domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Techno racing
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar

Danes je 11 Dec 2019 23:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Gretje ne dela - Punto
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 12:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 39
Oj!

Kaj bi lahko bilo narobe? Namreč gretje ne deluje dobro oz čisto malo piha toplo. Čeprav je gumb za gretje obrnjen na ful. Kazalec za temperaturo motorja kaže normalno in se hitro segreje, vendar pa ne piha toplo. Termostat je bil menjan in tut sistem je bil prezračen, tko da to ni narobe, ker se motor hitro in normalno segreje. Pa tut filter zraka za v kabino je bil zamenjan.

Gre se pa za Fiat Punto letnik 2001.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Gretje ne dela - Punto
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 12:12 
Odsoten
Always ultra Fiat
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Kamnik
Si sto procenten da je sistem prezračen?ker to je znak da maš mehur notr!
Lahko pa da je gumb preskoču in ti ne odpira lopute do konca ali pa vzvod ki jo odpira

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 12:30 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja to je mehanik menjal termostat in tut prezračil je. Edin. če je kej zafrknil.

Aha bo treba še za ta gumb pogledat pa vzvod, če je s tem kej narobe.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 13:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

A kej ve kdo kako se ta gumb za nastavljanje gretja dol sname pa kako se pride do tistega vzvoda, da bi videl če je to narobe ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 13:21 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 55
Kraj: Zagorje ob Travi :)
Pusti gumbe pri miru....tukaj ni narobe nič. Samo dve varianti so...termostat ali pa sistem ni prezračen

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 13:44 
Odsoten
Always ultra Fiat
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Kamnik
Jaz mislim da sistem ni prezračen nekje na cevi od vode imaš čep in ga probi odvid dokler ti voda ne priteče lahko pa je tudi gumb to je pa najbolje da se vsedeš pa sam poslušaš če ti odpira in zapira se sliši ko premikaš pa avto naj bo ugasnjen je pa v tej armaturi mal se boš matral da boš kej vidu :012.gif: :012.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 14:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

OK bomo še enkrat preverili, če je prezračeno. Hvala za enkrat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2009 16:11 
Odsoten
taxi driver

Starost: 37
Kraj: ljubljana
pa drgač si temo zgrešil, to ni za punto. lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2014 12:06 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

da malo osvezim temo, namreč doma imamo puntota 1.2 60km letnik 2002 in nam tudi ne dela gretje, problem je pa sledeč da pečka ni zabita ker sem komplet star antifriz zlil ven in na pečko direktno priklopil vodo iz pipe in je lepo pritekla iz druge strani, obenem sem se prepucal cel sistem z sodo bikarbono, vse priklopil nazaj in nalil antifriz, ter vse odzračil, gretje je delalo 1 dan normalno, od zdaj naprej spet ne dela, ko potipam cevi ki grejo v kabino pred onim razdelilcem so obe dve vroče, za razdelilcem je pa vroča samo ona ki gre v kabino, aja pa termostat tudi ni ker je temperatura skoz konstanto na 90° mogoče kdo ve kaj bi lahko bil vzrok?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2014 20:22 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

djexxtreme napisal/-a:
da malo osvezim temo, namreč doma imamo puntota 1.2 60km letnik 2002 in nam tudi ne dela gretje, problem je pa sledeč da pečka ni zabita ker sem komplet star antifriz zlil ven in na pečko direktno priklopil vodo iz pipe in je lepo pritekla iz druge strani, obenem sem se prepucal cel sistem z sodo bikarbono, vse priklopil nazaj in nalil antifriz, ter vse odzračil, gretje je delalo 1 dan normalno, od zdaj naprej spet ne dela, ko potipam cevi ki grejo v kabino pred onim razdelilcem so obe dve vroče, za razdelilcem je pa vroča samo ona ki gre v kabino, aja pa termostat tudi ni ker je temperatura skoz konstanto na 90° mogoče kdo ve kaj bi lahko bil vzrok?

mogoče kje antifreeze spušča da zrak spet notr pride?
cev kjer je termostat mora ratat nanekrat vroča zato k se termostat odpre, če se segreva počasi je termostat zanič
~8 eur ponaredek, original nad 30 eur

si nalil antifreeze do vrha odprl bleed niple na hladilniku počaku da steče mal vn zaprl niple in odprl niple uzadi za zračnim filtrom in naredil isto

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2014 23:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

da je tako, sistem sem odzračil ko sem zamenjal antifriz in je gretje delalo 1 dan skoraj normalno pihalo je kar dost toplo sicer ne vroče ampak je blo notri pa usaj toplo, potem po 1 dnevu je pa spet ista zgodba, je pa tud fora da ce ga na mestu tiščim nekje na 4k obratov začne pihat mogoče malo mlačno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Okt 2014 02:38 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Travnik (Cerkno)
Podobn provlem je bil pri bivsem daewooju od mame.. Na koncu smo ugotovil, da sam ni blo cist odzraceno.. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 27 Okt 2014 17:24 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

je avto brez moči?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Okt 2014 17:53 
Odsoten
brava 1.6 16v
Uporabniški avatar

Starost: 29
Kraj: poljane-sk.loka
kako se avto segreva delovna temp lahko d ti termostat j...
oz zabita pecka cevi stakni dol pa vodo spusti skoz in bos videl ce je zabita

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2015 15:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

se opravičujem ker nisem bil nič na forumu, in ni bilo časa pisat, problem je še kar prisoten sem peljal do mehanika ampak tud mehaniku ni blo nič jasno, smo tri krat probal antifriz komplet ven spustit spihat cevi, na pečko priklopil šlauf od vode pa spustil samo tam vodo skoz in lepo teče tako da pečka ni zabita, antifriz nalil nanovo noter in prezračili komplet sistem tako da zraka ni notri, ko pa potipam cevi katere grejo v kabino so pa ena vroča druga pa rahlo mlačna, sedaj pa greje že ampak minimalno, če se pa peljem naprimer 1km in imam notranjo ventilacijo ugasnjeno potem jo pa prižgem pa začne pihati vroče ampak samo za par sekund potem je pa spet nazaj mlačno. :freak:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2015 16:15 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

djexxtreme napisal/-a:
se opravičujem ker nisem bil nič na forumu, in ni bilo časa pisat, problem je še kar prisoten sem peljal do mehanika ampak tud mehaniku ni blo nič jasno, smo tri krat probal antifriz komplet ven spustit spihat cevi, na pečko priklopil šlauf od vode pa spustil samo tam vodo skoz in lepo teče tako da pečka ni zabita, antifriz nalil nanovo noter in prezračili komplet sistem tako da zraka ni notri, ko pa potipam cevi katere grejo v kabino so pa ena vroča druga pa rahlo mlačna, sedaj pa greje že ampak minimalno, če se pa peljem naprimer 1km in imam notranjo ventilacijo ugasnjeno potem jo pa prižgem pa začne pihati vroče ampak samo za par sekund potem je pa spet nazaj mlačno. :freak:

jst isto ne morem ven spravit vseega zraka že par mescov ko prižgem avto se sliš, da se pretaka voda, ampak gretje dela vseeno normalno

si mogoče zmeru kompresijo? loh da je šlo tesnilo glave, spušča kje antifriz? termostat? kje je kazalc za temperaturo?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2015 16:23 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

dihtnga na glavi je bila menjana letos spomladi tako da to sigurno ni, temperatura normalno zraste na 90 in nič ne niha tako da termostat tudi sigurno ni, antifriz pa do sedaj kolker smo vse cevi pregledal ne spušča nikjer :.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2015 16:30 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

djexxtreme napisal/-a:
dihtnga na glavi je bila menjana letos spomladi tako da to sigurno ni, temperatura normalno zraste na 90 in nič ne niha tako da termostat tudi sigurno ni, antifriz pa do sedaj kolker smo vse cevi pregledal ne spušča nikjer :.

zlo zanimivo, a maš mogoče kšn obd2 tester, da bi priklopu na računalnik in opazoval temperaturo ko začne pihat mrzlo? ampak vseeno maš dobre mehanike jst bi prvo zmeru kompresijo in bi takoj vidu če je tesnilo na glavi, tko pa loh sam ugibaš

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2015 16:38 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

hm ja res je zanimivo, sej pravim da tud mehankarju ni nič jasno čeprav je možakar ko mi je šraufal delal 15let na avtocelje kot mehanik in malo ve zakaj se gre, dihtnga skor sigurno ne more bit, ker je blo maja vse razdreno glava poravnana vsa nova tesnila + velik servis.
Po moji logiki mora nekje prihajat zrak v sistem ampak bog si ga vedi kje, možno bi bilo da je tudi kje na pečki napaka, ampak zanimivo ker v kabini pa nima tudi nič vonja po antifrizu...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2015 16:45 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

na mk1 puntotu mi je čist mal spušču hladilnik, gretje delalo normalno ampak sem moral dolivat

zakaj so pa menjal tesnilo na glavi? je zakuhu?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: