domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar
  • A2R

Danes je 23 Okt 2019 01:47

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 80 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Vgradnja Lpg plina
OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2012 18:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: Maribor
Lp
Odločam se za vgradnjo avtoplina in naletel sem da vsi ponujajo "kao" boljši kvaliteten
sistem,opažam pa, da je to bolj marketinške propagande ,,saj nekje so si sistemi podobni.

Zanimajo me iskušnje -če ima kdo v grandeju vgrajen plin?

In naslednje:
Razmišljam o G-1-saj navajajo,
da serijsko vgrajuje njihove sisteme Avto triglav ,
kar mi vzbujajo misel da se spoznajo na tip avta in slednjo vgradnjo
ter navajajo ,da motor grandeja ne potrebuje dodatnega mazanja ventilov,
slednje naj bi preprečevalo okvaro ventilov čez nekaj let delovanja motorja samega.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Vgradnja Lpg plina
OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2012 19:23 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 32
Kraj: Obala (med letom Lj)
http://fiat-klub.si/forum/viewtopic.php?f=10&t=14312&hilit=lpg
Za G1 ne vem kdo točno vgrajuje, jsz sicer nebi dal na avto triglav. Večina pravi da ima fensy injektorje samo dejstvo je da večinoma samo elektro ventili ker je že sam plin pod pritiskom in ne rabi injeciranja. Ranno zadnjč sem gledal da ima G1 nov računalnik in uplinjevalec (sem pozabil kako se točno reče tistemu kos pri katermu gre plin iz tekoče v plinasto fazo), ampak ne vem če je ta njihov nov sistem že v vgrajevanju. G1 naj bi bili edini ki imajo vbrizg brez zamika, mislim da večina sistemov ima zamik ene faze (torej to je 4obrate)
Je res da Fiat motorji ne rabijo mazanja ker imajo ventili trše ležišče (tako naj bi imelo večino EU motorjev), vedar je imel eden od uporabnikov na forumu težave ker je njegov stilo imel Oplov motor.

Če ti nihče ne dokaže boljše učinkovitosti sistema uzemi tistega ki se ti zdi najboljši za svojo ceno.

LP

p.s.: ne vem za GP sm pa zanjič ob menjvi filtrov je bil en gospod z lineo in dela brez problema

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2012 19:50 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

G1 na matični firmi v Celju vgrajujejo oni sami ,
so mi pa povedali ,da njihove sisteme jemlje pri njih avto triglav..za serijsko vgradnjo pri novih vozilih..
Da pa ne potrebuje dodatnega mazanja so oni zatrdili in če vgrajuje njihov sistem tudi AT
mi ne preostane druga kot da jim verjamem :)

Sem pa tudi naletel nekje drugje na osebo, ki ima zelo negativno mnenje za LPG,
saj so ga pri njih prenehali vgrajevati, ker je bilo preveč reklamacij in je navajal ,
da ima plin višjo temparaturo izgorevanja,da trpijo vžigalne tuljave,svečke,da je plin zelo suh da je poraba 30% večja in oh in oh......ni da ni.........vgrajevali so pa v korejske izdelave vozila...dkaj so vgrajevali niso navedli,razen da je vse isti klump! :škrbina:

kar se tiče njihovega sistema g-1 ,ki so ga razvili, so navedli prav zato ,ker so bile določene težave..in so se lotili rešitve le tega....
Imajo pa kar precejšno čakalno dobo čakati moram do 7 februarja :škrbina:
z možnostjo če bi kdo slučajno odpovedal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2012 23:59 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

No ja svečke zdržijo mogoče 5000km manj, jst jih menjujem na 35000km.
Jst sm pač študent in sm šou pred časom tja kjer smo vi gradili plin za 1100€ (najcenejši večtočkovni sistem, plineks je bil okoli 1400 in nekateri še okoli 1600€)
Azijske zadeve pa rabijo mazanje definitiuno ker ne zdržijo teh par stopinj več.
Jst sm iz porabe 7.5- 8L/100km benza prišu na 8-9L/100plina s tem da ponavadi je okoli 8-8.2 ker se mi bolj redko kam mudi.
V zanjih 2 letihs e je znanje ljudi o plinu precej dvignilo in tudi števio bencinskih s plinom se mi zdi da se je precej povečalo.

Edina stvar ki me moti kdaj pri plinu je da ob sončnih dnevih sonce segreje havbo, in senzor preklopi na plin ko je hladilna tekočina nad 30°C, pod havbo je že več kot 30°C, ampak motor je še hladen in potem mal cuka, pa kr pustim na plin čeprav bi bilo bolje da dam za tisti prvi kilometer na benz.

LP in veliko užitka v vožnji na plin.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 17:49 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Ja odločitev je padla za plinex.
Sicer vgrajujejo preko 20 sistemov od G1 do original.
za Grandeja, kateri je že tako dober "baje", da potem že zaganjaš motor z plinom.

V ponedeljek grem na izmero za rezeroar in na posvetovanje kako in kaj.
Uglavnem so zelo direktni ter prijazni! :)

poraba naj bi bila kao liter več čeprav se to da vse nastavit :škrbina:

Kako bo naprej vem poročam takoj :bodtih: :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 18:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Sam sem tudi vgrajeval pri Plineksu, z njimi same slabe izkušnje (kot osebje) prvo kot prvo so mi dali termin in uro kdaj aj bom tam. Pridem na termin 5 min pred 8. do 8:15 še nikogar od nikjer, dobro počakam do 8:30 in grem. Nakar pride osebje z 40 minutno zamudo. Nadomesten avto ki sem ga dobil, dokaj neizpraven ampak sem se pripeljal domov. Do 20:00 me še nobeden ni klical da je avto gotov čeprav je bilo obljubljeno do 18 ure. Pridem tja prvo vidim praske po sprednji maski od avta. se vsedem v avto, noter vsi sedeži smrdijo po cigaretih... plačam opravljeno storitev in grem. se vozim par kilometrov avto cuka kot da nima goriva. (so mi razložili da pač pri plinu je to tak, ker je turbo bencinar... ok no..) Indikator za plin so namestili tja kamor sem hotel ampak pri tem uničili dva od 3 zakovic ki držijo plastiko.

Strošek ki pa ga noben ne pove pa je sledeč.
1.Na vsakih 1000km moraš tankati približno 15 € bencina (pozimi) sej se ti plin vklopi pri 40 stopinjah.
2.Če imaš elektronsko mazanje ventilov te 1liter tekočine stane 33€ in drži 1000 km
3. Homologacija in prvi tank ki ti ga oni natankajo da nastavijo sistem
4. Servis vsakih 20 000 80€ najmanj

Moreš vedet tudi da tank ki je 60L nemoreš napolnit z 60L ampak samo z 40L. In pri isti vožnji ti bo avto trošil 15 do 20 % več kot zdaj.

Kar se tiče kvalitete samega sistema nimam pripomb me pa moti neprofesionalnost in neizkrenost osebja.

aja pa še računa mi niso poslali dokler nisem omenil odvetnika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 19:16 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Pa kaj zdaj ti avto cuka al dela vse ok?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 19:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Avto cuka pri 2800 obratih in visje ne glede na to al je topl ali mrzel. Da ne govirim kak zgleda avto ce spelje malo bolj agresivno pri kaki resni situaciji. ampak ce das to na stran sem z samo napeljabo zadovoljen. Razocarala me je samo firma oziroma osebje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 19:44 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

erda, kdaj si pa dal vgraditi sistem? Pred dobrimi dvemi leti ko sem šel tudi jaz pogledat pa tako malo povprašat za informacije pa niso bili kaj preveč zgovorni. Tako da sem potem šel na avtoplincenter ljubljana ker si bili najbližji in najugodnejši.(tako da nisem potreboval nadomestnega vozila)
Pa servis na 10000km je 30€ (menjava filtra tekoče in plinaste faze in po računalniku preveri da usak injektor dela kot mora)
Ampak še vedno če primerjam (ena povprečna brava na poraba.com) Povprečna poraba avtomobila: 7,64 l/100km Cena za prevoženih 100 kilometrov: 8,45 €, prišparam na 100km 3€, torej na 10000km 300€-30 je še vedno 270€ oz okoli 500€ letno.
(prejšnja leto ko je bila razlika med benzom in plinom manjša je bilo samo okoli 350€ letno)
Res je da tank za plin pre malo drži, lahko se napolne amx do 80% zaradi varnosti in v bravi ki ima ta tanko rezervno kolo gre dejansko max 30l plina.

spaceair, baje ne moreš vžgat na plin razen če je motor prej ogret pa še to samo pri nekaterih sistemi in moreš prej neki pritiskat knof da prepričaš da užge na plin.
Plin ko se razširi v kolektorju lahko doseže temperaturo -40 stopinj baje in morabit motor ogret ker drugače to škoduje samemu koelkotrju (zmrznejo injektorji).

No če že naštevamo slabe lastnosti, pri nas teh tabel še nisem vidu vendar v tujini kjer je več avtov na plin ne smeš parkirat v garažnih hišah.

LP

p.s.: spodaj v mojem podpisu "poraba.com" piše samo poraba, škoda ki en piše tudi strošek na 100km Povprečna poraba avtomobila: 8,24 l/100km
Cena za prevoženih 100 kilometrov: 5,49 €

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 21:27 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jaz sem biu pri njih lani poleti. Naredim z 40litri nekje 480km

meni se splača

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 22:26 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

erda napisal/-a:
Sam sem tudi vgrajeval pri Plineksu, z njimi same slabe izkušnje (kot osebje) prvo kot prvo so mi dali termin in uro kdaj aj bom tam. Pridem na termin 5 min pred 8. do 8:15 še nikogar od nikjer, dobro počakam do 8:30 in grem. Nakar pride osebje z 40 minutno zamudo. Nadomesten avto ki sem ga dobil, dokaj neizpraven ampak sem se pripeljal domov. Do 20:00 me še nobeden ni klical da je avto gotov čeprav je bilo obljubljeno do 18 ure. Pridem tja prvo vidim praske po sprednji maski od avta. se vsedem v avto, noter vsi sedeži smrdijo po cigaretih... plačam opravljeno storitev in grem. se vozim par kilometrov avto cuka kot da nima goriva. (so mi razložili da pač pri plinu je to tak, ker je turbo bencinar... ok no..) Indikator za plin so namestili tja kamor sem hotel ampak pri tem uničili dva od 3 zakovic ki držijo plastiko.

Strošek ki pa ga noben ne pove pa je sledeč.
1.Na vsakih 1000km moraš tankati približno 15 € bencina (pozimi) sej se ti plin vklopi pri 40 stopinjah.
2.Če imaš elektronsko mazanje ventilov te 1liter tekočine stane 33€ in drži 1000 km
3. Homologacija in prvi tank ki ti ga oni natankajo da nastavijo sistem
4. Servis vsakih 20 000 80€ najmanj

Moreš vedet tudi da tank ki je 60L nemoreš napolnit z 60L ampak samo z 40L. In pri isti vožnji ti bo avto trošil 15 do 20 % več kot zdaj.

Kar se tiče kvalitete samega sistema nimam pripomb me pa moti neprofesionalnost in neizkrenost osebja.

aja pa še računa mi niso poslali dokler nisem omenil odvetnika

Prosim, da ko reklamirate slabe lastnosti ,še navedite pri katerem serviserju ste vgrajevali
kateri sistem ste vgradili,namreč sam verjetno ne bom vgrajeval v ljubljani :)

Plineks kolikor jaz vem vgrajuje preko 20 sistemov in pri mojem primeru ne bo vgrajeval Plinex ampak bo pooblaščenec.

Če ti cuka pri 2800 obratih ,
anede ti injektorji zajebavajo ali pa uparjalnik ali celo defekten oziroma pomankljivo nastavljen računalnik ..
In da ti nekdo reče da je to normalno se mi zdi da to ne drži!
Sploh se mi pa čudno zdi da si to kar mirno sprejel in nisi zahteval da zadeve uredijo
če si že pri računu grozil z odvetnikom ker si plačal kar brez računa ko si se šel vozit za preizkus :škrbina:

Trenutno se informiram in se zavedam vseh dobrih kakor slabih strani.
In mi ni treba trosit buč ... :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2012 22:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

smasher napisal/-a:

spaceair, baje ne moreš vžgat na plin razen če je motor prej ogret pa še to samo pri nekaterih sistemi in moreš prej neki pritiskat knof da prepričaš da užge na plin.
Plin ko se razširi v kolektorju lahko doseže temperaturo -40 stopinj baje in morabit motor ogret ker drugače to škoduje samemu koelkotrju (zmrznejo injektorji).

to se zavedam ....
sistem original za fiata to omogoča po kateri funkciji ne vem ......še.. :)

uglavnem sem seznanjen z vsemi večjimi negativnimi lastnosti...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2012 07:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Imam vgrajen sistem Zavoli s4 ki bi naj bil original za fiata in ga ne morem vžgat na plin, tudi če ga npr vžgem toplega na štandtgasu laufa na benz ko pa speljem pa se preklopi na plin.

Sej so popravili kaj so morali ampak ko sem avto prvič dobil v roke je bil katastrofa...

Ne me razumet narobe da je napeljava za nič ipd. Kot sem že napisal moti me samo neprofesionalnost osebja. To pa se po mojem mnenju dogaja zato ker imajo dovolj dela za naslednjih par mesecev vnaprej in jim je pač vseeno kako je narejeno samo da je.. itak bo jutri prišel novi avto

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2012 10:12 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

ja to je pa malo drugače povedano :)
in se povsem strinjam.

No mene so pri nas prvo povabili na pogovor ,da se vidi kašne imam želje in kaj lahko oni svetujejo.

Glede vžiga na plin ni možno na vseh sistemih tukaj je tudi Zavoli ja.(mislim da prov original to ni)
so omenili
kater sistem to omogoča pa sem pozabil,zgleda da še ni dolgo na trgu...

Sicer hvala za opozorila saj bom prvo avto probal potem plačal :škrbina:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2012 10:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Vidim da si iz maribora... probaj vprašat pri Zaverski (vulco servis pri telekomu) on je poblaščenec za Plineks.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2012 11:57 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Malo me samo muči samo ta tema glede dodatnega mazanja.
Saj če ni potreben naj bi to bil brezvezn dodaten strošek in obremenitev katalizatorja... :)

Sem pa slišal, da potem kak ventil začne ropotat zaradi tega (motor je bil renault clio).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2012 12:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ta stvar se tak al tak ne vgrajuje v vsak sistem. Tudi v Fiat Punto/grande še nisem zasledil tega..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2012 16:47 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

erda napisal/-a:
Imam vgrajen sistem Zavoli s4 ki bi naj bil original za fiata in ga ne morem vžgat na plin, tudi če ga npr vžgem toplega na štandtgasu laufa na benz ko pa speljem pa se preklopi na plin.

Sej so popravili kaj so morali ampak ko sem avto prvič dobil v roke je bil katastrofa...

Ne me razumet narobe da je napeljava za nič ipd. Kot sem že napisal moti me samo neprofesionalnost osebja. To pa se po mojem mnenju dogaja zato ker imajo dovolj dela za naslednjih par mesecev vnaprej in jim je pač vseeno kako je narejeno samo da je.. itak bo jutri prišel novi avto

Lp!
meni želijo tudi vgradit Zavoli z mazanjem.
A si prepričan da to olje porabiš na 1000km?
to je potem dva rezervarja plina po 40l je 60€+olje!
Ker jaz sem razumel da to olje drži malo dlje,
niti ni ekonomično!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2012 17:05 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Kaj nisi rekel da boš dal sistem od G1? Sicer kot sem gor napisal mislim da fiat motor ne rabi mazanja kot sme že gor napisal. Sicer lahko pokličem mojega plin serviserja če bi oni vgradili v GPja mislim da motor 1.4 8V sigurno ne rabi mazanja kr je še star fiatov motor za Starjet pa mislim da tut nebi smelo bit problema sam ne bom dau roke v ogenj.
Zakaj bi ti pa sedaj vgradili Zavoli namesto G1?
Kaj ne zdrži liter mazanja 10 000km?
LP

ps.s: sedaj sem se še malo poglobil v te aditive in pri flash lube piše "lead replacement" torej tak sistem podmazovanja bi šel tudi v stare motorje ki so še za osvinčen bencin če jih hočeš vozit na neosvinčen benz?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2012 17:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Veš kaj, nevem
eni govorijo ,tako drugi tako,
da si potem že čisto zmešan zraven :012.gif:
nisem se odločil za g1 ,ker tukaj priporočajo Zavoli in čakati je treba dolgo.G1 pravjo da imajo oni original ti spet pravijo da je zavoli original :012.gif:
Sedaj pa, da ne skuri kater ventil,
so rekli ,da bi ta sistem vgradili, ker so dobre izkušnje in ni težav bilo doslej
in da tudi poraba plina je do pol litra večja po izkušnjah..in ne več..
Avto je 1.4 8v
Mazanje naj bi zmanjševalo temparaturo delovnja plina in ugodno vplivalo in preprečevalo
več katere kasnejše težave ob daljši uporabi LPG.

Če kaj izveš na to temo pr tvojmu serviserju javi
lp!
Začeli so vgrajevati tudi sistem za 990€ brez mazanja katerega so pa vgradili do zdaj
le v 3 vozila in še nimajo dobrih ter slabih povratnih informacij..

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 80 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: