domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • Orange Audio
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Kavčič Marko

Danes je 06 Jul 2020 21:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat GP dizel 1.3 16v, l.2008, Senzor temperature motoja
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2020 17:51 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Toti Cjele
Pozdrav, imam probleme na avtomobilu fiat grande punto dizel 1.3.16v, letnik 2008...
Prižigale so se mi lučke za motor, abs in esp, pa temperatura mi je padla na nulo ko so se vse te lučke prižgale.

Računalnik je pokazal da je zanič senzor temperature motorja ki sem ga menjal (Kopija).
Po menjavi, so težave še vedno enake, temperaturo kaže normalno kot prej, ko se avto spomne se mi prižge check engine, abs off, esp off in pade cajger temperature motorja na nulo...

Po ponovnem zagonu lučka za motor še gori, abs, esp in temperatura motorja spet normalno kaže...

Vse mogoče smo že pregledali pri mehaniku in tudi pri avtoelektričarju od pinov na senzorju, na računalniku, da sta me tako mehanik kot električar poslala na OE servis na tester ali pa tu pri vnas na vs tuning ki lahko kao globje v elektroniko pogledajo...

Je moožnost tudi da kopija senzorja heca? Razmišljal sem že tudi da je kakšna napaka na samem računalniku... Oz kaj bi svetovali?

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka: Re: Fiat GP dizel 1.3 16v, l.2008, Senzor temperature motoja
OdgovorObjavljeno: 25 Jan 2020 02:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Black_Racer napisal/-a:
Prižigale so se mi lučke za motor ... - .... temperatura mi je padla na nulo
Imaš prav, to + konstantno delovanje ventilatorja je znak da je neka težava s senzorjem temperature.

Black_Racer napisal/-a:
(Kopija)
Če je iz trgovine in ne rabljen, je že vredu. Samo, da so ti za pravi avto dali? Meni so že večkrat kar nekaj hoteli podtaknit. Ti rabiš takega, da je kompatibilen z "Kodna oznaka motorja: 188 A9.000". Recimo: https://www.autodoc.si/eps/8744458
Poskusil sem poiskati še za svojega, jaz imam bencin 1.2 16v (188 A5.000) in nekaj jih je na seznamu zate in zame enakih pri katerih ni napisano za kateri motor gre. Mogoče da bi res delal enak, ampak zihr je zihr, torej vseeno vzemi tistega ki prav piše, da je zate.

Black_Racer napisal/-a:
Po menjavi, so težave še vedno enake
Ste po menjavi zbrisali napake iz računalnika in so prišle nazaj?

Black_Racer napisal/-a:
Vse mogoče smo že pregledali pri mehaniku in tudi pri avtoelektričarju od pinov na senzorju, na računalniku

Kontakti na kablu so vredu? Pa kabel? Pa na drugi strani? Je možno, da se med vožnjo trese pa zgubi kontakt? Poskrbi da bodo pini tesno objeti z ženskim konektorjem z druge strani.

Black_Racer napisal/-a:
napaka na samem računalniku
Ne verjamem.

Sporoči kaj nagruntaš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jan 2020 12:07 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Bizmuto hvala za odgovore :)

Ja ventilator se mi zdi, da se res nekaj bolj pogosto prižiga.

Glede kopije sem jim dal prometno, kaj so mi dali ne vem :neodloèn:

Po menjavi ni nobena lučka gorela niti se prižgala, vse dokler nisem avta malo bolj na hard pritisnil po gasu oz ga na avtocesti nateral, takrat so se prižgale lučke za motor, za abs, esp in kazalec temperature padel na nulo...

Pri avtoelektričarju sem dal pregledat kontakte in pine, so rekli da je vse vredu, upam glede na to da če je avtoelektričar da ve kaj je dober stik :)

Avtoelektričar in mehanik sta mi rekla naj grem na branje napak še drugam, mehanik pravi na original servis, avtoelektričar pa pojdi v Celju na vs tuning ker imajo bolj globinsko vpogled v elektroniko... bomo vidli hmm

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2020 20:14 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Napake še niso ugotovili niti mehanik, niti avtoelektričar...
Sam zmer bolj ugotavljam, ko se vozim normalno po mestu in izven mest, se mi tudi po 1500 km niso prižgale lučke.
Koker grem na avtocesto, se mi po cca 10 km vožnje prižigajo tiste lučke, v mislih imam koker se prižge ventilator hlajenja hladilnikov da je nekaj s tem povezano.

Na vrh
 Profil Facebook  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: