domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Orange Audio

Danes je 14 Okt 2019 13:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 80 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Vgradnja Lpg plina
OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2012 11:05 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: Maribor
si pričakoval malo ceno haha?
Ta cena je od Fiata slovenija...se ziher da ceneje dobit..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2012 19:31 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Smašer tebi pa skače poraba :)
meni gre od 7l do skoraj 8l :škrbina:
ko je bilo zelo mrzlo te ga je kr tankal :škrbina:

je pa zanimivo da pametne glave na tank štelah plin kr butajo gor za po 5 centov... :012.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2012 21:04 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

dajte ne tolk komplicirat glede plina in ne odkrivat tople vode kjer je ni. vsi sistemi delujejo na enak princip.
pa btw grandeti NE rabijo nobenega dodatnega mazanja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2012 16:48 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

lenivec napisal/-a:
dajte ne tolk komplicirat glede plina in ne odkrivat tople vode kjer je ni. vsi sistemi delujejo na enak princip.
pa btw grandeti NE rabijo nobenega dodatnega mazanja.

Ja in? :škrbina:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2012 20:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

ma če kompliciraš kot, da je zdaj nevem kaj vgrajeno v avto.
pa neko posebno olje pa nevem kaj vse. daj zberi se pa se vprašaj zakaj maš plin. da voziš ceneje al da si nabijaš stroške z posebnimi olji, svečkami, flash lubi itd.
pa sistem original za fiata.
pa ventili na cliotu ropotajo ker ni mazanja itd...
pač tema je 90% pisanja tja v en dan oziroma kr nekaj

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2012 16:37 
Odsoten
Denis&Mateja
Uporabniški avatar

Starost: 31
jaz imam mareo 2.0 na plin ki ima tudi dodatno mazanje za ventile sistem dela đže dolgo časa brezhibno je pa to mazanje bl za sliko kot kul sej dela neki sam ne pa tko k govorijo. plin je dobra zadeva če se dela letno 20.000 ali pa kupiš avto in ga ne prodaš dokler kolesa ne odpadajo kr investicija se ne povrne kr tko kmal.

lp denis

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2012 20:22 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

zakaj se mora delat 20k letno?
kaj moreš vsako leto plačat za vgradnjo?

investicija se obrne v xxxxx kilometrih, pa če jih delaš 20000 al pa 5000 letno.
in če maš 1300 viška je v vsakem primeru bolje dat v avto plin kot dnar na vezano vlogo za eno leto. na banki dobiš po enem letu +5% ven. ko pa nabaviš plin se pa že čez 2-3 dni voziš 40% ceneje po letu-letu in pol si pa itak plin not spravo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Apr 2012 17:55 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 32
Kraj: Obala (med letom Lj)
spaceair napisal/-a:
Smašer tebi pa skače poraba :)
meni gre od 7l do skoraj 8l :škrbina:
ko je bilo zelo mrzlo te ga je kr tankal :škrbina:

je pa zanimivo da pametne glave na tank štelah plin kr butajo gor za po 5 centov... :012.gif:

v kakem smilsu da mi ful skače poraba? seveda skače če sm sam pa se vozim tko mal okoli mam porabo lahko tudi okoli 6 (kr vozim na 2000 obr), ko pa grem v LJ pa da mam še ta težke kolege sabo ( da je brava včasih obremenjena skoraj z 400kilami) pa je poraba preko 9. Včasih pa sfalim pa peljem še kak km na bencin pa je pol poraba malce prenizka ampak se ne obremenjujem s tem.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Maj 2012 18:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

lenivec napisal/-a:
ma če kompliciraš kot, da je zdaj nevem kaj vgrajeno v avto.
pa neko posebno olje pa nevem kaj vse. daj zberi se pa se vprašaj zakaj maš plin. da voziš ceneje al da si nabijaš stroške z posebnimi olji, svečkami, flash lubi itd.
pa sistem original za fiata.
pa ventili na cliotu ropotajo ker ni mazanja itd...
pač tema je 90% pisanja tja v en dan oziroma kr nekaj

Ne uporabljam posebnega olja,ne drugih svečk mazanje je minimalno original kar so vgradili
tako da.......

Zadnjič spremenil spaceair, dne 13 Maj 2012 08:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Maj 2012 18:17 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

lenivec napisal/-a:
zakaj se mora delat 20k letno?
kaj moreš vsako leto plačat za vgradnjo?

investicija se obrne v xxxxx kilometrih, pa če jih delaš 20000 al pa 5000 letno.
in če maš 1300 viška je v vsakem primeru bolje dat v avto plin kot dnar na vezano vlogo za eno leto. na banki dobiš po enem letu +5% ven. ko pa nabaviš plin se pa že čez 2-3 dni voziš 40% ceneje po letu-letu in pol si pa itak plin not spravo.

če delaš več kilometrov letno, prej dobiš investicijo nazaj oziroma se ti povrne z prevoznimi stroški,če manj pa kasneje oziroma kako to gledaš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jun 2012 21:54 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Kranj
Pozdravljeni , če kdo lahko gre ugradit plin naj ga gre v Srbijo te pride okol :036.gif: 500 eur( pa ne slab sistem) ... en izletek dol ... Tam to delajo že leta ,k mi še za plin nismo vedl so ga oni na velko vgrajeval ... Tukaj se homologacija nardi in to je to ... Če je komu v pomoč. :048.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2012 23:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hi All,

Jaz imam grande puntota 14 8V. Plinski sistem mi je vgradil Plineks. OMVL REG.
Sistem sem vgrdail pri 23.000km in sedaj imam na števcu 146.000km.
Dnevno naredim 120 km in letno 30.000 km in več.

Naredil sem s tem sistemom 120.000 km.

Na začetku sem imel porabo večjo od 8,5 litra plina to je 40 km po avtocesti 110 km'h, 20 km pa po lokalni cesti, poraba bencina je bila 6 litrov za enako vožnjo.
Težave s plineksom: pokličem da je poraba plina 30% večja kot bencina, plin je bil cenejši 40% profitiral sem 10%. Zmaga. No končno so me sprejeli na PLineks in mi uredili da mi pri enaki vožnji ki sem jo zgoral opisal avto spije 7,5 litrov samo mašina klenka pod štandgasom.
Bencina sem leta 2009 čez poletje tankal 7 litov poleti in 10 litrov po zimi,
zadnji dve leti tankam za isto vožnjo 10 litrov poleti in 15 litrov pozini na prevoženih 3000 km.

No odkar sem vgradil sistem je tudi porasla poraba olja. Probal sem več vrst olja :
- Selenia 20k 10W40 (2X), če avto voziš do 4.000 obratov olje zdrži 10k km ne da bi olje žrlo nato pa začne olje žret, potem je potrebno olje menjat, oz ga dolivat
kako pa gra spravim na 5700 obratov olje začne žret , olje zgubi viskoznost in lahko dolivaš olje kot bencin
- Shell Ultra 5W40 - mi je držalo 6k km, potem pa ko sem avto en teden vozil na 5500 vrtraljih na minuto po avtocesti, je olje bilo zanič en liter sem še vlil in pri 10.000 sem menjal olje.
- Castrol 5W/40 - zdržalo do 20.000 km pri 30.000 km, sem dolil 1 liter, sem olje pol menjal na servisu ( prvi kilometri s plinom)
- Shel Ultra 5&40 - sedaj sem naredil 3000km vozil avto pod 5000 vrtalji se nič ga če ni pozlo.

Na zadnje ko sem olje menjal mi je sosed, ki je mehanik, rekel da čudno da avto ni zaribal( bilo je brez viskoznosti, kot voda) res pa je da sem dolil 2litra olja od 13.000km do 18.000 km. Pol pa sem olje sam menjal.
Menjavajte olje ne čakajte 30.000km. Sami si ga menjajte, ker s tem boste naredili uslugo motorju da bo držal dlje in da ne bo zaribal.

Drugega olja nisem probaval.

Svečke - V avtu so mi svečke zdržale 70.000 km, vendar ko sem jih sam menjal sploh ni bilo razlike med svečkama, če bi ti pokazal te kaj so naredile 70.000 km bi rekel da so nove.

Velika težava plineksa je da so kablji ki povezujejo uplinjač z hladilnikom, spuščajo antifriz in zaradi tegha mi rjavi, kjer mi toči antifriz pri uplinjalcu plina. En privatni mehanik mi je rekel da teh kablov sploh ne bi smel uporabit, saj puščajo antifriz in niso pravi, pač plinex njim je važen zaslužek.

Na servisu na plin že nisem bil 60.000km pa vse deluje OK. ko sem naredil okoli 110.000km mi je avto začel cukat na plin in bencin in ko sem odstranil plinski računalnik je avto delal normalno ni cukal na bencin.

Mazal ventile nikoli nisem in ne bom, ker ni potrebe.

Plin imam ker je ekološki, cenejši, gledam na prihodnost

na tank plina profitiram okoli 7€ ( to je 38 litrov -470 km). Na mesec naredim 3.000km, porabil 10 litrov bencina in 7x tankam plin. Z 38 litri naredim pri vožnji po avtocesti 110k km in po lokalni po omejtivah okoli 8.0- 8.5litra plina, ko pa vozim po avto cesti pol ga do ljubljane pol je poraba 10,5 litra plina. Tako si lahko sami izračunate čez koliko časa se ti izplača plin, verjemi te da je včasih težko vozit 110km/h, pa je trba včasih malo stisnit na 130-150 km/h pol pa je poraba tudi 9litrov in več.( profit je manjši).

Priporočam vgradnjo sistema, ki ne uplinja plina.
Upam da sem dal veliko informacij ker imam kr nekaj kilometrov s plinom za sabo.

SErvis za plin stane 50€ in ni zanemarljiv strošek na 20...km da menja fitler in preveri instalacijo , zame je to malo nateg. filter pride 15€ delo pol ure, predrago.

Dobro razmislite o plinu je včasih nateg, je res cenejši, poraba je pri majhnih motorji od 20%, poveča se poraba olja, in lahko pride do drugih stroškov povezanih s plinom v kasnejših kilometrih.

Tankam na petrolu, ker z njimi naredim največ kilometrov, pozimi pa tankan na OMW ( poraba pri petrulje je pri normalni vožnji 10,5 litrov) omw pa 9 litrov.

lep pozdrav vsem

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2012 17:43 
Odsoten
Denis&Mateja
Uporabniški avatar

Starost: 31
jaz imam sistem v mareji od plineksa in sem 100% zadovoljen 3 leta in dela kot urca . poraba bencina 9l tako tudi plina mogoče kak deci več. servisne storitve so kul prec navrsti naročim in že lahko pridem 35€ je strošek servisa. glede tega da spušča antifriz pri uparjalniku je pa vsesplošna ker pri vseh je tako ne samo pri plineksu ampak tudi to se reši samo prav pristop je treba met.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2012 20:13 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Sicer nevem zakaj se ti zdi nateg, ampak jaz grem na pilin servis vsakih 10000km, sicer ni pri plineksu pa je res da se pozna, namesto po 35000km sem prišel na "0" po 50000km.
To da ti avto klonka na minimumu ni normalno, in tudi envem zakaj to tolko olja žre, jaz sem plin vgradil pri 128000km in točno prejšnji teden obrnil 200000, tako da 70000km s plinom.
Imam prav tako 3 leta star sistem, najcenejši ki sem ga takrat dobil v avtoplincentru in spije točno 10% več, prej poraba na benz od 7.3 do 7.5, na plin od 8.0 do 8.5. (90% tankanj je med 8 in 8.2).
Olje menjavam kot prej in kot vedno na 15000km shell HX7, in pride med eno in drugo menjavo iz max na okoli min tako da ga spije ene 3 deci na 15000km.

Jaz čez svoj sistem in serviserja nimam kaj pripomnit, pojdi vseeno morda malo na svoj plin servis malo pogledat.
Meni je serviser ene 2x vmes optimiziral malo sistem in nikoli ni puščal antifriz sistem.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2012 12:06 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

smasher napisal/-a:
Sicer nevem zakaj se ti zdi nateg, ampak jaz grem na pilin servis vsakih 10000km, sicer ni pri plineksu pa je res da se pozna, namesto po 35000km sem prišel na "0" po 50000km.
To da ti avto klonka na minimumu ni normalno, in tudi envem zakaj to tolko olja žre, jaz sem plin vgradil pri 128000km in točno prejšnji teden obrnil 200000, tako da 70000km s plinom.
Imam prav tako 3 leta star sistem, najcenejši ki sem ga takrat dobil v avtoplincentru in spije točno 10% več, prej poraba na benz od 7.3 do 7.5, na plin od 8.0 do 8.5. (90% tankanj je med 8 in 8.2).
Olje menjavam kot prej in kot vedno na 15000km shell HX7, in pride med eno in drugo tako da ga spije ene 3 deci na 150menjavo iz max na okoli min 00km.

Jaz čez svoj sistem in serviserja nimam kaj pripomnit, pojdi vseeno morda malo na svoj plin servis malo pogledat.
Meni je serviser ene 2x vmes optimiziral malo sistem in nikoli ni puščal antifriz sistem.

LP

Med max in min je 1L :040.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Dec 2012 23:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@Danivu: torej se za puntota ne splača vgradnja, če prevoziš okrog 1000km na mesec?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Dec 2012 18:18 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

saso: ok, no med 0,3 do 0,5 olja zgine med eno in drugo menjavo, tako da ni potrebe po dolivanju in se mi ne zdi da bi bilo kaj dosti razlike pred in povgradnji, hotel sem reči da ni bilo potrebe po dolivanju.
Seba, odvisno kolko let boš vozu isti avto, ker kdaj se ti investicija povrnetje odvisno od prevndženih kilometrov tako da boš morda rabil 3leta da prideš na 0.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Dec 2012 15:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Seba82:
Po mojih izkušnjah se ne splača s tem sistemom kot ga imam.

Probaj preverit s sisteom Landirenzo, takega ima svakinja vgrajenega v puntota (tovarniško) in je proti mojemu veliko boljši, ni tako velike porabe plina in olja. Občutno se vozi cenej kot jaz.

Prihranil boš nekje 20% pol pa si izračunaj. vsi stroški nastajo s plinon + servisi na leto +tankanje s plinom - poraba bencina, pol lahko vidiš čez koliko let se ti investicija obrne.

Pa avta ne pretiravaj (jaz znam držat recimo da grem v ljubljano gas do konca razen kje so omejitve se pravi nad 5000 obrati to je 150 km x 2).

Eden iz ljutomerja ki je peljal avto v srbijo in somu naredili plin za 500€, naredil je že 60.000km in stvar deluje popolno predelavoje naredil na Cintroenu Xantii bil je v časopisu).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Dec 2012 21:44 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hvala! Ja, prebral sem da so te srbske domače kuhne ubistvu kar kvalitetne. Verjetno bi prišel na plus v nekaj treh letih, vprašanje če bom imel puntota tako dolgo...mogoče lahko razmišljam v tej smeri pri naslednjem avtu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2013 09:14 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hi,

No sem se odpavil na servis, in mi je izmeril kompresijo, in ugotovili da je skurlo ventile.
En venntln stane 15€., skupno delo pa bo stalo 350€. Ker morajo glavo odšraufat. pa pol dihtunge menjat na glavi pa še ne vem kje. Ampak bom menjal vse ventile če bodo večje poškodbe motorja pa ne vem kaj bom. Mogoče menjal motor, ne vem.

Naredil sme 110.000 km, garancija ki jo da reg OML na motor je 100.000 ali pet let.
Kaj se tičle moram vse pohvalit , ponavadi stvari crknejo po garanciji, s tem sem sesrečal že na štedilniku, pralnem in drugih stvareh,
to je garancija da ti garantirajo da bo stvar delal 100% v garancijskem roku.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 80 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: