domov
  • Fiat Klub
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • Senica Motorsport
  • Orange Audio
  • www.transcon.si - Kranj
  • Kovinoplastika Kavs, Ambrož Kavs s.p.
  • A2R
  • Ustyle Tuning
  • Avtomehanika, avtoličarstvo in avtodiagnostika Šantelj

Danes je 17 Dec 2017 00:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: lancia phedra 2.2jtd 2004 - avto ne vžge
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2015 14:04 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdavljeni

Imam problem z avtom lancia phedra 2.2jtd letnik 2004. - avto ne vžge.

Vse skupaj se je začelo ko se mi je med vožnjo prižigala lučka za motor takrat mi je na ekranu izpisalo napako "antipolution system fulty" (dokler je bila lučka prižgana je avto izgubil na moči). Po priklopu avta na računalnik ni bila najdena nobena napaka vsaj tako je rekel tisti ki ga je pogledal, takrat mi je povedal da se ni mogel povezati z motornim računalniku oz. je zgubljal povezavo z njim (diagnoza problem z kabli). Ko sem avto odpeljal od avtomehanika se mi je pojavil drug problem in sicer med vožnjo se mi je prižhal rumen trikotnik ASR/ESP napaka kmalu za tem se je avto sam od sebe ugasnil na ekranu pa je izpisalo immobilizer fulty, po tem sem vzel ključ iz ključavnice in ga ponovno vžgal vse je bilo kot da se ni nič zgodilo. Na avtu se je od takrat naprej problem pajavljal naključno na vsake nekaj časa, po kakšne mesecu ga pa en dan nisem mogel več vžgati, ko dam kontakt slišim dvojni pisk (ob kontaktu bi morala utripniti lučka rdeča spirala in se prižgati rumena lučka kjer je narisan motor - vendar se to ne zgodi).

Ko sem poizkušal rešiti problem sem zamenjal dve BSM enoti, motorni ECU računalnik + BSI + KLJUČ, vendar problem ostaja enak. Naročil sem si tester DS150E in z njim ugotovil da lahko vspostavim kontakt z vsemi sistemi razen z motornim računalnikom ECU (prav ta kabel sem poizkusil tudi na identični phedri prijatelja in sem lahko vzpostavil povezavo z motornim računalnikom - zato vem da kabel 100% deluje.

Nato sem na internetu izbrskal preko katerih pinov naj bi se napajal ECU in iz tele slike ugotovil da se napaja preko pinov: konektor T1 - pin D4 in konektor T2 - pin M1.

Ker ne morem objaviti slike si jo lahko ogledate preko GOOGLE ISKANJA kjer vpišete: EDC15C2 CITROEN PINOUT nato izberite slike in prvi zadetek med slikami bi moral biti slika o kateri govorim.

Ko dam kontakt in izmerim voltažo na teh dveh pinih dobim 0,6V in ne 12V kot bi moralo biti glede na shemo. Ugotovil sem da je pin M1 na konektorju T2 povezan z BSM enoto, pina M1 na konektorju T1 pa nisem našel mi je zmanjkalo idej kam bi lahko šel kabel sheme pa nimam - MORDA KDO VE KAM BI MORAL BITI POVEZAN TA PIN?

Ima morda še kakšno idejo kaj bi lahko še poizkusil.

v naprej hvala za vse odgovore.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: lancia phedra 2.2jtd 2004 - avto ne vžge
OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2017 12:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

imam isti problem...pa ne najdem napake,zakaj avto ne vžge...napake na testerju izpise airbag,rele za predgretje,canBUS itd.ni mi jasno kaj se dogaja....

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: