domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 31 Mar 2020 11:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 245 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2008 08:44 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Cerklje
bila je svetlejša, kot se je to delalo do sedaj, naredil sem pa to kar sam (se spodobi, glede na to, da delam pri komparetu)

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2008 09:36 
ja kolk procentov prepuščanja svetlobe je pa imela folija k si jo nalimu?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2008 18:29 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

48% (ne vem pač če so odstopanje ze upoštevali)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2008 22:08 
mene zanima samo za folijo, brez da jo lepiš na avto

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2008 08:41 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

sama folija naj bi imela 68% propustnosti

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2008 10:00 
Odsoten
Broohy ®
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: povsodmejdost :)
A ste že dubl kako res črno črno? Jst morm še enkrat do tebe pridt neki nardit :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2008 15:31 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

poklič me, pa se bova kej zmenla

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 31 Mar 2008 19:04 
Odsoten
Crazy Driver

Starost: 37
Kraj: Nova Gorica
Ok,.sploh nevem zdej kaj se grejo in kaj lahko sploh mas.Namrec,lepo me je gospod zavrnil ze na dalec ko je videl moj avto in spredaj zatemnjene sipe.(spredaj 10%) + piskaca sm not dal.(zadaj mama pa vse 30%)Mi je zabical,.da sprednjih vec neda temnit.Kljub temu,da sm nalasc mel se kopijo o novem zakonu kolko lahko mas.A ni sans da naredis.
Kaj sploh sedaj lahko? Nekdo je napisal da lahko 30%(s tem da mores upostevat kolk so tovarnisko ze temnena).A vraga zakaj pol jamrajo?
:angry:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 31 Mar 2008 23:59 
Odsoten
Bravo HGT

Kraj: Ljubljana
Killerbravo napisal/-a:
Ok,.sploh nevem zdej kaj se grejo in kaj lahko sploh mas.Namrec,lepo me je gospod zavrnil ze na dalec ko je videl moj avto in spredaj zatemnjene sipe.(spredaj 10%) + piskaca sm not dal.(zadaj mama pa vse 30%)Mi je zabical,.da sprednjih vec neda temnit.Kljub temu,da sm nalasc mel se kopijo o novem zakonu kolko lahko mas.A ni sans da naredis.
Kaj sploh sedaj lahko? Nekdo je napisal da lahko 30%(s tem da mores upostevat kolk so tovarnisko ze temnena).A vraga zakaj pol jamrajo?
:angry:

po novem če maš tovoraniško temnjene sprednje ne smeš več temnit sprenjih nikakor in pod nobenim pogojem!

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2008 00:16 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Okolica Lj.
Pol je itak bv tut zadnje temnit :D Jaz osebno nikoli nebi imel zadnje bolj zatemnjene kot sprednje, ker mi je to ena jagrših stvari na avtu... Zato imam raje kar tako kot je v originalu temnjeno...

Styling complete 60% - Update 1.7.2012
Slika

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2008 11:27 
Odsoten
Crazy Driver

Starost: 37
Kraj: Nova Gorica
A mogoce pise kje na sipi kolko so ze tovarnisko temne ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2008 11:40 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
nikjer na steklu ne piše koliko so temnjene
niti tiste številke ne pomagajo ki so gor,
tisto so samo homologacija, sem poslal par mailov
pa nisem dobil nebenega podatka o tem, saj tudi mene zanima koliko so temnjene original stekla
mi je pa eden od temnilcev malo namignila da so kot 30% , tako da preveril pa še noben ni,
sem že 2x v Postojni spraševal, če so že dobili napravo za merjenje prepustnosti pa je še ni, niti ne vedo kdaj, tako da ne izzvajajo homologacije za stekla

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2008 19:05 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Kraj: Okolica Lj.
Moja so v primerjavi z drugim stilotom, ki ga imamo dosti zatemnjena, oz na tistem zgleda niso nič :D Drugače pa mislim če bi na servisu vprašal koliko imaš temnjene šipe ti bi povedali moraš pa imeti seboj št. šasije...

Styling complete 60% - Update 1.7.2012
Slika

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2008 23:02 
Odsoten
Bravo HGT

Kraj: Ljubljana
lahko zveš samo tako,da če imaš aparaturco za merjenje propustnosti doma,probaš in vidiš!drugač pa bol težko vidiš kolko so temnjena.
lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Apr 2008 07:44 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

originalno temnjena stekla so od 20% dalje tako, da se uradno ne temnijo več.

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2008 12:15 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
Informacija
V Postojni na tehničnih pregledih so dobili napravo za merjenje prepustnosti, tako da sedaj opravljajo tudi homologacijo temnjenih stekel, sem pa se naročil za ponedeljek, ne rabiš nobene vloge, samo prej se po telefonu najaviš, da je preglednik 100% tam.
Predvidevam pa, da so vsi tehnični pregledi v lasti firme Avto Krka dobili te napravice.

Bom pa za svojo informacijo in tudi za koga drugega, poprosil, da izmeri tudi prepustnost svetlobe na prvem steklu, da vidim koliko je originalno temnjeno steklo.

Pa še tole, osebno sem v petek 19.4 nesel vlogo na LPP in danes dobil pošto, da sem naročen za homologacijo 13.maja, v Postojni pa bom na vrsti še v ponedeljek, pa klical danes, ne vem kaj počnejo na LPP-ju.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2008 17:38 
Odsoten
pokojni častni član
Uporabniški avatar

Starost: 41
Kraj: Izlake
Prestavljam post Denisa, tko da se debata lahko nadaljuje tukaj:

denis napisal/-a:
Mogoče tema že obstaja , tko da lohka premaknete.

Tole pa vsem v vednost.

kopirano iz avto...

No tudi jst sem ravnokar govoru z uslužbencem na LPP-ju in pred kratkim tudi z kolegom,ki je predstavnik zakona Smile in z svojim zavarovalnim agentom
In stvar je sledeča...
že v prejšnem zakonu je bilo navedeno koliko naj znaša prepustnost stekel in tudi prej je bilo definirano koliko procentov svetlobe mora it skozi in po novem zakonu se ta cifra ni bistveno spremenila in je domala enaka kot prej ampak sedaj so prišli v uporabo merilni inštrumenti,ki jih uporabljajo sedaj na tehničnih pregledih in tam kjer delajo homologacije in pazi sedaj vsi novi avtomobili ali avtomobili po 2002 naprej imajo serijsko tonirana stekla in,če na to steklo nalepimo še folijo le to postane z vidika zakona preveč nepropustno za svetlobo.Ampak prej se je pri homologaciji le slepo vrjelo papirjem in noben tega ni meril ampak so pač vozilo homologirali na podlagi potrdila o foliji noben pa se dejansko ni spuščal v to,da v osnovi zatemnjeno steklo+folija dejansko preveč odstopa od pravilnika.V praksi pa to sedaj pomeni,da sprednjih stranskih stekel ni mogoče več homologirat.
In kako zadeva poteka pred predstavnikom zakona...
Načeloma ti policaj na podlagi homologacijskega kartončka ne sme izstavit računa ampak ter lahko napoti na izredni tehnični pregled in tam ugotovijo,da je vozilo neizpravno kajti tudi po prejšnem zakonu je preveč temnjeno,ker tudi prej je bil zakon o 10% zatemnjenosti oz.90% prepustnosti.
Kajti tudi,če upoštevamo stari zakon bo vozilo vseeno neizpravno za cestni promet,ker je tut prej blo določeno koliko prepustnosti je določeno a prej niso zadeve merili ampak so upoštevali zgolj folijo ne pa tudi stekla zraven.
Zavarovalni agent pa mi je povedal sledeče.
Pred tednom dni je neka stranka naredila totalko in pobec je imel z strani homologacije vse urejeno ampak pazi ampak sedaj mu grozi,da z kasko zavarovanjem ne bo nič kajti vozilo je šlo v detaljni pregled in prepustnost stekel je nepravilna,ker je pač v osnovi steklo preveč temnjeno pa četudi ima homologacijo.A tudi po prejšnem zakonu bo neveljavno,ker tudi prej je blo dovoljeno le 10% tamnjenje toliko ima pa že tovarniško temnjena stekla a kaj ko prej zadeve niso merili sedaj pa jo.
V bistvu mi je policaj reku,da je za to kriv sam vgrajevalec folije,ker bi on moral delati v skladu z zakonom in oni bi dejansko morali prvi meriti prepustnost stekel ne pa samo folije.A tu je začaran krog ker dovoljenje za obratovanje sta dala ali LPP ali RTI in smo s5 na začetku.
Tko,da sklepam,da v primeru nesreče tudi,če ima vozilo homologirane sprednja stekla vseeno pade na preizkusu izpravnosti vozila,ker prej pač niso merili prepustnost sedaj pa jo.
Torej naj nardim povzetek kolikor sem razumel in osebo z LPP in policista in zavarovalnega agenta:
Četudi ima vozilo homologirana stekla pred 1.1.2008 je neizpravno,ker tudi po starem zakonu presega dovoljene vrednosti,ker tudi takrat je bila dovoljena temnitev le 10% pa naj ti sedaj izmerijo prepustnost.....
V primeru nesreče z takim vozilom pa..... kolikor sem jst razumel išče zavarovalnica dlako v jajcu in če reče cenilec naj se zmeri prepustnost stekel..... škodo kriješ sam,ker vozilo ni izpravno....

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2008 17:42 
Odsoten
Sonček
Uporabniški avatar

tnx maverick, pa sory za delo :)

Ni problema, zato pa smo... :D

Lp, Maverick

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2008 17:49 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Mal za lase privlečeno, načeloma v takem primeru lahko tožiš LPP ki ti je homologiralo neizpravno vozilo in ga dalo v promet, s tem pa si ogrožal sebe in druge okoli sebe?

mah...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Maj 2008 07:36 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

če niso šipe krive, je pa smrekca, ki jo imaš obešeno na vzratnem ogledalu :D

LP!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 245 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: