domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar
  • Poliglob
  • A2R

Danes je 12 Jul 2020 21:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nabavil sem Fiat Punto SX 1,2 z minimalno oprema
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2020 13:00 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Obstaja kakšen način, da se vidijo vsi podatki o vozilu. Na oko se vidi, nima klime, ne meglenk (stikalo za meglenke je in se prižge kontrolka), ne servo volana, regulacija za ventilacijo, ogrevanje ni osvetljena, armaturka s števci bi lahko bila svetlejše osvetljena (se da kje spreminjati moč osvetlitve ?). Pravijo da bolj kot so stvari enostavne manj je problemov, avto je star 20 let in ga je kar enostavno in lepo za peljat. Motor je 1,2 benzin in kar pri moči, daljinca seveda ni, električnega nastavljanja za ogledala prav tako ne. Ima troje vrat, steklo na vratih je sicer električno in se zatika, vprašanje kaj bi lahko bilo. Rabim ga za kratke razdalje, upam da mi ne bo delal težav. Mogoče mal luksuza bi lahko imel. Kakšne težave lahko pričakujem na tehničnem pregledu ? Med vožnjo nisem imel težav z krmilnim sistemom, zavorami, menjalnikom, zjutraj v mrazu je vžgal iz prve. Če zaključim, za malo denarja je bilo vedno malo muzike, upam, da mi bo melodija Puntona še kakšnih par let lepo igrala.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nabavil sem Fiat Punto SX 1,2 z minimalno oprema
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2020 17:09 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Sorško polje
To je punto prve generacije, 60 ali 75? Ali druge 60KM?

Kar bom napisal velja za prvo generacijo, katera je po moje veliko bolj kvalitetna od druge.

Tipka je za zadnje meglenke najbž? SX večinoma niso imeli sprednjih meglenk.

Šipa se zatika najbrž, ker so za podamazati vodila in mehanizem.

Na tehničnem največja skrb puše zadnjih koles, vendar če kolesa zadaj ne stojijo na "A" bo OK. Ostalo se da zrihtati ugodno in enostavno, razen če je kje pregnit (če je, najbrž sprednji del pragov, če ni pa v par letih ne bo zgnil).

Največ kar lahko odpove je tesnilo glave ali pa spusti pečka ogrevanja. Tesnilo, če je OK najbrž ne bo kar spustilo, samo glej da ne izgublja vode in ne tišči ga mrzlega. Pečka ko spusti, pa smrdi pri prižganem gretju po antifrizu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2020 08:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ženska od katere sem kupil avto, je povedala, da je v zadnjem letu se ji enkrat prižgala kontrolka rgb, da je ta ventil 30€, če bi ga bilo treba menjat. Men se še ni vklopil, kolesa zadaj stojijo ok, praga (sta samo dva) so videti tudi v redu. Bom upošteval nasvete, ki so v odgovoru navedene. Moč motorja je navedena 44 in 1242 kubični motor. Tako da ne vem katere generacije je. Hvala !

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Jan 2020 11:54 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Sorško polje
Kaj pa je to kontrolka rgb?

Glede na prebrano imaš puntota 2.

Tukaj zadnje podvozje in pečka ni težava, največja skrb tukaj je servo volan in njegov elektromotor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2020 11:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

mjurma2 napisal/-a:
Kaj pa je to kontrolka rgb?

Glede na prebrano imaš puntota 2.

Tukaj zadnje podvozje in pečka ni težava, največja skrb tukaj je servo volan in njegov elektromotor.

Servo volan dela brezhibno, ko vklopim tipko city gre izredno lahko, da se pa voziti tudi brez. Vprašanje, ali je bolje manj vklaplat City, da ne pride do okvare sistema, pač gre malo bolj trdo volan sukat ?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: