domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob
  • Orange Audio
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 03 Jun 2020 12:18

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: kaj pričakovati pri nakupu Crome
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2017 20:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Spoštovani uporabniki.

Zanimamo se za Fiat Cromo, 1.9 120km.Ker ne vem veliko o tem avtu in nasplošno ljudje s katerimi se pogovarjam posplošijo in pač rečejo fiat lightshov ...balabla, razumete me, večina sploh nima fiata in ga tudi ni nikoli imela, vas naprošam, če bi lahko tukaj v tej temi naredili nekakšen vodič nakupa.

Kaj paziti in kaj verjetno je potrebno popraviti pri nakupu avta 10 let starega.
Večina na avtonetu ima čudežne kilometre(premalo kilometrov, verjetno kar piše na oglasu je potrebno prišteti še za 100k več realnih), no uglavnem zanima me kakšen kupček denarja je potrebno vzeti v zakup in kaj je potrebno pri takem avtu poservisirati(vzstrajnik, šobe, turbo, alternator,egr,...vse kar muči večino novodobnih dizelov...). Najraje bi bencinarja ampak jih enostavno pri nam ni.

Za vse informacije se vam zahvaljujem in nam pride vsak nasvet prav pri odločitvi o nakupu.

lp, Vito

Na vrh

Naslov prispevka: Re: kaj pričakovati pri nakupu Crome
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2017 21:24 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Borovnica
v slo bos tesko najdu zanimivo cromo, jst sm svojo iskal 8 mesecev, vse obletu po dolgem in počez...

Sicer je ful ze takih tem ampak k je lih nedelja pa se mi mal da :)

torej kritične stvari:
menjalnik (doloćen tip)
alternator
podvozje je oplovo tko da zna kej skripat pokat itd, naceloma ok...
posedene vzmeti
motorji pa ob pravilnem vzdrževanju morajo lepo prest ne glede na stevilo km...se sicer pojavijo razni egr, lmm itd... ampak nic kritičnega!!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2017 22:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ok.Hvala za odgovor.
Problem je ker se jaz niti ne spoznam kaj prevec na fiata in njihove hibe da bi ze v startu znal preverit kriticne tocke.To je tudi razlog zakaj sprasujem.Ce bi me kdo vprasal za renaulta bemcinarja brez tezav preverim vse kar je standardno pri tem avtu.pri dizelih sem bolj mrzel.na slikah vsi delujejo ok,resnica pa verjetno ni taka ko gres v zivo preverit avto.avto nameravamo vzeti cez kaksnih pol leta seveda ce bo vmes kaksna extra prilika tolko bolje.cajta za iskanje solidnega avta si moramo vzeti to je jasno.hvala.

Lp
Vito

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2017 22:38 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

120HP motor je zelo trpežen, tukaj ne pričakovat kakih velikih težav, dokler se voziš na neke normalne relacije za dizla, če misliš avto kupit za redne 5km fure, potem pričakuje težave (na vsakem dizlu)...

Največji potencialni problem (v smislu stroška) predstavljajo menjalniki, ki imajo težave z ležaji (M32 menjalnik od Opla, ki ga najdeš v 120 in 150HP Cromah). Pelji se z avtom in poslušaj, vse prestave, če slišiš kake šume ali hrup v določenih prestavah (ponavadi se hrup pojavi v dveh prestavah...), potem je menjalnik zrel za obnovo.

Ostale stvari na pogonu niso omembe vredne.

Podvzoje in ostale stvari seveda ni neuničljivo, občasno boš zamenjal kako roko ali štangico, pa bo mir. Nobene katastrofe.

Kar se ostalega tiče pa mislim da ni velikih težav, elektronika ni tako problematična kot bi radi nekateri prikazali.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jan 2017 20:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hvala za nasvete.Nisem vedel da imajo take tezave kar se tice menjalnika ampak me to ne plaši pač v zakup bomo morali vzeti kakšnih 500-700€ in porihtati kar je narobe. Če seveda najdemo soliden auto.Preverjali bomo redno pa,ko bo kakšen zanimiv vam pripnem in če boste imeli časa skomentirajte.Če se potrefi ok potem vas bom že poprosil za pomoč,ki jo bom znal ceniti in se ustrezni odolžiti.

Vsekakor vas tudi prosim, če boste vi vedeli za kakšen ok primerek sporočite.Zanimam se predvsem za prvi model 120km.Avto mameravamo kupiti nekje do konca septembra.Če pa bo prilika pa tudi prej.

Lp
Vito

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2017 18:54 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

menjalnik probaš tak da daš v 6 prestavo, pelješ konstantno in vzameš in daš gas. Ročica nesme kaj preveč zanihat, če lepo zapleše je že prvi znak. Ko pa enkrat tuli pa itak takoj slišiš.
Problem je vglavnem samo v enem ležaju (če pravi čas menjaš). Original je 50€, se pa da menjat z menjalnikom na avtu če si malo iznajdljiv. Če že konkretno tuli se pa menjata dva ali trije ležaji.
To je to kaj se menjalnika tiče.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2017 00:02 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

vsekul napisal/-a:
Hvala za nasvete.Nisem vedel da imajo take tezave kar se tice menjalnika ampak me to ne plaši pač v zakup bomo morali vzeti kakšnih 500-700€ in porihtati kar je narobe. Če seveda najdemo soliden auto.Preverjali bomo redno pa,ko bo kakšen zanimiv vam pripnem in če boste imeli časa skomentirajte.Če se potrefi ok potem vas bom že poprosil za pomoč,ki jo bom znal ceniti in se ustrezni odolžiti.

Vsekakor vas tudi prosim, če boste vi vedeli za kakšen ok primerek sporočite.Zanimam se predvsem za prvi model 120km.Avto mameravamo kupiti nekje do konca septembra.Če pa bo prilika pa tudi prej.

Lp
Vito

septembra? zdaj je januar 2017

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2017 07:23 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja to je nekje zadan cilj do kdaj naj bi imeli se drug avto v druzini.Če bo prilika lahko tudi prej vse odvisno.Tudi nisem glih zaletave narave in raje malo razmislim kaj in kako.Nasplosno imam rad da je auto ok in temu primerno se rad pripravim na morebitne stroske vsaj priblizno,ker pa nimam pojma kako je z cromo sem zacel prej povprasevati ljudi, ki si jo lastijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jul 2017 12:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Doma imamo Cromo 1.9JTD 150HP, 2008 letnik.Vse odlično in super, prostoren, relacijska vožnja odlična 6 prestav,tempomat..... Moramo pa sedaj menjati menjalnik, tako da če ga ima kdo, bi ga kupil, lahko dam starega v račun..Ker se malo na tej strani bi prosil morebitnega prodajalca da pokliče na 041/719/451 ali sms.. Hvala :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jul 2017 21:00 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 40
Kraj: Lj - okolica
Kolk pa cca stane popravilo menjalnika...moj tud že mal žvižga.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2017 19:48 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

250€ je set vseh ležajev na ebayu.
Drugače pa so originalni komad okoli 50€. Kolko jih je uničenih boš videl ko odpreš.
Kolko ti bo pa mehanik za delo vzel pa njega vprašaj

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: