domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs
  • Orange Audio
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • A2R
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob

Danes je 20 Avg 2019 11:38

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 245 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 07:59 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
avto Fiat Stilo -jaz imam na svojem folijo 3MP20, pa je namerjena prepustnost, bočna stekla 15% zadnje pa 13%, to pomeni da imam bočna stekla 85% temnjena in zadnje 87%, ja po temi je res temno, tako me recimo ponoči zadaj vozeči zelo malo motijo z lučmi, podnevi pa je vidljivost boljša, drugače povedano v avto komaj vidiš, a iz avta se vidi dosti bolje

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 09:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 41
Imaš ti to original? Ker če nimaš, ti lahko težijo. Tudi če imaš homologirano!!

Zakaj? Ker ti lahko odredijo izredni tehnični pregled. Na LPP bodo pogledali kartonček in videli, da piše nekaj, realno stanje bo pa drugačno od tistega in boš plačal.

Lahko si dal gor ene folije, ki so odgovarjale predpisom, homologiral, potem pa snel te folije dol, dal gor druge temnejše in se zdj tko voziš naokoli.

Po strogi črki zakona si v prekršku. Prepustnost tvojih stekel je 25%, po predpisih mora biti pa 30 ali 35% (ne vem točno).

In to velja za vse, ki so temnili takrat, ko še na LPP niso merili prepustnosti. So temnili tudi prednja in "izigravali" zakon. Po zdajšnjem zakonu (in tudi po tistem, ki je veljal v času njihovega homologiranja) so v prekršku, saj imajo v homo kartončku napisano drugačno stanje, kot ga imajo v resnici in zgovarjanje na homologacijo nič ne pomaga. Samo evri.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 09:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

@frankoman: maš tudi ti prav. Jaz imam temnjeno max in moram zvečer voziti na ogledala, ker nič ven ne vidim :zeko:

Pa tudi na prejšnjem avtu sem dal temniti max, ampak je bila folija veliko svetlejša :neodločn: :012.gif:

Prejšnjo mi je lepil gor Kompare, zdajšnjo pa Dr.Glass. Je pa res, da zdaj še nisem šel do LPP, ampak saj temnejše, kot je dovoljena, ne bi dajal gor .. :lookdown:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 09:45 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Kripo, če si mene imel v mislih, sem delal homologacijo lani spomladi, toliko je namerjeno, saj ni omejitve koliko lahko zatemniš zadnja stekla, lahko tudi 100%, samo je bil potem obvezen piskač, če je bilo več kot 55% zatemnjeno.Sam imam še vedno enako folijo na avtu, ker je tudi tip folije vpisan v kartonček in tudi na foliji je enaka oznaka, pa še zadeva je bila poslikana s strani oglednika in dokumenitrana.
Tako, da sam ne kršim zakona in nimam straha pred ponovno kontrolo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 10:01 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
sm pa slišal da tud če probaš izigrat zakon pa da homologiraš tko kot je, pa da greš pol po homologaciji nekaj mutit pa bolj temne gor metat- ti to res lahko funkcijonira če se noben ne zatakne vate! sm če pa narediš nesrečo in bi hotu pol da ti nap. priznajo kasko se lahko ( in se zihr bo) zavarovalnica začela bunit in ti zarad temnih šip ki niso po zakonu nebo priznala nič! :075.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 10:04 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

@ Kuki: Ja, tebe sem imel v mislih, ampak sem zdele še enkrat prebral tvoj post in ugotovil, da sem ga razumel drugače, kot si ga napisal. Mislil si zadnja stranska, ne prednja, da so 85% :meneni: .. zadnja je pa res zadnja
:066.gif: my mistake ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 10:07 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

kripo napisal/-a:
@ Kuki: Ja, tebe sem imel v mislih, ampak sem zdele še enkrat prebral tvoj post in ugotovil, da sem ga razumel drugače, kot si ga napisal. Mislil si zadnja stranska, ne prednja, da so 85% :meneni: .. zadnja je pa res zadnja
:066.gif: my mistake ;)

prednja stranska so ostala taka kot so, saj kot sem že pisal bi jih lahko temnil nekje 3%, zadnja vrata in zadnji bok, ker imam MW, pa so temnjena,
ne upam izigravati zakona

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2009 19:19 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Cerklje
stench napisal/-a:
pero, to kar si napisal tudi meni ni logično

Če je serijsko šipa tonirana na recimo 25% zatemnitve, potem bi z 10% folijo moglo bit to 35% in zadaj z 55% pa 80%.
Mam občutek, da so ta zakon, z obveznim merjenjem in novim nadzorom izsilili tisti, ki niso privrženci temnih šip, ker so prepričani, da se premalo ven vidi ponoči. Potem naj te isti dosežejo, da se bodo šipe takoj odrosile in se nebodo veæ zarosile. Ali pa, da šipe nebodo mokre ko dež pada. Ker je še huje, če so šipe zarošene ali mokre.

Če mene vprašate omejeni debili, te politiki, ki samo ponavaljajo kot ovce in ne razmišljajo s svojo glavo.

problem je v tem, da ima Evropa tak zakon in naši politiki so enostavno samo prepisali zakon in to je to. So se pa tudi policaji pritoževali, ker niso nič videli v avto (pas, mobitel,..), pa težave na meji (mafija :D )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2009 18:57 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Zavrč
malo bo off topic, samo ima nekaj malo veze z zatemnitvijo...

Na motorju bi rad zatemnil predjo šipico. Šipica je iz pleksi stekla. Klical sem k Lešniku (foliatec) in pravi da se pleksi ne da temniti z folijo, saj se le te ne prime.

Sedaj bom sam probal zatemniti, vendar iščem samolepilno folijo (da se čim bolj prilagaja), črno,.... V kateri trgovini bi imel največ izbire s tako folijo?

Mogoče bi vedeli oni tipi ko delajo cartatooje pomagat?

hvala!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2009 19:00 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 29
Kraj: Ljubljana
Kaj pa sprej za temniti? Res da ni tok enakomerno ampak mislm da bi zadeva špilala?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2009 19:06 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Zavrč
to sma z bratom že delala, ampak se mi nekako ni najbolj dopadlo (na njegovi šipici).

Je možno ta sprej potem kako odstranit?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2009 19:23 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 29
Kraj: Ljubljana
To pa res nevem =S To ti pa nikakor ne znam povedat.. Sam pomojm se da s kakim bencinom alpa kej ? ahiM vem da je meu zadne lučke zatemnene na bravotu s sprejem pa se z vodo ni sprou.. tkoda predvidevam da kak bencin alpa kej da nardi..

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2009 19:30 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

če misliš s tako folijo, ki je za šipe, se ne da, ker je problem v tem, ker se pleksi krči in razteza na vročini in mrazu, folija pa ne in v najslabšem primeru pleksi poči. Se pa da z navadno folijo, ki je za tatuje.

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2009 19:49 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 31
Kraj: Okolica Logatca
Ej pero a mi lahk poveš kere maš najmanjše % folije? In pa a je treba dt spredi dol tapeto če bi dal temnit pa še to kok bi pršl če bi dal sam na sprednje šipe folijo ker zadi si mi že dal :)

Lep pozdHav

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2009 10:33 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

najsvetlejša folija, ki jo imamo, je taka ki se je prej lepila na prva stekla. Upam, da veš da se spredaj ne sme temniti več in da so kazni od 500 eur dalje. Če pa imaš željo, ti pa lahko naredim. Za stilota se ne spomnim točno ampak mislim, da se prve šipe jemljejo ven.

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2009 15:48 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Pero .. smeš temniti prednje .. ampak po zakonu ne več kot 20% .. ker je ca. 10% tonirano že steklo samo .. do 30% pa smeš .. Pravijo tako tudi na LPP :040.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2009 17:48 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

res je, da smeš temniti do 30%, ampak prvih ne temnimo več, ker so v osnovi stekla temnjena že od 20% dalje in če daš gor že navadno prozorno folijo, je že čez 30%. Sicer je pa bilo o tem povedanega že ogromno tako, da lanhko prebereš tudi o tem par strani nazaj.

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Feb 2009 19:08 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

sem prebral samo zadnjih par postov .. prednje je brez veze lepit, ja.

aja? zdaj temnijo že 20%? :041.gif: :042.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2009 12:52 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

kdo slučajno ve kolk bi prišla zatemnitev zadnih šip za puntota 01 letnik 3 vrata??(zadnji stranski šipi ter zadnja)zatemnil bi pa tolk da se vidi ven tudi ponoči usaj mal kolk %je to pa na žalost nvm.Hvaležen bom za podatke vsakega ki se ukvarja s tem.
hvala!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Mar 2009 19:43 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Okolica Logatca
maš klubskega partnerja Kompare

link -> http://www.kompare.si/

Pride te pa če se ne motm kej preveč, 100€ s klubskim popustom oz. povpraši jih za točno ceno...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 245 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: