domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • Amortizer d.o.o.
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • A2R
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Techno racing

Danes je 14 Nov 2019 19:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Grande punto problem z vžigom
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 19:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zdravo!
Imam Grande punto 1.3 JTD Mjet 75KM, kateri ima problem pri vžigu. Situacija je taka: Avto ne vžge v prvo, če je zunaj nekje od 15 do 25 ˚C - takrat grelne svečke grejejo le okrog sekunde in zato ne vžge. Pozimi, ko je bilo zjutraj -15, je pač grel nekje 7 sekund in potem lepo vžgal. Sedaj zadevo rešujem tako, da če lučka za grelne svečke gori le eno sekundo, potem ugasnem in še enkrat dam kontakt, tako da 2x pogrejem. Potem ponavadi vžge. Sam sumim grelne svečke, a kaj ko je pozimi tako lepo vžigal... Ko sem zadevo omenil Kavčiču je predlagal da posodobi program v računalniku (avto je letnik 2006 - september). Zanima me, če je že kdo imel izušnje s tem in vesel bom vsakega mnenja kaj bi lahko bilo narobe.

LP
Blaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 20:33 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
Hm..se ti pojavlja kako opozorilo na displeju npr. za svečke? Sej to da grejejo sekundo je normalno vsaj kar se mene tiče...aja si opazu kak gost dim ob vžigu? Če si ga so je možno da so šle svečke...kako pa da bi bil program prestar? A misliš da je kriv užig?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 21:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Živjo
Hvala za odgovor! Ne, opozorila ni nobenega, konkretno dima nisem gledal, ampak če bi ful zadiml bi najbrž opazu. Motor sicer (ko je enkrat prižgan) dela super. Glede programa pa - nevem, baje da pač če se na kakšni seriji pojavljajo kakšne težave, potem pri naslednji seriji pomankljivosti odpravijo z novo verzijo programa.
Zdej sm še pomeru akumulator, ko je avto ugasnjen je 13V, poraba pa okrog 160mA - se mi zdi mal velik, glede na to da nimam alarmne naprave. Bom pa jutri probal pomert še grelne svečke, sam če ni opozorila, najbrž še delajo.

LP
Blaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 21:28 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Da boš izključil problem svečk naj ti povem da jih poleti sploh ne prižge,glede softwara pa ga le pejt naložit če obstaja novejša verzija od tvoje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2010 21:49 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Jaz imam slabe svečke oz je najmanj ena fuč ( pojavilo se mi je že opozorilo ) ob vžigu je gost dim občasno pa tud težje vžge...tako da ti bo malo lažje ...lahko da je program... lahko pa ti kak škratek nagaja...
:P :012.gif: :004.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2010 21:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

No, dons je lepo vžigal... Sicer pa me niti ne moti tolk, če kdaj ne vžge u prvo. Za softwer bom pa še vidu, če bom mev kdaj čas se bom do Kavčiča zapelu.
@Vražji grande: zakaj pa svečk ne zamenaš?

LP

Blaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2010 16:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Zato ker trenutno nimam dnarja za menjavo svečk ( po moje je ena svečka 35 evrov + delo ) vse to nanese cca 180 evrov kar pa trenutno ni izvedljivo... sicer pa ko sem napisal da kdaj težje vžge sem hotu rečt da kako sekundo dlje vžiga ...nč se bat še zmer grem lahk mim tebe k sneta sekira :029.gif: :fu:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2010 18:59 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Ja če boš dal pa 880€ za svečke+menjavoi pa si res bik!!Oprosti izrazu ampak tko je.Svečka Bosch,NGK,Champion...je okol 10-15€ menjava pa tud ne more bit 50€

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2010 00:50 
Odsoten
Srebrna puščica
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Mengeš
180€, ne 880€ :056.gif:

Sem pa tja :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2010 11:50 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Ja kokr sem jst gledal je bla cena prek spleta od 30 do 35 evrov za grande punto 1.3 90k ...lahko da sem bik, vem pa da sem 100% kozorog :muahahaha: je pa res da se nisem pozanimal na servisu za ceno...kar se pa tiče dela bodo računali eno uro in to je cca 30 evrov...oz 20 evrov brez računa :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2010 18:20 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

No, prejšnji teden sem potem še malo po avtu šaru, sm pomeru svečke, so ble vse vredu, sm očistu senzor pretoka zraka - ni blo nč bolš. Pol sm pa mal ene italjanske forume prebiru in sm ugotovu kaj je narobe. Očitno sm prehitro vžigal. Avto sm kupu pred zimo (moj prvi dizel) in sm se k je blo mraz navadu vžigat takoj ko ugasne lučka za svečke. In zdej poleti ta lučka ugasne eno sekundo po kontaktu. Uglavnm uni italjani so neki pravl, da morš počakat da pumpica v rezervarju mal pritiska ustvari pol pa lahko vžgeš (vsaj tko sm js razumu). Tako da zdej počakam par sekund, tako da vse lučke ugasnejo in nato vžgem in zdej te dni je vedno lepo vžgal :048.gif: :032.gif:

LP
Blaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2010 20:53 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: Maribor
še za bencinarja moraš počakat,ti niso to povedal ko si kupil avto :škrbina:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2010 21:14 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja sej prej sm mel bencinarja in sm vedno čaku na lučke... :022.gif:
Nevem, zdej pr dizlu sm pa predvidevu, da je najbolš užgat tkrt k svečke nehajo gret :amm:
No, nikol ni prepozno da se kej novga naučiš.

LP,
Blaž

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Grande punto problem z vžigom
OdgovorObjavljeno: 16 Dec 2014 15:34 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Živjo,
po dolgem času spet jaz z problemom pri vžigu, tokrat sicer malo drugačnim. Stvar je taka, ko sem enkrat poizkusil avto prižgati (še vedno grande punto 1.3 mJTD 75) je dvakrat obrnil in nehal, in prižgala se je lučka - rumen trikotnik s klicajem. Od takrat naprej sploh ne vergla, lučka pa še vedno gori. V user manualu za lučko piše da je lahko zavorna luč, senzor pritiska olja, inercijsko stikalo dotoka goriva in še neke druge stvari... Pumpa za gorivo dela, akumulator je vredu (smo probali tudi na kable in tudi ne obrne). Priklopil sem gor OBD pa ni pokazal nobene kode (vendar nisem 100% v delovanje tega OBD, ker je bluetooth povezan na eno staro nokio z enim čudnim softwerom...). Ima kdo kakšno idejo...? Gre tu za štarter?
LP,
Blaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014 13:52 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Če te razumem avto ne da glasu...se pravi ko obrneš ključ avto ne vergla in se takoj pojavi rumen trikotnik?

Jaz bi reku da je masa padla dol. Mal poglej za kak viseč kabl pod haubo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2014 16:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Vražji grande :032.gif:
Masa sicer ni fizično padla dol, ampak je bil kabel očitno povsem prežrt. Sem izmeril napetost na bloku motorja in je bila 12V... Kabel je bil požrt čisto na koncu, pri sponki na menjalniku, sem ga potem kar z roko odlomil. Kakšna je tu praksa? Se menja cel kabel skupaj z negativno klemo akumulatora?

Še enkrat hvala za pomoč... :041.gif:

LP,
Blaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2014 10:44 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Men so tko naredili da so zamenjali od menjalnika do šasije, se pravi dali so nov kabl...tak ploščat na prvo žogo bi reku da bakren :)

Malenkost za pomoč LP

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: