domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs, Ambrož Kavs s.p.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Zaverski
  • Car Audio Empire
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Avtomehanika, avtoličarstvo in avtodiagnostika Šantelj
  • Fiat Veit
  • Fiat Klub
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • M&M Marjan Dobaja

Danes je 13 Dec 2017 15:03

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prenehanje delovanja 1,2,3 stopnja ventilacija po uporabi
OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2017 09:14 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Zdravo,

vem da ma veliko folka probleme z ventilacijo pri avtomobilih upam da mi kdo zna pomagat pri mojem problemu. Skratka v Puntotu 2009 imam rocno klimo in sedaj v teh dneh ko je precej vroce sem seveda dalj casa primoran nastaviti ventilacijo z klimo na stopnjo 4, pri cemer pa potem pripelje da mi prenehajo delovat stopnja 1,2,3.

Je mozno da prizgana brzina 4 z klimo dalj casa toliko preobremeni komplet ventilacijo da potem neha delovat?

Ventilacijo nekako usposobim sele naslednji dan zjutraj ko grem v sluzbo nastavim npr. na brzino 1 in nastimam malo na toplo takrat pa vse brzine spet zacnejo delovati.

Je potrebno zamenjat kaksne upore v ventilaciji ali kaj spucat?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Prenehanje delovanja 1,2,3 stopnja ventilacija po uporab
OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2017 10:11 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Jaz sem ravno včeraj kupil nov ventilator z uporom in mi sedaj deluje popolnoma vredu. Pri meni je bil problem da tudi ko je bil ventilator naštiman da deluje na polno mi je pihal na začetni stopnji. Ko sem pa žičke premaknil mi je pa začel pihat na polno oz. potem spet nehal. Ampak pri meni je bil upor zanič. Najboljš boš vedel če boš ventilator odšravfal in ga pogledal. Da dobiš ventilator dol morš najprej zaščito snet in potem 4 vijake odvit in 2 konektorja izklopit :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2017 11:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Imam obcutek da bi skoraj znal bit problem v enoti kjer kontroliras pihanje, oz. z elektroniko oz. upori ki so tam...

Govorim o tem: Slika

Je tukaj kaj za zamenjat/popravit?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2017 21:34 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

PUNTO CNG napisal/-a:
Imam obcutek da bi skoraj znal bit problem v enoti kjer kontroliras pihanje, oz. z elektroniko oz. upori ki so tam...

Govorim o tem: Slika

Je tukaj kaj za zamenjat/popravit?

mam to enoto če boš rabu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2017 10:13 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 30
Kraj: Obala (med letom Lj)
Sicer ne vem kako ima točno ta model puntota, vem kako ima brava, in mislimd a ima grande punto enako, vem kako ima pežo 206... torej, v armaturki so samo kontaki, upoori in tisto kar dejansko regulira dotok zraka je nekje v bližini ventilatorja, ker se morajo upori ali mosfet regulacija hladit. Če je res problem v armaturki zna bit da je samo za pospajkat par žičk, dvomim da je upor oz. tisto kar dejansko regulira v armaturki ker mora biti na fajn prepihu.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2017 15:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Sepravi za zacetek najbolje da uzamem ven enoto in pogledam?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2017 19:05 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 30
Kraj: Obala (med letom Lj)
sem še enkrat prebral, prvič na hitro nisem prebral da ti dejansko dela na vseh stopnjah samo ko je nekaj časa na 4 pol nehajo ostale, moja napaka.No, najprej poglej upor, google parvi da ima punto upor zgleda takole:
http://www.heaterblowerresistor.co.uk/f ... istor.html
zadeva nebi smela izgledati čudno ali poškodovano.
Lahko pa res da je napaka v gumbih kje da se pregrejejo, ne vem točno kako je zvezano.

Srečno.

ps.: ne pozabi goole tvoj veliki prijatelj, če odtipkaš tvoj model puntota pa fan resistor ali fan problem ti bo precej slikic in še kakšnih navodil nametalo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2017 17:27 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 25
Kraj: Ivančna Gorica
Bi se pridruzil temi, imam 2007 letnik GP 1.9 sport.
Imam avtomatsko klimo Climate Control, tezava je izgubljanje stika, ko dela se hitrost lepo regulira, ce pa ne dela kopilot malo brcne in zacne spet.

Bral sem o slabih kontaktih v konektorjih spodaj zato sem vse konektorje pocvikal in dal na kabel cevlje. Zal je stvar taka, da se vedno kdaj ne dela, torej to ni to.

So pa 2 opciji, ali je ventilator, ali pa tisti upor privit na ventilator:
http://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-Grande-P ... 100623.m-1

Nekako sumim, da se znajo stiki izgubljat v tem paketu uporov, na kaksnih lotih itd...

Zanima pa me ali ti upori, ali pa ventilatorji crkujejo pogosto ali ne? V cem je ponavadi prej tezava?

Hvala za pomoc

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2017 20:40 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

PUNTO CNG napisal/-a:
Zdravo,

vem da ma veliko folka probleme z ventilacijo pri avtomobilih upam da mi kdo zna pomagat pri mojem problemu. Skratka v Puntotu 2009 imam rocno klimo in sedaj v teh dneh ko je precej vroce sem seveda dalj casa primoran nastaviti ventilacijo z klimo na stopnjo 4, pri cemer pa potem pripelje da mi prenehajo delovat stopnja 1,2,3.

Je mozno da prizgana brzina 4 z klimo dalj casa toliko preobremeni komplet ventilacijo da potem neha delovat?

Ventilacijo nekako usposobim sele naslednji dan zjutraj ko grem v sluzbo nastavim npr. na brzino 1 in nastimam malo na toplo takrat pa vse brzine spet zacnejo delovati.

Je potrebno zamenjat kaksne upore v ventilaciji ali kaj spucat?

Jaz sem imel popolnoma enak problem, teden dva nazaj in sem ga rešil tako da sem kar komplet ventilator zamenjal. Dejansko sta pa dva upora en ima tista rebra in en je še na konektorju ki je direkt na ventilatorju. Pri meni je šel tisti upor z rebri ( sam upor je tam okoli 100€) ampak komplet ventilator z uporom je veliko cenejši okoli 60€. Imam pa še tudi star ventilator z uporom, če bi želel kaj preizkusit. Za več info pa ZS :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2017 11:33 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 25
Kraj: Ivančna Gorica
Chippy, a govoris o avtomatski klimi? Glede na rebra na uporu in 100eur za ta upor? Kako se ti je obnasala ventilacija s slabim tem uporom? Pa prosil bi se za link kje si tako poceni dobil ventilator z uporom, ker kakor gledam enay so ventilatorji ze v osnovi seenkrat drazji od tistih za rocno klimo plus tega da nimajo upora z rebri gor na slikah pa se poudarjajo v opisu da je brez upora. Meni dela sicer vse normalno razen to da izgublja stik in se ustavi, ne morem pa zatipat kje bi bil stik problematicen ker kakorkoli rukam tistih 6 zic plus tanki dve iz displaya se vse naenkrat premika...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Avg 2017 13:23 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Da res je tako avtomatsko klima in popolnoma enak avto. Klima se mi je obnasal tako kot pri tebe je pihala in ko je avto malo streslo oz. "zgubil kontakt na zickah ali uporo" je prenehala delovat, nazadnje sem že brcal v ventilator in žičke premikal in ni več pomagalo. Ker je očitno upor zaradi pregrevanja dokončno ckrnil, mam še poslikano kako je na uporo kontakte zažgalo :) Pa display tle nima nobene veze, ker problem je pri uporu oz. kontaktih. Jaz sem naročil pri kolegu (avtofox.si) od Densota ventilator ki je tudi original del za ta avto, je pa tudi še en drug malo cenejši ampak jaz sem original vzel in sedaj ventilator dela popolnoma vredu. Je pa upor že zmontiran na ventilator, tako da samo plug&play :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: