domov
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Zaverski
  • Euroton
  • AS Tuhtar
  • Orange Audio
  • M&M Marjan Dobaja
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Fazer
  • Amortizer d.o.o.
  • Miholl Avtokozmetika

Danes je 18 Nov 2017 13:55

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Lancia Dedra 2.0 Turbo 8v letnik 1993 električni problem
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2013 21:20 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Radenci
Pozdravljeni kot sem napisal v naslovu se gre za omenjeno Lancio in sicer ne dela sprednji levi žmigavec nasploh ni štroma sprobano z probirko ter desni bočni na blatniku a nisem preveril kaj je tam tako to je mali problem.
Zdaj pa večji problem vedno se mi vklopijo vsi štirje žmigavci neglede, če ročko dam v pozicijo za levi ali desni žmigavec.
Za otpravo napake sem menjal tri ročke ker znajo delat problem menjal sem rele, stikalo za vse žmigavce a nič, ročko sem dal gor od ene druge Dedre katera je sigurno delala sem preveril.
Na avtu je bila montirana original alarmna naprava a jo je prejšnji lastnik komplet odstranil kabli za škatlico z varovalkami so vsi videti v originalnem stanju brez kakšnega rezanja ali podobno.
Na zadnjih lučeh pri konektorjih ni nobenega kratkega stika sem vse odklopil pa se ni nič spremenilo.
Avto je bil registriran nazadnje leta 2009 in od potem samo preparkiran z enega konca na drugi
Problem je ker imam v ponedeljek tehničnega pa nimam več idej zato bi vse prosil, kateri imate izkušnje z tem, če mi lahko pomagate.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Lancia Dedra 2.0 Turbo 8v letnik 1993 električni problem
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2013 21:32 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: ljubljana
Kaj pa rele plata(škatla z varovalkami) Pri tipotih (dedra pa je v bistvu isti avto) je rada v stik prišla ko je voda prišla nanjo tako da jo snami in odpri in znaš bit presenečen ko bo not vse zeleno...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2013 21:34 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Misliš v motornem prostoru ali v kabini cela plata z zadnje strani, da kable odstranim in vidim kaj se dogaja?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2013 21:43 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: ljubljana
V kabini.Vse konektorje stran, pa releje in varovalke (to da si releje in varovalke poslikaj kam katera gre najbrž veš,konektorjev ni treba ker jih ne moreš zamešat) potem pa škatlo odpri in notri je nekih 4 ali 5 tiskanih vezij...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2013 21:48 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Potem lahko probam zamenjat kompet škatlo na brzino samo moram zadaj pazit, da kable ne pomešam pa je to lahko tidi vzrok, da spoh ne da štroma na sprednji levi žmigavec?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2013 21:51 
Odsoten
TURBO DRIVE
Uporabniški avatar

Kraj: štore-celje
za spredn lev je lahko pa se vzrok v kakem konektorju

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2013 21:54 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

sablač zdaj v konektorju bo malo problem iskat, spredaj ni potem lahko samo preverim z probirko na vsakem konektorju od žmigavcev a ne vem kje naj sploh začnem iskat.

Nič grem v garažo preverit rele plato, če kaj najdem.

Nisem utegnil prej pisat bil danes do 1.00 zjutraj v garaži pregledal rele plato videti vse uredo potem pa sem se lotil dodatnih relejev levo nad rele plato tu imajo dedre različno število relejev odvisno od dodatne opreme.
Ni mi dalo mira, da sta dva rumena 40A releja na Dedri Integrale pa imam samo enega pa mi žmigavci normalno funkcjonirajo zato sem odstranil tistega kateri mi je hodil viška rezultat žmigavci delajo normalno.
Zakaj ker ni več alarma zmontiranega prejšnji lastnik je vse pobral ven razen releja in signal ni šel naprej na alarm ker ga ni ampak direktno na žmigavce. Alarm je baje bil vzet ven ker je pozneje že nekaj zezal in je blokiral avto, da ni hotel vžgat zadeve ne morem dejansko preverit ker je alarmna naprava komplet ramala na smeti.
Prednji levi žmigavec sem tako dolgo dregal preverjal, če ima maso in + na konektorju še enkrat menjal vložek žarnice tako, da je vse začelo naenkrat funkcionirat a prej pri meritvi mase mi je kazalo, da je masa na obeh kablih pri vklopu žmigavcov pa na začetku ni bilo na nobenem kablu plusa zadeva se je takorekoč sama od sebe uredila verjetno slabi stiki ker sem dregal konektorje na rele plati.

Tu bi se zahvalil vsem, ki ste mi pomagali pri moji težavi saj ste mi dali veliko dobrih in pametnih napotkov ter me tako tudi usmerili v pravo smer za odpravitev napake.

Lp L

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: