domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Techno racing

Danes je 12 Dec 2019 00:40

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Grande Punto 1.9 mjtd2006 VZIG
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 17:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 26
Zdravo. Mene zanima ali mogoce kdo ve zakaj puntic ne vzge u prvo ko je je še mrzu al pa ko pridm z voznje in po dveh urah isto ne vzge. Menjal sm ze loputo goriva k je bla mehansko blokirana (odprtta skos). Pregledal sem grelne svecke ki pa so tudi uredu ceprau mi na armaturki sveti lucka za njih ( ni mi jasno zakaj). Akumulator je pa tudi nov ki pa se ob kontaktu oz verglanju izprazne za 40% (prklucu na tester)
Prosim za pomoc oz. Kakrsn koli nasvet kaj naj nrdim.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Grande Punto 1.9 mjtd2006 VZIG
OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 17:40 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Pri teh 120 konjskih vem za en problem, kjer avto ne vžiga najbolje kadar je mašina na kakih 15-30°C... Če je bolj mrzlo vžge dobro in če je bolj topla mašina tudi vžge dobro. Kadar je pa nekaj vmes, pa malo štrajka in je treba dvakrat verglat.

Če je to tvoj problem potem znam zadevo popraviti s programiranjem računalnika (čipanjem). Tisti ki sem jim to delal pravijo da zdaj veliko bolje vžiga...

Garantirat pa ne morem...

Kaj si mislil s tem da se ti akumulator sprazne za 40%? Kako si to meril?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 17:41 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Toti Cjele
TEstiraj grelne svečke pa boš vido...
Kapce daj iz vseh grelnih svečk dol, pa vzameš kabl in iviješ na svečki drugi del pa na klemi na + tak rskaš po njej če fajn šmelca je dobra če pa skor nič je pa slaba ali zanič js tak probujem doma po domače :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 17:48 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

TribesMan napisal/-a:
Pri teh 120 konjskih vem za en problem, kjer avto ne vžiga najbolje kadar je mašina na kakih 15-30°C... Če je bolj mrzlo vžge dobro in če je bolj topla mašina tudi vžge dobro. Kadar je pa nekaj vmes, pa malo štrajka in je treba dvakrat verglat.

Če je to tvoj problem potem znam zadevo popraviti s programiranjem računalnika (čipanjem). Tisti ki sem jim to delal pravijo da zdaj veliko bolje vžiga...

Garantirat pa ne morem...

Kaj si mislil s tem da se ti akumulator sprazne za 40%? Kako si to meril?

Mam 136 konjca. Am majstr mi je prnesu mek tester k mu kaze gor kok procentou je nafilan .. Ko dam kontakt je 100% ob zagonu mu pobere 40% je mozno to da je kaksna diodna plosca na alternatorju kriva?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 18:24 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
To ni razlog.Pa tudi grelne svečke so pri teh temperaturah lahko vse 4 zanič.Pa počakaš da lučke pogasnejo ob kontaktu?Verglaš en cajt al prekmalu spustiš ključ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 18:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Čare napisal/-a:
To ni razlog.Pa tudi grelne svečke so pri teh temperaturah lahko vse 4 zanič.Pa počakaš da lučke pogasnejo ob kontaktu?Verglaš en cajt al prekmalu spustiš ključ?

Pocakam js ddokler se lucke ne pogasnejo. Verglam pa kr encajt ja. Potem pa vgasnem in spet. Ucasih uzge u prvo ucas pa kr nuca eneparkrat da ponovim vajo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 19:39 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

mič napisal/-a:
Mam 136 konjca. Am majstr mi je prnesu mek tester k mu kaze gor kok procentou je nafilan .. Ko dam kontakt je 100% ob zagonu mu pobere 40% je mozno to da je kaksna diodna plosca na alternatorju kriva?

Sej to je isti motor samo da je že tovarniško povečana moč. Drugače pa popolnoma identičen. Pa ni 136, ampak 130 konjev.

To kar je majster testiral je brezveze. Pomeri raje napetost akumulatorja potem ko avto stoji čez noč. Če je preko 12.6V potem je akumulator OK.
Drugače pa ko avto laufa v prostem teku, mora alternator filat na 14V, če fila je to to.

Drugič ko boš vžigal, daj samo kontakt, počakaj 3-4 sekunde, vgasni kontakt in spet vžgi nazaj kontakt. Naredi to 2x ali 3x, preden kresneš motor. Pa povej pol če kaj drugače vžge.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2015 19:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Drugič ko boš vžigal, daj samo kontakt, počakaj 3-4 sekunde, vgasni kontakt in spet vžgi nazaj kontakt. Naredi to 2x ali 3x, preden kresneš motor. Pa povej pol če kaj drugače vžge.[/quote]
Bom tko naredu kot si reku.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2015 08:21 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 33
Kraj: Ljubljana
Ti preglej centralo gretje grelnih sveck to je bil pri meni problem na stilotu z istim motorjem! 2x sem menjal svecke ker m-jet ima dve dolzine sveck preden je kapnilo da je centrala gretja sla v ..... Sem skoraj 100% da je to narobe, ker imas iste simptome kot sem jih imel jaz! Če bos dobil kje rabljeno da dela jo zamenjas brez problema in bos videl.

Alen, Lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: