domov
  • Fiat Klub
  • Haberkorn d.o.o.
  • Fiat Veit
  • Evolution Car Audio
  • Avtoservis Zaverski
  • Orange Audio
  • Miholl Avtokozmetika
  • Kovinoplastika Kavs, Ambrož Kavs s.p.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Ass Tuning
  • Ustyle Tuning

Danes je 10 Dec 2018 17:09

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Razlika opreme Fiat bravo 2007
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 19:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

No danes sem se pridružil temu forumu, ker sem se začel zanimat za nakup Fiat Bravota.
Sedaj vozim Renault Megane coupe 2001 1.6 16v. Pridno sem šparal in si zaslužil dovolj denarja za nakup Bravota. Edino kar je, je to, da sem sedaj v dilemi glede opreme.

Na eni strani sem si nagledal Bravota tudi z opremo Dynamic, ampak opažam, da so tudi drugi Bravoti, ki imajo Emotion. Zasledil nisem nikjer kakšna je oprema za Fiat Bravo Emotion, niti kakšne so mašine dizel ali bencinar. Zanima me tudi kaj bi se bolj splačalo glede opreme, porabe, vozne lastnosti in seveda zavarovanje in registracija kaj bi blo bolj optimalno.

Na strani, nisem nikjer zasledil Emotion ampak nekatere Active, Active Sport, My life za katere še sploh nisem slišal :freak:. Zdaj pa sem v dilemi glede nakupa. Bravota bom seveda kupil ampak me skrbi kako je potem z ESP ali ASR itd. Mika pa Emotion ampak nevem glede opreme ali je boljši kot Dynamic ali bi se kar bolje splačalo kupiti Sport varianto ?

Avto mi bo zrihtal tast iz Italije ( dol ima veze in mi lahko dokaj cenejše zrihta :D ).
Sem ga pa spraševal glede opreme pa vse ostalo in da isti model Dynamic naj bi dobil z več opreme kot imamo mi tukaj v Sloveniji, vsaj je tako po njegovih besedah :DD: .
Uglavnem glavno vprašanje je kot sem navedel zgoraj kaj bi se bolj splačalo ?
Prosim pa brez kakšnih komentarjev glede uvažanja avtov itd. :D

P.S. Če ima mogoče kdo spisek standardne opreme za Emotion, verzije dizel motorjev in kako je glede porabe. Večinoma sem slišal, da za Dynamic je tam okoli 6.0 do 6.5l/100km. Vsak dan pa naredim okoli 60 km do službe ( obe smeri ).

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Razlika opreme Fiat bravo 2007
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 20:38 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 25
Kraj: Travnik (Cerkno)
Če imaš opcijo, vzemi Sport opremo. Najbolj se pozna pri sedežih, ker so dosti boljši. :)

Poraba pri dizlu pa 6l brez problema :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 20:57 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

DreAmeR napisal/-a:
Če imaš opcijo, vzemi Sport opremo. Najbolj se pozna pri sedežih, ker so dosti boljši. :)

Poraba pri dizlu pa 6l brez problema :)

Kaj pa bi bila še poglavitna razlika med Dynamic in Sport ? A so sedeži v Dynamic res tako slabi kot pravijo ? :freak: Zdej, če pa še gledamo v mašini ni razlike oba imata 1910 ccm pa itak v Sport maš še 6 prestav. :D

Edino kar me zanima je to potem glede zavarovanja itd. itd. A bi zelo dražje prišlo kokr pa za Dynamic ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2016 07:10 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 25
Kraj: Travnik (Cerkno)
Sport ima se dodatne okrasne pragove pa spojler. Pa vecja platisca.
Ja za sedeze pravijo da so navadni res obupni :)

Zavarovanje je pa odvisno od kW in ne od opreme (osnovno zav. mislim) :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2016 08:39 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 32
Podobna tema odprta par dni nazaj, verjetno že 10.ta

viewtopic.php?f=45&t=30002

Največ bravotov je v dynamic opremi ni pa ta oprema najslabša, nekako si sledijo: dynamic base, dynamic, emotion in sport, ni pa nujno da bo sport najboljša, ker ima lahko ročno klimo, emotion poleg avt.klime še ledveno nastavljanje zica in kromane kljuke, multifunkcijski volan, modri zob in še kaj.
Kar se zicov tiče je res, ampak če si bolj višje rasti ti tudi sport sedeži ne bodo kaj pomagali, ker ima bravo enostavno preveč visoke stopalke, še posebej gas pedalka, ki je že preveč mehka in je vse skupaj nekako nepraktično...škoda.

Če maš velik avtoceste potem glej za 6.prestavo, se bo pri hitrostih večjih od 120km/h poznalo cca 0,5-1L in pa tempomat, če hočeš pršprat tudi pri reg. in zav. potem glej za 1.6 mašino, letos so še dodatno povišali cene registracije, recimo za 1.9 te pride že 170€ in še tehnični si na 200€ takoj....

Poraba na relacijah, regionalkah, je lahko tudi od 4-5L, brez problema.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2016 10:40 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Trbowle
Schranzman, se 6. prestava zares pozna (iz izkušenj govoriš?) ker pri meni na GP-ju 1.4 95HP v 6. prestavi so obrati isti kot prej pri 1.2 60HP mk2 puntu z 5 brzinami v 5. prestavi...

Sam mislim, da 6 stopenjski menjalnik v GP-ju nikakor ni nek biser, brzine so obupno nametane, in nimajo nekega smisla, vsaj za mojo vožnjo ne. prva druga in tretja so dokaj narazen, potem pa imaš prehod iz 3->4->5->6 preveč skupaj, in imaš en kup brzin, pa nobene zares dolge, pa prve tri so preveč narazen, da bi lahko pomagale pri malce podhranjenem motorju. ker 1.4 16V je v nizkih precej dolgočasen, in menjalnik mu nič ne pomaga, čeprav bi mu lahko.

No, toliko o GP-ju...v Bravotu nevem kako je, čeprav lahko isti motor/menjalnik dobiš tudi v njemu. Lahko pa, da so razmerja drugačna, in v primeru turbo motorja je verjetno boljše, saj ima motor več navora v nizkih obratih in verjetno ni toliko opazno. Razen mogoče prekratke zadnje prestave.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2016 19:28 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 32
Par let nazaj sem vozil kromo 1.9-150ks in je v šesti pri 130 pilo 5L, pri meni ko imam 5.prestav pa žre cca 5.5L. Kar veliko prevozim po avtocesti in se pozna, da malo več pije cca 6-7L, ampak če potegnem črto je 5.prestav čisto dovolj, ker so lepo razporejene in dolge, tako da niti ne rabiš dosti šaltat,na regionalkah pa ne rabiš 6-te.

Moram reči, da je avto pri blizu 3000 obratih tišji kot pa pri 2200-2500, lahko bi seveda imel še boljšo izolacijo kabine, ker če se primerja s kakim drugim bi lahko imel boljšo, že sama izolacija ni neka kvaliteta, pretanka je in pretrda. Pa tudi hauba ima proti stilotu vsaj na oko slabšo izolacijo, pa recimo dvižni mehanizem, na palčko, res :026.gif:.

Res nevem kako so si italijani to zastavili, ni čudno da jim prodaja pada, enostavno preveč gledajo na izgled. Recimo fiat 500, mislim halo? A je kdo sploh kupil to govno? No mogoče drugo leto ko bo novi fiat Tipo :004.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2016 08:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni. Sam imam Fiat Bravo 1.6 multijet emotion Dualogic. Opreme ima več kot dovolj. Če koga kaj zanima naj kar vpraša. Kar se tiče motorja laufa kot urica. Nobenih težav. Kupil sem ga 8 mesecev nazaj in naredil 30.000km. Poraba je odvisna kako stiskaš gas. Pri meni je max 6,4. Lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: