domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Techno racing
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • WithCar
  • A2R
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 07 Jun 2020 06:09

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Bravo 198 - zavorne ploščice in diski
OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2013 20:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni. Prišel je čas ko je treba na Bravotu (1.9 150hp) zamenjati zavorne ploščice, za diske pa bomo videli ko vse skupaj snamejo dol. Zanima me ali ga peljem na uradni servis in je najbolje dati gor original ali priporočate kaj drugega (brembo, ferodo, itd redstuff\greenstuff). Se ne spoznam in nevem ali gredo vse te različne zavorne ploščice recimo na original diske ali ne?

Bi prosil za nasvet katere bi dali zavorne ploščice in pa kakšen komplet če bo potrebno menjati tudi diske? hvala

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Bravo 198 - zavorne ploščice in diski
OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2013 20:04 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Borovnica
Ploščice vse pašejo na disk. Poglej za ate ki se ne prašijo (nic vec umazanih feltn in to). So pa standardi koliko je disk lahko debel-tanek in je še varn za uporabo. Vse skupaj lahko sam doma zamenjaš če si le malo veš o mehaniki :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2013 20:52 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
Na viču maš enga poštenga majstra - zavorni servis Košir, povprašaj pri njemu,
sicer pa pomoje original ne bi smele bit tok dražje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2013 22:19 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: ljubljana
ATE se še vedno prašijo,ATE ceramic pa se prašijo manj in stanejo več.Vzemi navaden ATE komplet oz. vprašaj na servis kok so original in v Stahlgruberja kok so ATE.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Nov 2013 22:22 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Disk je pa ponavadi lahko 2mm tanjši kot nov da je še uporaben,se pravi če je že zdaj 2 mm tanjši bo ob koncu novih ploščic še za 2 in za ziher za v smeti.Nov je debel 26 mm minimum je potem 24mm in ti sicer lahko montiraš na take še ene ploščice sam moraš vzet v zakup da znajo cvilit,trest...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2013 10:12 
Odsoten
taxi driver

Starost: 38
schranzman napisal/-a:
Na viču maš enga poštenga majstra - zavorni servis Košir, povprašaj pri njemu,
sicer pa pomoje original ne bi smele bit tok dražje.

Košir se je preselil na Kosančevo ulico (dolgi most pri pralnici)
Pa on svojo robo daje od EBC kar pa ni ravno najbolj ugodno za ušesa
Je pa zanimivo, da vsi tam na viču k njemu dajejo v obnovo cilindre, pol pa dvojno računajo npr.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2013 18:35 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

nev em zakaj bi na servisu za povprečno robo plačeval 200€ in več.
jaz sem preko ebaya.co.uk naročil mintex in je zadeva solidnejša kot original.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2014 20:26 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 36
Sem pred menjavo ploščic na bravotu. Imam se cca 3mm mesa. Poraja se mi vprašanje ali menjati tudi diske, imam 70 000km prevoženih, novi disk naj bi imel 22mm, minimum je 20mm, jaz pa imam 19mm. Ali je možno da je potrebno menjati diske po obrabi na vsaki strani 1mm? Se mi zdi ful zgodaj, prvič menjati ploščice skupaj z diski že po 70 00km? Najbolj se nagibam za ate, cca 150 eur komplet. Kdaj ste se vi odločili menjati diske?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2014 20:45 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Minimum je 20 mm ti maš 19 mm.Je potreben odgovor?NE,z osnovnošlskim znanjem matematike ti je vse jasno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2014 22:10 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Čare napisal/-a:
Minimum je 20 mm ti maš 19 mm.Je potreben odgovor?NE,z osnovnošlskim znanjem matematike ti je vse jasno.

saj ne rečem da niso za menjati, čudno mi je le to da je potrebno menjati ko se obrabi na vsaki strani po 1mm? Se mi zdi da je ta minimum postavljen dokaj "visoko".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2014 22:14 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Ma glej lahko se ti voziš tudi ko jim bo manjkalo samo 1mm do reber ampak boš jamral da trese,se pregreva...Kupiš nove in čao,ni kaj dost za študirat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2014 10:44 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jaz potem nisem nič zamenjal, ker sem peljal k mehaniku in mi je povedal da so ploščice še za cca 10k KM, diski pa še za kaj več. Debeline diskov ni meril ampak je pogledal robček in rekel da je neumno menjati...ko sem omenil mere se je nasmejal. Tudi olje se lahko menja na 10-15k ampak ni potrebe. Prav tako diski niso še niti enkrat zatresli oz imel občutek da se je kaj pregrelo.

Za ATE mi je nekdo na drugem forumu dal dosti bolj ugodno ponudbo kot je v nekaterih prodajalnah, kjer sem preverjal. Če bo kdo rabil kontakt naj sporoči pod privat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2014 15:22 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Zabit mehanik da je veselje.Kaj pa če bi bli diski že enkrat postruženi in bi imeli isto roba???Za olje pa praviš tud da ni potrebe??Ma saj je ni,zato pa vsi vozniki renojev ki olje menjajo na 30000 km menjajo precej kmalu turbine!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2014 01:08 
Odsoten
Bravo HGT

Kraj: Ljubljana
tudi s ferodo ali brembotam ni nič narobe če vzameš. od vskega posameznika je odvisno kaj in kako uzame. če boš uzel neprevilno kombinacijo( diski od enega proizvajalca, ploščice od drugega proizvajalca) ti znajo cvilit in kr kmal jih boš meu pou k***!! pri teh stvareh se pa res ne splača gledat na ceno. kar se tiče serivsa, je servis najbol narest skoz na 15.000km ker kot ti je že čare reku se lahko posloviš od turbine kaj kmalu. pol bo pa fiat za en k... kot vedno! pa seveda tapravo olje je treba not dajat tudi!

lp,

d

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2014 14:41 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Čare napisal/-a:
ATE se še vedno prašijo,ATE ceramic pa se prašijo manj in stanejo več.Vzemi navaden ATE komplet oz. vprašaj na servis kok so original in v Stahlgruberja kok so ATE.

ATE ceramic NE prašijo. Vsaj take imam povratne informacije.
Koliko so pa dražje od navadne verzije je pa čisto odvisno od avta do avta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Feb 2014 16:19 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: koper
sej ne rabi menjavat niti ploščic, dokler ne padejo vn so dobre.
pol pa sam mal šmir papirja pa po diskih, nove ploščice not pa je...
enkrat se je zgodilo, ko je baba pripeljala renault laguna po 125k km na servis, še nikdar ni bil avto na servisu. Narejen edino nulti servis ob nakupu novega avta.
niti ni bilo še menjano olje, ne nič niti tikal ga ni nihče.
so ji direkt dali nadomestno vozilo in zadržali avto tam, nobenmu ni blo jasno, kako je naredla tolko kilometrov brez ga tikat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2014 08:51 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Zato pa ne bo nikoli lota ali 3x3 zadela!

Če nekomu rata, to še ni pravilo!

Na subaruju imam diske, ki so že precej tanjši od priporočene vrednosti, imajo gor XYZ ploščice in zadeva dela in ne trese, se ne pregreva (no razen ob ekstremih ali "gorskohitrostnih" spustih, kar pa se itak vsem, na puntu celo 10-15 ovinkov višje).

Tresenje je tudi dosti pogojeno z načinom vožnje. Na internetu imaš eno tono branja o tem kako naj bi se pravilno utekle zavore, in kako dosežit, da se obloga kreira enakomerno po celotnem disku. Nista to samo dva kosa železa, ki med seboj ribata ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2014 09:05 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

BackW00d napisal/-a:
Na subaruju imam diske, ki so že precej tanjši od priporočene vrednosti, imajo gor XYZ ploščice in zadeva dela in ne trese, se ne pregreva (no razen ob ekstremih ali "gorskohitrostnih" spustih, kar pa se itak vsem, na puntu celo 10-15 ovinkov višje).

Ni proporočena vrednost ampak minimalna predpisana.
Verjetno si bolj mišljenja, da to predpišejo zato, da čimprej spet nove diske prodajo. Da je to zaradi varnosti je samo njihova kaprica in zavajanje...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2014 12:42 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Jaz se zavedam kaj se spodaj dogaja in kako vse vpliva na vseskupaj. Teoretično in mehansko.
Vendar že 70-80k km vse klapa BP. Ja, v življenju sem 2x slišal, da je nekomu razneslo disk. Pa še tam je vzrok vprašljiv.

A to pomeni, da ko preteče 1minuta čez rok trajanja nekega živila, ga moram takoj zavržt in zamenjat z novim? Navsezadnje se lahko takoj zastrupim in umrem....

Zato je mogoče mehanik pogledal "na uč" in "čez palec" ocenil, da še ni potrebne menjave.
Lahko, da je mehanik poznal lastnika, in že od daleč ve, da je lastnik avta takšen, da če ni na "pas mater" nebo dal denarja za novo stvar.

Mogoče je avto star 17 let tako kot naš subaru, in je cena kompleta diskov + ploščic 2x večja od vrednosti avta. Je ceneje, da se zaletim in novega kupim, kot pa da mu privoščim komplet novih zavor. Seveda ob predpostavki, da je roba na avtu še vedno v nekih mejah normale in zdravega razuma(razuma nekoga ki malce pozna zadeve in ne enga laika). (pa ne mi zdej omenjat, ja kaj pa če koga zbiješ alpa če...če čelada nebi mela če-ja bi bila Lada.... )

Nevem nekega mehanika ocenit za zabitga takole sodeč po naslovu zgodbe je malce prenagljeno.

Pa ne me nategvat, da še noben od vas nikjer nikdar ni rekel "mah za neki cajta še bo!" in zadevo pustil za kasneje.
Jaz bi rade volje vozil najnovejši avto moje priljubljene znamke in mu gor natikal same "Genuine" rezervne dele po zlatarski ceni. Mogoče celo preventivno. Vendar vsakmu ne znese. In se na koncu koncev sam odloči kje bo tvegal in kje ne. Treba je prežvet, tko je.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2014 12:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Sej men je vseeno. Zaradi mene tudi če jih znucaš u nulo...
Napisal sem samo kaj predpisujejo proizvajalci, ne kaj si kdo misli.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: