domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • Poliglob
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko

Danes je 15 Okt 2019 03:30

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 65 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 16:17 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: vrhnika
mjurma2 napisal/-a:
odlično peljejo.. dokler se :zeko:

nemci naj delajo pivo, drugega nikoli niso znali... naredili veliko prevoznih sredstev.. avta pač nikoli ne :)

no potem se pa tak strokovnak k ti oglasa ki nevidi vec od metra pred sabo. Pa ki tudi v zivlenju ni sprobal nic drugega kot 5 starih italjanskih gajb....

ko bos sprobal malo vec in malo boljse stvari, potem bos lahko zadeve primerjal prej bos pa samo lapal v prazno kot sedaj.

naj se malo spomnim nazaj kako si bil ti in tvoj kolega slinasti ko sem vas en krog pelu v audiju a3 1.8t..... skor pa bi moru zice pucat.

abarth napisal/-a:
_B3yBo_ napisal/-a:

zato se pa nemski gravzi odlicno pelejo dokler te "lepotci" se pa nikoli niso.

zakaj mislis da ga toliko reklamirajo na snegu in mokri povrsini.... aja k prej sploh spelat ni mogu zdej se pa pele k po tracnicah.

Nemci, prednjačijo v 4x4 pogonu, in je logično, da se avto s 4x4 pogonom pelje odlično, ker če se nebi ga ne bi vgrajevali. Kar se pa tiče eno osno gnanih avtomobilov, pa so skozi zgodovino Italijani dokazovali, že od Enza, pa bratov Maserati in Vinceza Lancie in nenazadnje tudi sam Fiat, da delajo avtomobile, ki so osvajali skozi zgodovino toliko lovorik, katere Nemci še dolgo ne bodo. In to ne na račun "lepote", kot ti praviš temveč tehnike. Verjetno ni potrebno omeniti, da ima AR 159 eno izmed najboljših leg v svoji klasi (viewtopic.php?t=16296) .

glej ampak dejstvo je da morajo iti s casom naprej. ne pa ostajat v kameni dobi. zakaj so takrat ugrajevali samo zadnji pogon ker so mislili da je to najbolse. Spomnimo se recimo samo grupe B. Lanca 037 je bila nepramagliv avto in noben ni mogel seci do kolena. 4x4 pogonu so se smejali ces da je pretezek in da so prevelke izgube. potem se pojavi 4x4 pogon ki je ze na prvi etapi dohitel to lanco po 10km in jo tudi prehitel. nakoncu tega rejlija je 4x4 pogon imel prednost pred zadnjim pogonom za celih 20min. Dan danes najbosli najhitrejsi avti uporablajo 4x4 kar je razumlivo.
Sedaj pa ti nekaj mesas lego in pogon. To sta dva cisto druga pojma. Lahko pripeljes alfo 159 z najbolso lego h meni ko bo sneg jaz bom uzel 15let staro gajbo nemsko in se bova zapelala pa da vidiva do kje bo kdo prisel. Upam da sedaj razumes razliko lego in pogonom.

drugace pa tukaj en video odlicne lege alfe. alfa vs cinquecento na seriskem podvozju in 40konji.

fantje treba je kej v zivlenju sprobat in potem to argumentirat oz primerjat ne pa neki v prazno lapat sploh pa gledat zadeve samo cez teste, kateri je itak povsod drugacen.

pa da nebo pomote. zdnji pogon je zelo zanimiva zadeva in izredno zabavna. zato tudi delam seicentota turbo na zadnji pogon.

lahko pa tudi napisete zraven kdo je koliko kilometrov naredil z fwd, rwd in pa awd in v kakih pogojih.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 16:27 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Vipava
al je važno a je 4x4 al je x2 važn da se lepo pelje

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 17:08 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Sorško polje
am z nekom si me zamenjal mene nisi nikoli peljal v avdiju

zame so nemški avti jajca, pa če je najboljši avto na svetu, zame so in vedno bojo JAJCA. pa je lahko zlat srebrn in še bronast zraven. in ja meni osebno je tipo 1.4 več vreden in bi gar raje vozil kot nevem kakšen nov avdi. tak pač sem, lahko mi rečeš čuden. ampak nemška filozofija avtomobilov mi ne odgovarja. saj so naredili kakšen dober stroj ki je meni všeč, ampak natadnje kakih 30 let nazaj ko so mogoče v avto dali kaj več kot je inženiring, nekaj duše. to pa manjka vsem nemškim avtom: karakter, duša, posebnost...

pa ni mi potrebno ničesar sprobat, ne lapam, jajca so jajca.

aja, pa očitno ne ločiš alfe 156 in 159. na filmčku je 156.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 17:46 
Odsoten
šankist
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Maribor
Omenjaš dušo in tipota v enem sestavku, ne gre to. Tipo je navadna kočija in že v svojem času ni bil nič več kot to.

Ne samo da si čuden, taki komični sestavki zbijajo kredibilnost forumu, ki bi naj bil na nekem nivoju.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 18:21 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

oh ja zdej se pa tuki vn vleces da nisi bil ti takrt.
no niti ni vazno ker na nivo 13 letnih otrok se pa nebom spuscal.

konc koncov pa vedno lisica rece da je grozdje kisu

ps tm nism napisu da je 159 niti da je 156... ampak samo alfa

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 18:32 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Sorško polje
ne nisem bil jaz, sigurno. kdaj naj bi bilo to? a ni imel mitja a3 turbo? jest da bi se nad avdijem slinu, ta je dobra :004.gif:

viper.. nisem rekel da ima tipo dušo rekel sem da jo ima več kot vsak (nov) avdi

sicer pa, brezvezna debata, totalen off topic

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 19:05 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Ljubljana
Fantje držimo se teme. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 20:47 
Odsoten
brava 1.6 16v
Uporabniški avatar

Starost: 29
Kraj: poljane-sk.loka
mjurma2 napisal/-a:

zame so nemški avti jajca, pa če je najboljši avto na svetu, zame so in vedno bojo JAJCA. pa je lahko zlat srebrn in še bronast zraven. in ja meni osebno je tipo 1.4 več vreden in bi gar raje vozil kot nevem kakšen nov avdi. tak pač sem, lahko mi rečeš čuden. ampak nemška filozofija avtomobilov mi ne odgovarja. saj so naredili kakšen dober stroj ki je meni všeč, ampak natadnje kakih 30 let nazaj ko so mogoče v avto dali kaj več kot je inženiring, nekaj duše. to pa manjka vsem nemškim avtom: karakter, duša, posebnost...

ce bi biv na facebuuku bi kliknu -vseč mi je-

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 22:28 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

tavko napisal/-a:
mjurma2 napisal/-a:

ce bi biv na facebuuku bi kliknu -vseč mi je-

jes tut ja :004.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 23:01 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

sm mel mal preveč časa :D
podobnost je zgolj naključna :škrbina:
Slika
Slika

drgač, če ga pa pogledaš od zadi pa precej spominja na BMW Z4 Copue

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 23:20 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 29
Kraj: Škofja Loka
Men se pa ne zdi tolk podoben, če odmisliš rdečo barvo ter enako osnovno obliko. Ravno tako sta si med seboj podobni dve limuzini, ali dva karavana-pač osnovna oblika avta, le da je tu tak primer, da še ni veliko teh avtov in zato se zdi kot da sta si podobna... :))

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2011 23:35 
Odsoten
Metalik oranžna
Uporabniški avatar

Starost: 27
Kraj: Velenje
Ka ti bejbo bluziš, Lancia 037 je PREMAGALA Quatrota. Zadnji avto na RWD ki je sesul Audija.

Tk sliniš se po nemcih očitno da ti je kr megla čez oči pršla.

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 01:11 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

SchumacherM napisal/-a:
Ka ti bejbo bluziš, Lancia 037 je PREMAGALA Quatrota. Zadnji avto na RWD ki je sesul Audija.

tuki bi spet stistnu -všeč mi je- :004.gif:

@blink: dobr sej si nista spet tok podobna, d jih en navadn janez neb loču. Sam pač, ferrai bi loh kej bolšga naredu. Takoj k sm vidu tole sliko bočne linije, sm pomislu na BMW z3 Coupe. Isti trenutk. Če bi bil nos mal bl ferrarijev (gledano z boka) pa pač če odmislemo od šip naprej, je čis huda oblika, taka prava ferrarijeva.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 08:16 
Odsoten
Metalik oranžna
Uporabniški avatar

[img][1024:668]http://pic.phyrefile.com/s/sc/schumacherm/2011/01/28/110004car.jpg[/img]

Iz tega profila pa se le bolje prezentira. ;P

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 11:07 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

SchumacherM napisal/-a:

se ena iz plenic... bravo fiatisti!

anzl napisal/-a:
sm mel mal preveč časa :D
podobnost je zgolj naključna :škrbina:

drgač, če ga pa pogledaš od zadi pa precej spominja na BMW Z4 Copue

podobnost je zgol zaradi koncepta avta. Meni je vsec tak stil. K kak kupe karavan...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 13:13 
Odsoten
Srebrna puščica
Uporabniški avatar

Kraj: Mengeš
Bi se raje vozu s tipotom 1.4 kot pa z novim audijem? ojoj... :004.gif: :004.gif:
Te debate so že prov smešne......

Sicer pa zanimivo, da so se pr Ferrariju odločili za 4x4. Kar se pa oblike tiče - mi je všeč, pa mi ni. Bi ga mogu v živo vidt.

Sem pa tja :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 15:10 
Odsoten
Metalik oranžna
Uporabniški avatar

_B3yBo_ napisal/-a:
se ena iz plenic... bravo fiatisti!

Citiram:
The 1983 season was considerably more successful for the 037: Lancia took the 1983 World Rally Championship Constructors' title with Germany's Walter Röhrl and Finland's Markku Alen its principal drivers, despite serious competition from the 4WD Audi Quattro
Wiki

Če že men ne vrjameš. Vem pa že od prej..

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 18:44 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

ce ze neki brskas in isces po netu bi si lahko vsaj orng prebral zadevo in ne sam to kar se ti fino zdi.

da ti malo povem takrat je bila 037 sestavljena po novem pravilniku grupe b (prej grupe b ni bilo). audi je imel avto se iz 1980 (dolga medosna) po takratni grupi 4. naslednje leto je tudi audi sestavil svoj avto po novem pravilniku grupe b (imel krajso medosno itd) in spet osvojil prvenstvo... primerjas hruske in korenje...

ce si ze hotu omenjati audia.....

in zgoraj je bila omenjena grupa b samo zaradi 4x4 pogona in ne zaradi audija. Ker kasneje so vsi presaltali na 4x4 (tudi lanca... bol natancno s4)... in se danes vsi uporabljajo 4x4 ker je nepramagljiv ko das vsem iste pogoje.

pa dost off p... raje se posvetite temu "druzinskemu" ferariju o katerem naj bi tekla debata

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 19:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Sevnica
Slika
Slika
Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Jan 2011 20:53 
Odsoten
Metalik oranžna
Uporabniški avatar

_B3yBo_ napisal/-a:
ce ze neki brskas in isces po netu bi si lahko vsaj orng prebral zadevo in ne sam to kar se ti fino zdi.

da ti malo povem takrat je bila 037 sestavljena po novem pravilniku grupe b (prej grupe b ni bilo). audi je imel avto se iz 1980 (dolga medosna) po takratni grupi 4. naslednje leto je tudi audi sestavil svoj avto po novem pravilniku grupe b (imel krajso medosno itd) in spet osvojil prvenstvo... primerjas hruske in korenje...

ce si ze hotu omenjati audia.....

in zgoraj je bila omenjena grupa b samo zaradi 4x4 pogona in ne zaradi audija. Ker kasneje so vsi presaltali na 4x4 (tudi lanca... bol natancno s4)... in se danes vsi uporabljajo 4x4 ker je nepramagljiv ko das vsem iste pogoje.

pa dost off p... raje se posvetite temu "druzinskemu" ferariju o katerem naj bi tekla debata

lej, vse lepo in prav, ti si pač napisu da zadn pogon 037 ni obdelu quatra, js sm sam povedu da je, tehnikalije mepa malo brigajo, važno je bistvo.

Dost je res...kar se tiče FF je pač nov dizajn, nova stvar. meni osebno ni slab, lahko bi bil boljši, pač je na shooting brake konceptu narjen ala Ferrari 365 GTB/4 Daytona.

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 65 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: