domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Poliglob
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 09 Apr 2020 21:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Toxic ali ne??
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008 06:21 
Odsoten
"Biskvit i keks"
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Ptuj
Ker kupujem avtoakustiko že lep čas iščem primerne nizkotonce,kajti potrebval bi dva...
In včeraj zasledim na mimovrste tega,malce se mi zdi smešna cena glede na to da zvočnik ponuja 800W Max. / 400W RMS... :D
Zanima me vaše mnenje,mislim,da vas večina odsvetuje,pa da slišim še ostalo polovico? :030.gif:

Link do oglasa: odstranjen v skladu s pravili foruma (by Maverick)

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008 06:45 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 29
Kraj: Ljubljana
Hum pa je to realen frekvenčni razpon? To so že frekvence ki jih še ljudje težko slišimo (20Hz :) )

Tudi mene zanima se to kej splača? :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008 08:21 
Odsoten
>ninja<
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Medvode
jah basstesterje mas tud 5 Hz al pa 10 Hz, tko da tm bi ga mau muril :) drgac pa 38cm membrana pa tok lahk woofer (3.7kg) men se zdi, da ma mau mejhn magnet :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2008 08:36 
Odsoten
"Biskvit i keks"
Uporabniški avatar

jah saj mene tudi moti to da je kar lahek in že na sliki magnet deluje precej majhen...nwm,verjetno bom vzel enega da vidim ,če je zakaj in še si potem dokupim enega naknadno... :068.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2008 15:21 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Ne tega kupovat :026.gif: Kakšen ojačevalec imaš ter koliko si pripravljen odšteti za wofer?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2008 16:12 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Loška dolina- Notranjska
Prosim ne kupuj tega sranja od firme ker delaš največjo sramoto prav sebi. Kupi bolj kvalitetne firme kot so Signat, DLS, USblaster alpine in podobno....
Napiši kolk € misliš dat za muzko, kaj kupuješ in na kakšne vrste muzke boš poslušal: SQ, house, rap.....Pa ti bomo predlagali....
Kmalu bom pa tudi jaz prodajal muzko po ugodni ceni.....
Drgač je pa ta woofer :047.gif: ...

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2008 17:16 
Odsoten
SpArCo FrEaK
Uporabniški avatar

Kraj: America :P
jst sm tud to hotu kupit pa so mi rekli takole: če piše 500 RMS jih ima polovico manj in še tista polovica ne dela tok kot recimo od kake druge firme ki pa ni nevem kaj kvalitetna. Jst osebno ti priporočam JBL. Ga imam sam pa je stvar neverjetna. poceni in zelo močna in kvalitetna.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 11:53 
Odsoten
- nič mi ni všeč -
Uporabniški avatar

:DD:

keri komentarji.... kolega je kupil 3 leta nazaj toxic woofer (v škatli 2 komada polno lučk) pa še danes igra ok, pa nabija zelo dobro... ampak vsevedi dejte mu svetovat... 55€ kolikor stane ta wofer pokažite nekaj kar bo bistveno bolje... sicer pa govorite vedno nekaj o sq... 99% vas ni niti še slišalo ni ali pa bognedaj imelo sq setup v avtu... Us blaster, signat,.. vse je to isto.. samo dober moter naredi dobro reklamo pa vse ostalo za isti denar postane sranje... sam sem kar nekaj signatov za 70€ prodal in so OK... ne vidim pa zakaj nek toxic ne bi bil.. ker ga ne dobiš pri kolegu in ne moreš nič zaslužit?

pa ne bit zdej jezni... samo vsakodnevno napadanje folka ki hoče neki pocen kupit in pa pluvanje čez vse je brezvezno... tako kot lahko jaz rečem da vas večina nima pojma kaj govorite...

tisto o moči pa je spet kar nekaj... woofer nima moči.. moč ima ojačevalec... 400W pomeni da toliko prenese... kaj pa da ven je pa matematika škatle plus wooferja... včasih najbolj "neumne" kombinacije dajo ven najbolj zanimive rezultate...

pa še o frekvencah... v večini kišt igra woofer realno in slišno nekje od 35Hz navzgor... pa do 80Hz recimo... tako da tiste cifre o frekvenčnem razponu so kar nekaj... Fs je recimo bolj uporaben...;)

lp

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 12:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Ne kupuj Toxica. Mal dnarja mal muske. Dej rajš mal več pa kup neki ornk, kkšn Digital Designs al pa Ground Zero se dobi zlo dobr sub za normalno ceno. Če te pa zanima Digital Designs pa ti lahko zrihtam 20-30% popusta pri nakupu suba, zvocnikov, ojacevalcev, itd..

Lp.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 12:19 
Odsoten
Bravo. Fiat Bravo.

Kraj: Wtlca
sypahh napisal/-a:
Ne kupuj Toxica. Mal dnarja mal muske. Dej rajš mal več pa kup neki ornk, kkšn Digital Designs al pa Ground Zero se dobi zlo dobr sub za normalno ceno. Če te pa zanima Digital Designs pa ti lahko zrihtam 20-30% popusta pri nakupu suba, zvocnikov, ojacevalcev, itd..

Lp.

točno o tem je govoril mitja_gt!
Lahko povem, da sem slišal kombinacijo woofer toxic z mac ojačevalcem, primerjali z DD wooferjem + DD ojačevalc, in ne boš verjel, toxic je bol prbil kot dd...
Je pa očitno da reklamiraš DD tko da brezveze se začet kregat zaradi tega...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 12:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Rajš nebi delal primerjave med Toxicom pa DDjem, samo bom rajš tiho, da ne bo kej narobe, ker se je res nesmiselno kregat. Drugo kot drugo pa nisem rekel samo DD, omenil sem tudi Ground Zero, pa imaš še SPL Dynamics, pa polno drugih zadev, ki pojejo vašga Toxica, če je le vse narjeno tko kot mora bit.

Lohk pa komu zrihtam kakšn sistem za poslušat DD k bo lahko samo tkole naredu :aaa: , tko da o tem rajš nebi.

Ok, z moje strani dost. :014.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 12:47 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

A je res tako težko razumet? Dejstvo je, da wofer za takšno ceno ne bo igral na nobenem nivoju, zato je tak nakup zelo vprašljive narave, razen če si zelo nezahteven glede zvoka in ti je važno le da neki zbija... Glede nato da si omenjal nakup 2 komadov, rajši za takšen denar kupi enega in tistega malce boljšega in boš bolj zadovoljen :043.gif: Ne pa da kupiš to, čez en teden pa boš ugotovil da zadeva ni kar si pričakoval in boš kupoval drugo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 13:28 
Odsoten
- nič mi ni všeč -
Uporabniški avatar

a si že slišu toxica al to kar na pamet... pa dej mi pokaž sub za 110€ ki bi lahko na istem ojačevalcu bolje prbijal kot pa ta dva... pa ne mi govort o subih za 100€ in neki kakovosti zvoka.. prvi sub ki mi pade na pamet za malo denarja pa sq je JL stane pa 140€.. ampak ja... DD je zakon! ..

mislim... :026.gif:

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 14:29 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Sem slišal, sicer ne ta model ampak en drug ki je v istem rangu. Za 110€ dobiš rabljeno Jbl 15stko, ali kater drug sub, ki bo igral dosti lepše. Sem pa že zgoraj napisal kaj pričakuje od zvoka? Drugače pa dobiš tudi DLS w312b, ki igra zelo kulturno za svoj denar tako v kompresiji kot v br. In ne, noben DD sub me ni prepričal zvokovno, in nisem noben fan DD-ja. :022.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 17:32 
Odsoten
Bravo HGT

mitja_gt napisal/-a:
a si že slišu toxica al to kar na pamet... pa dej mi pokaž sub za 110€ ki bi lahko na istem ojačevalcu bolje prbijal kot pa ta dva... pa ne mi govort o subih za 100€ in neki kakovosti zvoka.. prvi sub ki mi pade na pamet za malo denarja pa sq je JL stane pa 140€.. ampak ja... DD je zakon! ..

mislim... :026.gif:

nimam glih ekspret za musko ampak kar je mitja do sedaj povedu je res,tko da podpišem...usaka komponenta špila dobr če jo dobr nastavš...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2008 17:41 
Odsoten
- nič mi ni všeč -
Uporabniški avatar

Sam pa rabljene robe ne podpiram... koneckoncev niti ne veš kaj je prej delal človek z njo... in na koliko hauba partyjih je bil osrednja točka.. sploh pa ne woofer...

lp

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2008 19:05 
Odsoten
"Biskvit i keks"
Uporabniški avatar

Hja kar konkretno ste se razpisali in normalno je pričakovati zaveznike ene in druge strani... :068.gif:
Tako,en komad sem naročil,tako da preverim nekatere trditve in sprbam to zadevo,konec koncev imam že par let tudi hišne zvočnike McCrypt in tudi vsi blatijo po firmah za katere nevem še niso slišali in se lahko marsikateri skrijejo pred njimi...

Sicer pa ni nevem kaki dnar to in če sem se zaje... sem se sam :D

Drugač pa itak piše "Če z nakupom nisi zadovoljen, lahko v tridesetih dneh vrneš naročene artikle, mi pa ti bomo povrnili kupnino." :022.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Avg 2008 21:29 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Kraj: TRŽIČ
Čez KICKER ga ni :P sicer pa kupš probaš,če ti ni ql prodaš kupš kej bolšga :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2008 22:57 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Kraj: Loška dolina- Notranjska
mitja_gt napisal/-a:
:DD:

keri komentarji.... kolega je kupil 3 leta nazaj toxic woofer (v škatli 2 komada polno lučk) pa še danes igra ok, pa nabija zelo dobro... ampak vsevedi dejte mu svetovat... 55€ kolikor stane ta wofer pokažite nekaj kar bo bistveno bolje... sicer pa govorite vedno nekaj o sq... 99% vas ni niti še slišalo ni ali pa bognedaj imelo sq setup v avtu... Us blaster, signat,.. vse je to isto.. samo dober moter naredi dobro reklamo pa vse ostalo za isti denar postane sranje... sam sem kar nekaj signatov za 70€ prodal in so OK... ne vidim pa zakaj nek toxic ne bi bil.. ker ga ne dobiš pri kolegu in ne moreš nič zaslužit?

pa ne bit zdej jezni... samo vsakodnevno napadanje folka ki hoče neki pocen kupit in pa pluvanje čez vse je brezvezno... tako kot lahko jaz rečem da vas večina nima pojma kaj govorite...

tisto o moči pa je spet kar nekaj... woofer nima moči.. moč ima ojačevalec... 400W pomeni da toliko prenese... kaj pa da ven je pa matematika škatle plus wooferja... včasih najbolj "neumne" kombinacije dajo ven najbolj zanimive rezultate...

pa še o frekvencah... v večini kišt igra woofer realno in slišno nekje od 35Hz navzgor... pa do 80Hz recimo... tako da tiste cifre o frekvenčnem razponu so kar nekaj... Fs je recimo bolj uporaben...;)

lp

Ok pri tebi se res vidi da nimaš pojma od muzke (nažalost), jst mam v svojem avtu zadovoljiv SQ sistem (no,...zdej ne več k sm prodal woofer) in ti povem da je razlika med kvalitetnejšimi firmami kot so DLS, signat, USB, DD 300% boljše kot tisto sranje od magnata in toxica in nevemkaj Taiwan sranja kot ima primer kolega, govorim seveda o kvaliteti zvoka ne pa od nabijanja. Poslušal sem že veliko avtov, tudi na avtoshowih sm vidu ko so se razkazval z nekimi levimi firmami in da ma nevemkolk W je blo pa pol vse jasn kje je ralnost. Statistika in uho nikdar ne laže. Je že res da nikjer ne najdeš take dobre firma od wooferja za 55€, ampak zihr grem pa rajš 4 leta star USB ali pa DLS kupit kot pa Toxic.....MISLM.....
Če se sam ukvarjaš z muzko bi mogu vedt da Toxic (ni glih podn in je boljše kot nič), je pa JA NAŽALOST zlo slaba in nekvalitetna firma....realnih 500W RMS more avto trest da ne vidiš nobenih špeglov naravnost...
P.S. tisti toxic v svojem življenjui ne bo videl 400W rms k bo vse prej stran padl....

Ne rečem da nebi zdej smel kupovat takih stvari ker nimaš denarja, logično sej jst sm meu tud nazačetku tako (magnat,...), sčasoma vidiš da se kvaliteta in cena pozna. Sam prosim....res prosm ne mi govort da so to dobre firme KI NIKAKOR NISO!!
Zvočnik kot zvočnik, dela , sliši se zvok, malo buta.......ne morš pa to primerjat z DD USB in signat ker v realnosti niso v isti kategoriji...
Primer Fiat je dober avto ampak nikdar ne bo tako dober kot kakšen BMW ali Audi ali Merc .....realnost je taka in ostala bo...

Če ti je všeč si ga kupi, noben te ne bo grajal, všeč ti bo pa še poceni je....
Evo moj komentar, mitja_gt(brez zamer), odločitev pa itak pripada kupcu... ;)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Avg 2008 00:43 
Odsoten
- nič mi ni všeč -
Uporabniški avatar

MRZLY napisal/-a:
Ok pri tebi se res vidi da nimaš pojma od muzke (nažalost), jst mam v svojem avtu zadovoljiv SQ sistem (no,...zdej ne več k sm prodal woofer) in ti povem da je razlika med kvalitetnejšimi firmami kot so DLS, signat, USB, DD 300% boljše kot tisto sranje od magnata in toxica in nevemkaj Taiwan sranja kot ima primer kolega, govorim seveda o kvaliteti zvoka ne pa od nabijanja. Poslušal sem že veliko avtov, tudi na avtoshowih sm vidu ko so se razkazval z nekimi levimi firmami in da ma nevemkolk W je blo pa pol vse jasn kje je ralnost. Statistika in uho nikdar ne laže. Je že res da nikjer ne najdeš take dobre firma od wooferja za 55€, ampak zihr grem pa rajš 4 leta star USB ali pa DLS kupit kot pa Toxic.....MISLM.....
Če se sam ukvarjaš z muzko bi mogu vedt da Toxic (ni glih podn in je boljše kot nič), je pa JA NAŽALOST zlo slaba in nekvalitetna firma....realnih 500W RMS more avto trest da ne vidiš nobenih špeglov naravnost...
P.S. tisti toxic v svojem življenjui ne bo videl 400W rms k bo vse prej stran padl....

Ne rečem da nebi zdej smel kupovat takih stvari ker nimaš denarja, logično sej jst sm meu tud nazačetku tako (magnat,...), sčasoma vidiš da se kvaliteta in cena pozna. Sam prosim....res prosm ne mi govort da so to dobre firme KI NIKAKOR NISO!!
Zvočnik kot zvočnik, dela , sliši se zvok, malo buta.......ne morš pa to primerjat z DD USB in signat ker v realnosti niso v isti kategoriji...
Primer Fiat je dober avto ampak nikdar ne bo tako dober kot kakšen BMW ali Audi ali Merc .....realnost je taka in ostala bo...

Če ti je všeč si ga kupi, noben te ne bo grajal, všeč ti bo pa še poceni je....
Evo moj komentar, mitja_gt(brez zamer), odločitev pa itak pripada kupcu... ;)

O mojem neznanju... trenutno...

Clarion HX-D2 (ista kakovost zvoka kot F1 Alpine), Focal BE, audison Vrx, Hertz mille, Alpine DVD + procesor, ... samo izmed komponent ki so v mojem in puncinem avtomobilu ;)

V letu 2006 2 mesto v EMMA SQ... na zadnjih tekmah 5 točk zaostanaka v zvočnem delu za avtomobilom s 3 way aktivo, procesorjem, subomo spredaj proti mojem 2 way pasivi, woofer zadaj in več kot 2 x nižja celotno vrednostjo? Razen panelov (bas refleks - takrat ko ji še noben ni imel) vse moje delo in nastavitve...

Človek sprašuje po NOVEM izdelku, vsi mu pa turite rabljen sub? Halo... povešeni spajderji, x časa igranja na maximumu, še kaj? Mogoče pa celo igra? al so te kolegi prepričal da je to nekaj posebnega? tako kot veleumna izjava da 9855 slabo bere 256kbs Mp3-je ker je SQ avtoradio... jah seveda... imaš še prvo serijo avtoradja, kateri so imeli standardne probleme skupaj z mehanizmom in pa pregasnimi visokimi toni... sem ga imel , prav tako pa še vsaj 10 avtoradjev katerim lahko mirno rečeš SQ..

In sedaj ko si dal za muzko 1000€ boš pametoval o sq? Ne bit jezen, ampak tole pluvanje čez vsako stvar, še posebej pri muzki je tipično slovensko čredno zbiranje. tisto kar ima kolega je ok, ostalo so smeti...

Nisem pa nikjer primerjal z ostlaimi firmami, pravim samo da lahko za newbija tole popolnoma ok... je pa res da si ti ekspert saj imaš sprednji sistem za 100€ ... recimo tolk kot so bil kabli za zvočnike od maje - za levo stran .. ;)

O BMW ju in priemrjavi s Fiatom si pa spet napačnega naletu... imam BMW-ja in imam Fiata... no sej bo... in verjetno spet več veš o BMW-ju kot jaz... še posebej o akustiki v njem...

:029.gif:

lahko noč

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: