domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs, Ambrož Kavs s.p.
  • Ustyle Tuning
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • A2R
  • www.transcon.si - Kranj
  • AS Tuhtar
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Zaverski
  • Ass Tuning
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 18 Nov 2017 13:42

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Optika podvozja
OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2013 17:48 
Odsoten
SpArCo FrEaK
Uporabniški avatar

Starost: 28
Kraj: America :P
Zamenjal roke in komplet končnike volana(tudi aksialne zglobe). Sedaj pa me zanima sledeče. Ker sem pozabil prej odmeriti stare končnike koliko so dolgi sedaj nism vedel koliko nastaviti nove. Nastavil sem na oko. Problem se sedaj pojavi tukaj, ko avto spustim in da volan levo desno rukam malce je slišat kovinski zvok, kot da bi nekaj škrtalo(recimo kot da bi meli končniki volanski veliko lufta). To se pojavi samo če je avto na tleh ko so pač gume obremenjene. Avto sem nato malce po garaži porival gor dol da se sprostijo gume ker pač ko spustiš avto iz dvigala dol jih našpona. Vendar je ta zvok vseeno prisoten. Kot da bi imeli končniki luft. Če avto dvignem nazaj na dvigalo je vse v redu in nikjer ne tolče. Tudi če probam gume porukat nima nikjer luftov. Je pa že na oko vidno da je ena guma kar fajn proti ven in ena ravna. Pač fejst zamaknjena optika. Zdaj pa me zanima kako naj nastavim optiko doma, čimbolj natančno toliko, da se pripeljem do vulkanizerja? namreč ker zdaj si neupam vžgati avta in se peljati da ne uničim novih končnikov. Če je res kriva optika za ta kovinski zvok? ali mogoče kaj drugega? Pač sumim da je to ker pač gume špona in potem tolče, čeprav nevem kaj naj bi tolklo? Volanska gred dvomim da je slaba..čeprav je bil en aksialni zglob kar fejst zatisnjen in sem moral kar fajn našponati da je popustil. A je možno da se je tako uničila volanska gred oz. dobila lufte? Avto je pa bmw e46.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: