domov
  • Fiat Klub
  • Unitad d.o.o.
  • Avtomehanika, avtoličarstvo in avtodiagnostika Šantelj
  • AS Tuhtar
  • Techno racing
  • Haberkorn d.o.o.
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • A2R
  • Avtopralnica Irena
  • Ustyle Tuning
  • Kovinoplastika Kavs, Ambrož Kavs s.p.

Danes je 15 Dec 2017 00:54

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Nakup Fiat Bravo 1.4 T-Jet(120) Emotion
OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2016 18:23 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 27
Kakšen je predvidven servisni interval za ta motor? Kdaj je glavni servis in koliko znese? Katerih menjalnikov naj se izogibam? Na kaj morem še pazit pri nakupu? Bom imel probleme s turbino (do službe imam 1km)?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2016 21:30 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 23
Kraj: Lj okolica
Do službe imaš 1km in kupuješ avto in to s +100 konji???? :004.gif:

Servis na vsake 15k km, glavni servis pa na 5 let ali 100k km :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2016 21:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Zakaj pa ne? Sej so še kakšne druge poti, ampak večino je službe ane. :) Se bo pa avto kar veliko prižigal in ugašal, zato me malo skrbi turbina, ker bo večino časa avto neogret.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 06:53 
Odsoten
vozi cegu

klekej napisal/-a:
... zato me malo skrbi turbina, ker bo večino časa avto neogret.

Turbino vsak večer odšraufaš iz avtomobila, ji skuhaš topel čaj. Spati mora obvezno v spalnici med 18-22C, vlaga 55-68%. Nikakor je ne pokrivati s perjem ampak mora biti kovter s sintetičnim polnilom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 14:03 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 24
Kraj: Travnik (Cerkno)
Jernej napisal/-a:
klekej napisal/-a:
... zato me malo skrbi turbina, ker bo večino časa avto neogret.

Turbino vsak večer odšraufaš iz avtomobila, ji skuhaš topel čaj. Spati mora obvezno v spalnici med 18-22C, vlaga 55-68%. Nikakor je ne pokrivati s perjem ampak mora biti kovter s sintetičnim polnilom.

Pozabil si to, da more bit kovter modre ali v skrajnem primeru zelene barve. Nikakor ne rdec!

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 14:07 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Bla bla bla, zato pa je forum, da se vpraša. In ob vseh teh odpovedi turbin, predvsem pri dizlih, turbobencinarji so itak bolj kot ne novi, je skrb na mestu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 20:37 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 24
Kraj: Travnik (Cerkno)
klekej napisal/-a:
Bla bla bla, zato pa je forum, da se vpraša. In ob vseh teh odpovedi turbin, predvsem pri dizlih, turbobencinarji so itak bolj kot ne novi, je skrb na mestu.

Mal heca pa tud ne škodi :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 22:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Nekaj zanimivega se je pojavilo na netu. 2. lastnik, velik servis še ni bil opravljen, letne gume so za stran, menjalnik in klima ga še čakata. :hehe: Servis 400€, gume 300€, pa zihr se bo še kaj najdlo. 5k?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=10509304&obv=1

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2016 00:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Še nekej zelo zanimivega in športnega je na avto netu. Cena 5900€, 1.4 T-Jet 150KM, na voznikovi strani nalepka abarth.

Linka ne morem še dodat ker sem nov na forumu :050.gif: . Konec januarja nimam več služben avto in bo treba nekej nabavit. Tako da bi bla vsaka informacija dobrodošla, če kdo ve kaj o avtu. Če se mu pa da še link nalepit do avta pa še toliko boljše.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jan 2016 20:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Tisti bravo za 5.900 tudi mene matra :P ampak vseeno mislim da je mal predraga cena?

Drugače pa eno vprašanje, sicer sem nov na forumu in v nakupu 1.4 t-jeta...mogoče kdo pozna tistega sporta za 5.100, 2007, iz Ljubljane, 120000 prevoženih, črne barve? na avto-neta seveda :)

Še v soboto je bil en 120ks na netu iz Kopra, pa se je žal danes prodal :( pa prav lušten je bil :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jan 2016 21:33 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... et%20Sport

"na avtu narejen preventivni velik servis ter zamenjane vse tekočine se pravi avto je tip-top"

Mene taki spisi takoj odvrnejo od nakupa. Kaj je to preventivni velik servis? A drugač se ga ne dela, če pač jermena ne odtrga? Pa tudi drugače te rižotarske predelave niso po mojem okusu. :P

120ks jaz že dolgo iščem pametnega, pa ni nič.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2016 09:46 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

klekej napisal/-a:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10382462&show=1&avto=Fiat%20Bravo%201.4%20T-Jet%20Sport

"na avtu narejen preventivni velik servis ter zamenjane vse tekočine se pravi avto je tip-top"

Mene taki spisi takoj odvrnejo od nakupa. Kaj je to preventivni velik servis? A drugač se ga ne dela, če pač jermena ne odtrga? Pa tudi drugače te rižotarske predelave niso po mojem okusu. :P

120ks jaz že dolgo iščem pametnega, pa ni nič.

Pa saj jih je nekaj...meni je všeč tisti za 6490eur, letnik 2011...?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2016 11:46 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... on%20TURBO

Zbij ceno in kupi. Če ima res opravljen velik servis bi bil za 6k mogoče dober nakup? Jest bi rad od 1. lastnika.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2016 15:30 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

klekej napisal/-a:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10445877&show=1&avto=Fiat%20Bravo%201.4%20T-Jet%20Emotion%20TURBO

Zbij ceno in kupi. Če ima res opravljen velik servis bi bil za 6k mogoče dober nakup? Jest bi rad od 1. lastnika.

Ja od. 1. lastnika je zelo relativen pojem...ga recimo uporablja cela familija od otrok dalje...ali je potem še od 1. lastnika?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2016 17:35 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Lej, kot 3. lastnik boš težje in slabše prodal vozilo kot če bi bil 2. Če bo kupčija dobra bom pa tudi to požrl, samo problem je, da majo teli Bravoti, stari 7 in 8 let ceno kot da so iz zlata. Pa sej to je problem vseh lastnikov, zato pa jih večina samo prodaja, drugi pa prodajo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2016 08:22 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 31
Za moje pojme noben bravo ni vreden več kot 5000€, pa ne da ni zanesljiv, daleč od tega, prej zaradi drugih stvari, ubistvu, dokler ga ne kupiš ne veš.
Sicer pa je tako, zakaj bi prodal super ohranjen in vozen avto? Dober avto se ne prodaja, edino če gre za kak primer.

Glede lastnikov pa je tako, nikoli ne veš če avta ne poznaš kateri lastnik boš, lahko je uvožen (kar je večina) in si ob štartu 3.lastnik.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2016 08:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

schranzman napisal/-a:
Za moje pojme noben bravo ni vreden več kot 5000€, pa ne da ni zanesljiv, daleč od tega, prej zaradi drugih stvari, ubistvu, dokler ga ne kupiš ne veš.
Sicer pa je tako, zakaj bi prodal super ohranjen in vozen avto? Dober avto se ne prodaja, edino če gre za kak primer.

Glede lastnikov pa je tako, nikoli ne veš če avta ne poznaš kateri lastnik boš, lahko je uvožen (kar je večina) in si ob štartu 3.lastnik.

Glede lastnikov se da preveriti preko aplikacije, samo če je bil lizing vmes je malo zmešnjave pol...sem takšnega kupil, pa je pokazalo da sem 7. lastnik (ne za Bravota...)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2016 14:10 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

schranzman napisal/-a:

Morem rečt, da se strinjam z vsemi tvojimi besedami. Sam sem prodal prav tak avto, ljubiteljsko vzdrževan in mi je še danes žal, da sem ga, zanj pa na račun tega nisem dobil nič več. Vem pa, da je takih avtov mogoče 5% v oglasih in moreš met preklemano srečo.. Zato se pa kupuje avto s slovenskim poreklom od 1. lastnika in se ga preveri na vseh možnih koncih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2017 03:46 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Po dolgem času kupujem avto in zagledala sem se v Bravota 1.4 T-Jet 120km, letnik prb 2008.

Imam pa sledeči problem: sama o avtomobilih in temu, kaj je potrebno preveriti pri nakupu, ne vem kaj dosti, mehanika pa tudi ne poznam nobenega. Ali take preglede opravi načeloma vsak (pooblaščen) servis še v istem dnevu?

Tisti pregled na AMZS-ju se mi zdi nekoliko drag (100 € hitri oz 180 € poglobljeni pregled), glede na to, da ne vem, kako dobro je dejansko opravljen (če bi to vedela, mi ni problem plačati).

Ima kdo še kak nasvet, kako se tega lotiti? Ne bi rada kupovala le na lepe oči. Lokacija pregleda je seveda odvisna od tega, kje najdem prodajalca.

Hvala :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Dec 2017 19:55 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 41
Kraj: Ljubljana
platana-- napisal/-a:
Po dolgem času kupujem avto in zagledala sem se v Bravota 1.4 T-Jet 120km, letnik prb 2008.

Imam pa sledeči problem: sama o avtomobilih in temu, kaj je potrebno preveriti pri nakupu, ne vem kaj dosti, mehanika pa tudi ne poznam nobenega. Ali take preglede opravi načeloma vsak (pooblaščen) servis še v istem dnevu?

Tisti pregled na AMZS-ju se mi zdi nekoliko drag (100 € hitri oz 180 € poglobljeni pregled), glede na to, da ne vem, kako dobro je dejansko opravljen (če bi to vedela, mi ni problem plačati).

Ima kdo še kak nasvet, kako se tega lotiti? Ne bi rada kupovala le na lepe oči. Lokacija pregleda je seveda odvisna od tega, kje najdem prodajalca.

Hvala :)

Že če ti prodajalec dovoli odpeljati avto na tak pregled, pomeni da z avtom kakšnih resnih težav ni. Ker če bi kaj skrival, bodi brez skrbi, da ne bi dovolil kakšnega temeljitega pregleda. To je moje mnenje. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: