domov
  • Fiat Klub
  • Orange Audio
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • WithCar
  • Avtoservis Kavčič Marko

Danes je 07 Jun 2020 04:01

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat Croma 1.9 MJet - navodila za uporabo,strešni prtljažnik
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2009 16:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 47
Kraj: Škofljica
Pozdravljeni,

sem ponosni novi lastnik Fiat Crome 1.9 MJET EMOTION, l. 2006. "upam, da z njo ne bom imel takih težav kot sem jih imel z Renault Espaceom 3.0 dCi initiale".

Skratka upam, da mi lahko kdo posreduje navodila za uporabo vozila. Ker je Croma iz Italije imam samo italijanska navodila. Z nemškimi ali angleškimi bi še šlo :050.gif:

Ali mi lahko kdo svetuje kateri stzrešni prtljažnik naj izberem. Croma namreč nima strešnih sani, ampak potrebujem vgradni prečni prtljažnik. Zanima me kako je s tistim crom fiat originalnim. Thule ali Fapa imata stransko držalo, ki pa rago poškoduje rob vozila.

Tretja stvar pa so bočne letve, najraje kromirane. Kje oz. kdo bi mi jih lahko zmontiral. Tiste, ki jih kupiš na metre in prostoročno odrežeš mi nekako ne dišijo.

Hvala,

Thomas

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2009 18:47 
Odsoten
Bravo HGT

Kraj: Ljubljana
no najprej lep pozderav...me pa zanima ena zadeva ali je vaša croma rdeče barve,1.9 mjet,150 ks, avtomatic!za navodila bom jaz uprašal kolega ki jih prodaja!
aja p.s. čestitam za nakup

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2009 19:39 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 31
Kraj: LJUBLJANA
ej didi v profilu mu pise da je metalik crne barve.

Drugac pa dobrodosel v druzini fiat

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2009 20:10 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Uf, ste hitri fantje. Je metalic črne barve pa ročni menjalnik in pa 1.9 MJet 150 KM. Avtomatikov mam za en čas dovolj. zadeva je super dokler funkcionira. Pr Espaceu je pa začel trokirat pa iz prestav metat, tko, da sm sam čakal kdaj ga bo hudič vzel. Obnova v SLO je uganka, noben se ne upa lotit zadeve :040.gif: Motor 3.0 dCI pa druga uganka, tistih 177KM je nekje skritih in v tem pogonskem sklopu ne zaživijo, motor je na splošno na slabem glasu, ker se bojda pregreva in kasneje rad ribne (ISUZU). Enake izkušnje sem imel z isuzujevim 1.7 turbo intercoolerjem v astri in kasneje vectri, poleti obvezno pregrevanje pod obremenitvijo. Skratka stran od RENAULTOV!!! Pred njim sem vozil Hyundai TRAJET 2.7 V6 TOP KU avtomatic pa še na LPG sem ga dal predelat. Zadeva je bla OK, sam je mel že kilometrino...

Skratka, ker norc še Renault fura, jest sm ga z uvoza prpelu pred dvemi meseci (Nemčija) pa nanj v tem času zmetal skor 3 jurje EUR. Komi sem se ga znebil, seveda zgubil "preveč" in si nisem upal privoščiti še enega spodrsljaja. Zato CROMA. Povsod same hvale, upam, da bo držalo. Poleg tega imam doma še enega Punta 1.2 l. 2004. Reden servis in to je to, učas kakšna lučka posveti, ampak smo že navajeni - stvar dela.

Kakšne so vaše izkušnje?

Kar se navodil tiče so vsa dobrodošla...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 01:36 
Odsoten
Bravo HGT

Kraj: Ljubljana
torcida1989 napisal/-a:
ej didi v profilu mu pise da je metalik crne barve.

Drugac pa dobrodosel v druzini fiat

jbg stari profila pa res nism čekeru ;) ...se posipam s pepelom

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 08:44 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Domžale
Boš navodila sfotokopiral? Lahko ti jih posodim, čtivo sem že prebral. Nič posebnega, prav pridejo pa seznam varovalk in podobno.

Letvice lahko dobiš kot rezervni del. So kromane, v glavi mi je pa ostala cena 200 EUR (nisem ziher). Jih morajo poštrihat na pravo barvo menda. Krom seveda ostane ;) Jih pogrešam, ampak tega med opcijsko opremo sploh ni na voljo (!!!). Mogoče moram počakat, da mi nekdo vrata zbije in bo zavarovalnica plačala...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 09:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Hoj,

hvala za odgovor. Kje bi se pa lahko zmenila, da naredim kopije?
Glede letvic, praviš, da so osnovna barva krom ali mat in jih je treba prebarvat. Ja vrata brez njih so res ranljiva, mi je eden že pečat naredil. Tvoja Croma je 2008, predvidevam, da ima strešne nosilce, jaz moram najti še ustrezen prtljažnik.

LP, Thomas

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 11:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Evo - navadne črne mat letvice za Cromo so 210 EUR. Kromane so okoli 120 EUR dražje. Kr neki... Vrata so pa res velika in sem že poliral belo barvo od enega cliota. Na srečo je moja barva ostala cela :hmm:

Za navodila pa med šihtom LJ-Rudnik (blizu Leclerca), popoldne pa Domžale. In seveda vse vmesne destinacije ljubljanske obvoznice med osmo in četrto ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2009 08:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Hvala,

te pokličem, da se dobiva za navodila. Sam se vozim natanko na tej lokaciji iz Škofljice, samo v obratno smer. Zanima me še nekaj, ker sem imel z renaulti toliko težav sem sedaj še toliko bolj občutljv na vse piske in ostale p**** ;.)

Ali tebi pri počasnem zaviranju tudi kaj cvilijo zavore? Sumil sem že na ploščice pa sem zasledil, da je to pri Italijanih kar zvezda stalnica.

Druga stvar pa je, ali veš, kdaj je pri Cromi predvidena menjava zobatega jermena in ostalih sklopov, črpalka, napenjalci...?

Iščem tudi dobrega mehanika, morda nepooblaščenega, od pooblaščenih opevajo Kavčiča. Kakšen predlog?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2009 08:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Glede bremz če cvilijo in so še vredu, imam na sumu kakšen kamenček, ki se zatakne vmes in ga še vtisne v pakno. Čeprav načeloma pakne nonstop drsijo po diskih in svinjarija vmes ne bi smela priti. Sej s časom neha ;)
Jermeni so najbrž na 100.000. Kot pri ostalih JTD mašinah.

Jaz zdaj svoje fiate vozim k Veitu. Nazadnje sem menjal olje in filter in so sešteli 100 lokalcev. Toliko me je prišlo "na roke" pri bližnjem majstru.
Kavčiča imaš pa v bližini, zato najbrž ni dileme.

(mojo cifro pa najdeš bolj spodaj med podatki članov kluba; prej pokliči, da ne pozabim na navodila, ker sicer orjem s češkim motokulitovatorjem na treh cilindrih; žena hoče zaradi varnosti otrok imeti Cromo... Jaz pa slepo verjamem, heh)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2009 09:15 
Odsoten
pokojni častni član
Uporabniški avatar

Starost: 41
Kraj: Izlake
Malajlo napisal/-a:
(mojo cifro pa najdeš bolj spodaj med podatki članov kluba;

off
Malajlo, on tvoje številke ne bo videl, ker nima dostopa do klubskega kotička (ni član kluba), zato predlagam, da mu jo posreduješ prek ZS.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2009 09:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Oj,

hvala za info. Nekako sem uspel dešifrirati italijanščino v navodilih, kjer piše, da naj bi bila menjava na 150.000 oz. štirih letih :052.gif:
Upam, da drži.

Do tvoje cifre pa ne morm, ker morš imet baje posebna pooblastila za dostop do podatkov. Če boš kej klical je pa moja 041 354 749.

LP, Thomas

p.s. in pa Škode so dobri avtomobili. V zadnjem obdobju spet bolj kvalitetni od VW.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2009 12:12 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Thomas007 napisal/-a:
p.s. in pa Škode so dobri avtomobili. V zadnjem obdobju spet bolj kvalitetni od VW.

Kakšen pofl je šele VW potem... :DD: Na moji modri češki skledi mi je pri 4000km sredi najhujše vročine spustila klima. Na vrsto za servis sem pa prišel šele čez dva tedna. Jajca...
Trikrat hura za včasih šlampasto narejene Fiate, ki ne ostanejo na cesti zaradi crknjene lučke na registrski tablici :050.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2009 21:08 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Kranj
Tudi sam sem lastnik Crome, 150 konjske, 2006 letnik, pa bi takisto prosil za navodila. Lahko tudi pdf, ce kdo premore. Italjansko znam namrec zanic (beri = ne znam).

Glede prtljaznika na strehi se nisem razmisljam, ampak bom moral najbrz kar kmalu. Vozicek namrec tudi tako ogromni prtljaznik hitro zafila.

Na vrh

Naslov prispevka: Navodila za uporabo
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2009 13:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 50
Kraj: Šenčur
Vidim, da nisem osamljen primerek ;) Tudi jaz imam Cromo letnik 2005 (zelo zadovoljen :050.gif: ) , 150 KM in samo italijanska navodila. Sem preiskal cel net, a neuspešno, našel sem le poljska :004.gif:
Bil bi vesel pomoči, lahko angleška ali slovenska.

Pozdrav vsem na forumu, marsikaj koristnega je prebrati na teh straneh :052.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2009 14:07 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

mam par dni angleska navodila. Torej, original booklet. Se bom spravil poksenirat, upam da preko vikenda.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2009 14:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hvala, bom vesel!!! :041.gif: Drugače pa ni panike in se ne mudi. Če sem do sedaj zdržal, lahko še malo ;) , v soboto grem namreč za 14 dni na dopust.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Jul 2009 20:08 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic.php?p=201718#201718

navodila so dostopna tukaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Avg 2009 10:18 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Evo me nazaj z dopusta :066.gif: , Andraz ful hvala :042.gif: za navodila, shranjena v računalniku in že sprintana. Sedaj pa se malo poglobim v buklo.

Lep pozdrav :032.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2010 19:34 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 35
Kraj: Völkermarkt
Se da to še dobiti?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: