domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Techno racing

Danes je 04 Apr 2020 13:01

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Punto cukanje
OdgovorObjavljeno: 29 Jul 2019 12:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Imam fiat punto mk2 1.2 8v.
Problem: avto vcasih malo cuka v prostem teku se trese motor kot da bi ga kaj dusilo al bi avto dobival premalo bencina, iz avspuha pa tako cudno gre plin kot bi hotelo pokati. Kaj bi lahko bilo?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Punto cukanje
OdgovorObjavljeno: 29 Jul 2019 12:55 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Sorško polje
Marsikaj je lahko. Najprej poglej svečke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2019 00:07 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

punto2sx napisal/-a:
Imam fiat punto mk2 1.2 8v.
Problem: avto vcasih malo cuka v prostem teku se trese motor kot da bi ga kaj dusilo al bi avto dobival premalo bencina, iz avspuha pa tako cudno gre plin kot bi hotelo pokati. Kaj bi lahko bilo?

vžigalna tuljava

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Dec 2019 05:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Sam imam podobno težavo, 1.2 16V mk2 (2005) simptomi:

-lučka za motor prižgana

Pri nizkih temperturah:
- Avto cuka
- Izjemno premalo moči ima, ne potegne nikamor, kot da bi se nekdo norca delal, natančneje: V obdobju ko se segreva, kdaj pri pospeševanju se pojavi izjemna izguba moči, takrat lučka za motor utripa, včasih je pa vredu - ni izgube moči - normalno pač (lučka za motor prižgana)
- Ko je res zelo mrzlo, in bi rad vžgal, se je 1x zgodilo celo da je takoj nazaj crknil, v drugo sem opazil da je sekundo ali dve tresel - šel na 3 cilindre, vendar sem dodal gas, takoj so delali vsi 4je cilindri, vendar popolnoma miren prosti tek ni bil

Ko je avto ogret:
- Ni nikakršnih težav, dela kot ura

Jaz bi rekel da ravno svečke niso, običajno kadar so bile pri meni svečke, se je motor tresel, delal na 3 cilindre.

1. Kaj svetujete?
2. Menite da gre tudi pri meni za vžigalno tuljavo?
3. Katere vse opcije so? Najraje bi naročlil kar vse
4. Imam vžigalno tuljavo eno? 2? ali 4? če več, so vse enake? Je za menjavo potrebno kakšno specialno orodje?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Dec 2019 06:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Še nekaj vprašanj, ki me begajo.

5. Vžigalna tuljava, kadar kdo reče "cinšpula" je to eno in isto?
6. Je to prava stvar?(fiat punto 2005 1.2 16v) https://www.autodoc.si/valeo/7139084
Na forumu in na guglu sem videl slike ki mi nekako ne pašejo skupaj s tem. Če to ni pravo, kaj so ključne besede iskanja oz kako najti, kar iščem?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Dec 2019 09:26 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Vžigalna tuljava ali cinšpula - eno in isto. Imaš eno. Menjava je enostavna in ne potrebuješ nobenega posebnega orodja. Tista na linku naj bi bila prava. Samo kable moraš v prave luknje dati nazaj.

So morda simptomi močnejši, ko je bolj vlažno? Poskusi tole: ko bo temno, našpricaj vžigalne kable s pršilko, vžgi avto in poglej če kje iskra skače, v tem primeru prebijajo kabli.

Lahko poskusiš tudi s priklopom na tester, vmesnik dobiš za 5€, za motorne napake deluje BP, rabiš samo aplikacijo na Android telefonu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Dec 2019 10:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hvala za hiter odgovor.

mjurma2 napisal/-a:
Vžigalna tuljava ali cinšpula - eno in isto.
So morda simptomi močnejši, ko je bolj vlažno? Poskusi tole: ko bo temno, našpricaj vžigalne kable s pršilko, vžgi avto in poglej če kje iskra skače, v tem primeru prebijajo kabli.

Super ideja. Bom preveril danes. Morda veš zakaj pride do prebijanja kablov? Je jedro kabla pretanko? ali izolacija kabla pretanka? Res me preseneča, da je težava teh kablov tako pogosta. Obstaja možnost, da se le to popravi, izboljša in imaš večen kabel?

mjurma2 napisal/-a:
Lahko poskusiš tudi s priklopom na tester, vmesnik dobiš za 5€, za motorne napake deluje BP, rabiš samo aplikacijo na Android telefonu.

Tester mi je nekdo žal ukradel in to kar med vožnjo, res je treba paziti koga pelješ s seboj.., imam naročenega novega in ga pričakujem v kratkem. Morda veš katero napako lahko pričakujem?

Še 1x hvala za pomoč!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Dec 2019 21:01 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Guma s temperaturo in leti otrdi in poči, se kam preriba... Dalo bi se narediti kakšno izboljšavo, vendar so kabli dandanes tako ugodni, da je vprašanje, če se splača.

Tester so ti ukradli med vožnjo, ko si bil zraven? :026.gif: Kaj je s folkom?

Napaka, ki se bo pomoje izpisala je "misfire cylinder xx" ali "misfire multiple cylinders" ali kaj v tem stilu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2020 09:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Fajn je če vodiš evidenco kdaj si kaj zamenjal, zapišeš kilometre pa datum! -Da potem ne razmišljaš če so svečke, al kaj drugega.
VPRASANJE : kje se da dobit tale vmesnik za 5 EUR ?
Ce prav razumem, se z pametnim telefonom povezes in zadeva funkcionira nekak kot racunalnik pri avtomehaniku!? Prikaze morebitne okvare na avtu?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2020 23:29 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Npr. tule:

https://www.ebay.com/itm/ELM327-V2-1-Bl ... SwE6Vcrp2T

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2020 17:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Res je bil en kabel slab. Ob dotiku z roko, med delovanjem me je na ranjenem delu, kar močno stresel. Še enkrat hvala vsem za pomoč.

GRANDE-PUNTO napisal/-a:
Fajn je če vodiš evidenco kdaj si kaj zamenjal, zapišeš kilometre pa datum! -Da potem ne razmišljaš če so svečke, al kaj drugega.

Na srečo so bili kabli nazadnje menjani lani pri serviserju z računom in je veljala še 1 letna garancija. Sem se bal, da je kaj drugega, glede na majhen čas od zadnje menjave.

GRANDE-PUNTO napisal/-a:
VPRASANJE : kje se da dobit tale vmesnik za 5 EUR ?

Kot že odgovorjeno - ebay - iskanje ključnih besed elm327. Po mojih izkušnjah se boš s temi, ki so za 5€ lahko povezal zgolj na krmilno enoto motorja v avtomobilu.

Obstajajo pa v avtomobilu tudi druga krmilja, (engine, ABS, Airbag, steering, gearbox, dashboard, body, service, climate control), nekateri avtomobili nimajo vseh, engine, steering, dashboard pa so po mojih izkušnjah zmeraj. Če boš želel se povezati še na te enote, boš potreboval malo dražji kabel in ustrezno programsko opremo na računalniku. Primer, ki je ustrezen za znamke Alfa, Fiat, Dacia, Jeep:
- usb kabel elm327 verzije v2.1 (cena okoli 20€ na ebayu, (tisti ki so 5€ in z oznako v2.1 so v resnici v1.5))
- Program na računalniku: Multiecuscan 3.6 (če malo iščeš, morda dobiš tega skrekanega)
(Obstaja več programov, ki jih lahko namestiš na računalnik, večina je takih, ki se trudijo, da jih plačaš, ali pa takih, ki imajo nekatere opcije zaklenjene dokler ne kupiš cele verzije programa, radi ti onemogočijo recimo funkcijo brisanja napak iz krmilnih enot.)

Še malo o principu delovanja.
Kakršna koli napaka ki je v motorju, ti sveti lučka za motor, če se povežeš na motor lahko pregledaš spisek vseh teh napak. Če je kakršna koli napaka s servo motorjem, s kmriljem koles, napajanje z alternatorja, to ti sveti lučka za volan, če se povežeš na krmilno enoto steering, lahko pregledaš spisek vseh teh napak. Omenjene lučke so na števcu/nadzorni plošči/dashboard, če se povežeš nanjo lahko vsako lučko tudi testiraš, lahko tudi spremneiš kilometre (samo v +). Podobno ostalo.
So tudi primeri, ko boš s testerjem videl kakšno napako in ker ni huda napaka, ti lučka za motor recimo še ne bo svetila.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2020 10:49 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Jaz za motorne napake uporabljam bluetooth vmesnik ter android tablico. Za druge sisteme pa rabiš laptop ter ustrezen kabel in programe. Program, ki ga uporabljam je Torque in je do zdaj se povezal z vsakim avtom, kateri podpira OBD-2. Tudi s fiati in alfami.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: