh na VIS-u tako da to ne bo problem...itak pa bi se ga obnovilo ali pa komplet menjal. Kukr jst vem je najpametnejši vzet INOX komplet original auspuh ki stane cca 600€, to je od kolena od kolektorja do zadnja auspuha.

@Backw00d

Na splošno nisem mehanik kar se tiče bolj večjih zadev, sem pa že nekajkrat menjal ploščice, diske, razdrzl bolj enostavne dele kot so fergazer, maf senzor, hladilnik,odbijači ipd.(tko bl enostavne zadeve :D ) Kar se tiče notranjosti sem pa že tolkrat razdiral da vem že skoraj na pamet kje je kaj.

*20V vis motor bi šel notri, seveda treba prvo ugotovit če dela, ker če ne je že znana muzka. Poleg tega preden bo šel notri, se ga bo temeljito pregledalo, kar bi blo potrebno zamenjat bi se zamenjalo, pa ličarsko zunaj bi se ga spravlo v čim lepše stanje.
Kar se tiče menjanje enga k drugmu lahko povem da so nekatere zadeve skoraj iste pri 1.8 16v spet druge popolnoma drugačne. Vem da ne bo enostavno, vem pa tudi kje je kaj, pa splošne zadeve bi morale biti iste, oziroma sem skoraj 95% da so, kot so releji za določene zadeve, varovalke (večinoma), evaporator, klima stikala/senzorji... ipd.

Plan procedure naj bi bil sledeč ČE vis motor dela:
-spomladi/poleti 2017 se avto barva, vse razen motornega prostora
-VIS motor se pregleda/prebarva/obnovi (sezona 2017)
-ko bi bil VIS motor pripravljen bi se vzelo ven 1.8 motor
-barvali bi motorni prostor, obnovi in pregleda se podvozje in spodnji del šasije
-vgradi se VIS motor in vso elektroniko (zima 2017/2018)
-sezona 2018 / detajlne zadeve / dodatki?

Plan procedure če VIS motor ne dela:
-dele vis motorja se vse proda kar je vredu
-dela se velki servis 1.8 motorja in obnova klime (zima/pomlad 2017)
-spomladi/poleti 2017 se avto barva, vse razen motornega prostora
-tukaj pride še kromiranje določenih delov/obnova sedežev/ prašno barvanje platišč in določenih zunanjih delov
-zima 2017/2018 motor se vzame ven, pregleda/obnovi/prebarva + barvali bi motorni prostor, obnovi in pregleda se podvozje in spodnji del šasije
-sezona 2018 / detajlne zadeve / dodatki?

Tako da se bo avto na nek način rihtal v času ko ne bo registriran, edin za barvanje je priporočljivo delat v bolj poletnem času...drugo več ali manj se bo delalo pozimi....

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016 11:51 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Seveda se bo projekt zakasnil, če ne bo financ (logika) :zeko:

Za spomladi računam na nove gume, potem pa skoraj kmalu na barvanje. Upam da mi bo uspelo vsaj tasta prepričat za barvanje...to bi bil heaveeeen....nažalost pa je on na uni strani :015.gif: (prokleta jajca sam šraufat ipd. zadeve)...
čeprov pa je omenu da ta bi bil pa res potreben enga dobrega barvanja :020.gif:

Čas bo več povedal

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016 12:18 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=229124078&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&scopeId=C&makeModelVariant1.makeId=8800&makeModelVariant1.modelId=15&pageNumber=1
Ajou ajou....k bi vedu prej :026.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016 12:50 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
Damir kar akcija pa nakup, pa tega 1.8 poštimaš pa prodaja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016 13:40 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Uf uf uf. Cela zbrka. Zakaj najprej kupit nove gume in jemat preizkušnje za na srečanja se vozit?? Stran vržen denar je to,ker avto je trenutno ena podrta gajba tko da tale avto pozabi za neki časa. Postavi ga na kloce in začni rihtat. Pa planirat si tud ne rabiš dost,ler po planih ni še nikol nobenmu ratal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2016 07:33 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Plani so itak tko tko...nikol ne veš če kakšen jelen kje skoč pol je pa k... :028.gif:
Sej sm drgač razmišljal da bi lahko že cez zimo marsikaj pripravil za barvanje spomladi, cajta je veliko, itak je treba še ogromno stvari popravt/pobarvat preden se cel avto barva.... :freak:
Upam da mi vsaj fotr posodi mal garažo da ga bom lohka kej štimal, v tisti garaži je še kamin tako da vsaj malo bo toplo.

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 03 Sep 2017 22:00 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Že skoraj 1 leto je minilo da se je vseskup kam premaknilo in se hvala financam tudi je....
V zadnjem mescu sem bil kr priden saj se je nardilo naslednje:
-veliki servis na motorju
-nov akumulator
-zamenjana zadnja leva čeljust in cevi da se sploh pasal tehnični - ter tudi uspešno opravljen
-zmontirana platišča od 20VT modela in nove gume SAVA uhp 205/50/16
-znižano vzmetenje Apex in novi amortizerji ki so pašali od VIS Coupeja
-zmontirani športni diski od EBC ki so bili prej na VIS-u
-predelana vrata (naslon + predalnik)
-zmontirani novi prednji zvočniki
-lasersko izrezane jeklene letve na pragu
-na novo prebarvana armatura in premontirana
-menjane žarnice v armaturi
-spolirane luči pri Poliglobu
-popravljena prednja maska in prebarvana
-zamenjane prednje meglenke od VIS modela

Zraven tudi slike (avto bo treba pa nujno malo počistit znotraj :030.gif: )

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Še vedno pa imamo v planu kar nekaj detailov preden bo šel avto v barvanje.
V kratkem potem tudi slikam kako zgleda nova maska, in pa Alu ringi na luči. Kasneje tudi še distačniki in kromiran pokrov bencina. :032.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 04 Sep 2017 12:32 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
lepo zrihtana notranjost, videl na fb :040.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Sep 2017 18:19 
Odsoten
Abarth
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Dragomelj
Bravo bravo...dobr da si meu tok publike, da si lahk sraufov :050.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Sep 2017 20:08 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Pa taprave pomagače :041.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 04 Sep 2017 21:00 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 25
Kraj: Travnik (Cerkno)
Pomagamo pa zmeraj radi. :004.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2018 22:12 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Malo da po 4 mescih premaknemo temo :DD:

Po dolgem iskanju smo dobili novo boljšo prednjo havbo. To pomeni da bo imel Tomaž veliko manj dela :D
Nekje pred koncem zime smo zrihtali še izpušni sistem saj je bil pregnit, in sem se odločil da kupil kar originalni lonec ker s športnim nism imel dovolj papirjev in se nism hotel zafrkavati s fake papirji.
Nameščeni so bili tudi 20mm distačniki tako da je zdaj avto dovolj poširjen.
Plani pa sledeči:
-marec/april se bo kleparsko popravil
-julij/avgust se bo (končno upam) barval

Več ali manj je že vse pripravljeno da se avto pripravi in pobarva. Bodykit je, druga havba je, drugi prednji odbijač, seveda pa bo treba še par stvari popravt....
Ker se bo barval bi bila to še idealna priložnost da se odstrani motor, menja sklopka ter variator faze. Motor se bo tudi mal polepšal pobarval, pokrov ventil bomo okrasil, drugi kompresor klime, drugi hladilnik klime, roke in puše se bo pregledal, pa še kej bomo vidli sproti kako pa kaj.

Medtem ko pa bo notranjost slečena pa bomo vgradili še dynamat za zvočno izolacijo. Pripravljen mam tudi woofer in ojačevalec.

Pika na i pa bi bli še usnjeni sedeži. Sej vem da so iz blaga bolj udobni in manj vroču poleti, vendar pogrešam usnje, kar dajo avto mal drugačen vonj in izgled :030.gif:

Nažalost so od Vis-a sedeži uničeni, hotel sem kupiti druge original od Coupeja vendar, ko sem se menil z lastnikom da jih pridem iskat se mi je ta nehal javit na telefon :028.gif: :neodloèn:

Več slikc ko se še Coupe premakne :032.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2018 22:51 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Ker bo Coupe letos na novo barva si zasluži vsaj en lep plac da ne bo čez zimo na snegu in pesku.
Namreč opazil sem da se v Coupeju nabira ogroooomno vlage :044.gif: :044.gif:
Imel sem tisti osvežilec ki nase vleče vso vlago iz avta vendar zaman. Odloču sm se da skedenj zraven bajte malo zrihtam in ga preuredim v garažo. Trenutno je bilo že 4 prikolice šare odpeljano... pa še kakšno bo treba :030.gif:
Trenutno je kar nekaj placa, vsaj za toliko da lahko kaj na njemu delam tudi če je dež....

Slika

Se mi pa poraja vprašanje, namreč ocenil sem mal finance za letos in vidim da ne bom mogu vsega narest kar sem si zadal plan....namreč, barval se sicer bo letos vendar imam še določene plane glede ostalih zadev.
Muzka bo tudi zrihtana letos saj sem nabavil nov woofer 250W RMS in oačevalec, edino še radio kupm pa tablico zrihtan in bo sound sistem zrihtan.

Odločiti bi se moral ali bi se bolj posvetil mašini ali podvozju.

Glavne stvari, ki bi jih moral dokončati da bi bil avto "popoln" bi bilo:
-obnova mašine (nova tesnila pri pokrovu ventilov, nova sklopka(ker vprašanje kdaj je bila menjana), variator faze (ni v popolnem stanju), obnova klima (nov hladilnik, druge cevi, polnenje)
-obnova podvozja (obnova zavornih čeljusti, menjava vzmeti/amortizerjev)

Ne vem pa ali naj se najprej lotim mašine ali podvozje. Oboje je sicer v "delujočem" stanju VENDAR oboje potrebuje še nekaj nege.
Vzmeti so rahlo povešene na eni stani, zdi se kot kakšne 5mm kakor sem nazadnje meril. Sklopka tudi ne vem v kakšnem stanju je, sicer ne drsi ampak nič ne vem kdaj jo bo konc. Variator faze bi vsaj preventivno moral biti menjat, saj na čas dela "diesel" zvoke kar pomeni da je na koncu.

Je res da so trenutno notr Apex-i ,ki so zamenjali že 3 lastnike. Se še obotavljam ali malo več prišparat pa nabavit gewinde, ki bi bile odlične za kakšen show z 18" colskimi plaitšči in izgled, vendar tudi slabšo tršo vožnjo. cena okoli 650€

Mogoče boljša izbira bi bila bilsten amortizerji in eibach vzmeti. Angleži pravijo da naj bi bila to najboljša kombinacija za udobno vožnjo za vikende in proge. Stance pa bi bil skoraj podoben zdajšnjem saj so apex-40mm eibach pa -35mm samo ker so bilsten amortizerji narejeni za eibach vzmetenje bi bil še zaradi tega 5mm nižji.
Cena za oboje bi bila nekje 450€. Obnova čeljusti bi mogoče vzela še kakšne 100-150€.

Predlogi?

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2018 20:18 
Odsoten
Abarth
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Dragomelj
Jaz osebno bi porihtal najprej srce...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2018 00:04 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
Sklopko menjaš ko crkne. Ni to avto z 400 konji da bi sklopka prenašala neke hude obremenitve in pa ja,jaz osebno v tak avto ne bi tlačil neke muzike,jaz bi ga delal na original.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2018 10:03 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 25
Kraj: Travnik (Cerkno)
Glede na to, da to ni tvoj avto za vsakdan, si nared en plan. In tega se držiš, kolikor pač dopuščajo finance.
Če naprimer letos avta ne registriraš, lahko s tem denarjem kar nekaj narediš (ko si glih omenu da finance ne bodo dopuščale vsega).

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2018 19:06 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Slike povedo vse :032.gif:
Hvala majstru Tomažu :096.gif: , da mi je uresničil moje sanje, ki sem jih imel že od 20. leta :030.gif:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Veliko je bilo kleparski del, nekaj kosov smo vzeli od pokojnega VIS-a, veliko rje je bilo popravljeno in zaščiteno, pa tudi nekaj sprememb smo naredili glede na original.

Z delom, ki ga je vložil Tomaž sem zelo zadovoljen in vsakih ko se vsedem za volan, se spomnim na vse muke in delo, ki ga je Tomaž vložil.....aja a sem omenil da je to delal Tomaž? :D

Da, Tomaž je to delal! :094.gif: :096.gif: :068.gif: :108.gif:

Več slik pa po kakšnem fotoshootingu, ko bo avto komplet sestavljen.... ;)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka: Re: Coupe 1.8 16v SPEED RED - prenova
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2018 19:33 
Odsoten
Podpredsednik kluba
Podpredsednik kluba
Uporabniški avatar

Kraj: Rovte (Logatec)
Ga bom tudi jaz vprašal, če bi mi poštimal Pando in Puntota..

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: