domov
  • Fiat Klub
  • Fiat Veit
  • Avtostekla Rogelj Romat
  • Poliglob
  • Fazer
  • www.transcon.si - Kranj
  • Ustyle Tuning
  • Kovinoplastika Kavs, Ambrož Kavs s.p.
  • Senica Motorsport
  • Orange Audio
  • Haberkorn d.o.o.

Danes je 19 Jul 2018 23:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2009 15:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
Bi še 1x vprašal za tiste, ki so delal tw+midbass+kretnice v sprednja vrata od stilota: kam je najbolj pameten plac za dat kretnice (škatlice cca 13x8x3,5 cm) ...a grejo kam v vrata kot sem jih mel v prejšnjem avtu al raje tlačite to kam v armaturo, kar mi ne diši preveč.

Zanima me tudi a se splača na zadnja vrata (imam SW) montirat posebej komponentne 16-ke+tw s kakšnimi manjšimi kretnicami in-line al dat kar kakšne koaksialce a la hertz dieci 165?

Pomembno mi je, da imam fader kontrolo tudi za zadnje sedeže, ker večrat vozim otročad, ki ima svoj glasbeni okus pa da je tudi na zadnjih sedežih neka kao zvočna slika.

Poganjat pa mislim vse s kakim 4 kanalnim ampom Ground Zero npr.

Za vse namige in nasvete tenkjuverimač

stilo2be

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2009 16:39 
Odsoten
Fiat Romeo 271
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Logatec
kretnice sem jaz skril tja pod volanom. nad stopalkami je taka vecja plastika, za katero je pena in tista izolacija, na obeh straneh je dovolj prostora za kretnice. je pa zoprno vleci kable cez konektorje

lp

Na vrh

Naslov prispevka: iso barve kablov
OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2009 14:41 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
hmm...mislim menjat zvočnike pri stilotu MW na obstoječo instalacijo in sem naletel na barvo žic, ki ne ustreza specifikacijam kot jih vidimo tule...

Slika

pri meni je LEVO ZADAJ (LEFT REAR) črna/bela žica
na shemi pa je zelena/zelenočrna

Ker radia še nisem vn cugnu da bi iskal po pozicijah na ISO konektorju me zanima, če obstaja kakšna shema za Fiat Stilo, po kateri lahko veš kera žica je plus in kera minus

tukaj je še scan iz original navodil za avtoradio od stilota

Slika

RR = Rear Right
RL = Rear Left
FR = Front Right
FL = Front Left

lp
stilo2be

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Mar 2009 23:52 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Brezovica
drgač ti na novmu radiju gor kaže tko narisan konektor k kle pa maš tut umesn kabl zravn in se po tistm orientiraš ;) isto piše rl+/-, rr+/-.....

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Zvočniki - Stilo!
OdgovorObjavljeno: 13 Avg 2012 13:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Da malce odprem spet to temo. Ali je možno sprednje zvočnike prestavit na zadnja vrata? Ali je potrebno kaj modificirati?
Problem je v tem, da sta mi zvočnika na desni strani začela hreščat in bi sprednjega levega prestavil na desna zadnja vrata, spredaj pa zmontiral nove zvočnike.

Kaj pravite?
lp
Matej

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2012 23:34 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: koper
ne moreš, ker so originalni zvočnisi skupaj v plastiko-distančnik vgrajeni in ne gre spredni nazaj.
js sm si jih menjal na stilotu 1.9jtd karavan, tako, da sem stare izrezal z biaxom vn, silikon dal na rob in nove prišravfal na obstoječo plastiko, brez kompliciranja in izrezovanja distančnikov. in zvok?? v nulo! tko, da ni tako zelo težko, lahko jih vsak menja...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Avg 2012 14:43 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Se pravi, siizrezal iz ohišja stare zvočnike in noter vstavil in zašraufal nove? A je kej dost zajeb... s konektorjem?

kaj pa pravite na tele zvočnike: Pioneer TS-G1711i
a bi to špilal nekako tako kot originalni?

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Avg 2012 20:18 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: koper
v bistvu original zvočniki so res kos kartona in en magnet zadaj iz kompleta od mehana leta 1944... mal heca :D
ja, izrezal sm jih vn z biaxom, ni nič kej težjega, dalo bi se tudi z kombinirkami isto narest, ker rob plastike pustiš pri miru, samo uni original zvočnik potrgaš stran vse kar ga drži na ohišju, kamor boš potem pritrdil svojega novega.
js imam stilo karavan l.2003 jtd, 115
in je imel spredaj 16" + twitter v vratih zgoraj pri ogledalu, zadaj pa 16"
dal sem jih z kretnico, od alpina, ker imam tudi avtoradio alpine, kretnico sem dal v vrata, kable sem uporabil iste, kot so bili. Zadaj sem ponovil vajo, edino, da ni bilo twitterja posebej treba montirat. Torej, če se ne menjava velikosti zvočnika, ta poseg ne vzame dosti časa, pač previden je treba bit, da se karkoli ne poškoduje, kot recimo sistem za odpiranje vrat, ima neko plastiko tam na koncu, tisto zelo hitro poči :( na žalost
pa ko se jemlje dol obloge, da se kej ne poškoduje.
kakšne zvočnike pa se splača dat... nimam pojma, ni moje področje, naj ti kakšen drug član odgovori.
lep dan še naprej

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: