domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob

Danes je 06 Jun 2020 13:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 96 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Amortizerji
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2008 00:20 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 37
Kraj: MS-GORIČKO-MB-LJ
Pozdravljeni, zanimajo me vaše izkušnje z nabavo in menjavo amortizerjev, namreč zanima me, če se splača kupit kake boljše, menjati pa moram obvezno prednje, saj je desni totalno out. Kako je kaj s tem cenovno, in pa kaj vse je potrebno še zraven amortizerja menjat ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2008 16:22 
Odsoten
1.2 16v
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Stajerska
Ce ne mislis nizat pa nekaj extremnega, kupis kaj pac dobis v trgovini, itaq dobis zdaj ze plinske, tu na mojem koncu me za oljne vpraso, kaj to se delajo sploh :D Lahko se kupis fedre zraven, samo po moje so se stare dobre vedno ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2008 20:19 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 34
Kraj: Postojna
Ma plinski imajo samo to prednost da je življenska doba malo daljša. Drugače delujejo obojni na olje, pri plinskih je le prazen prostor zapolnjen s plinom, ki preprečuje težave z vlago ipd. Plin drugače nima neke veze pri dušenju. Vsaj tako je meni znano :neodločn: .

Zraven zamenjaj še tisto protiprašno gumo na vrhu amortizerja, pa ležaj na amortizerju (/fedru) če je zanič oz če ga dobiš poceni (nahaja se na blatniku, kjer pride pritrjen amortizer). Služi temu da se feder ne zvija ko vrtiš volan in duši vibracije. Ko je zanič začne ropotat po luknjah

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2008 13:41 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

meni sta tudi spustla prednja dva amortizerja olje, sem kupil nove-plinske, cena enega 65€ plus nekaj malega mehaniku za menjavo, pa je težava bla rešena.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2008 18:14 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
Za Brava ne vem sam Bravo ma tko al tko že original plinske amortizerje (se pravi olje + plin).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 16:10 
Odsoten
Lil John
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Ljubljana
LP: Imam eno vprasanje glede amontizerjev. ko sem seu na pocitnice sta mi pocla oba sprednja amontizerja,in sedaj me zanima jaz sem imeu nekaksne trde amontizerje spuscene.Kako da zdj to nardim da po isto ko kupim nove kaj moram gledat da so kaksni sportni ali navadni pa skrajsani.Ker ko grem v ovinek nocem da se avto nagiba

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 16:20 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice - Globoko
Amortizerja sta ti težko počla, ker pol se nebi več vozo. Verjetno sta ti spustila.
Z temi amortizerje greš k Amortizer d.o.o, kjer ti jih obnovijo in stršajo, tako boš imel amortizerje nove in avto bo trd ko skala.
lp
mitja

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 16:24 
Odsoten
Lil John
Uporabniški avatar

fixy napisal/-a:
Amortizerja sta ti težko počla, ker pol se nebi več vozo. Verjetno sta ti spustila.
Z temi amortizerje greš k Amortizer d.o.o, kjer ti jih obnovijo in stršajo, tako boš imel amortizerje nove in avto bo trd ko skala.
lp
mitja

no pozabiu sm rect da sm tisti montizer ki je biu pocen zamenjau pri nekam mehaniku kupiu sem v trgovini novega samo 1nega da sm loh prsu do slovenije nazaj.un tadrug je pa spustu olje ja.No zdj mam enga novega ki ni toliko trd kot je biu prej un tastar,en je pa spustiu pa je mehk cist. kaj da zdj nardim?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 16:34 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 47
Kraj: Vodice
Digital Designs napisal/-a:

no pozabiu sm rect da sm tisti montizer ki je biu pocen zamenjau pri nekam mehaniku kupiu sem v trgovini novega samo 1nega da sm loh prsu do slovenije nazaj.un tadrug je pa spustu olje ja.No zdj mam enga novega ki ni toliko trd kot je biu prej un tastar,en je pa spustiu pa je mehk cist. kaj da zdj nardim?

drugič kupuj v parih če že ne vseh štirih(neko nenapisano pravilo)!
probi dokupit enakega :neodločn:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 16:40 
Odsoten
Lil John
Uporabniški avatar

B.I.S.H.O.P. napisal/-a:
Digital Designs napisal/-a:

drugič kupuj v parih če že ne vseh štirih(neko nenapisano pravilo)!
probi dokupit enakega :neodločn:

a mora bit cis ista firma kot je ta novi amontizer al je lahko drug samo da so iste mere pa da je za fiat bravota.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 16:56 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 47
Kraj: Vodice
najbolš bi biu enak! druga firma- druga trdota!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 17:28 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: NG, LJ
se pravi, če ti avto zaplava, ko greš čez prevoj, so amortizerji zanič? koliko pride sanacija sprednjih amortizerjev?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Jul 2008 17:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

goldee napisal/-a:
se pravi, če ti avto zaplava, ko greš čez prevoj, so amortizerji zanič? koliko pride sanacija sprednjih amortizerjev?

mene je prišo komad 60€.. so pa plinski + za pivo mehaniku =)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Sep 2008 15:12 
Odsoten
dünde
dünde
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Goričko
da nebom nove teme odpiru...

tud moj prednji desni amortizer je dušo spustil, menjal bom oba prednjiva. malo sem se za ceno pozanimal, dve dobri ponudbi sem dobil, zdj se mi pa pomagajte odločite...

... in sicer: pri klubskem partnerju Euroton imajo neke KABAYA ali kako. še nikdar nisem za njih slišal... pozna kdo?

zdaj druga varijanta so pa BILSTEIN. cena je podobna, pomagajte pri odločitvi... čim hitreje :škrbina:

lp, leon

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Sep 2008 16:11 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Brezovica
jat mam blisten gor pa čist ok delujejo že eno leto pa ni nč vidt da bi se kej poslabšal al pa kje kej spustil. tko da so pomoje blisten čist ok. lahk pa še tist probaš pa boš vidu kak je. se ponavad deluje tko k treba.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Sep 2008 16:14 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 37
Kraj: MS-GORIČKO-MB-LJ
_Xplod_ napisal/-a:
da nebom nove teme odpiru...

tud moj prednji desni amortizer je dušo spustil, menjal bom oba prednjiva. malo sem se za ceno pozanimal, dve dobri ponudbi sem dobil, zdj se mi pa pomagajte odločite...

... in sicer: pri klubskem partnerju Euroton imajo neke KABAYA ali kako. še nikdar nisem za njih slišal... pozna kdo?

zdaj druga varijanta so pa BILSTEIN. cena je podobna, pomagajte pri odločitvi... čim hitreje :škrbina:

lp, leon

Alo, ges san avgusta kupo Kayaba, pa so full vredek, pa tui v Eurotoni. Cena več kak dobra, kvaliteta pa tudi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2008 18:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: celje
bravo letnik 97 že ima realnih 161.000km in bo potrebna zamenjava vzmeti oz. amortizerjev. spredaj desno nekaj zelo ruži kot bi guma podrsala po blatniku,takšen zvok se sliši. pa tudi ko je cesta zelo slaba, volan sam hoče levo in desno. roke na podvozju so bile zamenjane,čez tehničenga je šel bp, zanima pa me kaj bi blo to narobe- vzmeti ali amortizerji oz. kaj se prej obrabi? namreč nevem kaj kupiti amortizerje ali vzmeti??

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 11:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

denny099 napisal/-a:
bravo letnik 97 že ima realnih 161.000km in bo potrebna zamenjava vzmeti oz. amortizerjev. spredaj desno nekaj zelo ruži kot bi guma podrsala po blatniku,takšen zvok se sliši. pa tudi ko je cesta zelo slaba, volan sam hoče levo in desno. roke na podvozju so bile zamenjane,čez tehničenga je šel bp, zanima pa me kaj bi blo to narobe- vzmeti ali amortizerji oz. kaj se prej obrabi? namreč nevem kaj kupiti amortizerje ali vzmeti??

Imam zelo podobne simptome, tako da ga po novem letu peljem na servis in to na http://www.amortizer.si/, pa da vidim kaj bo. Najveretneje bo potrebno menjati oba sprednja amortizerja. Cena pa je nekje 100-110€, vsaj tako so mi rekli na tem servisu, ko sem poklical.

Tudi tebi mislim, da ne preostane drugega prijatu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2008 13:41 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: celje
torej misliš da so amortizerji in ne fedre?? no ko boš zamenjal ,poročaj

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2009 22:07 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Evo, sem s servisa.
Zamenjana komplet sprednja amortizerja. Občutek je k da bi vozu nov avto :-)
Cena amortizerja je 50€ x 2 + zamenjana še neka guma + delo. Tam okoli 140€.
Opravljeno pa v 20 minutah.

Priporočam.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 96 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: