domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.

Danes je 21 Sep 2019 19:24

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat Doblo 2011 1,4 16V 95 +LPG
OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2018 15:23 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Po dolgem času spet na Fiatu kot drugem avtomobilu, namenjenem vožnji na vikend in tovoru, povezanim s tem (prikolica, kosilnica, gradbeni materiali.. ipd).
Do zdaj sem imel Kangoo MK 1, ki mi je postal premajhen in pa postaral se je (1998 letnik.,..), po 260.000 km sem ga prodal za 500 eur.
Pred Kangoojem sem imel Doblo 1,3 MJET letnik 2010.
Ker je bencinar brez turbine in s posrednim vbrizgom je idealna izbira za kratke vožnje, če grem kam dlje, je tu LPG naprava in ne zapravim preveč za gorivo. Zelo dolgo sem iskal potniškega bencinarja panorama) , ker so v SLo zelo redki po letniku 2009 , dizli niso za zelo kratke razdalje, povrh vsega so vsi v rangu 5-7 tisoč že zelo zdelani. v italiji pa so precej dražji kot pri nas.

Do zdaj v dveh tednih (prevoženih 2500km) brez okvar in posebnosti, prevoženih ima po števcu 152000,
Dobre strani:
- robusten in trpežen design
- zelo tih motor
- kvaliteten tovarniški radio
- izvrstna sekvenčna LPG naprava VERSUSGAS, brez vsakerga cukanja in težav pri vožnji na LPG
- ogromen prtljažnik
- super sedeži

slabe strani:
- zelo nizek navor - samo 127 Nm, potrebno ga je gnati v visoke vrtljaje, da kam prideš...
- čudna razmerja v menjalniku- pri 50 kmh sili indikator v 5 . prestavo
- nizka končna hitrost (cca 140 trajno, z veliko naprezanja)
- hrup iz zadnjega mosta, najbrž so gumice zanič
- velika poraba na bencin (cca 8-10l l /100kmh), če primerjam s Kangoojem 1,4, ki ni nikoli prišel čez 7 litrov niti na AC
- šibka klima

Slika: https://ibb.co/hek0Sy

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fiat Doblo 2011 1,4 16V 95 +LPG
OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2018 14:41 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Ljubljana
Kul avtek in dobrodošel. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 14 Jun 2018 17:00 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Ljubljana
Dobrodošel med nami. Motor je za ta avto prešibak zato je poraba višja. Tak motor imam v puntu mk2b in ker ima 950. kilogramov je majhna "raketa" poraba od 6. litrov naprej povprečje najnižje mučenje pa sem ga spravil na 5.5/100km.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2018 12:48 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Svetoven avto in dejstvo, da gre na plin ga reši.

Sam imam v Grande Punto StarJet motor in že tam ima tistih 95 konjičev kaj za 'švicat' :meneni:

Čestitke za nakup in naj dobro služi :039.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2018 15:32 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 32
Kraj: Obala (med letom Lj)
jaz v 500L pogrešam moč pri tem motorju, doblo je pa še večji.
Sej skoraj vseeno kaer avto voziš, cene goriv so katastrofalne. Jaz sem imel na začetku po računalniku na 500L porabo 6.2, sedaj na plin pa 7 (dejansmo plina požre pomoje preveč cca 15% več kot pencina ne samo 10, ko je pisal računalnik za bencin porabo 6.5 je avto pojedel 7.5 plina)

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2018 21:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

ja... poraba relativno velika..vendar, če gledam na dolgi rok, pri 1,4 motorju brez turbine in neposrednega vbrizga dejansko sploh nima kaj posebno dragega za crkniti, diesel je res cenejši na prvi pogled, ko pa začnejo crkovati šobe, dvomasni vztrajniki, Hp črpalke, merliniki pretoka zraka, DPF oz. FAP naprave... se bencin izkaže kot dobra alternativa, s plinom pa sploh. Moti me le zelo amjhen plinski rezervoar, tako da moram že prej kot po 250 km tankati.,.. ampak na srečo je dovolj lpg črpalk povsod. Ugotvil sem tudi, da je petrolov plin manj učinkovit kot MOL-ov... podovbno ugotavljam tudi s prvim avtom, Renault Fluence DCI, kjer z MOL nafto naredim cca 10% več km na isti relaciji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jun 2018 12:18 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 32
Kraj: Obala (med letom Lj)
Kakšen rezervar pa imaš? Ker doblo ima 16" kolesa kaj ne? 250km je res malo. V bravi sem imel 30L rezervar v 500L pa imam 40L rezervar. (govorim o dejanskih litrih, volumensko pa sta milim da 36 in 47L). Tako da mialim da v dobloja bi ti moral iti tudi 40L rezervar (morda z rahlo bunko). Škpda da Fiat ni uspel narediti ali pa se ni določil tudi za kakšen atmosferski 1.6, ker tak 1.6 z 110 ali 120konji zato sem imel jaz tudi gledal C3 picasso, ker imajo 1.6 120km bencinarja, samo bi težko prenašal tako armaturko vsak dan :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Jun 2018 18:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

hm... do zdaj na nobeni črpalki nisem uspel napolniti več kot 19 litrov potem, ko je ugasnila zadnja dioda in je preklopil na bencin. ... če je to cca 80% rezervoarja, potem je ta velik okoli 25 litrov.. tudi sam sem pričakoval več, ker je prostora pod prtljažnikom dovolj, rezervoar je namreč zunaj pod avtom in ne v poglobljenem prtljažniku. Sem pa opazil, da na MOL lpg ju naredim konstantno par 10 km več kot pri petrolu in da poraba ni zelo odvisna od tega ali vozim varčno ali s polnim plinom, vsaj ne toliko, kot če vozim na bencin.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2018 07:46 
Odsoten
vozi cegu

Malo pretiravate zadnji cas o tem kako superiorni so bencinarji. Pa ravni fiat ima odlicne dizle, ki so za vzor ostalim in delajo res brez vecjih problemov. Doblo je pa se tako skonstruiran, da ima pri dizlu malce prirejeno mapo, vec navora v nizjih obratih, in ga je z veseljem voziti v mestu. Dostavne sluzbe, postarji... teh avtomobilov ne sparajo pa do 400.000km komot prileze.
Problem pri znamki fiat je vse ostalo. Izredno povrsna in ciganska izdelava. Vedno je nekaj narobe in crkne kaksna malenkost. Jaz sem v zadnjih letih v fiate zmetal toliko brezveze denarja, da ga ne kupim nikoli vec. Ce mi ga senkas, ne vzamem.

Samo z motorjem pa res nikoli nisem imel problemov, nikoli. od Unota, Brave, Dobloja, Multiple...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: