domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • A2R
  • Techno racing

Danes je 23 Jul 2019 13:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Coupe 2.0 16V Plus
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2018 20:42 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni.

Že lep čas se oziram za, po mojem mnenju, enim najlepših avtov vseh časov. Tako sem končno našel 'zadovoljiv' primerek - za dano ceno :neodloèn:. Gre se za 2.0 16V različico letnik 1996 (mater so to že stare gare). Avto je bil najprej vožen v Italiji zaradi česar je karoserijsko v kar zadovoljivem stanju čeprav precej 'rough around the corners'. Mehansko prav tako rabi nekaj pozornosti ampak motor lepo laufa in kar zadovoljivo potegne. Tako, da osnova je na prvo žogo kar dobra.

Najprej je v planu detajlno čiščenje znotraj in zunaj, ker je tega avto res potreben. Vse ostalo sledi. Za začetek pa dodajam nekaj slik takoj po prvem hitrem pranju.*

*Oziroma jih ne dokler ne dosežem predpisanega števila postov :004.gif:.

p.s.
Glede na to kateri avto sem nabavil se verjetno ne rabim posebej predstavljati v zato namenjenem podforumu, ali pač :škrbina:.

LP Stanko

Zadnjič spremenil Stanko P., dne 05 Apr 2018 19:56, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Coupe 2.0 16V
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2018 21:40 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Loška dolina- Notranjska
Pozdravljen Stanko!

Sprva lep pozdrav na naš forum.

Če želite mi lahko na email (vam bom poslal zasebno sporočilo) pošljete slike pa vam jih jaz prilimam tukaj na forum. Nažalost je politika foruma taka da mora imeti uporabnik nekaj objav (to je zaradi spam gostov) da ne pride do virusov.

Če pa potrebujete kakšno pomoč pri prenovi vašega avtomobila pa vam lahko jaz pomagam pri kaki zadevi saj sem velik poznavalec Fiat Coupejev.
Najbolj pomembna je pri teh avtomobilih mehanika. Če je to solidna osnova se da vse ostalo "zrihtat" brez kakih večjih nevšečnosti.

Želim vam veliko varnih in veselih kilometrov z njim. Upam da vas mogoče že pričakujemo na FKS srečanju na pikniku 14.4. v Idriji.

:032.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2018 20:11 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni,

linke do slik sem vam poslal v zs in se že v naprej zahvaljujem za objavo.

Na forum sem se prijavil ravno z upanjem na morebitno pomoč ljubiteljev/poznavalcev/zanesenjakov, ki vas je tukaj kot vidim kar nekaj. Upam, da je bom rabil čim manj :039.gif:.

Za piknik še ne vem, če pridem pa bo to z Grande-tom :027.gif:

p.s.
Ni me treba vikati, prosim.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2018 20:43 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 25
Kraj: Travnik (Cerkno)
Dobrodošel na forumu! :)
Zgleda je teh raket kar nekaj po garažah (in cestah) :D

Na piknik pa si lepo vabljen, pa tud če prideš s VW Golf-om trojko :D Važno je druženje. ;)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2018 20:47 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Ljubljana
Dobrodošel, veseli smo vsakega novega ljubitelja italijanske motorizacije. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2018 22:45 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

SlikaSlika
Slika

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2018 06:22 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Lep je! :030.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2018 10:00 
Odsoten
Abarth
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Dragomelj
No pa bo Mrzly le mel kompanijona , da ne bo sam ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Mar 2018 21:46 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hvala vsem za komentarje.

Kakšne so standardne dimenzije gum?

p.s.
'User manual' bi mi prav prišel, če ima slučajno kdo odvečnega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Mar 2018 06:24 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Jaz imam ene 3 user manuale doma. Sicer ne v istih jezikih :D
Drugace so standardne dimenzije:
195/55/15
205/50/15
205/50/16
215/40/17
225/35/18

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 31 Mar 2018 02:03 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Coupe je imel 17" in 18" serijsko?

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 31 Mar 2018 09:11 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

DreAmeR napisal/-a:
Coupe je imel 17" in 18" serijsko?

Ne ni imel serisjko se je pa tudi takrat dalo platišča homologirat do 18 col. Samo Azev se mi zdi da je mel taprav TUV za Coupeja.

Serijsko so bila platišča pa samo do 16".

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 05 Apr 2018 19:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

MRZLY napisal/-a:
Jaz imam ene 3 user manuale doma. Sicer ne v istih jezikih :D
Drugace so standardne dimenzije:
195/55/15
205/50/15
205/50/16
215/40/17
225/35/18

Hvala za info.
V kakem razumljivem jeziku bi mi manual prišel prav - Italijanski ni med njimi.
Za gume so pa predvidene 'ubitačne' dimenzije :škrbina:

No pa še nekaj iz aktualnega dogajanja.
Prejšnji teden sem avto peljal, k prijatelju-mehaniku, da sma zadevo malo pogledala. Sledi:
- nabava in montaža cevi dotoka zraka med filtrom in tb-jem ter zamenjava in priključitev regulatorja prostega teka (menjava verjetno ne bo potrebna, ko bodo cevi porihtane ampak sem zraven avta dobil novega zato gre noter)
- nabava in montaža novega senzorja za tlak olja (upam da je samo to in ne kaj več)
- montaža manšet na desni polosi, eventuelno tudi menjava zgloba
- rihtanje ohlapnosti prestavne ročice, ker je lovljenje prestav :012.gif: včasih gre kar sam ven iz druge
- pa še kake malenkosti, ki jih mojstri mimogrede porihtajo.

Nabavil pa sem tudi 'čipšit' radio, da ne bo luknje v armaturki. Bonus je, da ima rgb nastavitev osvetlitve tipk tako, da bo vsaj barvno usklajen.
Nekaj sem tudi začel čistiti notranjost, kar bo pa še trajalo saj se je v avtu kadilo. S krpe za čiščenje šip je pri splakovanju tekla črna voda.

p.s.
Drugače pa ima avto glede vožnje kar potencial, čeprav je optika mimo imam občitek, da lepo leži na cesti. Podvozje se mi zdi da je znižano in precej trdo - en dan se bom zapeljal tudi na krko za testiranje amortizerjev.
Tudi pospeški in navor niso tako slabi :029.gif:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Coupe 2.0 16V Plus
OdgovorObjavljeno: 06 Apr 2018 21:42 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Kar se tiče pri Coupeju so gume res balonarske :D

Pri prenovi notranjosti ti lahko dam kakšen nasvet če boš potreboval saj sem jih razdrl že vsaj 5.
Od mojga Coupeja je bila na začetku notranjost kot v hlevu, zdaj je pa 95% porihtano za takorekoč drobiž.

Naj bi bila pa 2.0 16V vzdržljiva mašina z malo vzdrževanja. Morali bi se dobiti enkrat na kavi še z drugimi ljubitelji Fiat-ov in Fiat Coupejev ;)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2018 11:27 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Za pojasnila o notranjosti se seveda priporočam, saj je bilo enemu od prejšnjih lastnikov bolj pomembno koliko kablov gre za ozvočenje, kot pa da je notranjost lično sestavljena. Če smo že pri notranjosti, moj ima usnjene sedeže-za ta leta precej lepe, kar sem želel zaradi dobrega izgleda. So pa le ti res drsalnice.

Glede motorja je vsaj to, da nima variatorja prej dobro kot slabo. 1.8 mašine kar sem jih do sedaj slišal so vse nenormalno 'ropotale' ;P , tu se verjetno pozna, da se tako mehaniki še bolj pa pooblaščenci ne poglobijo v zadeve in jih poleg planiranega vzdrževanja ne zanima prav veliko kaj se z vozilom dejansko dogaja.

Glede srečanj pa ja se bom maksimalno potrudil da pridem na piknik, upam pa da čimprej tudi s kupejem.

p.s.
Več se vozim bolj mi je zadeva pri srcu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Apr 2018 18:40 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Med vikendom sem 'kao' zmontiral radio. Najprej sem bil osupel nad zvokom, beri - zaradi obširnih predelav na področju avto akustike, je mogoče slišati samo 'twiterje'. To pomeni, da zvoka ne bo dokler ne poderem notranjosti :029.gif: Nato sem končno nekak ugotovil kako se 'štela' osvetlitev na enoti in od vseh možnih barv manjka prav 'amber' - se mi kolca po Alpine-ki, katero sem pustil v BMW-ju ob prodaji, čeprav je šla samo na CD-je :012.gif:

Naslednjič pa bom, upam, že imel pravice za kako sliko prilepit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Apr 2018 19:03 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Vem kako se počutite, sam sem prešaltal iz 15 let starega kenwooda, kjer je bil zvok živ obut. Zdaj so notri drugi zvočniki in radio, seveda pa je najbolje poslušat motor pri 6000 obratih :007.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2018 21:34 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

MRZLY napisal/-a:
, seveda pa je najbolje poslušat motor pri 6000 obratih :007.gif:

Tako je, sem med vikendom spet vozil tudi na omenjenih obratih :049.gif:

Potem je pa bilo nekaj časa in sem malo prekontroliral motorni prostor. Nekaj sem tudi 'pucal' najbolj izpostavljene komponente. Čeprav se na sliki to ne pozna preveč - je pa kar nekaj krp romalo v kanto. Z lepilnim trakom 'kao' popravljene zadeve...

Slika

Nekaj primerov šlamparije ali nezavedanja se lastne fizične moči osebkov, ki so nekoč delali na avtu.

Slika

Slika

Demontiral sem gumijaste cevi okrog zračnega filtra. Dejansko so vse na spodnji sliki strgane. Še poseben problem je okrog 't-priključkov' ali kako se temu reče. Tisti tavelik del, nekakšen resonator, ki je iz plastike je ok. Je pa zadeva kar zanimiva okrog vakuma in teh stvari. Vsi deli imajo Lancia znakec...

Slika

Zanima me kateri online katalog delov bi bilo najbolje uporabljati? In kje se da nabaviti dele za te stare italijane...

Glede objemk, ali obstaja kakšen set orodja in samih objemk za montažo, da je potem kot original - da ni na 'šrauf'?

p.s.
Zadeve, kar je bolj enostavnega, nameravam 'šraufat' sam. Ker pa nisem mehanik se opravičujem za napačno poimenovanje raznih delov itd...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2018 22:58 
Odsoten
Podpredsednik kluba
Podpredsednik kluba
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: Rovte (Logatec)
Katalog je še vedno najboljši eper, da dobiš originalno številko dela. Potem pa ebay.co.uk (vsaj za mojega Tipota sem dobil tukaj največ materiala).

Če cevi ne boš dobil nikjer več jih še vedno lahko zalepiš(kako lepilo za avto stekla), če pa so samo otrdele pa poglej na youtube kako obnoviš gumijaste cevke. (wintergreen oil rubber restore) to je olje zelenke zmešano z vodo v pravilnem razmerju, je pa olje še kar drago, zato je to zadnja varjanta, če se kosa pač ne dobi več.

Klešče za objemke mislim da se imenujejo Clic-R , čisto zadovoljivo pa se jih da stisniti z navadnimi kleščami za puljenje žebljev. Ponavadi se da uporabiti stare objemke, če jih med odstranjevanjem ne poškodujemo preveč.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Apr 2018 20:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hvala @ Fiat Tipo.

S cevmi je situacija taka, da se ne da dobit skorajda nič več. Neka dva komada bi mi na Triglavu lahko zrihtali, vendar nič kar se nahaja med filtrom in TB-jem. Tako da potem to tudi nima smisla. Ker pa sem bil malo okrog po Worther See-ju in lokalnih Tuning srečanjih sem samo okrepil idejo o custom sistemu - kombinacija silikonskih cevi in kolen ter kovinskih delov tam kjer pridejo priključki. Kako ekstenzivna pa bo operacija pa je odvisno od trenutnega navdiha. Najraje bi imel čimbolj original izgled, vendar pa ker je tudi ohišje filtra bolj kot ne 'finito'...

Prejšnji teden sem okvarjene gumijaste/plastične dele sesalnega sistema polepil s kombinacijo lepil za gumo in plastiko ter jih povil z izolirnim trakom katerega sem še dodatno prilagodil oblikam s pomočjo 'heat gun-a'. Vse skupaj sem potem lepo zmontiral nazaj. Tako, da motor sedaj na 'štand gas-u' tudi že lepše teče. Poleg tega sem se nekaj tudi naučil o sesalnem sistemu in za kaj služi kateri priključek (vakum, 'iberlauf' pa te fore).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: