domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs
  • A2R
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing

Danes je 05 Jun 2020 08:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 96 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Mar 2009 18:27 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Tudi jaz moram zamenjati zadnji desni amortizer (Brava, L98, 1,6). Sem pa pred dilemo.

Menjal bi itak oba zadnja, svetovali so mi Monroe. Pri lokalnen oderuhu z rezervnimi deli so Monroe reflex 46€, Sport pack pa 64€.

Če imam na izbiro, imam raje športno vožnjo. Koliko bi se poznali trši napram navadnim? Brez drugih menjav (npr. vzmeti). Je bolj smiselno zamenjati vse štiri?

Dilema je torej: dati 100€ za popravilo napake, ali dati 270€ za odpravo napake, pa da še izboljšaš avto?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Mar 2009 16:55 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: celje
mtey napisal/-a:
Tudi jaz moram zamenjati zadnji desni amortizer (Brava, L98, 1,6). Sem pa pred dilemo.

Menjal bi itak oba zadnja, svetovali so mi Monroe. Pri lokalnen oderuhu z rezervnimi deli so Monroe reflex 46€, Sport pack pa 64€.

Če imam na izbiro, imam raje športno vožnjo. Koliko bi se poznali trši napram navadnim? Brez drugih menjav (npr. vzmeti). Je bolj smiselno zamenjati vse štiri?

Dilema je torej: dati 100€ za popravilo napake, ali dati 270€ za odpravo napake, pa da še izboljšaš avto?

menjaj samo zadnja dva, mislim da je to najboljša rešitev. optimalna je seveda vse 4, odvisno kako si z denarjem. js bom menju samo sprednja pa mislim da bo ok.
lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2009 20:55 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

evo ko je ze ravno debata o amortizerjih, ravn dans sm si seb zamenju vse 4( brava 1.6.), cena pa 150e za vse 4. Monroe seveda- delo pa zastonj, samo nekaj truda je treba.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Apr 2009 15:30 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

nejc_b napisal/-a:
evo ko je ze ravno debata o amortizerjih, ravn dans sm si seb zamenju vse 4( brava 1.6.), cena pa 150e za vse 4. Monroe seveda- delo pa zastonj, samo nekaj truda je treba.

in kako se ti zdijo monroe?? js sm uprašu pa so rekl da je to neka srednja žalost, da naj vzamem raje plinske??
mnenje?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2009 20:42 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

ej ne vem sicer kaj folk pricakuje od njih, sam men se zdijo super...voznja je itak 10x boljsa, avto se ful bolj ceste drzi,... morm rect, da zaenkrat mi ni skoda eurov ki sem ih dau za njih ( sicer ni neki ravno velik, samo neki pa je le). Skratka, men popolnoma ql, zadostujejo tako za easy kot tudi obolj sportno voznjo.

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 00:27 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Brezovica
lej tut če ga na ful kriviš čez ovinke so dost dobri itak bravo ni ferarri tko da tok hitr ne boš šev nikol čez ovink. tko da če so za njega in zame dobri pol so tut zate. med navadnimi in plinskimi ni neka velka razlika ;) edin u ceni

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 14:10 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

hvala za odgovor. Kupil pa bom Sachs,ker pravi prodajalec da so nekoliko boljši pa za isto ceno.
lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 16:08 
Odsoten
Denis&Mateja
Uporabniški avatar

Starost: 32
za fiat so najboljši amortizerji AL-KO PLINSKI se avto obnaša na cesti kot prava zverina in lepo lagodno ga pelješ. sachs je precenjen in ni nevem kaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 17:33 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

hmmm, skor vsak mi pove drugače,verjetno so vse znamke nekako blizu.
lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 18:24 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
Ve kdo kaj o KYB (Kayaba) amortizerjih?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 18:35 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Italiano napisal/-a:

Kayaba amortizerji so zelo dobri, narejeni po odlično japonski tehnologiji, res pa je da so malo dražji (69€/kom, pri Euroton v Celju).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 19:26 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Maribor
101ka napisal/-a:
Še eno vprašanje... :)
Na bravotu (1.6 16v, L.98 ) pri desnem kolesu nastajajo rahli poki, so večzaporedni, še bolj povdarjeni pa so takrat, ko je avto hladen. Pok se sliši tudi takrat, ko zaviram oz. tik preden se avto ustavi. Na AMZSju so mi rekli, da so premniki in volanski končniki v redu, in da oni ne vidijo problema :freak: Sam predvidevam, da je amortizer. Je še kakšna možnost??? Morda vzglob, volanska letev??? :lookdown:

101ka napisal/-a:
...sam mi poka tud, ko zapeljem čez luknjo al pa ležeči policaj. Če je slaba cesta pa skor neprestano poka :neodločn: No, včasih pa sploh ne poka...

enake tezave imam jas. seveda sem mislil da so krive premale 17 colske felne. ampak vidim da bo tukaj krivo nekaj drugega. amortizerji sprednji so bili zamnjani, prav tako sem zamenjal zadnje sedaj jas pred kratkim. mehanik mi je gledal roke, končnike in je rekel da so vredu. mi lahko prsim napisete kaj naj preverim, ker imam tak obcutek kot da bo po luknjah avto raspadel. in zakaj morate bit vsi ti majstri iz lj kot ste Čare, sašo itd... :(

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 21:16 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

mogoce ma volanska letev mal lufta pa se ti to zdi da poka? :.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2009 21:19 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 37
Kraj: MS-GORIČKO-MB-LJ
Italiano napisal/-a:

Jaz jih mam zdaj dobrih 7 mesecev, pa zaenkrat vse ok.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2009 15:32 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Lucky_Boy napisal/-a:
101ka napisal/-a:
Na bravotu (1.6 16v, L.98 ) pri desnem kolesu nastajajo rahli poki, so večzaporedni, še bolj povdarjeni pa so takrat, ko je avto hladen. Pok se sliši tudi takrat, ko zaviram oz. tik preden se avto ustavi. Na AMZSju so mi rekli, da so premniki in volanski končniki v redu, in da oni ne vidijo problema :freak: Sam predvidevam, da je amortizer. Je še kakšna možnost??? Morda vzglob, volanska letev??? :lookdown:

101ka napisal/-a:
...sam mi poka tud, ko zapeljem čez luknjo al pa ležeči policaj. Če je slaba cesta pa skor neprestano poka :neodločn: No, včasih pa sploh ne poka...

enake tezave imam jas. seveda sem mislil da so krive premale 17 colske felne. ampak vidim da bo tukaj krivo nekaj drugega. amortizerji sprednji so bili zamnjani, prav tako sem zamenjal zadnje sedaj jas pred kratkim. mehanik mi je gledal roke, končnike in je rekel da so vredu. mi lahko prsim napisete kaj naj preverim, ker imam tak obcutek kot da bo po luknjah avto raspadel. in zakaj morate bit vsi ti majstri iz lj kot ste Čare, sašo itd... :(

LP

ponavad je za to roka kriva ker ma mal lufta u gumicah ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2009 18:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 40
KYB- ini so mi prej ko v enemu letu spustili. Priporočam pa Monroe Reflex.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2009 19:11 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: ljubljana
ThUnDeR-d napisal/-a:
Lucky_Boy napisal/-a:
101ka napisal/-a:

101ka napisal/-a:

LP

ponavad je za to roka kriva ker ma mal lufta u gumicah ;)

YES!! In tist mal lufta ne boš niti videl niti probal na pajser,ampak se boš zapeljal na tehnične in ti bojo avto razmigal na gibljivih ploščah kjer se bo ta luft pokazal.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2009 00:38 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

ja tko nekak. saj moje izkušne so take. če ga je mal bojo bli tih. ko ga je "preveč" zamorijo zamenaš roko in je toto

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2009 17:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Šk.Loka
zamenjal prednja amortizerja,znamka AL-KO,cena 130€ + 20€ za delo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Apr 2009 19:27 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Np, pri meni ni bila roka niti amortizer, temveč stabilizator!!!! Pa mi žiu hudič ni znau povedat kaj poka, celo na preventivni tehnični sem šel, pa so rekli, da je čisto vse OK :freak: Šele, ko sem kolo dol vzel, sem vidu zakaj gre... Luft je biu pa ogromen!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 96 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: