domov
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • Techno racing
  • A2R
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 13 Jul 2020 07:43

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Par vprašanj o fiat bravo 2007+
OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2016 16:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zanimam se za nakup novega fiat bravo-ta tam nekje do 4500€
1. Vprašanje: Zakaj vidim da imajo nekateri xenon, čeprav nimajo
pranja žarometov ? Kaj pomeni bi-xenon ?
2. Kakšna je razlika med sport verzijo, ter dynamic, ostale....
3. Kakšna je dejanska povprečna razlika porabe med bencinom ter dizlom.
4. Kakšne stroške naj pričakujem, razen glavnega servisa, ki se dela na 100k.
5. Kaj za vraga je z volani, saj so vsi olupljeni tudi če imajo avti manj kot 150k prevoženih.
6. Koliko stane obnova/nov volan ?
7. Kakšne usb-je sprejme (samo usb 2.0 al tudi 3.0 ?, do koliko gb), ter če lahko predvaja datoteke mp3 tudi če so v večih mapah....je možno menjat mape ?
8. Kaj bi moraš še vedet preden kupim ta avto ?

LP in hvala vsem za odgovore....

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Par vprašanj o fiat bravo 2007+
OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2016 20:12 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
1. Mogoče ker imajo nekateri aftermarket luči
2. Sport ima športne sedeže, športni števec, 17-18col gume, spojlere... je lepši na pogled, sedaj spet odvisno kje boš če boš avto kupil, sport je lahko za nekatere že če ima športne zice, ostalo pa vse dynamic, podvozje sporta mislim da je celo enako kot pri ostalih opremah.
3. Dizel poraba do 6L, bencin nad 7L.
4. Moram reči da avto nima nekih dodatnih stroškov, odvisno kaj nabaviš. Mašine dizla so bulletproof, za bencin ne vem
5. Volani so na žalost KATASTROFA, kot prvo že sam občutek vožnje ni glih vrhunec, volan je vsaj za moje pojme pretanek, ne sede lepo v roke.... meni se je začel lupit pri 60.000, cena prenove stane 80-150€, če rabiš, ti javim kdo to naredi orginal perfektno.
7. o tem je že nekaj napisanega, prebrskaj.
8. pred nakupom avta moraš vedet še veliko, prebrskej.
9. overall pa je avto zelo zanesljiv in vedno pade v oči

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2016 20:41 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

schranzman napisal/-a:
1. Mogoče ker imajo nekateri aftermarket luči
2. Sport ima športne sedeže, športni števec, 17-18col gume, spojlere... je lepši na pogled, sedaj spet odvisno kje boš če boš avto kupil, sport je lahko za nekatere že če ima športne zice, ostalo pa vse dynamic, podvozje sporta mislim da je celo enako kot pri ostalih opremah.
3. Dizel poraba do 6L, bencin nad 7L.
4. Moram reči da avto nima nekih dodatnih stroškov, odvisno kaj nabaviš. Mašine dizla so bulletproof, za bencin ne vem
5. Volani so na žalost KATASTROFA, kot prvo že sam občutek vožnje ni glih vrhunec, volan je vsaj za moje pojme pretanek, ne sede lepo v roke.... meni se je začel lupit pri 60.000, cena prenove stane 80-150€, če rabiš, ti javim kdo to naredi orginal perfektno.
7. o tem je že nekaj napisanega, prebrskaj.
8. pred nakupom avta moraš vedet še veliko, prebrskej.
9. overall pa je avto zelo zanesljiv in vedno pade v oči

Dans sem šu gledat 2 bravota s frendom in moram povedat da sem razočaran...

http://www.avto.net/ad.asp?id=10470605& ... +ALU%20P...

V tega zgoraj se nisem hotu niti usest, ko sem odprl pokrov motorja....notri je vse zarjavelo, ko da bi gledal v avto star 40 let....sramota res za avto hišo.
Zadnja leva luč je polna rose, kar me niti ne moti toliko, ter sprednja leva meglenka je "oksidirala" kar je zgleda serijska napaka, glede na to da sem to opazil tudi pri naslednjem avtu.....

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=10539081&show=1

Klicali smo ga ko smo se iz grosuplja peljali nazaj v ljubljano in se zmenili za ogled čez 40 min na vrhiniki....ker smo prišli malo prej, sva s frendom šla na pijačo in lih ko sem plačal račun je lastnik parkiral na parkingu pri pekarni/prodajalni žito....pijače nisva niti probala ampak sva kr odšla do avta....zunaj je zgledal lepo, razen tega da je manjkal pokrov kljuke na zadnjih desnih vratih, kar spet ni nič posebnega....ko smo avto sprobali pa cirkuz.....sliši se nekaj da drajsa, sliši se kot da prihaja zvok iz levega sprednjega predela, zdej lahko je alternator ali pa pogonski sklop, pa še kar dosti drugih zvokov....ter nikjer nobenih servisnih uradnih listov....vendar je pa avto brez rje pod motornim pokrovom kar je ogromna razlika z prejšnjim avtom....avta spet nisem niti vozil, ker vedno pustim prijatelju da ga on sproba prvi, če je on zadovoljen, ga pa sprobam še jst....
Uglavnem sem se nezadovoljen vrnil v LJ in sem reku da bom bravotu dal še eno priložnost in sicer grem jutri sam na oglede v okolici LJ.

Če jutri nebo sreče, pa zapuščam fiat skupino in se pridružim bmw grupi :)
namreč do 4500€ dobim zelo dobrega e39 525d ali pa e46 320d.

Nekaj takega si želim, vendar brez strešnega okna...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=10565990&show=1

Ali pa e46 z m paketom :)
Moj bratranc je dal za svojega 320d m paket 5200€ in je avto vrhunsko ohranjen
in leti kot raketa....sem ga peljal par dni nazaj in moram povedat da mu noben
fiat ne pride do kolen :D

Je pa res da so bmw-ji dražji za vzdrževanje, ker je večina zjahanih in zgonjenih.
Tko da moram povedat da je res cirkuz kupovat rabljen avto in to še posebej pod 5000 evrov....namreč v zadnjih 3 mesecih sem pogledal najmanj 10 avtov in mi niti en ni bil všeč....razen prvega bmw-ja 530d automatic, ki smo ga gledali v kranju....avto je
bil top ohranjen, vendar ko sem slišal koliko bi me stala cestnina in zavarovanje,
sem si reku da pride v poštev motor samo do 2500ccm :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2016 21:19 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: ljubljana
Vsi bi šibedah a ti ga nočeš in bog ne daj da nabašeš na zjahanega Bavarca,ker tale z temi 240000 km mi baš ni neki realen.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2016 21:31 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
bravo al pa tale bmw pa najbrs res nista niti bliz kar se stroskov tice.. drugac pa cudno za avtohiso grosuplje da je meu avto umazano masino, moj se je pod pokrovom bolj svetu k zun :004.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2016 22:11 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Sej niti neveš kaj bi gledu najprej fiata pol pa bumfa, bencinarja,dizla ? wth?
Ne zaletavi se preveč ker boš težko nabavil ohranjen avto, vsak te bo vsaj malo nategnil.
Če je tvoj bratranec kupil super ohranjen bmw potem ga še ti tam nabavi?

Dobrga bravota v "avtohišah" ne boš našel, sicer pa avtogrosuplje ni avtohiša ampak pač navaden trgovec kot vsi drugi, švercarji, dejansko pa služijo na veliko, biznis :040.gif:

Hehe izgleda je zmankal čistila za mašino, ker to so pri prodaji pomembni detajli, spucano znotri/zunej u nulo in tukaj je pri večini to dovolj za nakup.

Citiram:
in moram povedat da mu noben fiat ne pride do kolen :D

o tem bi se dal komentirat :029.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Feb 2016 19:24 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

XXL napisal/-a:
.
.
.
8.Kakšne usb-je sprejme (samo usb 2.0 al tudi 3.0 ?, do koliko gb), ter če lahko predvaja datoteke mp3 tudi če so v večih mapah....je možno menjat mape ?

1. Če nima pranja žarometov in ima xenon ima verjetno vgrajen HID. To načeloma niti ni slabo, če so luči pravilno nastavljene in je kit 4200K. Vse kar je več sveti preveč plavo in si magnet za policaje.

2. Sport ima veliko boljše sedeže kot ostali, to je še največja razlika. Sedeži so v ostalih verzijah obupni. Potem ima sport še pragove, original so imeli 17ke (oz. eni celo 18ke), tovarniško rdeče zavorne čeljusti, zadnji spojlerček, mislim da 2cm nižje in malo trše vzmetenje pa še kaj bi se našlo.
Sport je, kako bi rekel, mogoče malo bolj nastopaški...večinoma ga ljudje kar pogledajo no. Tudi nežnejši spol... :)

8. Za mape ne vem, mora pa bit ključ formatiran v FAT32, ker NTFS ga ne zazna.

XXL napisal/-a:
sliši se nekaj da drajsa, sliši se kot da prihaja zvok iz levega sprednjega predela, zdej lahko je alternator ali pa pogonski sklop, pa še kar dosti drugih zvokov....

To se verjetno slišijo ležaji v menjalniku, ki so očitno zelo pri koncu. Znana napaka teh avtov, ki imajo m32 menjalnik (velja tudi za grande puntote, alfe 159, nekatere ople...).

Long story short. Z več lastniki bravotov kot se pogovarjam, bolj ugotavljam, da so mnenja o avtu zelo "digitalna". Ali so lastniki zelo zadovoljni z avtom, ali pa ga ku*cajo do onemoglosti. Vmesnih mnenj skoraj ni. Je pa res, da je to še vedno fiat. Če te moti, da se tu in tam pojavi kak čriček, ki potem po naključno izbranem času izgine ali pa kakšna podobna neumnost, potem ne kupuj fiata--->začni gledat golfe.

P.S. Nevem s kakimi fiati si se vozil do zdaj, ampak proti 150KM T-jetu 320d nima kaj iskati, se upam staviti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 00:08 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

XXL ne moreš bravota primerjat s 5ko. To sta dva povsem različna svetova. Da ne govorim o tem da je en avto star 5-7 let in drugi 14-15 let... Najprej se odloči kaj ti je pomembneje. Mlajši avto ali starejši avto, dizel ali bencin, limuzina ali hot hatch,...

Sam sebe smatram kot ljubitelja italjanskih avtomobilov, ampak če sem realen so fiati dokaj špartansko narejeni. Nič ni narobe z njimi, ampak s kakšnimi čudnimi razmaki med režami, smešno izbiro materiala, črički in kakšno nebolozno tehnično rešitvijo, se je potrebno pri njih sprijaznit. Na koncu tudi stane nov 13k€ in ne več...

Če te to ne moti, potem je avto hvaležen voz z dokaj nizkim stroškom vzdrževanja.

Konkretne napake...

Pri bencinarju pazi na GMov menjalnik M32, ker grejo ležaji. Strošek obnove cca 400€ + demontaža in montaža menjalnika. S tem menjalnikom je opremljen 1.4Tjet.
Meglenke si že sam opazil, zadnje luči si sam opazil, volan si sam opazil, v avtomatski klimi gredo radi zobniki in motorčki (na slednje tudi druge znamke niso ravno imune). To sicer ne bi bil tak bav bav, ampak je potrebno podret celo armaturo. Pač briljantni italijanski inženiring. Rja pod predno havbo...

Oprema od najbolj skromne do bolj razkošne gre takole: dynamic, emotion in sport. V vsak avto si lahko načeloma še kaj dodal. Sport so ti opisal, ostali imajo praviloma manj.

Avto mi ni slab. Najbolj me moti elektronski volan, ki ne daje tako neposrednih informacij kot bi si želel. A ko se nekaj časa voziš se navadiš tudi na to. Sedaj pozimi so se mi pojavili tudi neki stokajoči zvoki na podvozju. Ko se segreje oz. ko se nekaj časa voziš se zadeva umiri. Sicer pa pretiranih težav z njimi ni. oz. vsaj takšnih ne, ki ne bili značilni tudi za druge znamke...

Jaz bom svojega kmalu prodal, ker sem dobil služben avto in mi je bravo sedaj samo nepotreben strošek. Če te zanima me lahko kontaktiraš preko ZS.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 01:22 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Xin napisal/-a:
bravo al pa tale bmw pa najbrs res nista niti bliz kar se stroskov tice.. drugac pa cudno za avtohiso grosuplje da je meu avto umazano masino, moj se je pod pokrovom bolj svetu k zun :004.gif:

Mašina ni bila umazana, ampak vse skupaj zarjavelo, kot da bi avto stal 1 leto na dežju z odprtim pokrovom....mislim kaj takega pa še nikoli v življenju nisem videl, pa sem
že večkrat bil na avto odpadu....mislim to si morate res it pogledat in avto prosim naj gdo slika.....res ne boste verjeli očem in mi je žal ker to nisem slikal.

Zadnjič spremenil XXL, dne 08 Feb 2016 01:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 01:27 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

schranzman napisal/-a:
Sej niti neveš kaj bi gledu najprej fiata pol pa bumfa, bencinarja,dizla ? wth?
Ne zaletavi se preveč ker boš težko nabavil ohranjen avto, vsak te bo vsaj malo nategnil.
Če je tvoj bratranec kupil super ohranjen bmw potem ga še ti tam nabavi?

Dobrga bravota v "avtohišah" ne boš našel, sicer pa avtogrosuplje ni avtohiša ampak pač navaden trgovec kot vsi drugi, švercarji, dejansko pa služijo na veliko, biznis :040.gif:

Hehe izgleda je zmankal čistila za mašino, ker to so pri prodaji pomembni detajli, spucano znotri/zunej u nulo in tukaj je pri večini to dovolj za nakup.

Citiram:
in moram povedat da mu noben fiat ne pride do kolen :D

o tem bi se dal komentirat :029.gif:

Vozim starega bravota že 4 leta ali celo 5-leto bo zdej...niti sam nevem...moj
prvi avto uglavnem....sicer je od fotra, ampak ga jst vozim vsak dan....
tko da mi je bila vedno želja kupiti novejši model in ga imeti vsaj 5-10 let.
Seveda če je pa možnost bi pa še raje imel bmw-ja in sicer e39 verzijo....
Kar se pa tiče dizel al pa bencin je pa čisto vseeno, ker dnevno delam okoli 20km.
Namreč do službe imam manj kot 10 km.....tko da če najdem dobrega bravota ki ni čist zjeban, bi raje kupil to za svoj prvi avto, ker me bo vzdrževanje stalo veliko manj....čez 3-5 let si pa vzamem e39 ko bom imel pač večji budget....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 01:31 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kapselj napisal/-a:
XXL napisal/-a:
.
.
.
8.Kakšne usb-je sprejme (samo usb 2.0 al tudi 3.0 ?, do koliko gb), ter če lahko predvaja datoteke mp3 tudi če so v večih mapah....je možno menjat mape ?

1. Če nima pranja žarometov in ima xenon ima verjetno vgrajen HID. To načeloma niti ni slabo, če so luči pravilno nastavljene in je kit 4200K. Vse kar je več sveti preveč plavo in si magnet za policaje.

2. Sport ima veliko boljše sedeže kot ostali, to je še največja razlika. Sedeži so v ostalih verzijah obupni. Potem ima sport še pragove, original so imeli 17ke (oz. eni celo 18ke), tovarniško rdeče zavorne čeljusti, zadnji spojlerček, mislim da 2cm nižje in malo trše vzmetenje pa še kaj bi se našlo.
Sport je, kako bi rekel, mogoče malo bolj nastopaški...večinoma ga ljudje kar pogledajo no. Tudi nežnejši spol... :)

8. Za mape ne vem, mora pa bit ključ formatiran v FAT32, ker NTFS ga ne zazna.

XXL napisal/-a:
sliši se nekaj da drajsa, sliši se kot da prihaja zvok iz levega sprednjega predela, zdej lahko je alternator ali pa pogonski sklop, pa še kar dosti drugih zvokov....

To se verjetno slišijo ležaji v menjalniku, ki so očitno zelo pri koncu. Znana napaka teh avtov, ki imajo m32 menjalnik (velja tudi za grande puntote, alfe 159, nekatere ople...).

Long story short. Z več lastniki bravotov kot se pogovarjam, bolj ugotavljam, da so mnenja o avtu zelo "digitalna". Ali so lastniki zelo zadovoljni z avtom, ali pa ga ku*cajo do onemoglosti. Vmesnih mnenj skoraj ni. Je pa res, da je to še vedno fiat. Če te moti, da se tu in tam pojavi kak čriček, ki potem po naključno izbranem času izgine ali pa kakšna podobna neumnost, potem ne kupuj fiata--->začni gledat golfe.

P.S. Nevem s kakimi fiati si se vozil do zdaj, ampak proti 150KM T-jetu 320d nima kaj iskati, se upam staviti.

Če imaš dostop do 150km t-jeta zveseljem poberem stavo :) samo nebi stavil neki velik na tvojem mestu....piši na zs če se odločiš sprobat...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 16:45 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Scremer napisal/-a:

Pri bencinarju pazi na GMov menjalnik M32, ker grejo ležaji. Strošek obnove cca 400€ + demontaža in montaža menjalnika. S tem menjalnikom je opremljen 1.4Tjet.

In tudi 1.9 multijeti...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 19:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Da ne odpiram nove teme, bi kar tukaj vprašal ....
Naročujem si cevi za izpuh, pa da ne z... preveč :D, bi vprašal koga ki zna to preveriti glede dimenzij. Naročil bi si tisti del cevi, na kateri je gibljiva cev, tista bi naj bila premera 54mm (na obeh straneh je ''flančna''). Naročujem pa si tudi tisto srednjo cev, ki bo v mojem primeru v kompletu z tisto zadnjo zavito (ki gre do izpuhov). Tukaj pa nisem najbolj siguren če si znam dobro razložit. Na delu kjer pride skupaj z felksibilno cevjo, tudi na tem delu je ''flančna'' bi naj bil premer 54mm, na zadnjem delu pri izpuhu, pa bi naj bil premer 52mm, kar mi je nekako logično, ker na tem delu ni ''flančn'' pač pa gre cev v cev. Bi mi znal kdo to potrditi ali kako preveriti, preko spletnih seznamov ali kako bi se temu reklo.
Hvala za odgovore

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 20:07 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kapselj napisal/-a:
Scremer napisal/-a:

In tudi 1.9 multijeti...

1.9 mjet 120KM torej 8V nemogoče bi imel težave z menjalnikom, bolj problematični so, če so sploh, so 16V.

Kar se tiče bmw
XXL napisal/-a:
Namreč do službe imam manj kot 10 km.....tko da če najdem dobrega bravota ki ni čist zjeban, bi raje kupil to za svoj prvi avto, ker me bo vzdrževanje stalo veliko manj....čez 3-5 let si pa vzamem e39 ko bom imel pač večji budget....

Odločitev je seveda tvoja, sklepam da si še dokaj mlad zato raje pršparej pa kupi 1 avto za 10let kot pa 2, avto je že tako največji pleh.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2016 21:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

okej svoje odgovore sem dobil, temo lahko zaklenete.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: