domov
  • Fiat Klub
  • Avtovleka Škorjanc
  • Avtostekla Rogelj Romat
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • Euroton
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Fiat Klub
  • Ass Tuning
  • Fiat Veit
  • Car Audio Empire
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 16 Dec 2018 15:58

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nakup Fiat Bravo 1.4 T-Jet(120) Emotion
OdgovorObjavljeno: 24 Apr 2010 18:23 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Kraj: Velenje
Pozdravljeni,

zanimam se za nakup Fiat Bravo 1.4 T-Jet(120) Emotion. Zanimajo me predvsem mnenja uporabnikov. Avto sem imel priložnost testirati in vem da je motor odličen, prav tako pa vozne lastnosti.
Najbolj me zanima, če imate s temi avtomobili kakšne posebne težave in pa še to kakšna je realna poraba tega motorja. Tovarniški podatki se mi zdijo skoraj nemogoči.

LP Andrej

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Apr 2010 18:26 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 36
Kraj: Tolmin
Za porabo poglej na poraba.com

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Apr 2010 20:06 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 32
Kraj: Jesenice
Jest sm z avtomobilom ful zadovoln...vozm ga pa kukr mi paše,več ali manj dinamično...Kar se tiče napak...rošenje zadnjih luči pa kakšen čriček pri prednjih zvočnikih in včasih škripanje voznikovega sedeža,tam ko je pas pritrjen...Menjali so mi tudi menjalnik,ker je šel ležaj tako kot pri uporabniku mkonci,ker je bla baje zelo mejhna toleranca in se je slišalo kot neko pajsanje/žvižganje ob kovino.menjali so seveda pod garancijo...Z vsem ostalim sem zadovoljen,imam pa isto mašino in opremo kot jo hočeš ti.
Poraba...jah...pri meni gre komaj pod 9,mam pa večinoma mestno vožnjo in relacija kranj-jesenice 2-3x na teden!Mislm,da nekje realno bi bilo 8.5...nevem,naj kdo drug napiše kaj o porabi,tako je pri meni.
LP,
Robi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Apr 2010 21:04 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

jaz imam porabo konstantno 8 litrov (+- 0,3 l) pa večinoma krajše relacije, do 10 km. mam pa 150 KM. se mi zdi, da je še največja poraba po avtocesti, seveda pri vožnji okrog 150-160 km/h, medtem ko po mestu ne porabi toliko, če znaš lepo voziti.

aja, tankam pa vedno OMV 100.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2010 20:48 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: Ljubljana
Če maš možnost kupi raje 150KM, ker manj pije, je pa zavarovanje dražje...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2010 22:00 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 36
Kraj: Notranjska
mkonci napisal/-a:
Če maš možnost kupi raje 150KM, ker manj pije, je pa zavarovanje dražje...

Ga pa remapaš, pa ma lih tko 150+ pa še zavarovanje je nižje ;) No razn strošek čipanja...

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Maj 2010 22:54 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

no 150 sigurno ne pije manj kot 120!
ker ima 150 čisto drugačno mapo(veliko bolj strmo narašča moč in navor), je 120 tudi lepše bolj uglajeno vozljiv....je pa 150 dosti bolj poskočen, odrezav...tudi mašini nista enaki (ni samo mapa , ki je različna).

Drugače pa je avto prov fajn, problemov zaenkrat še ni bilo (razen rosenje luči).

Moti me edino ful malo prostora na sovoznikovem sedežu, armatura je namreč lepo vendar nefunkcionalno oblikovana in če nočem da tiščim z koleni v armaturko (po globini ni problem) , mora biti sedež dokaj nazaj, kar pa pomeni na zadnji klopi skoraj nič prostora

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2010 21:06 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 30
jst sem z mojim zelo zadovoljen po 6000 km, poraba ob dinamični vožnji 7,5l deci več ali manj (120KM), drugači vse ok, media player sem pa tja kakšen popadek, pa sedeži mi niso najbolj ušeč ob dinamični vožnji zato se splača pogledat za kakšnega rabljenega sporta (trenutno jih je kar nekaj na avto.net), drugači oprema zelo kul(še posebi z 17" platišči), pa tudi nobenih drugih problemov ni bilo zaenkrat

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2010 17:31 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

gricko napisal/-a:
no 150 sigurno ne pije manj kot 120!
ker ima 150 čisto drugačno mapo(veliko bolj strmo narašča moč in navor), je 120 tudi lepše bolj uglajeno vozljiv....je pa 150 dosti bolj poskočen, odrezav...tudi mašini nista enaki (ni samo mapa , ki je različna).

Drugače pa je avto prov fajn, problemov zaenkrat še ni bilo (razen rosenje luči).

Moti me edino ful malo prostora na sovoznikovem sedežu, armatura je namreč lepo vendar nefunkcionalno oblikovana in če nočem da tiščim z koleni v armaturko (po globini ni problem) , mora biti sedež dokaj nazaj, kar pa pomeni na zadnji klopi skoraj nič prostora

Glede na to da imam sam 150KM Sport in poznam kr neki frendov z 120KM lahko iz prve roke povem, da ob isti histrosti, isti tip vožnje 120KM popije za cel liter več od 150KM!!! Moja povprečna poraba v 2 letih je 8,19l/100km (poraba iz poraba.net, prevoženih 55.000km).

Če pa gledaš tovarniške podatke se pa strinjam, da je 120KM manj požrešen.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Maj 2010 21:42 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

tudi sam imam (no moja ima :D ) 150km...in poraba po BC je celo malenkost pod 8...realna mislim da je cca 0,5l več.

To da 120 ob enaki (ista pač ne more biti :D ) pije več....ne verjamem....je pa avto zelo "občutljiv" na težko nogo in se zelo hitro pozna malo bolj naglo speljevanje oz vožnja pri višjih obratih...torej je poraba zelo odvisna od voznika in sistema vožnje....hitro še ne pomeni tudi požrešno in obratno.....

drugače pa...tudi sam sem hotel 120 (moja je hotla 90 :DD: ), pa mi sedaj ni žal da sem vzel 150.......po cca 1 mesecu jamranja, kolko bo pil, pa registracija, pa brez veze 150 KM.....je tudi moja spremenila mnenje in prov uživa, ko avto potegne, ko hoče
PS: prej je mela puntota 55

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2010 18:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 35
Kraj: Moravče
Še moje mnenje o porabi.
Moj Bravo ima 150 KS in mu na 1 tank še nikol ni uspelo piti manj kot 8,6 L. V povprečju imam porabo 9,3. Vozim pa tako kot se za tak avto spodobi. Torej dinamično. :muahahaha:
Verjamem, da v primeru, ko voziš po avtocesti 110, po mestu 50 v 5. in prestavljaš pri 3000 obratih, je poraba nižja, ampak meni to ni smiselno in mi ne uspe.
Vozil sem Lineo s 120KS in sem jo vozil enako, oz. še hitreje, poraba pa je bila 8,2. Menim, da s 150 KS in dinamično vožnjo, poraba ne more biti nižja, kot pri 120 konjski različici.

Na splošno pa je avto super! :041.gif:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nakup Fiat Bravo 1.4 T-Jet(120) Emotion
OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2015 20:55 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 28
Kako je s tem T-Jet motorjem, kakšni problemi? Prevladujejo kratke vožnje, zato me malo skrbi turbina itd. Naj raje gledam dolgočasnega 1.4 N/A? Ne bi rad, ampak če je to cena proti glavobolu.. Se dobi kar nekaj avta za malo denarja:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 90000%20km

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Nov 2015 22:31 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Imam sporta 150 čipanega, znižanega in na 18 col platiščih, večinoma mestna vožnja do 15 km. Poraba po bc 9,5. Večinoma je pa dinamična vožnja, ko je pa kaj avtoceste vmes (cca 140km/h) je pa poraba takoj 8,5. Ni kaj konje je treba nahranit :.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2015 08:38 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Trbowle
Koliko naj bi imel čipan ? 170 (več)? Kje si čipal ?

Sport je tudi mene encajt držal, a se ne morem odločit zanjga, ker mi oblikovno ne potegne...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2015 09:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Moj (120), mi pije trenutno 6,8, samo se res cjazim na siht in obratno...ni nobene dinamike, saj skoraj vedno vozim v koloni...avtoceste še ni videl, ker čakam na novo vinjeto...tko da tam do ene 7,0 - 7,5 se komot vozi...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2015 13:38 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Fantje, pustite porabo, to mi bo še zadnja briga, če bo avto zanesljiv. :) Raje mi povejte, če kdo pozna tistile avto, ki sem ga dal v linku, tipične hibe avtomobila itd. Imam res kratke relacije..1,5km do službe in drajsanje po mestu gor pa dol, ne vem, če bi bilo tole turbini najbolj všeč?

Avto je bil nazadnje v Fiatovi bazi vnešen 28.09.2011 ko je imel 58.000 Km. Verjetno so imeli ti avti 3 leta garancije in je biu takrat nazadnje servisiran na pooblaščencu. Zdajšnji lastnik ga je imel 3 leta. Hja, možno je..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2015 19:31 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kupi, cena dobra, veliko opreme...jaz sem za leto mlajšega dal 6KEUR, kilometrov isto...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2015 19:34 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

BackW00d napisal/-a:
Koliko naj bi imel čipan ? 170 (več)? Kje si čipal ?

Sport je tudi mene encajt držal, a se ne morem odločit zanjga, ker mi oblikovno ne potegne...

Prejšnji lastnik v trstu, s športnim filtrom naj bi imel nekje 170km, merjeno na valjih.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Nov 2015 00:13 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

pustal napisal/-a:
Kupi, cena dobra, veliko opreme...jaz sem za leto mlajšega dal 6KEUR, kilometrov isto...

Žal ga nisem imel časa it pogledat, zdej je pa že prodan. :026.gif: Je bil pa sumljivo poceni..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2015 01:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Še vedno iščem bencinskega Bravota, tako da če kdo ve za kakšnega lepega, na dan z besedo. :škrbina:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: