domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Amortizer d.o.o.
  • Orange Audio
  • Techno racing
  • A2R
  • Poliglob
  • WithCar

Danes je 09 Dec 2019 18:10

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Hladilna tekočina
OdgovorObjavljeno: 09 Jun 2015 21:38 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni!

Imam fiat stilo karavan 1.9 multijet. Avto dela vredu bp. Problem je v hladilni tekočini. Po cca5 urni vožnji zgine hladilna tekočina. Ne vem točno koliko. Vedno dolijem deci ali dva. Na avtu je potrebno narediti servis, kar imam v planu čez dva tedna. Zadnjič , ko sem se odpravljal na 5 urno vožnjo sem preventivno preveril, če je olja dovolj in hl. tekočino. Posoda za hladilno tekočino je bila skoraj prazna. Dolil sem vodo in šel na pot. Ko sem se vrnil domov preverim še enkrat in spet manjka, jo je več kot polovica posode. Naredil sem cca 1000km. V avtu kabine imam občutek da smrdi po tej vodi, se mi zdi da tudi smrdi okoli avta, ko se ustavim in ugasnem motor. Spraševal sem različne mehankarje, in vsi pravijo da je to normalno. Čez dva tedna grem spet na pot, se pravi cca 1000km in sem malo v skrbeh. Ali je imel kdo že podobne težave?

Pa v 5ih urah ne naredim 1000km, 5ur avto laufain, naredim kasnih 400km, potem imam krajše relacije cca 30km, in potem spet cca400km.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Hladilna tekočina
OdgovorObjavljeno: 09 Jun 2015 21:47 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
A je okoli ekspanzijske posode kaj pošpricano?
Ali ti vode zmanjkuje ko je motor obremenjen npr. vožnja v klanec ali tudi na nizkih obratih po ravni cesti?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jun 2015 21:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Avto je 90% na avtocesti, prevoženih ima 95t km. Okoli posode ni nekih znakov puščanja tekočine.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jun 2015 22:04 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Najverjetneje ti nekje pušča - vzrok ni tesnilo glave, ker bi jo v tem primeru verjetno vrglo ven čez ekspanzijsko posodo. Najbolj pogosto je na hladilniku, pečki ali vodni pumpi, lahko pa tudi kjerkoli drugje. Na mestu puščanja je verjetno kaka sled posušenega antifriza.
Možno je tudi da je zanič pokrovček ekspanzije in ti tam uhajajo pare.
Na servisih to preverijo tako da v sistemu ustvarijo pritisk in opazujejo kje pušča (med vožnjo ne moreš opazovati).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Sep 2015 13:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Problem rešen. Hladilnik je puščal. Ko sem ga zamenjal sem se spomnil, da se dobi v neki tubi (al neki takega) neko tekočino ki vliješ noti in ti zakrpa luknje. Seveda je zadeva ni trajna, je samo začasna rešitev ampak ok. stane pa mislim da okoli 10€ Tako za v vednost. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: